Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Na razie nie udało się . A jest parę tych luminow więc trzeba czasu i kasy.
Miałem w domu chińczyka LKS 004 . Niby najlepszą kość Sabre 9038 ma I dobre zasilanie i są tacy co chwała ale u mnie nie został. Nic nie wniósł. ... Na granicy słyszalności.

W wolnej chwili chciałbym posłuchać Mytek Brooklyn DAC,
Gustard X26pro - znajomy ma i zastąpił gato ale nie pamiętam jaki model
Lumin nie wiem który

Ale jak na razie parę miesięcy temu kupiłem końcówkę BAT VK-200 a 3 dni temu dałem profesjonalny symetryzator RCA - XLR (BAT ma tylko wejście xlr) i czerpie radość z jakości muzy na BSN z jego DAC.
Wyłączałem jeszcze w BSN przedwzmacniacz czyli na wyjściu był stały sygnał ale nie slyszalem różnicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomek a jaki kablek kupiłeś ... Ten na który czekasz ?
I jaki model dokładnie DAC masz
No i na koniec emoji1.png jakie kolumny ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kurcze nie wiem jak to działa że raz widać w stopce jaki mam sprzęt a częściej nie widać 😌.  Kabelek to ten tu wyżej polecany na Kimber - był link i skorzystałem. Dziękuję 😉.

Dac - Rockna Wavelight
Kolumny - 4 way aktywny bas Audiosynergia
Wzmacniacz - Krell vanguard

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

ja używam Tapatalk a w nim nie widać stopek. Fajny sprzęt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję 😉

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z dużych zalet Node 2i jest fakt, że jest on non stop gotowy do natychmiastowej pracy. Jedną z dużych wad jest fakt, że po odłączeniu od prądu przez długi czas indeksuje pliki z podpiętego dysku. Stąd moje pytanie. Czy po modyfikacji zasilania, zasilacz liniowy może być zawsze włączony? Czy są jakieś negatywne przesłanki ku temu? Przeszła mi przez myśl przeróbka mojego 2i ale jestem zbyt zadowolony z tego urządzenia by później żałować utraty funkcjonalności lub przyspieszyć niepotrzebnie zużycie jakiś elementów. Proszę mnie oświecić, z góry dzięki. Pogodnej niedzieli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, captainprice napisał:

Jedną z dużych zalet Node 2i jest fakt, że jest on non stop gotowy do natychmiastowej pracy. Jedną z dużych wad jest fakt, że po odłączeniu od prądu przez długi czas indeksuje pliki z podpiętego dysku. Stąd moje pytanie. Czy po modyfikacji zasilania, zasilacz liniowy może być zawsze włączony? Czy są jakieś negatywne przesłanki ku temu? Przeszła mi przez myśl przeróbka mojego 2i ale jestem zbyt zadowolony z tego urządzenia by później żałować utraty funkcjonalności lub przyspieszyć niepotrzebnie zużycie jakiś elementów. Proszę mnie oświecić, z góry dzięki. Pogodnej niedzieli 😉

Zasilacz liniowy ma mniejszą sprawność od impulsowego. Jeśli nie zaboli Cię dodatkowe 3-4 PLN miesięcznie to nie ma przeciwwskazań by zostawiać liniówke włączoną 24h.

Jeśli jednak nie chcesz marnować energii to iFi Power X też się dobrze sprawdza w tym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem - zgadza sie , od strony zasilania pin 1 to + a wtyk do BSN wewnetrzny też +.

Zrobiłem sobie kabelek zasilający aby móc odsunąć sie z BSN od listwy i zasilacza liniowego. Moim zdaniem jeszcze sie pogłebiły niskie. Wtyki raczej chusteczkowe ale przynajmniej rozstawić moge teraz na dowolną odległość.

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha...

polecam kupić choćby najtańsą listwe zasilającą z/bez filtra..., z którego oczywiście nie trzeba korzystać. Zawsze jest wybór.

Kabel sieciowy porządny i jest jeszcze lepiej.

Ja kupiłem najtanszą TAGA PF-500 i oczywiście omnąłem bezpiecznik, zamiast 3mm kw jakie siedziało w Taga pf-500 dałem  minimum 6 mm kw a i na dojśćiu pokusiłem sie na 10 mm kw! Poprawana na reprodukcji basu, ciemniejsze tło. Na niefiltrowaych wyjściach zamiast rówległego połączenia dałem gwaiazde aby nie musieć stopniować urządzeń. Fajna zabawa a efekt jest może nie spektakularny ale jest lepiej. Jeszcze czeka mnie wymiana w listwie gniazd na furutecha zamiast standardowych stosownych przez Taga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szy_a napisał:

aha...

polecam kupić choćby najtańsą listwe zasilającą z/bez filtra..., z którego oczywiście nie trzeba korzystać. Zawsze jest wybór.

Kabel sieciowy porządny i jest jeszcze lepiej.

Ja kupiłem najtanszą TAGA PF-500 i oczywiście omnąłem bezpiecznik, zamiast 3mm kw jakie siedziało w Taga pf-500 dałem  minimum 6 mm kw a i na dojśćiu pokusiłem sie na 10 mm kw! Poprawana na reprodukcji basu, ciemniejsze tło. Na niefiltrowaych wyjściach zamiast rówległego połączenia dałem gwaiazde aby nie musieć stopniować urządzeń. Fajna zabawa a efekt jest może nie spektakularny ale jest lepiej. Jeszcze czeka mnie wymiana w listwie gniazd na furutecha zamiast standardowych stosownych przez Taga...

Potwierdzam u mnie listwa Solid core audio purist premium robi niesamowitą robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k4mil3k widzę, że zmieniłeś status zasilacza na swojej stronie na dostępny, czyli że można zamawiać?

Jaka jest standardowa długość przewodu DC ? Pytam, bo chcę ukryć zasilacz w szafce obok.

 

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Daj znać po wygraniu jak ci to gra


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiście 🙂. Dostałem godzinę temu maila z numerem przesyłki, więc Paweł nie próżnuje i sprzęt dla mnie jest gotowy do wysyłki. Szacunek za profesjonalizm 👍.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 16:47, loli_pl napisał:

@k4mil3k jaka jest różnica między SMPSU a flagowcem.
Myślę nad zmianą, tylko czy będzie duża zmiana czy tylko minimalna.

Poszło z fona
 

Paweł kilka stron wcześniej napisał:

W dniu 26.09.2021 o 13:09, k4mil3k napisał:

Porównując jednak fabrykę do zestawu moduł+SMPSU to skok jest i tak duży. Powiedziałbym że w przypadku Node gen.3 modyfikacja moduł+SMPSU to około 60-70% możliwości urządzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2021 o 18:22, pawel k napisał:

Kup moduł i zasilacz liniowy od Pawła. W zasilaczu wymień bezpiecznik np. Na Verictum. Zasilacz podepinij porządnym kablem zasilającym. I ciesz się muzyką . A później możesz mi podziękować 😉😁😁

Ok, dziękuję 😁😉👍.

Zasilacz plus moduł dojechał. Pięknie zapakowany. Kiedy odbierałem paczkę pierwsze wrażenie - ciężki, czyli trafo solidne 👍. Zestaw zamontowany i gra. Na początku dźwięk trochę przesterowany / ostry, ale wiadomo - musi pograć. Po dwóch godzinach już jest lepiej, ostrości giną. Ale od samego początku ten nisko schodzący bas jest rewelacyjny. Żony w kuchni nie było (gdyby była od razu by krzyknęła co nowego kupiłeś 😉), ale jak poszedłem zrobić sobie kawkę to faktycznie zmianę słychać było nawet w kuchni. Wiem na co stać mój wzmacniacz i monitory, dlatego miałem lekki niedosyt grając na seryjnym Node 2i, ale teraz volumen dźwięku mnie zaskoczył - rewelacja. Miałem mieszane uczucia, czy wymiana zasilania da efekt przy użyciu Node tylko w roli transportu, ale już teraz wiem, że myliłem się. Scena także jest lepiej poukładana, wyraźniej słychać skąd dochodzi dźwięk i przede wszystkim pojawiło się jeszcze więcej detali.

Teraz gram cicho, żeby nie przeszkadzać domownikom i też słychać znaczną poprawę. Do końca tygodnia potrzymam zestaw "pod prądem" i w weekend dam znać co słychać, ale raczej kuriera nie będę wzywać 😉.

@k4mil3k szacunek za wiedzę i profesjonalizm od A do Z 👍.

Pozdrawiam.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Franz-007 napisał:

Ok, dziękuję 😁😉👍.

Zasilacz plus moduł dojechał. Pięknie zapakowany. Kiedy odbierałem paczkę pierwsze wrażenie - ciężki, czyli trafo solidne 👍. Zestaw zamontowany i gra. Na początku dźwięk trochę przesterowany / ostry, ale wiadomo - musi pograć. Po dwóch godzinach już jest lepiej, ostrości giną. Ale od samego początku ten nisko schodzący bas jest rewelacyjny. Żony w kuchni nie było (gdyby była od razu by krzyknęła co nowego kupiłeś 😉), ale jak poszedłem zrobić sobie kawkę to faktycznie zmianę słychać było nawet w kuchni. Wiem na co stać mój wzmacniacz i monitory, dlatego miałem lekki niedosyt grając na seryjnym Node 2i, ale teraz volumen dźwięku mnie zaskoczył - rewelacja. Miałem mieszane uczucia, czy wymiana zasilania da efekt przy użyciu Node tylko w roli transportu, ale już teraz wiem, że myliłem się. Scena także jest lepiej poukładana, wyraźniej słychać skąd dochodzi dźwięk i przede wszystkim pojawiło się jeszcze więcej detali.

Teraz gram cicho, żeby nie przeszkadzać domownikom i też słychać znaczną poprawę. Do końca tygodnia potrzymam zestaw "pod prądem" i w weekend dam znać co słychać, ale raczej kuriera nie będę wzywać 😉.

@k4mil3k szacunek za wiedzę i profesjonalizm od A do Z 👍.

Pozdrawiam.

Daj mu z 3 dzionki i będzie jeszcze lepiej. 😉😉👍👍Jeśli grasz na oryginalnym kablu postaraj się go wymienić a zaś usłyszysz progres. Polecam nasze rodzime kable Solid core audio. Możesz za free wyporzyczyć jak Ci podpasuje zostawiasz jak nie to odsyłasz.Ale raczej już nie oddasz 😁😁😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu z 3 dzionki i będzie jeszcze lepiej. Jeśli grasz na oryginalnym kablu postaraj się go wymienić a zaś usłyszysz progres. Polecam nasze rodzime kable Solid core audio. Możesz za free wyporzyczyć jak Ci podpasuje zostawiasz jak nie to odsyłasz.Ale raczej już nie oddasz

Możesz wkleić jakiś link?
Bo szukam czegoś właśnie dobrego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten kabel 3dni to ciemne granie z wyciętą górą pasma i dodaje dołu ,także do node2 to chyba najgorszy wybór ,jeszcze do jakiegoś jasnego pieca dac to bym się zgodził ale do node2  był bym bardzo ostrożny , sprzedałem za 600pln tyle co dałem i poczułem ulgę 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, freju napisał:

Miałem ten kabel 3dni to ciemne granie z wyciętą górą pasma i dodaje dołu ,także do node2 to chyba najgorszy wybór ,jeszcze do jakiegoś jasnego pieca dac to bym się zgodził ale do node2  był bym bardzo ostrożny , sprzedałem za 600pln tyle co dałem i poczułem ulgę 😉 

Miałeś nowy czy już używke bo to spora różnica. Można lepiej ale już drożej. U mnie sidzi ten 

https://solidcoreaudio.pl/pl/product/solid-core-audio-power-no-1-premium/

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadę, że nie kupuję nic od "zaplataczy kalbli", czyli firm, które same ich nie produkują. Zastanawiam się nad, wspomnianym kilka stron wcześniej, gotowym Isotek Premier albo kupię coś "z metra" plus markowe wtyki i sam sobie zrobię - będę wiedział przynajmniej jakie mam komponenty.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem skrobnać coś o kabelkach zasilających,  konkretnie o tym od zasilacza do Node. Kupiłem linkowanego tutaj w klubie Kimbera z wtykiem Oyade. Dałem mu pograć dłużej pewnie ze dwa tygodnie. Dzisiaj wróciłem do zwykłego kabla nn dołączonego do zasialcza od Pawła. Oczekiwań nie było żadnych no bo niby dlaczego takie małe coś ma coś zrobić. Raczej liczyłem na kosmetyczne zmiany na granicy percepcyjnie. I trochę sie zawiodłem 😉. Pierwsza różnica, bas na tym Kimberze jest lepiej kontrolowany, kabel zaznacza lepiej kontur. Zmiany są również na średnicy i wyskich, lepsza barwa -  to jest wyraźne i dopieszczenie detali. Specjalnie włączyłem kawałek dobry do testowania tylko kontrabas plus saksofon. Kontrabas zabrzmiał zauważalnie lepiej, saksofon znacząca lepiej. Zaznacze że nie sa to zmiany kolosalne i nie u każdego będą słyszalne. Dodatkowo do podkreślenia różnic na pewo przyczynił się dobry kabel jakim łączę sam zasialacz z kondycjonerem. Podziekwania dla Pawła za podesłanie schematu podłączenia wtyk. Dla bezpieczeństwa podesłałem to do Angoli zaraz po złożeniu zamówienia 😉.  Kabel jechał z tydzień i poczta polska zażyczył sobie sporo za transport coś prawie 100 pln. No coż, pewnie to wpływ Brexitu🤨

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.