Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Krzysiek H napisał:

jaki bezpiecznik można dać do zasilacza, oryginalnie jest 250 mA, czy można 500 mA? 

250mA obecne w pierwszych egzemplarzach zostało zastąpione całkowicie 500mA. Możesz dać nawet 1A ale nie wiecej. Ważne aby był to typ bezpiecznika T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napiszcie proszę co zyskam po zastosowaniu modułu zasilającego wraz z zasilaczem konstrukcji Pawła.
Node 2i w roli transportu + zewnętrzny dac

Ehhh było w poprznich postach postach paru osób m.in. moje zdanie znajdziesz ale inne też. Scroll up I daj znać jak u ciebie wypadło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bezpośrednio porównałem Audiolaba 6000n i Bluesound. BSN zostaje a audiolab do sklepu!

Czy coś wiadomo o zasilaniu najnowszej wersji BSN 3?

Na stronie roducenta jest płytka  plus zasilacz medyczny, bo chyba konstruktor na razie nie ma czasu na przygotowanie osobnego zasilacza dedykowanego do wersji 3. Ma może ktoś już zasilanie zmienione w najnowszej wersji BSN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały upgrade należy rozważyć w zakresie trzech parametrów:
- EMI/RFI
- szumy zasilacza
- PSRR zasilacza
- impedancja wyjściowa

EMI/RFI - to załatwiamy wyrzucając zasilacz poza urządzenie, dodatkowo odpowiednio wykonany i izolowany zasilacz liniowy z transformatorem jest znacznie mniejszym ich źródłem niż zasilacz impulsowy.

Szumy zasilacza - są dość ważne ale nie najważniejsze gdyż wewnątrz każdego urządzenia są i tak dodatkowe regulatory i przetwornice napięcia które stabilizują szyny napięcia jak np: 1.8V, 3.3V, 5V, itd i mają one swój własny poziom szumów. Oczywiście wprowadzając czyste źródło zasilania bardzo im pomagamy, ale np w Node instalując zasilacz 5V o szumie 6uV RMS oczywiście wyczyścimy szynę 5V, ale np: na szynie 3.3V nie da się zejść poniżej szumu poniżej 25uV RMS ze względu na szumy własne wbudowanego tam regulatora 3.3V.

PSSR - to jeden z bardziej kluczowych parametrów. Wokół jest mnóstwo urządzeń które wprowadzają do sieci swoje zakłócenia: zasilacze impulsowe, silniki, przetwornice, instalacje fotowoltaiki, domowe AGD, itd.  Zasilacz liniowy poza niższymi szumami własnymi ma znacznie wyższy PSRR (Power supply rejection ratio - współczynnik tłumienia zakłóceń pochodzących z sieci). Zasilacz liniowy jest w tej dziedzinie najlepszy i nie wprowadza własnych zakłóceń. W przypadku zasilacza własnej konstrukcji mamy tam dwustopniową regulację napięcia i filtry. Jednak SMPSU nie należy tu całkowicie skreślać bo po drodze jest jeszcze moduł który posiada filtry.

Impedancja wyjściowa - w skrócie im niższa tym lepsza, ma to bezpośrednie przełożenie na odpowiedź regulacji napięcia przy zmiennym poborze prądu. Moduł posiada duży bank pojemności - 12000uF - to zawsze pomaga stabilizować napięcie w przypadku jego skoków.

Porównując jednak fabrykę do zestawu moduł+SMPSU to skok jest i tak duży. Powiedziałbym że w przypadku Node gen.3 modyfikacja moduł+SMPSU to około 60-70% możliwości urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał jakieś problemy czy wątpliwości podczas otwierania to dzwoń. Najgorsza "psychicznie" chwila to moment w którym trzeba go otworzyć dosłownie jak książkę 🙂

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k4mil3k napisał:

Jak będziesz miał jakieś problemy czy wątpliwości podczas otwierania to dzwoń. Najgorsza "psychicznie" chwila to moment w którym trzeba go otworzyć dosłownie jak książkę 🙂

Oki nie takie rzeczy sie robiło, przecinak i młotek też gdzieś jest na stanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA200.gif
Pamiętajcie! 
Coś co jest nazywane tylnym panelem jest cieniutką blaszką, podważamy boki aby zahaczyć jedynie blaszkę a nie cały plastik!!!! 
Mało nie zechlałem urządzenia! Hesuuuu!

Pocieszę cię nie jesteś sam
Dobrze że do dłuta miałem daleko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dobra zamontowane, teraz pytanie do tych co już założyli. Trzeba poczekać nieco na wygrzanie a jeżeli tak to ile? Jak czasowo Wam sie z wygrzewaniem zeszło?

Różnie mówią. Ale u mnie od strzała lepiej a później może z 50godz max


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas ... Choć powoli ... Myślę o dobrym kablu zasilacz -> BSN bo mam ten firmowy od Pawla . Może jak nas czyta to powie "mam dla was druta" wchodzic na stronę i kupować. Dałbym coś solidniejszego z dobrymi wtykami.

A jak nie to zima idzie to coś wystrugam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Cały czas ... Choć powoli ... emoji1.png Myślę o dobrym kablu zasilacz -> BSN bo mam ten firmowy od Pawla . Może jak nas czyta to powie "mam dla was druta" wchodzic na stronę i kupować. Dałbym coś solidniejszego z dobrymi wtykami.

A jak nie to zima idzie to coś wystrugam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podepnę się pod pytanie . Chodzi mi też o upgrade kabelkiem od zasilacza do BSN. Czy ktoś może testował takie rozwiązanie? Jaki to musi być kabel o jakich parametrach ? Dochodzi zapewne konfekcjonowanie go gdzieś w złączki .

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek1777 napisał:

Podepnę się pod pytanie . Chodzi mi też o upgrade kabelkiem od zasilacza do BSN. Czy ktoś może testował takie rozwiązanie? Jaki to musi być kabel o jakich parametrach ? Dochodzi zapewne konfekcjonowanie go gdzieś w złączki .

Parę stron wcześniej ten temat został poruszony 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawel k napisał:

Parę stron wcześniej ten temat został poruszony 😉

Z jakimś wymiernym efektem ? Nie podpowiesz które to numer postów ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty zależą od uszu właściciela. Zarówno zmiana kabla  dc jak i vc wnosi zmiany. Kabel który mi podejdzie, u Ciebie może nie być ok. Ja skręciłem kabel dc na drucie z miedzi occ i była znaczna poprawa, ale jak zmieniłem kabel vc to lepiej grał z dc dołączonym do zasilacza przez PD. Więc tylko Twoje uszy mogą odpowiedzieć na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go wyłączać. Ma układ miękkiego startu więc o żadne udary prądowe przy rozruchu nie ma co się bać.

Paweł a planujesz jakaś edycję lepszego kabelka zasilacz - > BSN ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niespełna dwóch godzin gram na Node 2i w roli transportu z wykonanym modem zasilania - moduł zasilajacy + zasilacz liniowy. Mimo że trudno tu mówić o jakimkolwiek wygrzaniu sprzętu to z całą pewnością muszę stwierdzić że ta operacja przyniosła zdecydowaną poprawę w całym spektrum dźwięku mojego zestawu audio. 

Paweł....wykonałeś kawał dobrej roboty.

Przy okazji wielkie podziękowania za błyskawiczną i profesjonalnie zrealizowaną transakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.