Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.07.2021 o 15:37, Franz-007 napisał:

Kiedyś pisałem w tym wątku, że jak zdecyduję się na wymianę zasilania w moim Node to zażyczę sobie "złotych klamek". Ale nie takich jak @freju 😉. Moje będą polegały na tym, że poproszę o zasilacz z płytką połączony na stałe, bez żadnych wtyków. Jedyna wtyczka będzie od strony gniazdka 230V, a reszta markowych przewodów lutowana bezpośrednio do płytek drukowanych, bez przeszkadzajek typu gniazdo/wtyk. Taka jest moja koncepcja na prawdziwą poprawę zasilania.

 

W dniu 28.07.2021 o 18:54, k4mil3k napisał:

@Franz-007 jak będziesz chciał wykonać taką "hybrydę" na stałych połączeniach to się polecam.

Czyżbyś zapomniał 😉

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dlatego drążę temat otworów w PCB - chcę znaleźć jakieś przewody DC i teraz wiem czego szukać.

Co do wersji Node, to jeszcze przez weekend pomyślę, ale raczej skłaniam się ku nowej wersji, ze względu na obiecane wyjście USB - podobno mój Moon ma niezłe wejście USB DAC i korci mnie, żeby się o tym przekonać.

Więc jest wielce prawdopodobne, że w poniedziałek zamówię nowego Node. Daj znać kiedy będziesz miał wszystkie komponenty do zasilacza, wtedy omówimy szczegóły przez telefon.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zostawiam ustrojstwa, brakuje mi nieco wyższej średnicy, midbasu, szybkości np na stopie (pewnie to kwestia mojego zestawu)  ale reszta jest bardzo dobra.  Wokale nieco wieksze w porównaniu do standardowego zasilania ale cholernie naturalne. Najwiekszy progres jest na wysokich, w porównaniu do zasilacza stabilizowanego te na standardowym sasilaniu są po prostu koszmarne! NIe ma powrotu.

Mam niestety problem z długością kabelka DC. Musze go przedłużyć.

Jakie wtyki polecacie z obydwu stron, może i jakiś kabelek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi mi o możliwie najlepsze wtyki a z kabelkami sobie z różnych wzgledów poradze 🙂

W sumie to po sprawdzeniu kilku kabli chyba zdecydowałbym sie na wlutowanie na stałe zasilania po stronie DC w 😉 "docelowym zasilaczu"

Jade z Tidal 🙂 pewną panią - Sara K. - jaka słodycz dźwieku, jakia soczystość  - szokujące.... uzależniające....

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, trochę "ostygłem" 😉. Policzyłem koszty i wyszło mi, że gdybym zdecydował się na zestaw płytka z zasilaczem liniowym, plus moje "mody" to wyjdzie kwota około 2000zł, czyli tyle, ile płaciłem za nowego Node 2i. Nie wiem czy gra warta jest przysłowiowej świeczki.

Przeczytałem od początku cały wątek i zastanawiam się nad wariantem moduł plus zasilacz SMPSU, zwłaszcza, że mam przewód zasilający Furutecha na ósemkę, obecnie wpięty w oryginalne zasilanie mojego Node.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Franz-007 napisał:

No dobrze, trochę "ostygłem" 😉. Policzyłem koszty i wyszło mi, że gdybym zdecydował się na zestaw płytka z zasilaczem liniowym, plus moje "mody" to wyjdzie kwota około 2000zł, czyli tyle, ile płaciłem za nowego Node 2i. Nie wiem czy gra warta jest przysłowiowej świeczki.

Przeczytałem od początku cały wątek i zastanawiam się nad wariantem moduł plus zasilacz SMPSU, zwłaszcza, że mam przewód zasilający Furutecha na ósemkę, obecnie wpięty w oryginalne zasilanie mojego Node.

Kup moduł i zasilacz liniowy od Pawła. W zasilaczu wymień bezpiecznik np. Na Verictum. Zasilacz podepinij porządnym kablem zasilającym. I ciesz się muzyką . A później możesz mi podziękować 😉😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szy_a napisał:

ja proponuje brak bezpiecznika ale to dla zdecydowanych i świadomych...

coś , ktoś o wtykach?

Tak jak pisałem kilka postów wcześniej. Wymiana kabla DC daje bardzo dużo. Mi kabel na bazie klotza dociążył brzmienie lepszy bas i trochę ciepełka 😉. Jeśli chodzi o wtyki to w  GX 16-2 szału nie ma  i zbytnio wielkiego wyboru. Od strony bluesounda według mnie najlepszy wtyk to oyiade DC 2.1 G. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel k napisał:

Tak jak pisałem kilka postów wcześniej. Wymiana kabla DC daje bardzo dużo. Mi kabel na bazie klotza dociążył brzmienie lepszy bas i trochę ciepełka 😉. Jeśli chodzi o wtyki to w  GX 16-2 szału nie ma  i zbytnio wielkiego wyboru. Od strony bluesounda według mnie najlepszy wtyk to oyiade DC 2.1 G. 

Którą ver. Posiadasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel k napisał:

Kup moduł i zasilacz liniowy od Pawła. W zasilaczu wymień bezpiecznik np. Na Verictum. Zasilacz podepinij porządnym kablem zasilającym. I ciesz się muzyką . A później możesz mi podziękować 😉😁😁

Właśnie się zastanawiam, czy podwojenie wartości samochodu przez zatankowanie do pełna to dobry trop 😉.

Nie powiedziałem najważniejszego - słucham w 90% cicho, lub trochę ciszej, więc chyba nie mam szans usłyszeć jakichś szumów zasilacza, ale chętnie usłyszałbym więcej dociążenia dźwięków, więcej detali, akcentów, itp. Czy przy cichym słuchaniu modyfikacja zasilania jest słyszalna?

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawel k napisał:

LY215 S

Sorry ale nie sprawdzę którą miałem ver. Ale jedną z pierwszych zwykłych dwójek. Pytam z ciekawości czy poszczególne ver. Różniły się dźwiękowo. Bo niektóre wypowiedzi w żaden sposób nie pasują do moich odsłuchów tego urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Franz-007 napisał:

Właśnie się zastanawiam, czy podwojenie wartości samochodu przez zatankowanie do pełna to dobry trop 😉.

Nie powiedziałem najważniejszego - słucham w 90% cicho, lub trochę ciszej, więc chyba nie mam szans usłyszeć jakichś szumów zasilacza, ale chętnie usłyszałbym więcej dociążenia dźwięków, więcej detali, akcentów, itp. Czy przy cichym słuchaniu modyfikacja zasilania jest słyszalna?

W zasilaczu Pawła nie słychać żadnych szumów. Ja też lubię słuchać cicho i powiem jedno po modyfikacji dopiero usłyszysz szczegóły i mikrodetale. Lepsza dynamika w skali mikro jak i makro. Szersza scena w szerokości jak i głębokości. Noi ten bas. Ja nie wyobrażam już sobie słuchać node bez modyfikacji. Naprawdę spora różnica. 

11 minut temu, trueman napisał:

Sorry ale nie sprawdzę którą miałem ver. Ale jedną z pierwszych zwykłych dwójek. Pytam z ciekawości czy poszczególne ver. Różniły się dźwiękowo. Bo niektóre wypowiedzi w żaden sposób nie pasują do moich odsłuchów tego urządzenia. 

Chodzi Ci o wersję node? Jeśli tak to mam node 2i. Innych nie posiadałem. 

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel k napisał:

Ja też lubię słuchać cicho i powiem jedno po modyfikacji dopiero usłyszysz szczegóły i mikrodetale. Lepsza dynamika w skali mikro jak i makro. Szersza scena w szerokości jak i głębokości. Noi ten bas. Ja nie wyobrażam już sobie słuchać node bez modyfikacji. Naprawdę spora różnica. 

Ok, namówiłeś mnie 😉. Czekam w takim razie na zasilacz od Pawła. Na razie wezmę seryjną wersję, a jak uznam, że warto to pomyślę o wymianie przewodów.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Franz-007 napisał:

Ok, namówiłeś mnie 😉. Czekam w takim razie na zasilacz od Pawła. Na razie wezmę seryjną wersję, a jak uznam, że warto to pomyślę o wymianie przewodów.

Zmiana zasilania w Node powinna Cię bardzo mile zaskoczyć. Myślę że po niej zabawa z kabelkami nie będzie już takim priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, namówiłeś mnie . Czekam w takim razie na zasilacz od Pawła. Na razie wezmę seryjną wersję, a jak uznam, że warto to pomyślę o wymianie przewodów.

Dobra decyzja. Ja jadę na zasilaniu i na kablu Pawla (zasilacz -> BSN) i robiłem porównania pod kątem podpięcia lepszego DAC do BSN2i i trzeba na DAC naprawdę sporą kasę dać tzn pojęcie względne ale sądzę że 5-6k PLN za nowy, żeby to zagrało lepiej z Pawla zasilaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Ja jadę na zasilaniu i na kablu Pawla (zasilacz -> BSN) i robiłem porównania pod kątem podpięcia lepszego DAC do BSN2i i trzeba na DAC naprawdę sporą kasę dać tzn pojęcie względne ale sądzę że 5-6k PLN za nowy, żeby to zagrało lepiej z Pawla zasilaniem.

W jakimś wątku o streamerach pisałeś, że chcesz posłuchać u siebie jakiegoś Lumina, udało się? Jeżeli tak to jak się ma Lumin do Node z zasilaniem liniowym?

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kasz76 napisał:

Zmiana zasilania w Node powinna Cię bardzo mile zaskoczyć. Myślę że po niej zabawa z kabelkami nie będzie już takim priorytetem.

A ja mam zasilanie od Pawła ale też pobawialem się kabelkami. Zasilajace do zasilacza. Poziom cenowy  kabelków= cena Node 2i. 🤪. Wszystko słychać. Wiem to absurd ale mam taki kabel podpięty do zasilacza ponieważ taki to daje progres. Obecnie czekam na ten od z. do Node, jedzie już z Angli.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomek1777 napisał:

A ja mam zasilanie od Pawła ale też pobawialem się kabelkami. Zasilajace do zasilacza. Poziom cenowy  kabelków= cena Node 2i. 🤪. Wszystko słychać. Wiem to absurd ale mam taki kabel podpięty do zasilacza ponieważ taki to daje progres. Obecnie czekam na ten od z. do Node, jedzie już z Angli.

To pochwalić się tym kabelkiem jak już go będziesz miał 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawel k napisał:

To pochwalić się tym kabelkiem jak już go będziesz miał 😉

Oczywiście. Ale będę chciał to zrobić rzeczowo dla dobra tego  wątka. Tak więc poczeka chwilę aż ułoży się to wszystko nowe co gra u mnie i wtedy go wepnę. To ma być świeże doświadczenie.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, szy_a napisał:

Jaki dokładnie wtyk DC od strony BSN jest?  2.1 czy 2.5? Cholercia chyba coś już było wcześniej...

Zdaję sie Paweł mi mówił 2.1.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek1777 napisał:

A ja mam zasilanie od Pawła ale też pobawialem się kabelkami. Zasilajace do zasilacza. Poziom cenowy  kabelków= cena Node 2i. 🤪. Wszystko słychać. Wiem to absurd ale mam taki kabel podpięty do zasilacza ponieważ taki to daje progres. Obecnie czekam na ten od z. do Node, jedzie już z Angli.

A jak się zgrywa Node z Twoim DAC-kie? Rockna to już klasowe i cenione urządzenie. Mógłbyś napisać o tym dwa słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kasz76 napisał:

A jak się zgrywa Node z Twoim DAC-kie? Rockna to już klasowe i cenione urządzenie. Mógłbyś napisać o tym dwa słowa.

Dziękuję. Wiadomo  Node to tylko i aż źródło. Jako takie powinno mieć mało cech własnych i zazwyczaj tak jest. Liczy sie tylko tzw. poziom jakości. U mnie obecnie wszystko słychać. Wypięciu jednego kabla zasilajacego i zastąpienie go innym od razu zmienia charakter dźwięku. Jeśli w takim zestawie Node podaje sygnał i ja słyszę najmniejszy niuans to oznacza dla mnie że on daje radę. Zmiana kabla z jednego na drugi przy zasilaczu znacząco modeluje dźwięk całego systemu. Może kiedyś mnie podkusi żeby posłuchać innego źródła. Jedno w takim wypadku wiem. Ono będzie musiało mieć dopieszczone zasilanie 😉. Rockna to już wybitnie rasowy dac. Razem mam bardzo gęste, analogowe granie z ogromnym wykopem. Nie mam żadnego ciśnienia na próbowanie np. jakiejś lampy 😉.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli BSN jako transport hmmmm
[mention=70329]Marcin Wielgus[/mention] - a jaki DAC testowałeś?

Hej. Opisałem z wątku o Bluesound Node 2i. Generalnie słuchałem przez Cocktail Audio X45 gdzie siedzi DAC na 2x Sabre 9018mkII a Linia cyfrowa ma osobne analogowe zasilanie .
Słuchałem też przez CD Musical Fidelity M6CD gdzie jest kość Burr-Brown już nie pamiętam jaka.
Chodzi mi po głowie powtórzenie testu bo mam w kolumnach nowe zwrotnice wg projektu Nelsona Passa na dobrych komponentach i bardzo się rozdzielczość poprawiła i scena bo , jak ktoś zasugerował pod moim postem, może to moje paczki uśrednily


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś wątku o streamerach pisałeś, że chcesz posłuchać u siebie jakiegoś Lumina, udało się? Jeżeli tak to jak się ma Lumin do Node z zasilaniem liniowym?

Na razie nie udało się . A jest parę tych luminow więc trzeba czasu i kasy.
Miałem w domu chińczyka LKS 004 . Niby najlepszą kość Sabre 9038 ma I dobre zasilanie i są tacy co chwała ale u mnie nie został. Nic nie wniósł. ... Na granicy słyszalności.

W wolnej chwili chciałbym posłuchać Mytek Brooklyn DAC,
Gustard X26pro - znajomy ma i zastąpił gato ale nie pamiętam jaki model
Lumin nie wiem który

Ale jak na razie parę miesięcy temu kupiłem końcówkę BAT VK-200 a 3 dni temu dałem profesjonalny symetryzator RCA - XLR (BAT ma tylko wejście xlr) i czerpie radość z jakości muzy na BSN z jego DAC.
Wyłączałem jeszcze w BSN przedwzmacniacz czyli na wyjściu był stały sygnał ale nie slyszalem różnicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziękuję. Wiadomo  Node to tylko i aż źródło. Jako takie powinno mieć mało cech własnych i zazwyczaj tak jest. Liczy sie tylko tzw. poziom jakości. U mnie obecnie wszystko słychać. Wypięciu jednego kabla zasilajacego i zastąpienie go innym od razu zmienia charakter dźwięku. Jeśli w takim zestawie Node podaje sygnał i ja słyszę najmniejszy niuans to oznacza dla mnie że on daje radę. Zmiana kabla z jednego na drugi przy zasilaczu znacząco modeluje dźwięk całego systemu. Może kiedyś mnie podkusi żeby posłuchać innego źródła. Jedno w takim wypadku wiem. Ono będzie musiało mieć dopieszczone zasilanie . Rockna to już wybitnie rasowy dac. Razem mam bardzo gęste, analogowe granie z ogromnym wykopem. Nie mam żadnego ciśnienia na próbowanie np. jakiejś lampy .

Tomek a jaki kablek kupiłeś ... Ten na który czekasz ?
I jaki model dokładnie DAC masz
No i na koniec jakie kolumny ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.