Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Ja mam komplet od ciebie. Zasilający dałem lepszy ale pytanie czy masz może w ofercie coś lepszego pomiędzy zasilaczem a BSN 2i?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tak, też jest zmieniony na grubszy i skrócony do 0,8m.
Na zamówienie robiłem także dłuższe kable na bazie Klotz'a i wtyku złoconego Oyaide.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też jest zmieniony na grubszy i skrócony do 0,8m.
Na zamówienie robiłem także dłuższe kable na bazie Klotz'a i wtyku złoconego Oyaide.

Super. Zmierzę ile cm muszę mieć i dam znać. Jaka cena do forumowiczów ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A tu porównanie obu kabli IMG_20210726_115627_compress49.thumb.jpg.eacd015171f844d0df541d97ceb12912.jpg

Wygląda bardzo solidnie i wtyki też


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Super. Zmierzę ile cm muszę mieć i dam znać. Jaka cena do forumowiczów ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Robiłem na Klotz LY215, bardzo elastyczny pomimo ogólnej grubości, ale modlę się żebyście nie prosili o te kable 🤪 na prawdę trudno wepchnąć 2 x 1,5mm2 w podwójnej izolacji i założyć jeszcze termokurcze w ten wtyk. Cokolwiek większego z góry odpada.
A tak poważnie, to jak znajdziesz kabel na którym mam Ci to zrobić (może masz swoje ulubione typy) ale 1mm2 to z chęcią 🙂

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Robiłem na Klotz LY215, bardzo elastyczny pomimo ogólnej grubości, ale modlę się żebyście nie prosili o te kable na prawdę trudno wepchnąć 2 x 1,5mm2 w podwójnej izolacji i założyć jeszcze termokurcze w ten wtyk. Cokolwiek większego z góry odpada.
A tak poważnie, to jak znajdziesz kabel na którym mam Ci to zrobić (może masz swoje ulubione typy) ale 1mm2 to z chęcią
 

Nie mam typów zdaje się na ciebie i jak na razie nie zawiodłeś
A jak się modlisz to ja na mszę za ciebie i robimy na Klotz Jak wyżej. Daj znać na forum lub na priv ile PLN i zbieram kasę .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robić kabelek na gx16 samemu czy tam k4mil3k" to proponuję na neotech sost srebro monokrystaliczne,ten to dopiero otwiera oczy a już z node to myślę że powinno być rewelacyjnie ,wstawił bym foto ale 1mb max wagi tutaj jest i co bym nie robił to mi nie pozwala 😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, freju napisał:

Jak już robić kabelek na gx16 samemu czy tam k4mil3k" to proponuję na neotech sost srebro monokrystaliczne,ten to dopiero otwiera oczy a już z node to myślę że powinno być rewelacyjnie ,wstawił bym foto ale 1mb max wagi tutaj jest i co bym nie robił to mi nie pozwala 😗

No tu trza ostrożnie ponieważ srebro monokrystaliczne może zbyt mocno rozjaśnić brzmienie i stać się dosyć analityczne.Myślę że miedź monokrystaliczna posrebrzana była by bezpieczniejsza. Oczywiście wiele zależy od danego systemu i upodobań 😉😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, freju napisał:

Jak zawsze trzeba próbować i dobierać pod siebie to norma ,mam też kilka na miedzi occ srebrzone dh Labs i ja osobiście wolę srebro ,a tak na marginesie to to srebro jest moim zdaniem bardzo gładkie i warto spróbować, u mnie już nie ma powrotu 😜

No to nie pozostaje mi nic innego jak spróbować tego srebra. Dzięki 🤝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabel i jego przekrój to już według uznania ,ja robiłem na neotech sost 26 chyba 0,13mm ,cienki ale na krótkich odcinkach zarobiony w skrętke odcinki od 0,25m do 0,7m dzwigają bez problemu usbridge sig,konwertery singxer,  dyski routery switche , w opisie ma do max  3,9A ale do jakiej długości , to czytać to nie wiem .

Tak od siebie dodam jeszcze że ten kabelek jest traktowany tak trochę mocno po macoszemu i może być tak że wiele urządzeń może mieć potencjał ale nie damy mu szansy sie wykazać przez ten właśnie śmieszny kabelek dc ,bo jak sobie zapnę czasami specjalnie taki zwykły na testy to myśle że wiele gratów bym już wystawił na allegro lub po prostu ich nie kupił

😉

No i oplot ja stosuję viablue bo jest on naprawdę fajny dobry jakościowo i nie wygląda tak strasznie jak te najtańsze , tutaj ostatnio najtaniej w PL znalazłem 

https://allegro.pl/oferta/viablue-oplot-cable-sleeve-red-small-9242748098?snapshot=MjAyMS0wNy0yNFQxMDoyMTo1Mi42MDVaO2J1eWVyOzI1OTczNDQyZmE2OTE3ODU5NTg5ZGVlOWI2MWM0MzBmNDBjZGE3MGNlYTc1NjMyYjE2MjRjNTQxNjMzMjNmNDU%3D

Edytowane przez freju
myśl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze za nim ktoś pochopnie kupi kabel 😉 że na dh labs dzwiek jest bardziej dociążony jest mniej detaliczny ciemniejszy ale to nie oznacza zły i ciemny  ,bo ma fajną gładkość jest nadal otwarty z ciemniejszym tłem ale to także uważam bardzo dobry kabelek ,tylko trzeba wiedziec co chcemy potrzebujemy , neotech jak na srebro przystało mocno otwiera o niczym nie zapomni ale i nie uderzy cię w twarz , jest lekkość zwiewność drive i mega separacja ;)) Tak ja to słyszę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że powoli dochodzicie do faktu, że dobry zasilacz musi posiadać dobre przewody. Po swoim skromnym doświadczeniu z przewodami zasilającymi wiem, że są one bardzo ważne przy transparentnym sprzęcie. 

Kiedyś pisałem w tym wątku, że jak zdecyduję się na wymianę zasilania w moim Node to zażyczę sobie "złotych klamek". Ale nie takich jak @freju 😉. Moje będą polegały na tym, że poproszę o zasilacz z płytką połączony na stałe, bez żadnych wtyków. Jedyna wtyczka będzie od strony gniazdka 230V, a reszta markowych przewodów lutowana bezpośrednio do płytek drukowanych, bez przeszkadzajek typu gniazdo/wtyk. Taka jest moja koncepcja na prawdziwą poprawę zasilania.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A kabel i jego przekrój to już według uznania ,ja robiłem na neotech sost 26 chyba 0,13mm ,cienki ale na krótkich odcinkach zarobiony w skrętke odcinki od 0,25m do 0,7m dzwigają bez problemu usbridge sig,konwertery singxer,  dyski routery switche , w opisie ma do max  3,9A ale do jakiej długości , to czytać to nie wiem .
Tak od siebie dodam jeszcze że ten kabelek jest traktowany tak trochę mocno po macoszemu i może być tak że wiele urządzeń może mieć potencjał ale nie damy mu szansy sie wykazać przez ten właśnie śmieszny kabelek dc ,bo jak sobie zapnę czasami specjalnie taki zwykły na testy to myśle że wiele gratów bym już wystawił na allegro lub po prostu ich nie kupił

No i oplot ja stosuję viablue bo jest on naprawdę fajny dobry jakościowo i nie wygląda tak strasznie jak te najtańsze , tutaj ostatnio najtaniej w PL znalazłem 
https://allegro.pl/oferta/viablue-oplot-cable-sleeve-red-small-9242748098?snapshot=MjAyMS0wNy0yNFQxMDoyMTo1Mi42MDVaO2J1eWVyOzI1OTczNDQyZmE2OTE3ODU5NTg5ZGVlOWI2MWM0MzBmNDBjZGE3MGNlYTc1NjMyYjE2MjRjNTQxNjMzMjNmNDU%3D

Freju widzę że ten drut to solid core. Czy próbowałeś skrętki ? I solid core wypada lepiej ? Bo wiadomo że sztywny jest.
No i drugie pytanie - skręcasz dwie takie żyły ale to rozumiem że bez ekranu jest więc nic nie zbiera zakłóceń po drodze ?
Wiadomo odcinek max 1m


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skręcam po dwie żyły wkrętarką to fajnie wychodzi 😉 tak bez ekranu tylko oplot ale krótkie odcinki ,myśle że jak sie ma całą resztę kabli dobrze ekranowanych to problem z zakłóceniami jest wtedy mniejszy ,ja nie stwierdziłem - choć mam ścianę kabli za stolikiem 😉 

W oplocie nie jest specjalnie sztywny .

Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Franz-007 napisał:

Widzę, że powoli dochodzicie do faktu, że dobry zasilacz musi posiadać dobre przewody. Po swoim skromnym doświadczeniu z przewodami zasilającymi wiem, że są one bardzo ważne przy transparentnym sprzęcie. 

Kiedyś pisałem w tym wątku, że jak zdecyduję się na wymianę zasilania w moim Node to zażyczę sobie "złotych klamek". Ale nie takich jak @freju 😉. Moje będą polegały na tym, że poproszę o zasilacz z płytką połączony na stałe, bez żadnych wtyków. Jedyna wtyczka będzie od strony gniazdka 230V, a reszta markowych przewodów lutowana bezpośrednio do płytek drukowanych, bez przeszkadzajek typu gniazdo/wtyk. Taka jest moja koncepcja na prawdziwą poprawę zasilania.

Zgdadza się ale wtedy jest kolejna mała walka z odseparowaniem trafa wewnątrz jednej obudowy no chyba że jest wielka i jest miejsce .inaczej trzeba wstawiać ekrany ,fajnie rozwiązało ten problem smsl D1 ,zasilacz jest jak by w jednej obudowie ale i osobno bo płytka dac jest współdzielona tylko podstawą a sam zasilacz jest w osobnej obudowie ,ale na jednej platformie , odnośnie jescze twojej koncepcji własnie dotarło do mnie takie o ustrojstwo ,rpi4  z zasilaniem muzga ,na dzień dobry wymieniłem okablowanie na neotecha i bezpiecznik , coś w ten deseń masz na mysli swoją koncepcję tak ? ja uważam że jednak takie wszystko mające kombajny sa może i fajne w obsłudze ale nie koniecznie z tym tzw,dobrem dla dzwięku . dac i stremer osobno uważam .

https://allegrolokalnie.pl/oferta/odtwarzacz-sieciowy-usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego właśnie robię tak swoje zasilacze: trafo ekranowane z dodatkową miedzią wstawione w osobnej komorze obudowy zasilacza(obudowa ze stali 1,2mm) i do tego jeszcze przed regulatorem jest aktywny filtr tętnień na tranzystorach. Nic ze składowej sieci 50Hz i ich harmonicznych nie przechodzi dalej.

Każdy zasilacz weryfikowany pomiarem spektrum 0-100kHz z dołączonym wydrukiem.

Ps: jak nie macie dzielonej konstrukcji obudowy to często pomaga delikatne obrócenie transformatora, ale bez oscyloskopu tego się nie zrobi...

@Franz-007 jak będziesz chciał wykonać taką "hybrydę" na stałych połączeniach to się polecam.

@freju dawanie zbyt małych przekrojów bywa zgubne. Spadek napięcia ma negatywny wpływ i postępuje wraz z obciążeniem.

🙂

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pisałem że ma max 4A neotech sost26 , i po dwie żyły na plus i dwie na minus razem wiec daje 2x0,26mm2 przy poborach rzędu max 1-2A to jest za mało odcinki max 0.7m w większosci nie przekraczają 0,5m przy urządzeniach z wysokim poborem ,nie sadze żeby to było za mało ale moge się nie znać 😉 wiem jedno wpływ na dzwiek jest mega pozytywny i nie widze nie zauważam jakiś problemów związanych z zasilaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, k4mil3k napisał:

@Franz-007 jak będziesz chciał wykonać taką "hybrydę" na stałych połączeniach to się polecam.

Oczywiście, że zlecę ją Tobie 🙂. Jak znudzi mi się Furutech G-320Ag-18F8 - EU dam znać. 

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre dwa lata temu miałem na wypozyczeniu Bluesounda i byłem pod fajnym wrażeniem tego urządzenia, stosunku jakości do ceny oraz wygody obsługi. Temat streamowania u mnie powrócił i pierwsze kroki były w stronę BS a jeszcze czytając takie rewelacje odnośnie poprawy poprzez zasilanie nie zostaje nic innego jak u kolegi zamówić tę elektrownię 😉

Jak już poskładam wszystko do kupy odezwie się i opisze swoje wrażenia w moim systemie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może nie ten, ale wiem że jest tu kilka osób które czeka na wysyłki. Moduły do Node gen.3 w różnych konfiguracjach przetestowane, składają się, a w poniedziałek rano wysyłam.

moduly_n3.thumb.JPG.af41a861ab29e6ea5fac34ca029b12c8.JPG

Podsumowując prawie 2 miesięczne testy: poziom grania N2 i N3 - obu na zasilaniu liniowym jest dokładnie taki sam. Jeśli ktoś używał wejścia optycznego przy Node 2 żeby np używać stereo do oglądania koncertów to teraz w Node 3 może się przesiąść na HDMI które radzi sobie zacnie. Resztę opinii napiszą użytkownicy. Choć osobiście uważam że ze względu na wewnętrzną konstrukcję linii zasilania na płycie głównej Node 2i ma większy potencjał, ale żeby to pokazać to też reszta toru musi być bardzo neutralna. Jeśli macie Node 2i już z zasilaniem liniowym i nie potrzebujecie HDMI to nie zmieniajcie urządzenia. To jeszcze nie ten czas - o czym niżej. Jeśli nie macie Node i myślicie o kupnie, to wciąż bardzo dobrze wycenione urządzenie które nadal będzie rozwijane przez producenta - o czym niżej.

Node 3 - to jeszcze urządzenie które jest w fazie rozwoju, producent uzbroił je w dosyć mocny sprzęt nie bez powodu. Z potwierdzonych info - w kolejnych aktualizacjach BlueOS w Node 3 pojawi się:
- opcja ustawień zegara (jak obecnie w Node 2i)
- gniazdo USB będzie dostępne jako kolejne wyjście sygnału audio
- na wyjściu USB pojawi się też obsługa MQA

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie śledziłem ostatnio wątku dotyczącego zasilania Node. Jak wygląda na obecną chwilę sprawa zasilacza do Node 2i. Czy nadal jest oferowany przez k4mil3k czy dostępna jest już tylko wersja dedykowana do najnowszego modelu?

Brać nie wybrzydzać . Cena promocyjna.

https://pd-cf.pl/produkt/bluesound-node-2-2i-interfejs-zasilania-liniowego/

To strona k4mil3k. Mam, działa bez pudła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.