Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, muzaman napisał:

Sprzedałem go ojcu ale zmienił cały zestaw na nowy i teraz Node2i trafił do mnie ? ponownie.

O kuwa to jak ty masz ojca takiego melomana tzn że jest jescze pewnie młody ;)) to ile ty masz wiosen ?

Z innej beczki ,może komuś się przyda kupiłem sobie nuc na i7 32gb ram itp,, i zainstalowałem na nim foobara z tymi ustawieniami hmm powiem wam robi to robotę polecam spróbować ?

http://audiohobby.pl/index.php?topic=13639.msg0#new

Ale ustawcie od deski do deski jak napisał wszystko włącznie z wyłączeniem wszystkich kart ,wifi  ethernet itp,,,

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, freju napisał:

O kuwa to jak ty masz ojca takiego melomana tzn że jest jescze pewnie młody ;)) to ile ty masz wiosen ?

Z innej beczki ,może komuś się przyda kupiłem sobie nuc na i7 32gb ram itp,, i zainstalowałem na nim foobara z tymi ustawieniami hmm powiem wam robi to robotę polecam spróbować ?

http://audiohobby.pl/index.php?topic=13639.msg0#new

Jestem wersja 4.0 ? hahahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć

Od ok 2 miesięcy używam BS Node 2i z zasilaniem liniowym od @k4mil3k i uważam, że do tego czasu jest to naprawdę rewelacja urządzenie i to szczególnie pod względem dźwięku ! Mój zestaw audio to Focal Aria 926 + Atoll IN100 SE ale generalnie do czego zmierzam: 

  1. Wiele osób mówi, że wbudowany DAC z BS jest słaby a ja testowałem ostatnio przez 2 tygodnie Topping D70 jako DAC a BS jako transport i powiem Wam, że cokolwiek bym robił i jak się starał usłyszeć różnicę to nie potrafię więc pytanie jaki DAC trzeba kupić, żeby przebić ten wbudowany w BS po modzie zasilania ? 
  2. Wczoraj mi weszła aktualizacja BlueOS do 3.10.0 gdzie w  Release Notes napisali, że jest jakiś DAC Tuning. Czy u Was też jest zauważalnie lepiej po zmianie softu bo ja mam wrażenie, że wbudowany w BS DAC jeszcze bardziej zyskał na jakości 

Co myślicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, andrevtix napisał:

Wiele osób mówi, że wbudowany DAC z BS jest słaby a ja testowałem ostatnio przez 2 tygodnie Topping D70 jako DAC a BS jako transport i powiem Wam, że cokolwiek bym robił i jak się starał usłyszeć różnicę to nie potrafię więc pytanie jaki DAC trzeba kupić, żeby przebić ten wbudowany w BS po modzie zasilania ? 

Testowałem ten sam zestaw, tj BS Node po modzie i do tego Topping D70 - i mam te same odczucia z tego zestawu. Dopiero D90 wniósł coś lepszego. Na hifiWigWam bardzo często z BS Node przewija się Denafrips Ares DAC.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 22.01.2020 o 18:21, freju napisał:

... latam na tomanku który okazał sie chyba ok bez żadnych przeróbek ,...

Jakiego Tomanka podłączyłeś? Zamówiłem moduł, a mam Tomanka od rDaca 6v. Dziś go rozebrałem, pokręciłem potencjometrem w środku i udało mi się dostać napięcia od 5.59V do 7.99V, trochę chyba za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o zasilaniu node2i ? to chyba tak raczej ,jescze nie dawno zasilałem nim usbridge sig ale od tygodnia czy dwóch mam zasilacz zrobiony na podstawie projektu sigma11 i ten po zjadał mi wszystkie zasilacze jakie posiadam na hacie ? a mam ich ze 12szt ?

dwa tomanki na sprzedaż w sumie nawet trzy jeden 6v-3A drugi 9v 400zł szt plus wysyłka i takiego tomanka dzielonego mam na zamówienie indywidualne robiony 5-sekcji 3x9v 1x15v i 1x18v i za ten z klocka bym chciał ?a i jescze jeden ulps mini 5v-3A 300zł

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jako świeży nabywca Node'a chciałbym przywitać się i nieco odświeżyć temat:) Dopiero od wczoraj go użytkuję, ale już wiem, że zostanie u mnie na dłużej. Za wiele jeszcze nie powiem o odsłuchach, bo niewiele tego było. W każdym razie gra w towarzystwie wzmacniacza Musical Fidelity M3si i kolumn Magnat Quantum 757. Kupiłem Node'a, bo potrzebuję źródła do Amazon Music HD, a do tej pory używałem pc-ta. Mam też dac Beresford TC-7510. Ma już swoje lata i nie obsługuje rozdzielczości 192kHz, maksimum to 96kHz. Jednak zdecydowaną większość muzyki może obsłużyć. Pierwsze, co zauważyłem, to Beresford w większości przypadków lepiej spisuje się od dac'a z Node'a. Nie jest to jakaś duża różnica, ale jednak zauważalna. Jakby z wysokich i wyższego pasma średnich ściągnął cienki kocyk. Muzyka jest taka bardziej przejrzysta. Bas też jakby lepszy, ale tu to już może autosugestia. Piszę w większości przypadków, bo zdarzyło mi się nie wychwycić różnicy pomiędzy wyjściami na niektórych utworach (mam podłączone obydwa wyjścia, analog i cyfrę coaxial,, więc szybka zmiana to tylko jeden przycisk). Chciałbym kupić moda zasilacza i w związku z tym pytanie: czy modyfikacja poprawia brzmienie tak cyfry, jak i analogowego wyjścia? Najbardziej zależałoby mi na poprawie wyjścia analogowego, wówczas mógłbym odstawić Beresforda do szafy. Dzięki za odpowiedź i wszystkiego dobrego w nowym roku:)

henry01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mod, z zasilaczem Nostromo w moim przypadku zmienił brzmienie Noda 2, w sposób tak znaczący, że zrezygnowałem z zakupu zewnętrznego przetwornika. Poprawa jest słyszalna w każdym aspekcie brzmienia ( niskie - bardziej kontrolowane, wysokie - bardziej selektywne, i pojawiła się zdecydowanie przestrzeń, separacja, czyli " kocyk" zniknął). Jest to słyszalne na wszystkich utworach.

Piszę oczywiście o wyjściu analogowym.

A teraz czekam na dedykowany zasilacz od P. Kamila - bo zawsze może być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Obcuje z Node 2i od grudnia. Gra do pary z DenonemPMA-1510AE i Magnatami Quantum 805. Generalnie jestem bardzo zadowolony ale mam podobne odczucia co inni użytkownicy (przygaszone wysokie i mało rozdzielcze). Czekam za zakończenie prac nad zasilaczem i kupuje kompletny zestaw do modyfikacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zasilacz został już wyprodukowany wcześniej lecz jakość nie była w 100% powtarzalna. Z tego powodu wymagał poprawek i zmian aby utrzymać jakość na zamierzonym poziomie. Teraz będzie produkowany w poprawionej wersji. A cena ? konkurencyjna w stosunku co do jakości ? Na razie jestem ostrożny w deklaracji cenowej bo nastąpiło kilka ważnych zmian i wiadomo że parametry będą lepsze, ale dopóki go nie zmierzę to nie chcę niczego deklarować.


 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, k4mil3k napisał:

Zasilacz został już wyprodukowany wcześniej lecz jakość nie była w 100% powtarzalna. Z tego powodu wymagał poprawek i zmian aby utrzymać jakość na zamierzonym poziomie. Teraz będzie produkowany w poprawionej wersji. A cena ? konkurencyjna w stosunku co do jakości ?


 

A koszt mod-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2021 o 20:05, k4mil3k napisał:

Dla klubu zawsze rabat. Zgłoś się na PW pod koniec przyszłego tygodnia, teraz mam końcówkę stanów.

Witam dołączam do klubu z bluesound node 2i. Moduł od konstruktora zamontowany zmiany w stosunku do oryginalnego kolosalne oczywiście na plus. A teraz pytanie do samego konstruktora ponieważ do bluesonda mam podpięty zasilacz  ifi audio Power X i jestem bardzo ciekaw jak ten zasilacz ma się w stosunku co do twoich liniowych. Może dało by radę aby podesłał Ci tego ifi na porównanie i test z twoimi zasilaczami ? Ja się tym nie zajmę bo zemnie elektryk jak z koziej dupy trąba ?. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, zaraz wyślę Ci dane na PW.
Miałem w zeszłym tygodniu zasilacz od krajowej firmy na "T" do poprawki to zrobiłem sobie pomiar, w drodze do mnie jest chiński klon sigmy11 po modyfikacjach na sprawdzenie, i do tego dojdzie iFi. Można zrobić ciekawe porównanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, k4mil3k napisał:

Nie ma problemu, zaraz wyślę Ci dane na PW.
Miałem w zeszłym tygodniu zasilacz od krajowej firmy na "T" do poprawki to zrobiłem sobie pomiar, w drodze do mnie jest chiński klon sigmy11 po modyfikacjach na sprawdzenie, i do tego dojdzie iFi. Można zrobić ciekawe porównanie ?

I jak wypadł produkt firmy  To,,,,"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem posiadaczem takiego zestawu, Studio 16 Hertz Minas Anor lV, Vincent SV237, Asus Essence One Mk2, NuPrime cdt-8 Pro, listwa Tomanek TAP8 i oczywiście Bluesound Node2i. Śledzę temat zasilania Bluesounda od początku i jestem pod wrażeniem dla k4mil3k za pracę włożoną w moduł, jestem już zdecydowany na zakup, ale stwierdziłem, że poczekam na zakończenie prac z zasilaczem i kupię komplet. Gratuluję pomysłu i wytrwałości, czekam z niecierpliwością na efekt końcowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.