Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

No to zadam zawodowe pytanie :
do jakiej kwoty NIE WARTO kupować DACa, stosując mod z wątku ??? 😄

Chodzi mi o połączenie BSN > RCA>Amp + ew MOD od p. Pawła

jeszcze ja
może by, dla totalneptyków (ja) nagrać na YT filmik z montażu
to do p. Pawła 😄

Edytowane przez strat69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, strat69 napisał:

No to zadam zawodowe pytanie :
do jakiej kwoty NIE WARTO kupować DACa, stosując mod z wątku ??? 😄

Chodzi mi o połączenie BSN > RCA>Amp + ew MOD od p. Pawła

jeszcze ja
może by, dla totalneptyków (ja) nagrać na YT filmik z montażu
to do p. Pawła 😄

Na to chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi, to sprawa indywidualna. Ja mam komplet, moduł z zasilaczem i zarazem DAC Topping D90. W sumie mógłbym DAC sprzedać, bo nie słyszę różnicy z nim czy bez niego. Na razie wstrzymuje się sprzedażą, bo może jeszcze się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zadam zawodowe pytanie :
do jakiej kwoty NIE WARTO kupować DACa, stosując mod z wątku ???
Chodzi mi o połączenie BSN > RCA>Amp + ew MOD od p. Pawła
jeszcze ja
może by, dla totalneptyków (ja) nagrać na YT filmik z montażu
to do p. Pawła

Odpowiadając bez złośliwość "poczytaj wątek " bo już o tym było.
A jak ci się nie chce to subiektywne moje zdanie . Tak do 5-6k PLN to szkoda kasy na DAC jak masz zasilanie liniowe i moduł od PD Creative czyli od Pawła. Ale może ktoś poda DACa który tani i zachwyci ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Dzięki Koledzy
P.S. wątek czytałem
jeszcze poczekam, jak się rozwinie spr BS 3 u p. Pawła

Wg tego co czytam to do BS 3 bedzie potrzebna nowa płytka i chyba napięcia też są inne więc modyfikacja zasilacza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Wg tego co czytam to do BS 3 bedzie potrzebna nowa płytka i chyba napięcia też są inne więc modyfikacja zasilacza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co do płytki, tak to pewne że będzie inna. Co do napięcia to podejrzewam że zostanie 5V ale to będę mógł potwierdzić dopiero po długim weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 17:36, strat69 napisał:

No to zadam zawodowe pytanie :
do jakiej kwoty NIE WARTO kupować DACa, stosując mod z wątku ??? 😄

Chodzi mi o połączenie BSN > RCA>Amp + ew MOD od p. Pawła

jeszcze ja
może by, dla totalneptyków (ja) nagrać na YT filmik z montażu
to do p. Pawła 😄

Jak pisałem wcześniej wg mnie dac w moim wzmaku (vincent 237mk) gra lepiej od tego w bs, bardziej otwartym dźwiękiem, bliższą średnicą. Są to niuanse ale słyszalne w bezpośrednim porównaniu. Ten Dac na pewno nie jest wart 5-ciu tysi.  Więc widzisz, jak to kolega napisał to sprawa indywidualna. Ja różnicę słyszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płytki, tak to pewne że będzie inna. Co do napięcia to podejrzewam że zostanie 5V ale to będę mógł potwierdzić dopiero po długim weekendzie.

Paweł Nie wiem czy widziałeś ten mój wpis :
"Paweł ... PD Creative - peleciłem twoje klocki paru klientom spoza forum ale pytają o dostępność. Jak coś bedziesz wiedział to napisz bo pytają "


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adamiks napisał:

Jak pisałem wcześniej wg mnie dac w moim wzmaku (vincent 237mk) gra lepiej od tego w bs, bardziej otwartym dźwiękiem, bliższą średnicą. Są to niuanse ale słyszalne w bezpośrednim porównaniu. Ten Dac na pewno nie jest wart 5-ciu tysi.  Więc widzisz, jak to kolega napisał to sprawa indywidualna. Ja różnicę słyszę. 

Też uważam że dac w node 2i to niestety jest bieda i 5tys za dac np taki Smsl D1  na kościach sabre 9038pro tyle kosztuje , to to zjada na śniadanie ten w node na starych kościach philipsa i to w ogóle nie powinno podlegać dyskusji 🤔😅

Lks 004 który tez posiadam tu macie dac za 4tys w używce pozamiatał calyx dac 24\192 z zasilaczem tedy pardo a on kosztuje chyba 8tys , jak by ktoś chciał to mam do oddania za 4tys po upgrade zasilania i usb srebrny 😉

Więc jesli chcecie coś uzyskać sensownego z node to niestety bez odrębnego daca sie nie obejdzie ,do plumkania wystarczy ale do hi-endu daleka droga ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, freju napisał:

jesli chcecie coś uzyskać sensownego z node to niestety bez odrębnego daca sie nie obejdzie ,do plumkania wystarczy ale do hi-endu daleka droga

to raczej dotyczy wszystkich streamerów z dac do 8-9 kzł, więc node nie odbiega od konkurencji, a jednak ma lepszą funkcjonalność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, freju napisał:

Też uważam że dac w node 2i to niestety jest bieda i 5tys za dac np taki Smsl D1  na kościach sabre 9038pro tyle kosztuje , to to zjada na śniadanie ten w node na starych kościach philipsa i to w ogóle nie powinno podlegać dyskusji 🤔😅

Lks 004 który tez posiadam tu macie dac za 4tys w używce pozamiatał calyx dac 24\192 z zasilaczem tedy pardo a on kosztuje chyba 8tys , jak by ktoś chciał to mam do oddania za 4tys po upgrade zasilania i usb srebrny 😉

Więc jesli chcecie coś uzyskać sensownego z node to niestety bez odrębnego daca sie nie obejdzie ,do plumkania wystarczy ale do hi-endu daleka droga ;))

No to zależy od jakiej sumy zaczyna się u Ciebie Hi-end. 😉. Dla niektórych to 2 tyś dla innych 5 tyś a jeszcze innych to 50 lub 100 tyś itd. 🤭. Przeważnie każdy z nas ma portfel tyle że jedni cięższy a drudzy lżejszy 😂😂😂😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pawel k napisał:

No to zależy od jakiej sumy zaczyna się u Ciebie Hi-end. 😉. Dla niektórych to 2 tyś dla innych 5 tyś a jeszcze innych to 50 lub 100 tyś itd. 🤭. Przeważnie każdy z nas ma portfel tyle że jedni cięższy a drudzy lżejszy 😂😂😂😉😉

zgadza sie, ale w zasadzie źródło to najważnjeszy element, sam pewnie sprzedam node i z bólem w kieszeni wskoczę na streamer pow. 10 kzl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JB007 napisał:

W zasadzie, to kolumny są najważniejsze i wokół nich trzeba budować system.

tu mam inne zdanie, dla mnie kolumny do drugi element układanki dobierane pod swoje preferencje słuchowe, jak masz słabe źródło to najlepsze kolumny nie poprawią (dotyczy moich uszu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzysiek H napisał:

tu mam inne zdanie, dla mnie kolumny do drugi element układanki dobierane pod swoje preferencje słuchowe, jak masz słabe źródło to najlepsze kolumny nie poprawią (dotyczy moich uszu) 

No i w drugą stronę to samo jak masz cieniutkie kolumny to i źródło za 10 tyś nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą dobry przykład mam z doświadczenia ze swoim dobrym kolegą który posiada CD Esoteric X03-SE.Na którego wysupłał 2,5 tyś euro a po usłyszeniu bluesonda z zasilaniem liniowym i wbudowanym dakiem wręcz zbladł 😂😂😂. W naszym mniemaniu esoteric okazał się lepszy tylko i wyłącznie jeśli chodzi o separację i tyle. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzysiek H napisał:

bo node z zasilaniem i zasilaczem liniowym to inny node

Dokładnie płytka i  zasilacz Pawła robią niesamowitą robotę. Mój zasilacz od niego przeszedł dodatkową modyfikację choćby wymiana zwykłych kondensatorów na Nichicon i wymianie kabla DC  na grubszy i na wtyku oyaide .Na który obecnie czekam. Niesamowitą zmianę wnosi dodatkowo kabel zasilający gdzie jego wartość przekracza wartość zakupu node i zasilacza. Ale w moim mniemaniu warto to zrobić i to bez dwóch zdań.

🤷‍♀️🤷‍♀️😁. A zapomniałem jeszcze że wymieniłem bezpiecznik w zasilaczu na Verictum X-Fuse. 

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pawel k napisał:

No i w drugą stronę to samo jak masz cieniutkie kolumny to i źródło za 10 tyś nie pomoże. 

to juz musiałyby być naprawdę kiepskie kolumny, podlaczałem kolumny w cenie od 3 do 17 tys, i przy tanszych tez dało sie przyjemnie słuchac muzyki a nie kolumn

3 minuty temu, pawel k napisał:

Niesamowitą zmianę wnosi dodatkowo kabel zasilający gdzie jego wartość przekracza wartość zakupu node i zasilacza.

jak kabel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzysiek H napisał:

to juz musiałyby być naprawdę kiepskie kolumny, podlaczałem kolumny w cenie od 3 do 17 tys, i przy tanszych tez dało sie przyjemnie słuchac muzyki a nie kolumn

jak kabel? 

Solid core audio power no1 premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek H napisał:

to raczej dotyczy wszystkich streamerów z dac do 8-9 kzł, więc node nie odbiega od konkurencji, a jednak ma lepszą funkcjonalność. 

Nie sądze że tak jest hmm ?Ale już wolę usbridge sig z sigmą11 i volumio choć soft jeszcze wymaga dopracowania 😉

2 godziny temu, pawel k napisał:

No to zależy od jakiej sumy zaczyna się u Ciebie Hi-end. 😉. Dla niektórych to 2 tyś dla innych 5 tyś a jeszcze innych to 50 lub 100 tyś itd. 🤭. Przeważnie każdy z nas ma portfel tyle że jedni cięższy a drudzy lżejszy 😂😂😂😉😉

To zależy co masz na myśli 50-100tys , za dac czy za cały system 😇😂?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, freju napisał:

Nie sądze że tak jest hmm ?Ale już wolę usbridge sig z sigmą11 i volumio choć soft jeszcze wymaga dopracowania 😉

To zależy co masz na myśli 50-100tys , za dac czy za cały system 😇😂?

No raczej cały system 😉. Dac w tej cenie to już nie chyba a napewno hi end 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawel k napisał:

No raczej cały system 😉. Dac w tej cenie to już nie chyba a napewno hi end 😂😂😂

Tutaj mogę sie zgodzić .choć można wywalić dużo np na droga reklamę i dalej mieć nie wiele ,sztuką  jest  tutaj umiejetność plewienia 🤒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, freju napisał:

Tutaj mogę sie zgodzić .choć można wywalić dużo np na droga reklamę i dalej mieć nie wiele ,sztuką  jest  tutaj umiejetność plewienia 🤒

Fakt w tych czasach reklama jest dźwignią handlu i nieraz czyni wręcz cuda 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawel k napisał:

 

no i forum obudzilo się, każda dyskusja to wartość dodana choć odjechaliśmy od tematu BS N2i

4 godziny temu, JB007 napisał:

 

zmieniał ktos jeszcze sieciówkę w BS? 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.