Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, redboy73 napisał:

Witam. U mnie coaxial wireworld chroma i analog wireworld streaming. 

Witam. Chciałbym zamówić ten moduł i najlepiej z dedykowanym zasilaczem, pytanie tylko, czy przez allegro, czy na stronie w sklepie i jaki jest na tę chwilę okres oczekiwania, bo widać, że masz kolego pełne ręce roboty ? 🙂

Problem w tym że chwilowo nie ma co robić. Są zastoje w dostawach. Płytki są,  lecz na dziś dzień oceniam dostępność zasilaczy dopiero na 17 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, k4mil3k napisał:

Problem w tym że chwilowo nie ma co robić. Są zastoje w dostawach. Płytki są,  lecz na dziś dzień oceniam dostępność zasilaczy dopiero na 17 maja.

Rozumiem. Czyli, kiedy mogę zamówić i którą drogą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bronx99 napisał:

 

No ale chyba wyłapałem delikatny minusik chodzi mianowicie o delikatne szczegóły z tak zwanego drugiego planu. Wybrzmiewają one nieco ciszej jak w moim ifi i power X. 🤔Aczkolwiek może być to wina nie wygrzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pawel k napisał:

No ale chyba wyłapałem delikatny minusik chodzi mianowicie o delikatne szczegóły z tak zwanego drugiego planu. Wybrzmiewają one nieco ciszej jak w moim ifi i power X. 🤔Aczkolwiek może być to wina nie wygrzania. 

Nic nie jest doskonałe ale dajmy szansę i poczekajmy te co najmniej  60-80 godz pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to I ja dorzucę swoje . Mam komplet od Pawla . Szczerze to żeby te złącza odpiąć oryginalne to się namocowalem i wstyd się przyznać że to blaszkę na magnes to .... A szkoda gadać. Mało nie połamałem obudowy . Panowie to jest na magnes ! Zdejmuje się paznokciem a nie siekierą ! Ale wy to już wiecie ... To dla potomnych.

Gimnastyka warta zachodu. Dzisiaj ma już 20 godz grania . Nie będę się powtarzał bo jest jak u kolegów powyżej plus od pierwszej nuty przyszło mi do głowy określenie "jaki spokój i harmonia". Wiem to nie mierzalne ale tak pomysłem.
Gram z DAC i już wiem, napisałem to powyżej, że aby było lepiej to trzeba dobry DAC za 8-10k PLN bo np ten co mam w Cocktail Audio X45 to ten sam poziom. DAC z Musical Fidelity M6CD również nie jest lepszy może ciut inny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Gimnastyka warta zachodu. Dzisiaj ma już 20 godz grania . Nie będę się powtarzał bo jest jak u kolegów powyżej plus od pierwszej nuty przyszło mi do głowy określenie "jaki spokój i harmonia". Wiem to nie mierzalne ale tak pomysłem.

Trudno mierzyć subiektywne odczucia, zapewne każdy interpretuje lub nazywa je nieco inaczej. Jednak ich powtarzalność daje już do myślenia. Jedna z osób które testowały zasilacz przed sprzedażą , gdyby miała to nazwać w trzech słowach było by to: rozdzielczość, dynamika, aksamit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Gram z DAC i już wiem, napisałem to powyżej, że aby było lepiej to trzeba dobry DAC za 8-10k PLN bo np ten co mam w Cocktail Audio X45 to ten sam poziom. DAC z Musical Fidelity M6CD również nie jest lepszy może ciut inny.

Dopytam, czy aby na pewno dobrze zrozumiałem... Po modyfikacji Node na swoim własnym DACu gra tak dobrze, jak z DACami w CA X45 i MF M6CD? Czyli np kupno DACa, typu Gustard X16, A18 itp nie ma sensu? Mówiąc inaczej, lepiej zainwestować w moduł i zasilanie i mieć jedno urządzenie, niż dokupować następne za co najmniej drugie tyle? Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie.

Edytowane przez JB007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wymienionych DAC'ów, ale ja nazwał bym to tak: w mojej ocenie po wykonaniu modyfikacji z porządnym zasilaniem dokładanie dodatkowego DAC w cenie do około 3 tyś nie ma sensu.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam, czy aby na pewno dobrze zrozumiałem... Po modyfikacji Node na swoim własnym DACu gra tak dobrze, jak z DACami w CA X45 i MF M6CD? Czyli np kupno DACa, typu Gustard X16, A18 itp nie ma sensu? Mówiąc inaczej, lepiej zainwestować w moduł i zasilanie i mieć jedno urządzenie, niż dokupować następne za co najmniej drugie tyle? Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie.

Tak to miałem na myśli ale wstrzymaj się chwilę niech się wygrzeje i zrobię taki teścik quasi w slepo i dam znać. Mam swojego CA X45 , MF M6CD i pożyczonego MF M6sDAC. Porównam z kazdym i napiszę. Tylko za jakieś 2 tygodnie bo teraz urlop. Jak masz blisko do Wrocławia to wpadaj razem posłuchamy.
Gustarda nie znam moge tylko ocenić to co powyżej i na szybko mój wniosek że jak zewnętrzny DAC to już musi być lepszej klasy bo ten BSN 2i z zasilaczem Pawła to daje radę bardzo dobrze. W X45 jest Sabre 9018 x2 a w M6CD jest Burr-Brown ale nie pamiętam jaki.

Kalega wczoraj do mnie napisał że ma BSN 2i z zasilaczem liniowym i jednak woli MF M6srDAC to jest nowsza wersja tego co mam pożyczony więc muszę się wsłuchać ale zobacz M6sDAC to już sklepowo 8k PLN więc wysoko. Ja mam dostęp do nowego sprzętu MF w dobrych bardzo cenach więc jeśli będzie lepiej to może .... I jakby ktoś z was chciał to piszcie na priv. Zalatwie dużo taniej z gwarancją nowy, ale najpierw odsłuch. Ja jak nie słyszę nie kupuję. Taka mam zasadę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie znam wymienionych DAC'ów, ale ja nazwał bym to tak: w mojej ocenie po wykonaniu modyfikacji z porządnym zasilaniem dokładanie dodatkowego DAC w cenie do około 3 tyś nie ma sensu.

Dokładnie tak. Zgadzam się z Pawlem i sam jak widzicie taką tezę postawiłem wcześniej a nawet sądzę że poprzeczkę trzeba wyżej niż 3k PLN.
Piszcie z czym gracie to się podzielimy Informacja bo czasem coś za 4-5k może grać lepiej niż bardzo markowe za 9k PLN i warto wiedzieć.
Podsumowując - przestrzegam przed pochopnymi zakupami DAC jeśli macie BSD 2i na "sterydach" m.in. od Pawla (cytat z wypowiedzi mojego kolegi) bo może być zdziwienie że to "cholera nie gra lepiej"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, k4mil3k napisał:

Nie znam wymienionych DAC'ów, ale ja nazwał bym to tak: w mojej ocenie po wykonaniu modyfikacji z porządnym zasilaniem dokładanie dodatkowego DAC w cenie do około 3 tyś nie ma sensu.

A nawet i do 5 tyś. Sprawdzony temat 😉😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Node2i na liniowym zasilaniu i jest bardzo dobry, choć dac-to-dac M6sRDAC jest imo lepszy. I lepszy od D90 i Chord’a Qutesta. Wychodzenie z tej klasy dźwięku jest już baaardzo kosztowne (nie 3k i nawet nie 5k) a urobek… no cóż, myślę, że ktoś już dawno stwierdził, że to zależy. Od reszty systemu, od akustyki, od uszu. Od muzyki. Jak kogoś interesuje rozpoznawanie trzecich skrzypiec w drugim rzędzie to ma przed sobą konieczność posiadania dwóch a może i trzech etatów i budowania systemu wokół tragicznie drogich zabawek. I pytanie czy akurat DAC jest tu elementem do pierwszego upgrade’u. Mam transport od dCS i tak, słychać (czasami) te skrzypce ale toż to kosztuje tyle co cała reszta klocków. Są pewnie jakieś drogi na skróty ale dostawianie lepszych DAC’ów do Node moim zdaniem w 90% skończy się wymianą całości w pogoni za.. no właśnie. 😊

Dość powiedzieć, że u mnie Node, grający w drugim zestawie z malutkimi AE Aelite, na wzmaku o którym wstyd pisać, w niewielkim pomieszczeniu ale dość rygorystycznie potraktowanym akustycznie, przy bliskim, niemal monitorowym odsłuchu kreuje coś czego w zasadniczym systemie momentami próżno szukać. Ot, takie to akustyczno-muzyczne hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilku miesiącach użytkowania modyfikacji, z zasilaczem Tomanka, jestem bardzo zadowolony. Na tyle że będę sprzedawał osobnego DAC (Moon), bo nie jest mi potrzebny. Nie słyszę różnicy, więc po co dodatkowe urządzenie? 

Ale być może skuszę się na forumowy zasilacz i Tomanek pójdzie na sprzedaż, jeśli może być jeszcze lepiej 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może deczko jeszcze za wcześnie, u mnie jest już przeszło 60 h, w dalszym ciągu podtrzymuje to co wcześniej napisałem  i koledzy z forum. I tak sobie myślę, że to chyba najlepiej wydane pieniądze jeśli chodzi o sprzęt do muzyki proporcjonalnie do uzyskanej poprawy w brzmieniu. Po świętach odłączę DACa na dwa dni...by mieć porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj nie mam czasu by na spokojnie posłuchać i wsłuchać się, oczywiście w tle muzyka z Node cały czas leci, głownie Radio Paradise. Może dziś wieczorem lub jutro rano posłucham coś konkretnego i coś napiszę. Ale..dziś akurat leciał z któryś utworów Dire Straits, tytułu nie pamiętam, usłyszałem w tle po prawej stronie dzwoneczek którego chyba wcześniej nigdy przy tym utworze nie słyszałem. Zwróciłem na to uwagę, bo słysząc ten dźwięk aż obróciłem odruchowo głową, by zobaczyć co za kanapą zadzwoniło. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, k4mil3k napisał:

I jak Panowie, sprzęty wygrzane ? Ktoś pokusi się o końcową ocenę ? Czy jeszcze za wcześnie ?

U mnie od kiedy przyszedł zestaw, podłączyłem wszystko i nie wyłączałem. W dalszym ciągu wg. mnie jest czyściej (bardziej gładko), bas jest bardziej sprężysty i jest lepsza scena w stosunku do tego co było w standardzie.

Trochę mi to przypomina użycie reclockera w poprzednim systemie.

Dla mnie kasa jaką wydałem na Noda 2(wygoda z aplikacją) i moduł + zasilacz vs inwestycja w nowy streamer z zasilaczem (gdzie z apką różnie bywa lub jest stabilna tylko na "jabłku")  jest jak najbardziej na tak - tym bardziej, że Node służy mi tylko do Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ajrock napisał:

Od wczoraj nie mam czasu by na spokojnie posłuchać i wsłuchać się, oczywiście w tle muzyka z Node cały czas leci, głownie Radio Paradise. Może dziś wieczorem lub jutro rano posłucham coś konkretnego i coś napiszę. Ale..dziś akurat leciał z któryś utworów Dire Straits, tytułu nie pamiętam, usłyszałem w tle po prawej stronie dzwoneczek którego chyba wcześniej nigdy przy tym utworze nie słyszałem. Zwróciłem na to uwagę, bo słysząc ten dźwięk aż obróciłem odruchowo głową, by zobaczyć co za kanapą zadzwoniło. 😀

Ten dzwoneczek, to był odgłos trójkąta, w który Mark Knopfler był uderzył...a tak poważnie, wcale nie żartuję, bo czasami wystarczy zmienić wzmacniacz, żeby usłyszeć nowe dźwięki w utworach, które zna się "na wylot". W moim przypadku tak się stało, gdy kupiłem Magnat MR 780, który ma również regulację średnicy. Póki co, czekam na moduł i zasilacz. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów dobrego dźwięku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ajrock napisał:

któryś utworów Dire Straits, tytułu nie pamiętam, usłyszałem w tle po prawej stronie dzwoneczek którego chyba wcześniej nigdy przy tym utworze nie słyszałem.

a myślałem, że piszemy o module i zasilaniu, i dalej nie wiem który utwór mam włączyć z zasilaniem liniowym i impulsowym zeby porównać czy dzwoneczek słychać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.