Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Kasz76 napisał:

Nie śledziłem ostatnio wątku dotyczącego zasilania Node. Jak wygląda na obecną chwilę sprawa zasilacza do Node 2i. Czy nadal jest oferowany przez k4mil3k czy dostępna jest już tylko wersja dedykowana do najnowszego modelu?

Jest nie jest  nic to nie zmienia 😉 percepcja i wygoda  hmmm dzwięku brak ;)) node 2i czy 3i czy 50 i tylko wygoda w apce  nic więcej , pitu pitu  muzyka jest ważna chłoppaki ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja nie śpi:
Zestaw zasilania liniowego od Teddy Pardo za 565$ (Node 2i) lub 485$ (nowy Node) 
https://teddypardo.com/product/bluesound-node2i-upgrade-kit/
Moduł zasilania liniowego można zobaczyć na zdjęciach w instrukcji instalacji na stronach 15 i 17
https://teddypardo.com/wp-content/uploads/2021/01/Teddy-Pardo-Node2i-Conversion-Kit-V1.pdf
Teddy nigdy tani nie był ale inwestowanie takiej kwoty w zmianę zasilania, to wg mnie lekka przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MarcinQoo napisał:

Konkurencja nie śpi:
Zestaw zasilania liniowego od Teddy Pardo za 565$ (Node 2i) lub 485$ (nowy Node) 
https://teddypardo.com/product/bluesound-node2i-upgrade-kit/
Moduł zasilania liniowego można zobaczyć na zdjęciach w instrukcji instalacji na stronach 15 i 17
https://teddypardo.com/wp-content/uploads/2021/01/Teddy-Pardo-Node2i-Conversion-Kit-V1.pdf
Teddy nigdy tani nie był ale inwestowanie takiej kwoty w zmianę zasilania, to wg mnie lekka przesada

Trochę lipnie wygląda ta płytka w porównaniu do płytki Pawła 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pawel k napisał:

Trochę lipnie wygląda ta płytka w porównaniu do płytki Pawła 😁

To fakt, nie urywa...

Zdaje sobie sprawę, że w pakiecie taniej ale sam zewnętrzny zasilacz (5V/3A) razem z kablem kosztuje tam 425$. Gdzieś trzeba zaoszczędzić aby wyjść na swoje.

Edytowane przez MarcinQoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, pawel k napisał:

Trochę lipnie wygląda ta płytka w porównaniu do płytki Pawła 😁

Zupełnie inna jest koncepcja. Teddy w swoim upgrade bazuje wyłącznie na jakości zasilacza i sprzedaje je wyłącznie ze swoim zasilaczem. Znów moja koncepcja zakładała użycie dowolnego zasilacza o napięciu 5V i możliwie najlepsze filtrowanie ewentualnych zakłóceń wraz z dobrymi zabezpieczeniami przy wykorzystaniu miejsca dostępnego wewnątrz Node.

Zestawy DIY zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko że podczas montażu coś pójdzie nie tak, dla tego w każdej płytce decyduje się na własne zabezpieczenia. Mam już kilka przypadków "ocalenia" Node gdy ktoś podłączył przez pomyłkę zły zasilacz - czy to AC czy np o napięciu 15V i zabezpieczenia zadziałały w 100%.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, k4mil3k napisał:

Zupełnie inna jest koncepcja. Teddy w swoim upgrade bazuje wyłącznie na jakości zasilacza i sprzedaje je wyłącznie ze swoim zasilaczem. Znów moja koncepcja zakładała użycie dowolnego zasilacza o napięciu 5V i możliwie najlepsze filtrowanie ewentualnych zakłóceń wraz z dobrymi zabezpieczeniami przy wykorzystaniu miejsca dostępnego wewnątrz Node.

Zestawy DIY zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko że podczas montażu coś pójdzie nie tak, dla tego w każdej płytce decyduje się na własne zabezpieczenia. Mam już kilka przypadków "ocalenia" Node gdy ktoś podłączył przez pomyłkę zły zasilacz - czy to AC czy np o napięciu 15V i zabezpieczenia zadziałały w 100%.

I dlatego ludzie tak chętnie "zaglosowali" na Twoje rozwiązanie, co widać po zainteresowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł dotarł i już działa:) 15 minut wymiana i 1.5h próba zamknięcia obudowy tak aby zatrzaski weszły na swoje miejsce i nie było żadnej szpary no i aby nie połamać czegoś z tej frustracji🤬 

 

Tak na szybko: duża poprawa jeśli chodzi o samego DACa ale w dalszym ciągu to nie jest poziom mojego Myteka. Jeśli chodzi o sam transport to najważniejsze, że nie słyszę już różnic między BSN a bezpośrednim połączeniem z NASa do DACa. (poprzednio wydawało mi się, że sam Mytek z NASa grał ciut lepiej). No i jeszcze zwolniło się gniazdko w listwie kondycjonerze. 

 

BSN LPS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lesheck napisał:

Moduł dotarł i już działa:) 15 minut wymiana i 1.5h próba zamknięcia obudowy tak aby zatrzaski weszły na swoje miejsce i nie było żadnej szpary no i aby nie połamać czegoś z tej frustracji🤬 

 

Tak na szybko: duża poprawa jeśli chodzi o samego DACa ale w dalszym ciągu to nie jest poziom mojego Myteka. Jeśli chodzi o sam transport to najważniejsze, że nie słyszę już różnic między BSN a bezpośrednim połączeniem z NASa do DACa. (poprzednio wydawało mi się, że sam Mytek z NASa grał ciut lepiej). No i jeszcze zwolniło się gniazdko w listwie kondycjonerze. 

 

BSN LPS.jpg

Z opinią to bym się wstrzymał aż wszystko porządnie się wygrzeje i ułoży w systemie. Niejednokrotne opinie potwierdzają że na dzień dobry zbytnio szału nie ma 😉😉😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zostawić na minimum dobę BS z włączonym RadioParadise, nawet z wyłączonym wzmacniaczem i tyle. Muzyka grać nie musi, ważne by urządzenie pracowało i był ciągły pobór prądu.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moduł dotarł i już działa:) 15 minut wymiana i 1.5h próba zamknięcia obudowy tak aby zatrzaski weszły na swoje miejsce i nie było żadnej szpary no i aby nie połamać czegoś z tej frustracji 
 
Tak na szybko: duża poprawa jeśli chodzi o samego DACa ale w dalszym ciągu to nie jest poziom mojego Myteka. Jeśli chodzi o sam transport to najważniejsze, że nie słyszę już różnic między BSN a bezpośrednim połączeniem z NASa do DACa. (poprzednio wydawało mi się, że sam Mytek z NASa grał ciut lepiej). No i jeszcze zwolniło się gniazdko w listwie kondycjonerze. 
 
620455086_BSNLPS.thumb.jpg.ee92ddbbf3dc9731bec09d31137dab47.jpg

Ale nie zapominajmy że BSN vs. Mytek to inny poziom ceny oraz funkcjonalności. Mytek to sam DAC ! No i kosztuje - powinien grać lepiej ale nic za darmo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Ale nie zapominajmy że BSN vs. Mytek to inny poziom ceny oraz funkcjonalności. Mytek to sam DAC ! No i kosztuje - powinien grać lepiej ale nic za darmo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Auralic i Lumin to bezpośredni sparring-partnerzy dla Myteka. Nieco bym się zdziwił, gdyby Node (nawet po wymianie zasilania na liniowe) zagrał porównywalnie albo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MarcinQoo napisał:

Auralic i Lumin to bezpośredni sparring-partnerzy dla Myteka. Nieco bym się zdziwił, gdyby Node (nawet po wymianie zasilania na liniowe) zagrał porównywalnie albo lepiej

Lepiej może nie, ale nie brakuje opinii że są blisko i Node po upgrade nie ma się czego wstydzić. Zamierzam w niedługim czasie to sprawdzić ze względu na przygotowywanie upgrade do Lumin'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, k4mil3k napisał:

Lepiej może nie, ale nie brakuje opinii że są blisko i Node po upgrade nie ma się czego wstydzić. Zamierzam w niedługim czasie to sprawdzić ze względu na przygotowywanie upgrade do Lumin'a.

Chodziło mi raczej o podejście, bo porównanie Node z Mytekiem jest wg mnie po prostu nie fair. Jeśli Node po modyfikacji jest bardzo blisko tego poziomu, to tylko zasługa inwencji i wiedzy inżynierskiej włożonych w zaprojektowanie i implementację tychże modów.

Dlatego jeśli ktoś nie może wydać 10k PLN na streamer (bo nie każde życie, to kraina mlekiem i miodem płynąca) powinien przynajmniej spróbować efektu, jaki można uzyskać kupując Node za 2,5k PLN + inwestując mniej niż połowę tego w zmianę zasilania na liniowe / zewnętrzny zasilacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 16:13, pawel k napisał:

Z opinią to bym się wstrzymał aż wszystko porządnie się wygrzeje i ułoży w systemie. Niejednokrotne opinie potwierdzają że na dzień dobry zbytnio szału nie ma 😉😉😁

Będzie jeszcze na pewno okazja aby potestować i zrewidować moje wstępne obserwacje. Chociaż oryginalnego modułu już nie będę montował ponownie 🙂

 

8 godzin temu, MarcinQoo napisał:

Chodziło mi raczej o podejście, bo porównanie Node z Mytekiem jest wg mnie po prostu nie fair. Jeśli Node po modyfikacji jest bardzo blisko tego poziomu, to tylko zasługa inwencji i wiedzy inżynierskiej włożonych w zaprojektowanie i implementację tychże modów.

Kupowałem BSN dla jego funkcjonalności jako transport, a funkcja DACa ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Porównywałem z Mytekiem tylko z ciekawości i mogę potwierdzić, że dla osób, które nie mają osobnego DACa, BSN po dokonaniu upgrade’u w zasilaniu może stanowić satysfakcjonujące rozwiązanie. Być może jest to dobry sposób aby stopniowo rozbudować swój system. Jeśli ktoś zdecyduje się na zasilacz z dwoma wyjściami to może później podłączyć zarówno BSN jak i DAC równocześnie. A to właśnie w DACu z tego co widzę LPS daje największe korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, k4mil3k napisał:

Mowa o Brooklyn Bridge ? Czy DAC ? Rozumiem że pędzony też Keces'em ?

Mowa o Mytek Liberty DAC. I tak, jest też podłączony do Kecesa. Liberty (jak zresztą wszystkie Myteki) miał już wejście  12v na zewnętrzny zasilacz. 
 

10 minut temu, k4mil3k napisał:

Przy kolejnych aktualizacjach oprogramowania gniazdo USB w NODE będzie również obsługiwane jako USB Audio.

Tylko dlatego zdecydowałem się na kupno BSN. Też jestem ciekaw jak to będzie brzmieć. 

Edytowane przez Lesheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż kurier zapuka do drzwi z Pawła zestawem, a póki co słucham BSN golasa, jest fajne streamowanie ale jako Dac ustępuje mojej starej wusłużonej Cytrynie (Citrone tube Dac). Tzn. za bardzo cyfrowe, szkliste, zimne granie, w szczególnosci na samej górze i trochę wszechobecny monotonny bas. Mam nadzieję że zasilanie liniowe z interfejsem to ładnie wygładzą i dadzą wiecej drivu na dole. A co do Lumina to gość od którego odkupilem BSN przechodził wyżej, miał na odsłuchu D1 i twierdzi że jako transport Lumin poległ z Node... Dopiero McIntosh wniósł oczekiwany progres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lesheck napisał:

Mowa o Mytek Liberty DAC. I tak, jest też podłączony do Kecesa. Liberty (jak zresztą wszystkie Myteki) miał już wejście  12v na zewnętrzny zasilacz. 
 

Tylko dlatego zdecydowałem się na kupno BSN. Też jestem ciekaw jak to będzie brzmieć. 

Jest różnica po podłączeniu daca Mytek liberty z Bs node 2i 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier przywiózł zestawik we czwartek ale dzisiaj dopiero miałem odpowiednio czasu by się pobawić i pogrzebać w BSN. Od trzech godzin nowe zasilanie się intensywnie wygrzewa, pierwsze wrażenie to rzeczywiście wygładzona góra, już mozna z przyjemnością słuchać, nie ma poprzedniej suchości, no jest naprawdę fajnie...Myślę sobie tak pro forma zobaczymy BSN w roli transportu jak tu sobie poradzi z liniowym zasilaniem od Pawła... Podłączyłem starą lampową cytrynkę Citrone tube dac) i to co usłyszałem to jeszcze szczęki zbieram z podłogi! Progres jest po prostu ogromny. Myślałem że jak kupię zasilanie to BSN tak zagra że stary dac pójdzie do szuflady i zrobi się porządek z kabelkami itd. a tu to małe czarne pudełko wyniosło to zestawienie na wyżyny. BSN + PD Creativ i lampowy dac to poprostu bajka. Muzykalność, analityczność, dynamika. SUPER brawo Paweł! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał BSN 2i to wystawiłem na znanym portalu swój egzemplarz 😛 Nick ten sam. Stan b.dobry, moduł w urządzeniu, z podstawowym zewnętrznym zasilaczem w komplecie. Mi już nie będzie potrzebny 🙂

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, k4mil3k napisał:

Gdyby ktoś szukał BSN 2i to wystawiłem na znanym portalu swój egzemplarz 😛 Nick ten sam. Stan b.dobry, moduł w urządzeniu, z podstawowym zewnętrznym zasilaczem w komplecie. Mi już nie będzie potrzebny 🙂

 

A na co zmieniłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.