Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, darwroc napisał:

No dostał HDMI i to jest najważniejsze dla większości kupujących i powód dla zmiany numerka.

Wejście hdmi w lks 004 mnie niczym nie zaskoczyło, granie spowolnione z dużą ilością brudu ,zdecydowany brak drive-u coax i bnc sprawdzają się lepiej, choć może to wina slabego kabla moschou " coś tak z Chin, coax mam m&b audio diamant i ten wypada zdecydowanie lepiej, więc nie bardzo kumam nad czym ochy I achy z tym hdmi ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja robię achy i ochy?

Mi HDMI kompletnie nie  jest potrzebny,ale jest duża grupa kupców którzy na urządzenie bez HDMI nawet nie spojrzą,bo jak tv podłączyć?

Dlatego marketingowo ta zmiana jest najważniejsza a dla mnie zupełnie zbyteczna.

A NAD z serii M to już inne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, darwroc napisał:

Ale czy ja robię achy i ochy?

Mi HDMI kompletnie nie  jest potrzebny,ale jest duża grupa kupców którzy na urządzenie bez HDMI nawet nie spojrzą,bo jak tv podłączyć?

Dlatego marketingowo ta zmiana jest najważniejsza a dla mnie zupełnie zbyteczna.

A NAD z serii M to już inne pieniądze.

Odnośnik był według mojego doświadczenia nic więcej i nie mam zamiaru tu się ścierać,  tylko wyrażać swoje doświadczenia, mam też cd denon 1600 model jakoś tak gra lepiej owszem ale nie na tyle żeby temat poruszać,  usbridge sig pomimo swoich ulomnosci gra hmm bardzo przyzwoicie ze zjebanym volumio niestety he 

4 godziny temu, darwroc napisał:

No dostał HDMI i to jest najważniejsze dla większości kupujących i powód dla zmiany numerka.

Wejście hdmi w lks 004 mnie niczym nie zaskoczyło, granie spowolnione z dużą ilością brudu ,zdecydowany brak drive-u coax i być sprawdzą się lepiej, choć może to wina abego kabla moschou coś tak z Chin, coax mam m&b audio diament i ten wypada zdecydowanie lepiej, więc nie bardzo ku.am nad czym ochy I achy z tym hdmi ?

Cd nada przerabiałem także nic specjalnego hee ,nie mają czaru umiejętności hmm no są słabe sorry 😉

Nad to ogólnie ciemno jest i jak by szkoda czasu moim zdaniem ,udaje coś tam ale jak się posłucha wyżej to wątpliwości znikają szybko hmm o tak bardzo szybko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było słucham i uwielbiam spokój w muzyce 

https://tidal.com/track/13100766

Jak komuś nie wejdzie  to jest Anna Maria Jopek  pt a gdybyśmy się nigdy nie spotkali  ,kawałek  nie jest dobrze nagrany ale może mieć dla wielu z nas wielkie znaczenie hm tak pomyślałem 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Node w końcu dotarł. Rozebrany, zmierzony. Chwilę pograł, ale żeby dobrze go ocenić musi się trochę wygrzać.
Niemniej raczej oceniam go pozytywnie, mam wrażenie że daje nieco więcej wypełnienia niż poprzedni model. Moduł się projektuje i w piątek leci do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło. Dwa layout'y, zobaczymy który będzie lepszy. Niestety przez nowy większy panel dotykowy miejsca na wysokość jest w środku mniej.

427585759_BSNode2021.thumb.jpg.7c9509b7b28a32d5ce7560286c5a2662.jpg

W nowym Node nie ma już dwóch linii zasilania, przekaźnika i sterowania zasilaczem więc powierzchnia została wykorzystana w jak największym stopniu na filtrowanie. W odróżnieniu do poprzedniej edycji tu będą podwójne filtry dolnoprzepustowe, pojemność także znacznie powiększona. Zastosowano kondensatory KEMET, PANASONIC, WIMA.
Zabezpieczenia pozostały z grubsza bez zmian. Zasilanie jak poprzednio: 5V.

Będą dwa warianty:
- na kondensatorach elektrolitycznych
- na kondensatorach polimerowych

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2021 o 23:18, freju napisał:

Siedzę nad wodą i naglasniam jezioro głośnikiem dockin de fine i uważam że plenerowo kozak bo lecą mi łzy 😪

Mam nadzieję, że całe jezioro jest Twoje i nie zabierasz innym ciszy i kumkania żabek 🙂

Jopek jak najbardziej, a ja dziś odgrzałem płytę jej kolegi Pata "Secret Story", też pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mojave napisał:

Mam nadzieję, że całe jezioro jest Twoje i nie zabierasz innym ciszy i kumkania żabek 🙂

Jopek jak najbardziej, a ja dziś odgrzałem płytę jej kolegi Pata "Secret Story", też pięknie.

Bez obaw to małe bajoro bardziej dziko siedzisz kamper lub namiot to nie ośrodek ;)) ale wspomniałem o tym głośniku bo teraz jest sezon na takie zabawki ,mam też jbl xtreme2 i ten również jest dobry ale już nie tak subtelny , Patha z Jopek mam opanowanego ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No i poszło. Dwa layout'y, zobaczymy który będzie lepszy. Niestety przez nowy większy panel dotykowy miejsca na wysokość jest w środku mniej.
427585759_BSNode2021.thumb.jpg.7c9509b7b28a32d5ce7560286c5a2662.jpg

W nowym Node nie ma już dwóch linii zasilania, przekaźnika i sterowania zasilaczem więc powierzchnia została wykorzystana w jak największym stopniu na filtrowanie. W odróżnieniu do poprzedniej edycji tu będą podwójne filtry dolnoprzepustowe, pojemność także znacznie powiększona. Zastosowano kondensatory KEMET, PANASONIC, WIMA.
Zabezpieczenia pozostały z grubsza bez zmian. Zasilanie jak poprzednio: 5V.

Będą dwa warianty:
- na kondensatorach elektrolitycznych
- na kondensatorach polimerowych

Ja sądzisz dlaczego usunęli sterowanie zasilaczem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


Ja sądzisz dlaczego usunęli sterowanie zasilaczem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trudno powiedzieć. W Node 2/2i uśpienie odcinało całkowicie zasilanie od płyty głównej. Myślę że w nowym urządzeniu w przyszłości możemy spodziewać się jakiś nowości czy funkcji które wymagają stałego zasilania pewnych układów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@k4mil3k Panie Pawle, mam prośbę o przesłanie na priv kodu zniżkowego na zakup interfejsu do Node 2i oraz (jeśli jest inny) na zakup interfejsu + zasilacza. Jeszcze nie podjąłem decyzji, czy wziąć komplet, czy sam interfejs. Wcześniej był podany kod KLUB.BS.AS - czy to jest ten, który Pan wysyła osobom zainteresowanym na priv, czy tez jest jakiś inny? Z góry dziękuję.

Edytowane przez Marshall1
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was, zanim wymienił zasilanie w Node 2i na liniowe wg projektu Pana Pawła, zastosował u siebie jakąś listwę usuwającą szumy z sieci? Mam na uwadze np. Taga Harmony PF-1000. Czy taka listwa poprawiła brzmienie audio i czy w kolejnym kroku po wymianie zasilania w Node 2i była dalsza poprawa jakości dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Marshall1 napisał:

Czy ktoś z Was, zanim wymienił zasilanie w Node 2i na liniowe wg projektu Pana Pawła, zastosował u siebie jakąś listwę usuwającą szumy z sieci? Mam na uwadze np. Taga Harmony PF-1000. Czy taka listwa poprawiła brzmienie audio i czy w kolejnym kroku po wymianie zasilania w Node 2i była dalsza poprawa jakości dźwięku?

Jeśli chcesz dobrą listwę to polecam solid core audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marshall1 napisał:

Ale to chyba trochę więcej kosztuje, niż te 400-500 zł...

No trochę więcej ale można się dogadać ze sprzedawcą i konstruktorem solid core audio co do ceny . Na tą Taga harmony szkoda pieniędzy. Wiem co piszę bo miałem obie na porównaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pawel k napisał:

No trochę więcej ale można się dogadać ze sprzedawcą i konstruktorem solid core audio co do ceny . Na tą Taga harmony szkoda pieniędzy. Wiem co piszę bo miałem obie na porównaniu. 

Który konkretnie model masz na myśli, jeśli chodzi o solid core audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Witam

Mam na imię Adam. Posiadam BS Node 2i z interfejsem od Pawła. Do tego Sbooster. 
Od dwóch mcy ten zestaw podpięty do Audia Flight Three S. Wcześniej do Dayens Menuetto u córeczki w pokoju.

Od kilku dni zestaw BS dostał inny przewód zasilający. Jaki to  tylko na PW. Albo mam omamy, nie wiem psychoakustyka, albo fakt. Dobrej klasy/marki zasilający przewód zmienił/wprowadził dużo „powietrza”. Zauważam/słyszę dłuższe wybrzmienia, innym razem szybsze „wygaszenia”.


Panowie gentlemani, podoba mi się atmosfera w tym klubie.

Czy ktoś z Panów zastosował przewód zasilający „inny” aniżeli taki standardowy. Nie wiem „markowy”, „pyton”😉 i stwierdził wyraźną poprawę w takich aspektach jak detaliczność, przestrzeń, otwartość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adamnl napisał:

Witam

Mam na imię Adam. Posiadam BS Node 2i z interfejsem od Pawła. Do tego Sbooster. 
Od dwóch mcy ten zestaw podpięty do Audia Flight Three S. Wcześniej do Dayens Menuetto u córeczki w pokoju.

Od kilku dni zestaw BS dostał inny przewód zasilający. Jaki to  tylko na PW. Albo mam omamy, nie wiem psychoakustyka, albo fakt. Dobrej klasy/marki zasilający przewód zmienił/wprowadził dużo „powietrza”. Zauważam/słyszę dłuższe wybrzmienia, innym razem szybsze „wygaszenia”.


Panowie gentlemani, podoba mi się atmosfera w tym klubie.

Czy ktoś z Panów zastosował przewód zasilający „inny” aniżeli taki standardowy. Nie wiem „markowy”, „pyton”😉 i stwierdził wyraźną poprawę w takich aspektach jak detaliczność, przestrzeń, otwartość dźwięku?

No wspominałem o tym nie raz. Oryginalny przewód to nieporozumienie.Dobrej klasy przewód to moim osobistym zdaniem podstawa. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, k4mil3k napisał:

Rzeczywiście w pierwszej partii przewody IEC trafiły się nieco liche.
Aktualnie są to 3 x 0,75mm z miedzi OFC, jednak nawet one nie mogą się równać z popularnymi "pytonami". Część osób eksperymentuje jeszcze z bezpiecznikami.

Jestem jedną z tych osób 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
3 minuty temu, k4mil3k napisał:

 

I trzymaj się tego zestawu, jeśli granie Ci odpowiada to niech Ci na myśl nie przejdzie by zmieniać na nowego Node. No chyba że szukasz czegoś co mocniej zaakcentuje średnicę,

 

Granie spełnia wszystkie muzyczne moje potrzeby. 
Na średnicę mam lekarstwo, mianowicie lampowy tor z monoblokami na 211 i preampem na 2A3 z firmy WBA.

Pawle, dziękuję jeszcze raz👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście w pierwszej partii przewody IEC trafiły się nieco liche.
Aktualnie są to 3 x 0,75mm z miedzi OFC, jednak nawet one nie mogą się równać z popularnymi "pytonami". Część osób eksperymentuje jeszcze z bezpiecznikami.

Ja mam komplet od ciebie. Zasilający dałem lepszy ale pytanie czy masz może w ofercie coś lepszego pomiędzy zasilaczem a BSN 2i?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.