Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2021 o 18:08, k4mil3k napisał:

Wszyscy się rozwijają, produkty stają się coraz doskonalsze i to naturalna kolej rzeczy. Po prostu nie chciałem też tworzyć kolejnego  zwykłego zasilacza jakich na rynku jest wiele. Nawet jeśli pod wpływem zapotrzebowania uzupelnie kiedyś ofertę o model podstawowy to kontrola jakości pozostanie tą sama.

A może byś wrzucił jakąś fotę twojego zasilacza? Da redę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawel k napisał:

A może byś wrzucił jakąś fotę twojego zasilacza? Da redę? 

Wrzucę jak będę składać już egzemplarze produkcyjne, ten który mam "developerski" nie bardzo nadaje się do robienia zdjęć 😄 Nawet w obudowę się by nie zmieścił 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka myśl mnie naszła. co do tego ze ma być porządny zasilacz to nie mam wątpliwości. wierzę w wydajność i stabilność prądową. niewątpliwie ma to wpływ na jakość dźwięku ale żeby też nie przesadzić z ta jakością. bo to nie urządzenie laboratoryjne a koszty na pewno są pochodną jakości prądu, a pewnie jest granica powyżej której już nie usłyszymy poprawy jakości dźwięku. mam nadzieję ze nasz konstruktor jakoś to rozsądnie uchwyci tj jakość prądu vs koszt vs wpływ na dźwięk. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Wielgus Myślę że o to nie trzeba się bać, staram się robić rozsądne i rozsądnie wycenione produkty, ale żeby się z nimi przebić muszę zaoferować coś więcej - w tym przypadku stawiam na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

taka myśl mnie naszła. co do tego ze ma być porządny zasilacz to nie mam wątpliwości. wierzę w wydajność i stabilność prądową. niewątpliwie ma to wpływ na jakość dźwięku ale żeby też nie przesadzić z ta jakością. bo to nie urządzenie laboratoryjne a koszty na pewno są pochodną jakości prądu, a pewnie jest granica powyżej której już nie usłyszymy poprawy jakości dźwięku. mam nadzieję ze nasz konstruktor jakoś to rozsądnie uchwyci tj jakość prądu vs koszt vs wpływ na dźwięk. 

 

Pisałem o tym kilka postów wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=70329]Marcin Wielgus[/mention] Myślę że o to nie trzeba się bać, staram się robić rozsądne i rozsądnie wycenione produkty, ale żeby się z nimi przebić muszę zaoferować coś więcej - w tym przypadku stawiam na jakość.

No to czekamy .
Posiadacze płytek twojego projektu "słyszą" więc wzmak do kompletu ma sens zresztą nie wątpię że na swoim BS 2i go najpierw posłuchasz .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pisałem o tym kilka postów wyżej. 

Czyli te same rozterki. Będzie zasilacz to , będzie słuchanie i forumowe "gadanie" co kto słyszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawle,
 
w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej chciałbym zamówić interfejs zasilania linowego do BS 2i + opcja zasilacz.
Prośba o szczegóły co i jak.
 
Pozdrawiam
Darek

Uli chwilunia tu jest komitet kolejkowy. Rozumiem że się zapisujesz na koniec dluuugiej listy

A poważnie już tonja też czekam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Uli napisał:

OKOK

No to zapisuję się, za kim jestem:))))?. Taki żarcik:)))

 

 

A tego nie wie nikt tylko Paweł 🤨

My tu w kolejce żeby dać mu kasę ale zbyt zajęty kończeniem zasilacza. 

Pawle ulzyj nam w portfelu ... Prosimy 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, jak Wam za dużo to na pomagaj.pl znajdzie się wielu potrzebujących 🙂

A tak poważnie to czekam już wyłącznie na transformatory i płytki drukowane. Linia do produkcji już sprawdzona, wygrzana i czeka na swój "dziewiczy rejs" 🙂

Tak więc bez obaw, również czekam.

Screenshot_20210330_222822.jpg

Screenshot_20210330_222654.jpg

@freju Początki zawsze są trudniejsze i z większym ryzykiem "chorób wieku dziecięcego"....a tego właśnie chcę uniknąć. Nie pamiętasz jak kiedyś pisałem że musiałem zniszczyć cała pierwszą partie płytek do Node bo w trakcie stres-testów okazało się że w określonej sytuacji może ujawnić się rzadka wada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, studnie ? sanepid ? Jeśli pytasz o to na zdjęciach to stacje do pokrywania topnikiem i podgrzewania płytek oraz tygiel do lutowania PCB. Wkładam w ramy kilka lub kilkanascie płytek i lutuje wszystko na raz jednym zanurzeniem. Szybciej, czyściej i dokładniej.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, k4mil3k napisał:

Nie rozumiem, studnie ? sanepid ? Jeśli pytasz o to na zdjęciach to stacje do pokrywania topnikiem i podgrzewania płytek oraz tygiel do lutowania PCB. Wkładam w ramy kilka lub kilkanascie płytek i lutuje wszystko na raz jednym zanurzeniem. Szybciej, czyściej i dokładniej.

Wiem wiem żartowałem ;)) To jaki termin mniej więcej teraz ustalasz na finał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freju Na razie ze względu na dalsze ewolucje zasilacza produkuje małe partie.

Pierwsze 20 szt - w wersji 5V/2.5A będą dostępne w drugiej połowie kwietnia.
Kolejne 30 szt - w wersji 5V/3A będą dostępne w połowie maja, a w raz z nimi również inne napięcia na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem czyli czerwiec lipiec 🤣

Pisałeś coś kiedyś że nie bedziesz latał na podzespołach z aliexpress bo mogą być trudno dostępne itp,itd,, a ja myśle że właśnie tam będziesz miał wiekszą gwarancje dostepności niż tu niby na miejscu ,przecież to i tak od nich idzie 😉  i masz gwarancje że jeśli są na aukcji to są w magazynie , a opóznienia masz pewnie dlatego że kontenerowiec stanął w poprzek ;)),właśnie ten z Chin 🤒

Ale spoko ja wytrzymam mam jeszcze z 10szt zasilaczy ,także jakoś to dzwignę 😂 

Kuwa 14 teraz policzyłem 🤣😂

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam też nie ma takiej gwarancji, uwierz mi. Sytuacja na rynku półprzewodników znacznie się komplikuje. Przez wiele czasu fabryki były ograniczone, a dodatkowo świat przeszedł na tryb "online" co spowodowało też znaczny wzrost popytu na elektronikę.

Nie chodzi też o samą dostępność a bardziej o jakość i powtarzalność. Robiłem niedawno koledze zasilacz na gotowej płytce z Aliexpress, gdzie jeden kondensatorek foliowy za 1pln potrafił narobić tyle syfu że szkoda gadać. Ja sobie na takie błędy nie mogę pozwolić.

Ps: Kiedy stawiasz jakąś własną elektrownię ? 😄

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz zgłębiony temat bardziej wiec już nie dyskutuje na ten temat ,

Ps ;elektrownie mówisz hmm ,niech pomyślę 🤔

Po prostu eliminacja prawie wszystkich zasilaczy impulsowych , mówie prawie bo od tv sie nie da cos zastąpić chyba za duże prądy ssie i mi jedną sigmę uwalił hee , a drugi od dekodera z upc horizon tutaj wpięcie liniówki moim zdaniem pogarsza obraz bo dzwiek jest hmm no nazwijmy to dobry ,ale na impulsowym nie oryginalnym od horizon tylko taki mam stary philips i kuwa obraz jest brzytwa na nim ,lepszy jak na dwóch innych liniowych ,i tego nie kumam właśnie ;)) ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, k4mil3k napisał:

Linia do produkcji już sprawdzona, wygrzana i czeka na swój "dziewiczy rejs" 🙂

Wielki szacunek za profesjonalizm. Od projektu do taśmy produkcyjnej. 👍

Pewnie też już jestem Twoim klientem, tylko jeszcze o tym nie wiem 😉.

Jak się zdecyduję, to myślę, że pokombinuję z jakimiś "złotymi klamkami" w stylu kolegi freju.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Od tygodnia mam zamontowany interfejs zasilania liniowego  + nowy linowy zasilacz muzgaudio ( 3,5 A )

Obecnie korzystam z wewnętrznego DAC'a w BS , poprawa jest bardzo zauważalna, polecam.

W specyfikacji zasilacza muzgaudio  podane są szumy na poziomie 12uV , więc całkiem nieźle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgo072 napisał:

Witam

Od tygodnia mam zamontowany interfejs zasilania liniowego  + nowy linowy zasilacz muzgaudio ( 3,5 A )

Obecnie korzystam z wewnętrznego DAC'a w BS , poprawa jest bardzo zauważalna, polecam.

W specyfikacji zasilacza muzgaudio  podane są szumy na poziomie 12uV , więc całkiem nieźle.

 

Przepraszam ale podałem źle parametr szumów ze specyfikacji zasilacza MozgAudio, powinno być 12nV/√Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści. Wszystko jest już na miejscu. Ostatnia rzecz o którą się najbardziej obawiałem są super. Trafa zrobione pod wymiar z dodatkową ilością miedzi i izolacją. Absolutna cisza, ani nawet drgną nawet pod obciążeniem 😉

Screenshot_20210410_093005.thumb.jpg.8fc47ee9ebe20c4f637d27de0cc6452a.jpg

Screenshot_20210410_093056.thumb.jpg.3054708a233789b0e39060e5448b3a4b.jpg

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.