Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, freju napisał:

I jak wypadł produkt firmy  To,,,,"??

Wrzucę komplet, tj:
- Zasilacz "T"
- Sigma11 jak wyszła z rąk chińczyka
- Sigma11 po drogim tuningu
- iFi Power
- mój zasilacz jeśli zdążę z produkcją wersji poprawionej (a jeśli nie to poprzednią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, k4mil3k napisał:

Wrzucę komplet, tj:
- Zasilacz "T"
- Sigma11 jak wyszła z rąk chińczyka
- Sigma11 po drogim tuningu
- iFi Power
- mój zasilacz jeśli zdążę z produkcją wersji poprawionej (a jeśli nie to poprzednią)

Sigma11 po drogim tiuningu tzn ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już musisz coś wiedzieć ? Byś tak nie konforntował swojego dziecka bezpośrednio ?

Ale pamiętam też jak kupiłeś i zwróciłeś zasilacz keces" drogi a nie wypadł za dobrze jak dobrze pamiętam ? 

A jak to jest z tymi regulatorami bo chodzą opinie że sigma11 pod tym względem właśnie wygrywa że ich nie posiada ,ale mogą sie mylić ;)?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, k4mil3k napisał:

Damian: Node trzymają cenę dosyć mocno więc raczej trudno o znaczne rabaty.

Freju: nie wypowiadam się ?

No to właśnie został nabyty ;-). Faktycznie musi mieć wzięcie bo nawet słaba dostępność.  Podłączę posłucham i poczekam na pełen setup zasilania. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Damian780425 napisał:

Nowy ze sklepu internetowego, a co jeszcze swojego nie sprzedałeś? 

A nie zauważyłem tego posta ? nie ja juz nie mam dawno node2i;))

12 godzin temu, k4mil3k napisał:

Freju ? On zmienia sprzęt częściej niż skarpetki....:D

 

Oj tam oj tam zaraz zmieniam ,bawie sie tym trochę bo za chwile będzie za pózno ,latka lecą ,,, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienie Power Node2i na Node2i z modem zasilania i zasilaczem. Sprzęt nowiusi, niestety nie ma rca out ?.  Ale jeśli komuś wystarczy 60w w klasie D od hypex-a to fajny sprzęcik.  Ofert ważna do poniedziałku. 

Edytowane przez Damian780425
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Godzinę temu, Damian780425 napisał:

Czarny, z jakim masz zasilaczem? 

Mam cały zestaw od Kamila czyli moduł plus zasilacz liniowy. bluesaundów mam dwa jeden w obudowie czarnej drugi w białej.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Minęło sporo czasu, wiele osób pyta więc odpowiem zbiorczo tutaj. Prace nad zasilaczem są zakończone i został on już skierowany do produkcji. Po wydaniu poprzedniej serii stwierdziłem że wymaga on jeszcze dalszych prac, i tak oto mamy nowy produkt, jego poziom szumów będzie znacznie niższy niż wydanej poprzednio serii. Wybaczcie że trwało to tak długo ale ceł był jasny - dogonić znane i uznane produkty w tej branży. I mogę śmiało powiedzieć że niektóre z nich udało się nawet przegonić (przykład niżej), więc cierpliwość w dążeniu do celu się opłaciła.

Wyszło to:

zasilacz_super.thumb.JPG.ad88c58aa4f2f55d754216876f53d077.JPG

Szumy AC RMS dla całego zakresu od 0 do 100kHz wynoszą jedynie 6 do 8uV i w zależności od obciążenia.
Napięcie pk-pk - około 60uV.

Wykonałem także dwa pomiary w nieco innej skali i zakresach aby porównać się bezpośrednio np do pomiarów dostępnych wykonywanych na znanym i wysoko cenionym zasilaczu Sbooster BOTW z modułem Ultra i tak wygląda bezpośrednie porównanie w tej samej skali dBV (patrzcie wyłącznie na czerwone wykresy - one są pod obciążeniem).

Niskie częstotliwości:
Zasilacz_LF.thumb.JPG.086e258571c45593356d7f6c3a775ec4.JPG

Sbooster Ultra - niskie częstotliwości (czerwony przebieg - linia ciągła)
BOTWmk2-met-Ultra-tot-1kHz.thumb.jpg.fe54ccb564f0fb88d28ba636c59bfe3e.jpg

Wysokie częstotliwości
Zasilacz_HF.thumb.JPG.40945be919f0a72ed3e0505ce1b1d451.JPG

Sbooster Ultra - wysokie częstotliwości (czerwony przebieg - linia ciągła)
BOTWmk2-met-ultra-1kHz-tot-100k.thumb.jpg.2a2fe2d4f7420b34ccdb0dc1d5e9b113.jpg

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2020 o 19:46, freju napisał:

Ja już nie ?

Dodam jeszcze że tomanek to nie jest szczyt marzeń i jakiś tam End ,jeden kolega ma też dwa zasilacze tomanek i teddy pardo" i ma też node2i i on uważa że na teddy node gra lepiej ,ale ja tego tomanka jego nie widziałem i także nie słuchałem tych porównań z node2i, należy też brać pod uwagę cenę Teddy jest chyba 2x droższy ;))

A czy ktoś porównywał MuzgAudio i Tomanka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

A czy ktoś porównywał MuzgAudio i Tomanka ?

Nie miałem MózgAudio więc sie nie wypowiem ,ale sam jestem ciekaw ?

3 godziny temu, k4mil3k napisał:

Zależy o którego Tomanka pytasz. Klienci wysyłali mi do uruchomienia zestawy z zasilaczami Tomanka, Nostromo więc przy okazji pozwoliłem je sobie zmierzyć i zdanie mam o nich różne. 

To dawaj te wykresy moich na moją odpowiedzialność jak się zrobi gównoburza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zasilacz Muzga i chciałby go sprawdzić to chętnie przyjmę na pomiary do rankingu, może być oplombowany, nie interesuje mnie co jest w środku ?

Jeśli chodzi o ranking znanych przeze mnie i mierzonych przeze mnie zasilaczy do Node to klasyfikuje się to następująco (zacznę od najgorszych do najlepszych). Wszystkie z tych zasilaczy miałem u siebie i mierzyłem je tym samym sprzętem w takich samych warunkach w jakich pracuje Node 2i: napięcie 5V i 0,8A obciążenia. Szum AC RMS podany dla pasma od 1Hz do 100kHz.

Fabryczny zasilacz Node2i - 1800uV AC RMS
Silent Angel (2 x 5V) - 300uV AC RMS

Zasilacz impulsowy Meanwell GSM40B05-P1J - 270uV AC RMS
LPSU25, STRUDER900 z napięciem 5V i inne chińskie konstrukcje oparte o wzmacniacz operacyjny TL072 - średnio około 130 do 150uV AC RMS
Tomanek ULPS mini 5V - 130uV AC RMS

Nostromo 5V - około 115 do 125uV AC RMS
Tomanek ULPS KD502 5V -  70uV AC RMS

AMB Sigma11 5V (standardowy klon chińczyk) - 34uV AC RMS
AMB Sigma11 5V (wykonana jako DIY na dobrym poziomie) - AC RMS 27uV

Należy też zaznaczyć że we wszystkich zasilaczach szumy wzrastały wraz z obciążeniem, jedynie Sigmy11 i KD502 sobie lepiej poradziły i wzrost szumów nie był wprost proporcjonalny do obciążenia. Dla porównania - w zasilaczu który opracowałem szumy wynoszą 8uV i są stałe do 2,5A obciążenia.

Moje zastrzeżenia wzbudziły:

Tomanek ULPS mini: oszczędność ponad miarę (za 15 zł więcej włożone w jego budowę mógłby oferować znacznie więcej), do tego firma powinna popracować nad kontrolą jakości. Mam wrażenie że jej tam nie ma w ogóle gdyż trafiły do mnie dwa zestawy na reklamację od klientów z tymi zasilaczami. W jednym zasilaczu występował nadmierny spadek napięcia przez słabe połączenie lutowane, a w drugim regulator napięcia w ogóle nie był przykręcony do radiatora (dzielił je odstęp kilku mm) co skutkowało gotowaniem się układu i wyłączaniem zasilacza po kilku minutach pracy.

Nostromo: zdarzyły mi się dwie reklamację, obie dotyczyły nadmiernego spadku napięcia pod obciążeniem. W ciągu roku istnienia modułów dwóch klientów także zgłosiło mi że zasilacze w wersji 1.3A nie podołały zadaniu i padły po czasie.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, freju napisał:

To dawaj te wykresy moich na moją odpowiedzialność jak się zrobi gównoburza ?

Freju, myślę że nie ma sensu wywlekać wszystkiego na wierzch, ale pokaże tylko skrajny przykład. Zwróćcie uwagę nie tyle na sam przebieg wykresu ale również na ich na skale dB.

Silent Angel F1 (2x5V) - cena jeszcze niedawno 1800 pln a obecnie już 2000 pln, audiofilski zasilacz, itp, ah, oh.

I to tyle z jego bycia "silent".  W rzeczywistości to zasilacz jak wiele innych chińczyków - zbudowany na malutkim trafie, na jednostopniowym regulatorze zbudowanym w oparciu o wzmacniacz operacyjny TL074 (takie podwójne TL072 popularne u chińczyków). Pomimo całkiem niezłego poziomu tła, harmoniczne składowej sieci i mostka prostowniczego "odbijają" się aż do 10kHz i psują całkiem ogólny wynik. W ujęciu ogólnym wypada znacznie gorzej niż wiele tańsze produkty.
438674092_SilentAngel.thumb.JPG.29f658a491ac3cad2f0225ff1157f129.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, k4mil3k napisał:

Freju, myślę że nie ma sensu wywlekać wszystkiego na wierzch, ale pokaże tylko skrajny przykład. Zwróćcie uwagę nie tyle na sam przebieg wykresu ale również na ich na skale dB.

Silent Angel F1 (2x5V) - cena jeszcze niedawno 1800 pln a obecnie już 2000 pln, audiofilski zasilacz, itp, ah, oh.

I to tyle z jego bycia "silent".  W rzeczywistości to zasilacz jak wiele innych chińczyków - zbudowany na malutkim trafie, na jednostopniowym regulatorze zbudowanym w oparciu o wzmacniacz operacyjny TL074 (takie podwójne TL072 popularne u chińczyków). Pomimo całkiem niezłego poziomu tła, harmoniczne składowej sieci i mostka prostowniczego "odbijają" się aż do 10kHz i psują całkiem ogólny wynik. W ujęciu ogólnym wypada znacznie gorzej niż wiele tańsze produkty.
438674092_SilentAngel.thumb.JPG.29f658a491ac3cad2f0225ff1157f129.JPG

 

Miałem Ci podesłać swojego ifi i power X. Ale trochę się pokrzyżowały plany bo sprzedałem drugi zasilacz i obecnie lecę na ifi i niemam zapasowego . A jaka będzie cena tego twojego zasilacza? Tak dla forumowiczów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, k4mil3k napisał:

Freju, myślę że nie ma sensu wywlekać wszystkiego na wierzch, ale pokaże tylko skrajny przykład. Zwróćcie uwagę nie tyle na sam przebieg wykresu ale również na ich na skale dB.

Silent Angel F1 (2x5V) - cena jeszcze niedawno 1800 pln a obecnie już 2000 pln, audiofilski zasilacz, itp, ah, oh.

I to tyle z jego bycia "silent".  W rzeczywistości to zasilacz jak wiele innych chińczyków - zbudowany na malutkim trafie, na jednostopniowym regulatorze zbudowanym w oparciu o wzmacniacz operacyjny TL074 (takie podwójne TL072 popularne u chińczyków). Pomimo całkiem niezłego poziomu tła, harmoniczne składowej sieci i mostka prostowniczego "odbijają" się aż do 10kHz i psują całkiem ogólny wynik. W ujęciu ogólnym wypada znacznie gorzej niż wiele tańsze produkty.
438674092_SilentAngel.thumb.JPG.29f658a491ac3cad2f0225ff1157f129.JPG

 

Musiałeś akurat ten  kuwa jeszcze go nie sprzedałem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawel k napisał:

Miałem Ci podesłać swojego ifi i power X. Ale trochę się pokrzyżowały plany bo sprzedałem drugi zasilacz i obecnie lecę na ifi i niemam zapasowego . A jaka będzie cena tego twojego zasilacza? Tak dla forumowiczów ?

Spoko, jak się odkopie trochę z roboty to może sam zorganizuje sobie jakieś inne typy do tego zestawienia, propozycje mile widziane.

Co do ceny, planuje się zamknąć w okolicach 800 pln, nie wiem czy więcej czy mniej, bo został mi ostatni element układanki, tj transformator robiony na zamówienie i szlifuje jeszcze warunki współpracy od dwóch producentów.

Rabat dla klubowiczów ? coś tam będzie, ale nie będzie to oferta typu -30% czy-40%, to nie ten segment produktu. Zasilacz złożony jest bez oszczędności, zawiera ponad 40 różnych elementów, wykuwałem go kilka miesięcy(z przerwami) inwestując w niego nie małe środki, każdy z zasilaczy otrzyma swoje indywidualne potwierdzenia wyników w postaci dołączonych pomiarów co się też wiąże z czasem. Do tego projekt wymagał rozbudowania zaplecza o niezbędne narzędzia, sprzęt do pomiarów, sprzęt do lutowania, tj stację flux, stację dip, zaciskarki, srarki, itd...itd.... A na koniec trzeba zapłacić podatki i zus. Uważam że i tak będzie bardzo uczciwie wyceniony.

58 minut temu, freju napisał:

Musiałeś akurat ten  kuwa jeszcze go nie sprzedałem ??

Tak, prawda nas wyzwoli ? Myślałem że przez miesiąc "uporałeś" się już z problemem. Ale spoko, sprzedasz go, myślę że nie wszyscy czytają AS.pl ?
?

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.