Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wybaczcie, ja nie jestem wyznawcą kabli 🙂 Stosuje to co jest wymagane do spełnienia wymagań prądowych, oczywiście z jakimś racjonalnym zapasem. W tej partii był standardowy niskoprądowy kabel IEC, w następnej dam coś grubszego - ale nadal będzie to standardowe C14 / Schuko.

Ps: Ten iFi jak na wallplug'a to i tak całkiem spory jest 🙂

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, k4mil3k napisał:

No wybaczcie, ja nie jestem wyznawcą kabli 🙂 W tej partii był standardowy niskoprądowy kabel IEC, w następnej dam coś grubszego - ale nadal będzie to standardowe C14 / Schuko.

Ps: Ten iFi jak na wallplug'a to i tak całkiem spory jest 🙂

Byłbyś w stanie przerobić tego ifi na 12 v.? I tak z ciekawości czy włącznik z tyłu powinien być podświetlony diodą na czerwono w twoim zasilaczu ? 😁

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pawel k napisał:

Byłbyś w stanie przerobić tego ifi na 12 v.? 😁

Nie znam jego budowy, zwłaszcza "magicznego" układu "ANC" A druga sprawa nie wiem czy czasowo to gra warta świeczki i czy chcę. Ale możesz mi go udostępnić na pomiary jeśli chcesz 😛 Na mój koszt 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, k4mil3k napisał:

Nie znam jego budowy, zwłaszcza "magicznego" układu "ANC" A druga sprawa nie wiem czy czasowo to gra warta świeczki i czy chcę. Ale możesz mi go udostępnić na pomiary jeśli chcesz 😛 Na mój koszt 🙂

 

Po majówce i testach z twoim podeślę😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wjęc tak po paru godzinach sprawa wygląda następująco. Zasilacz kuźwa petarda. Rozdzielczość i szczegółowość wzrosła co najmniej o 20%, głębszy bas i lepsza dynamika, dźwięk stał się bardziej analogowy. Wszystko stało czystsze i bardziej klarowne. Poprawiła się też przestrzeń i stereofonia. 👍👍👍👍👍👏👏😁😁😁

Brawo mister Kamil brawo 👏👏👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu tak i to bardzo. Bardziej zróżnicowany bas z większą dynamika i lepsze tzw. czarne tło. Oczywiście wszystko zależy od danego kabla oraz z jakiego przewodnika jest zbudowany. Oczywiście reszta toru audio też jest bardzo ważna.Po pełnym wygrzaniu zasilacza zostanie zmieniony również bezpiecznik ze szklanego na ceramiczny veriktum x fuse lub synergistic research blue. Ale to już temam dla bardziej wtajemniczonych 😁😁😁😉😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pawel k napisał:

A wjęc tak po paru godzinach sprawa wygląda następująco. Zasilacz kuźwa petarda. Rozdzielczość i szczegółowość wzrosła co najmniej o 20%, głębszy bas i lepsza dynamika, dźwięk stał się bardziej analogowy. Wszystko stało czystsze i bardziej klarowne. Poprawiła się też przestrzeń i stereofonia. 👍👍👍👍👍👏👏😁😁😁

Brawo mister Kamil brawo 👏👏👏

U mnie podobne obserwacje. Lepsza przestrzeń, detal i lepiej zdefiniowany bas a co najważniejsze jest "czyściej"  - jak dla mnie dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bronx99 napisał:

U mnie podobne obserwacje. Lepsza przestrzeń, detal i lepiej zdefiniowany bas a co najważniejsze jest "czyściej"  - jak dla mnie dobry zakup.

 

 

14 godzin temu, pawel k napisał:

A wjęc tak po paru godzinach sprawa wygląda następująco. Zasilacz kuźwa petarda. Rozdzielczość i szczegółowość wzrosła co najmniej o 20%, głębszy bas i lepsza dynamika, dźwięk stał się bardziej analogowy. Wszystko stało czystsze i bardziej klarowne. Poprawiła się też przestrzeń i stereofonia. 👍👍👍👍👍👏👏😁😁😁

Brawo mister Kamil brawo 👏👏👏

Podpisuję się pod tymi obserwacjami w 100%, jest zdecydowanie lepiej. Nawet nie spodziewałem aż takiego przeskoku jeśli chodzi o jakość brzmienia. 

Nadmienię, że u mnie po drodze jest DAC. Zgodnie z uwagą Pawła i instrukcją trzeba dać mu ze 4 dni na wygrzanie. 

Po tym czasie odepnę DACa by porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bronx99 napisał:

Jedna moja uwaga - pamiętajmy, że piszę o zmianach jakie dała modyfikacja transportu - na pewno nie jest to różnica na poziomie wymiany wzmacniacza czy kolumn 😉 

Zgadza się. W przypadku transportu wszystko zależy od DAC jakiego mamy. Jeśli ma "swój" indywidualny charakter, czasami zmiany nie są aż tak mocne jak w przypadku bardziej transparentnych systemów.
 

8 minut temu, Ajrock napisał:

Podpisuję się pod tymi obserwacjami w 100%, jest zdecydowanie lepiej. Nawet nie spodziewałem aż takiego przeskoku jeśli chodzi o jakość brzmienia.  Nadmienię, że u mnie po drodze jest DAC. Zgodnie z uwagą Pawła i instrukcją trzeba dać mu ze 4 dni na wygrzanie. 

Po tym czasie odepnę DACa by porównać.

Napisz jaki DAC 🙂 Osobiście używam D90, i po uruchomieniu u siebie całego zestawu na nowym zasilaczu, progres wbudowanego w Node DAC jest tak duży że mogę śmiało spakować D90 w kartonik i sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, k4mil3k napisał:

Zgadza się. W przypadku transportu wszystko zależy od DAC jakiego mamy. Jeśli ma "swój" indywidualny charakter, czasami zmiany nie są aż tak mocne jak w przypadku bardziej transparentnych systemów.
 

Napisz jaki DAC 🙂 Osobiście używam D90, i po uruchomieniu u siebie całego zestawu na nowym zasilaczu, progres wbudowanego w Node DAC jest tak duży że mogę śmiało spakować D90 w kartonik i sprzedać.

Też mam D90, ale jak napisałem, odepnę go za parę dni. Z Node do DACa idzie po coaxial. 

Jeśli u mnie będzie podobnie...to wtedy zastanowię się co dalej, zostawić czy sprzedać i kasę przeznaczyć może na jakieś lepsze kolumny 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, k4mil3k napisał:

Zgadza się. W przypadku transportu wszystko zależy od DAC jakiego mamy. Jeśli ma "swój" indywidualny charakter, czasami zmiany nie są aż tak mocne jak w przypadku bardziej transparentnych systemów.

U mnie raczej jest właśnie bardzo transparentnie i każdą zmianę słychać - za DAC robi CD Esoteric K-07

 

12 minut temu, zegancio napisał:

A ja tylko dopytam jakich interkonektów używacie do połączenia Node z wzmakiem?

U mnie cyfrowo do DAC idzie przez Albedo digital reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zegancio napisał:

A ja tylko dopytam jakich interkonektów używacie do połączenia Node z wzmakiem?

Witam. U mnie coaxial wireworld chroma i analog wireworld streaming. 

14 godzin temu, k4mil3k napisał:

No dajcie mu 3-4 dni zgodnie z tym co napisane w instrukcji 🙂

Warto jeszcze dopisać z czego się przesiadacie, czy z serii czy był już wcześniej jakiś zasilacz.

Witam. Chciałbym zamówić ten moduł i najlepiej z dedykowanym zasilaczem, pytanie tylko, czy przez allegro, czy na stronie w sklepie i jaki jest na tę chwilę okres oczekiwania, bo widać, że masz kolego pełne ręce roboty ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.