Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, mojave napisał:

Ciekawe czy Twój moduł będzie pasował do nowego Noda, który właśnie się pojawił.

Na razie nie mogę tego potwierdzić. Mam przygotowane już nowe projekty płytek pod Node, ale na razie całkowicie wstrzymałem ich produkcję i wyprzedaje wyłącznie zapasy. Nowy Node 3 powinien do mnie dotrzeć max w ciągu miesiąca to wtedy będę mógł powiedzieć cokolwiek więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje pierwsze wrażenia po weekendzie z modułem i zasilaczem liniowym Tomanek ULPS. Od piątku od godziny 16 zasilacz i Bluesound praktycznie cały czas pod napięciem. To co ja słyszę i pierwsze rzuca mi się w uszy to jakby wyzbycie się nerwowości i szorstkości w dźwięku, chociaż wcześniej ich nie zauważałem. Jest jakby bardziej gładko.  Bas nabrał więcej odmian, jest bardziej zróżnicowany i bardziej kontrolowany. Używam Dac zewnetrzego więc mówię o zmianach przy użyciu Blousounda jako transportu.

Bardziej zaakcentowane też są dźwięki tła, jakby bardziej wysunięte do przodu. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 08:52, k4mil3k napisał:

Na razie nie mogę tego potwierdzić. Mam przygotowane już nowe projekty płytek pod Node, ale na razie całkowicie wstrzymałem ich produkcję i wyprzedaje wyłącznie zapasy. Nowy Node 3 powinien do mnie dotrzeć max w ciągu miesiąca to wtedy będę mógł powiedzieć cokolwiek więcej.

Witam klubowiczów. Jestem zainteresowany zakupem zestawu mod+zasilacz więc mam pytanie. Jakie zmiany wnosi nowa wersja płytek? Może warto poczekać z zakupem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adamiks napisał:

Jakie zmiany wnosi nowa wersja płytek? Może warto poczekać z zakupem? 

Obecna wersja jest produkowana od ponad roku. Nowa wersja jest opracowana, lecz czeka na weryfikację czy będzie pasować również do Node 3. Jeśli urządzenia będą kompatybilne to fajnie, ale jeśli okaże się że urządzenia nie są zgodne i projekt będzie wymagać dostosowania to zostanie on dostosowany wyłącznie do Node 3, bez kompatybilności wstecznej.
W sytuacji jak wyżej, obecne moduły do Node 2 będą dostępne wyłącznie do wyczerpania zapasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, k4mil3k napisał:

Obecna wersja jest produkowana od ponad roku. Nowa wersja jest opracowana, lecz czeka na weryfikację czy będzie pasować również do Node 3. Jeśli urządzenia będą kompatybilne to fajnie, ale jeśli okaże się że urządzenia nie są zgodne i projekt będzie wymagać dostosowania to zostanie on dostosowany wyłącznie do Node 3, bez kompatybilności wstecznej.
W sytuacji jak wyżej, obecne moduły do Node 2 będą dostępne wyłącznie do wyczerpania zapasów.

A jak tam poprawiony zasilacz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje pierwsze wrażenia po weekendzie z modułem i zasilaczem liniowym Tomanek ULPS. Od piątku od godziny 16 zasilacz i Bluesound praktycznie cały czas pod napięciem. To co ja słyszę i pierwsze rzuca mi się w uszy to jakby wyzbycie się nerwowości i szorstkości w dźwięku, chociaż wcześniej ich nie zauważałem. Jest jakby bardziej gładko.  Bas nabrał więcej odmian, jest bardziej zróżnicowany i bardziej kontrolowany. Używam Dac zewnetrzego więc mówię o zmianach przy użyciu Blousounda jako transportu.
Bardziej zaakcentowane też są dźwięki tła, jakby bardziej wysunięte do przodu. 

Z jakim DAC grasz ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Produkuje się, w środę będą gotowe do wysyłki. Napiszę Ci wiadomość prywatną.
 

Co uległo zmianie jeśli to nie tajemnica ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Co uległo zmianie jeśli to nie tajemnica ?
 

We wszystkich zmieniły się: większe kondensatory stabilizujące na odnogach regulatora, mostek prostowniczy i kondensatory odsprzęglające. Jak mówiłem też wcześniej, dwie osoby zgłosiły uwagi, w związku z tym zrobiłem więc tym razem kilka sztuk ze zmienionymi kondensatorami wygładzającymi na Nichicon oraz Panasonic FC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 12:22, sebgla napisał:

Koledzy. A czy ktoś ma moduł z zasilaczem impulsowym stabilizowanym? Taki zestaw jest do kupienia od naszego kolegi 

U mnie Node 2i jest podpięty po coaxialu do DAC Lector Digitube S192 i robi za transport do Tidala i radia. Zastanawiam się nad inwestycją w moduł zasilania i zauważyłem, że kolego oferuje go też z zasilaczem impulsowym stabilizowanym. Może ktoś tego probował?

https://pd-cf.pl/produkt/bluesound-node-2-2i-zestaw-interfejs-z-zasilaczem-smpsu/

Używam zestawu interfejs zasilania + zasilacz smpsu od końca lutego/początku marca. Zdecydowałem się na to rozwiązanie, bo 1) nie wiedziałem, czy będę chciał inwestować więcej w ulepszanie zasilania oraz 2) zasilacz super-nisko szumowy nie był jeszcze wtedy dostępny.

Po wymianie wyraźnie zaobserwowałem głębszą i szerszą scenę, ciemniejsze tło, bardziej sprężysty i głebszy bas, więcej szczegółów i detali słyszanych tu i ówdzie. Generalnie zrobił się większy porządek. Coś jak przetarcie brudnej szyby - dopiero wtedy orientujesz się, czego nie widziałeś. Dodatkowy plus jest taki, ze zarówno Node, jak i smpsu posiadają wtyk C7 (ósemka), więc jeśli korzystasz z innego niż firmowy kabla zasilającego, możesz go sobie po prostu przepiąć z Node do smpsu.

Sam proces zamówienia poprzez stronę, wysyłki i obsługi klienta bezproblemowy: szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam !

Dotychczas mój interfejs w  Node 2 zasilałem liniowcem Nostromo, który wniósł baaaardzo dużo w porównaniu z zasilaniem fabrycznym.

W dniu wczorajszym dotarł do mnie nisko szumny zasilacz liniowy Pana Pawła.

Moje spostrzeżenia po ok.30 godzinnym wygrzewaniu urządzenia ( Porównuję go z zasilaczem Nostromo 5V 3A, gram na DACu wewnętrznym :

 

- bardziej wyrównana charakterystyka całego pasma, bas, średnica i wysokie są bardziej sklejone ze sobą

- dźwięk jest odrobinę szybszy bardziej dociążony

- słyszalnie poprawiła się przestrzeń, szczególnie w głąb sceny, dokładniej można zlokalizować

  cichutkie  drobinki dźwięków, które teraz bardziej są uporządkowane i mają swoje miejsce w       przestrzeni, niby gdzieś w oddali, ale jednak teraz słychać je nie punktowo tylko w aurze akustycznej

- Znaczącą poprawę słyszę na wokalach: zniknęła ich punktowa lokalizacja : lewy, prawy kanał, lub

  środek. To znaczy głos nadal wydobywa się z miejsca który został wykreowany przez reżysera, jednak

  towarzyszy mu aura, pogłos i wydaje się że głos dociera z szerszej, głębszej przestrzeni.

  ( przepraszam za nieudolny opis )

- Przyjemnie się teraz słucha przy niskiej głośności

- Zasilacz musi popracować kilkadziesiąt godzin, zanim jego elementy się ustabilizują, i wtedy złapie 

   złapie swoją sygnaturę brzmieniową.

 

Warto było czekać Panie Pawle !

Serdecznie dziękuję i życzę powodzenia w dalszych projektach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wrzucę swoje trzy grosze. Po zakupie interfejsu + zasilacza liniowego od Pawła moje subiektywne spostrzeżenia po pierwszych odsłuchaniach :

Powiększenie sterofoni, bardziej zróżnicowany bas, lepsza przestrzeń sceny dźwiękowej oczywiście w pewnych granicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam w tej chwili dac-a wbudowanego w mój wzmacniacz vincent 237mk jako transport przez coax.Moim zdaniem jest trochę lepszy niż w bluesound (przy bezpośrednim odsłuchu). Oczywiście dac w wzmacniaczu też nie jest z najwyższej półki; tragedii nie ma ale zawsze chciałoby się więcej, lepiej. Więc następnym zakupem prawdopodobnie  będzie dac. 

Edytowane przez Adamiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ptaszek2007 napisał:

Oj ! Dopiero teraz zwróciłem uwagę:

- nie świeci się w środku czerwona dioda !

nie żeby mi to przeszkadzało, ale może w tej poprawionej wersji tak ma być ?

Dźwiękowo jest naprawdę super ! Zasilacz wart jest swoich pieniędzy.

Ja od piątku mam zaszczyt testować poprawioną wersję na kondensatorach Nichicona, i jeszcze paru modyfikacjach. 😉😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ptaszek2007 napisał:

Oj ! Dopiero teraz zwróciłem uwagę:

- nie świeci się w środku czerwona dioda !

Może być trudna do zauważenia, jest też stłumiona rezystorem by nie "waliła" zbyt mocno. Łatwiej będzie ją zauważyć od strony gdzie jest włącznik i kabel AC.

2 godziny temu, pawel k napisał:

Ja od piątku mam zaszczyt testować poprawioną wersję na kondensatorach Nichicona, i jeszcze paru modyfikacjach. 😉😁

Ja bym tego tak nie nazwał 🙂 Dwie osoby wyraziły swoje uwagi więc szukamy złotego środka. W stosunku do poprzedniej partii zmieniłem kilka drobnych rzeczy, jak: zmieniony mostek prostowniczy, usunięty dławik (w kolejnej partii wróci lecz w innej lokalizacji) zwiększona pojemność kondensatorów w regulatorze wstępnym, zwiększona pojemność tantali stabilizujących na odnogach regulatora, kondensatory odsprzedające zmienione na Wimy. I te zmiany trafiły do wszystkich.
Dodatkowo prócz normalnej produkcji, zrobiłem 4 dodatkowe egzemplarze na kondensatorach niskoimpedancyjnych różnych marek i wysłałem kilku osobom do porównania.
Podjąłem też decyzję że nie będę "śrubować" wyników tego zasilacza za wszelką cenę, kolejna partia będzie zawierać zmiany raczej pod kątem ułatwień w produkcji bo obecna budowa zasilacza jest nieco wymagająca i czasochłonna, lecz tak aby zachować obecne parametry szumu poniżej -150dB

Zmiany w trzeciej partii są ostatnimi jakie planuje w tym zasilaczu. Od czerwca będę skupiał się na modyfikacji zasilania nowego Node gen.3 oraz urządzeń Lumin D2/U1 mini.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście byli ciekawi co się zmieniło wewnątrz: nowy CPU z obsługą pamięci eMMC oraz HDMI, całe serce urządzenia zostały wyniesione na osobną płytkę, kości DAC zmienione na PCM5242, o ile w Node 2 jedna kość PMC5122 odpowiadała za oba kanały stereo, a druga za subwoofer to w tej wersji Node DAC ma już budowę w pełni symetryczną. Widać nadal zasilacz impulsowy, trochę okrojony względem poprzedniego. Swoje urządzenie powinienem dostać za około 2 do maks 3 tygodni więc podzielę się bardziej szczegółową opinią.

Nodegen3.thumb.jpg.fb10b6e903508a9227ab6365c54767d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ptaszek2007 napisał:

Faktycznie dioda świeci ! Jej poświata jest ledwie zauważalna - i bardzo dobrze.

Taki właśnie był cel. Różne są gusta, jedni chcą aby coś świeciło, inni nie chcą żadnych światełek. Do diagnostyki w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić jak dziecko:

Ładnych kilka lat temu, miałem okazję posłuchać w krakowskim salonie "Nautilus" solowej płyty Włodka Pawlika "Grand Piano" - nagranej tylko na fortepianie.

Muzyka piękna, ale bardzo wymagająca jeśli chodzi o sprzęt odtwarzający. Słuchałem jej na bardzo wypasionym sprzęcie Accuphase na kolumnach Dynaudio.

Nie mogłem się oderwać od dźwięku. Niestety w domu omijałem tę płytę szerokim łukiem: po prostu słychać było dźwięki, a nie muzykę.

Az do dziś: w ramach eksperymentu zapuściłem sobie ten krążek i kopara mi opadła jak to gra, przestrzeń, wybrzmienia, czarne tło, emocje że aż ciarki przechodzą . Przypomina mi się sesja odsłuchowa w Nautilusie.

Ten nowy zasilacz ma kapitalny wpływ na brzmienie instrumentów akustycznych ( zaznaczam: w moim systemie)

                                                                                                  pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze zmiana zasilania na liniowe bedzie miala jeszcze wiekszy sens.

Ale będzie wymagała opracowania nowego modułu wewnętrznego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tutaj coś więcej o tym nowym :

 

 

Z opisu wynika że przed Pawlem trochę roboty żeby zasilić ten nowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 17:04, pawel k napisał:

Dokładnie 👏😁

Zrobiłem dziś test. Przypomnę, że node z modułem jest zasilany Tomankiem ULPS. I szczerze to Node 2i z Dac wewnętrznym nie ma nawet startu w porównaniu do użycia go jako transport do Dac Lector Digitube S192. Nie ta dynamiką, nie ta otwartości i barwność dźwięku. To zupełnie inny poziom. Ale fakt jest taki, że Dac kilkukrotnie droższy nic Node 2i.

Zatem jednak Daca się nie pozbędę i node będzie używany jako transport.  

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebgla napisał:

Zrobiłem dziś test. Przypomnę, że node z modułem jest zasilany Tomankiem ULPS. I szczerze to Node 2i z Dac wewnętrznym nie ma nawet startu w porównaniu do użycia go jako transport do Dac Lector Digitube S192. Nie ta dynamiką, nie ta otwartości i barwność dźwięku. To zupełnie inny poziom. Ale fakt jest taki, że Dac kilkukrotnie droższy nic Node 2i.

Zatem jednak Daca się nie pozbędę i node będzie używany jako transport.  

No chłopie wyskoczyłeś z dackiem za 2 koła euro to niema się co dziwić 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.