Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kasz76 napisał:

Mimo że trudno tu mówić o jakimkolwiek wygrzaniu sprzętu to z całą pewnością muszę stwierdzić że ta operacja przyniosła zdecydowaną poprawę w całym spektrum dźwięku mojego zestawu audio. 

Napisz coś więcej. Jaki masz sprzęt (DAC, wzmacniacz, głośniki) i co konkretnie się poprawiło.

Ja też używam Node 2i jako transportu do DAC wbudowanego we wzmacniacz Moon Neo 240i, zasilającego Xaviany Neox1. Myślę od jakiegoś czasu nad wymianą zasilania, ale wszyscy tu piszący wyrażają się bardzo ogólnikowo i tak na prawdę trudno jest wyciągnąć jakieś wnioski. Na razie korzystam ze standardowego zasilacza Node 2i poprzez Furutech G-320Ag-18F8 - EU. W stosunku do przewodu z zestawu czuć, że dźwięk nabrał masy, bas jest bardziej zróżnicowany, schodzi niżej, średnica jest trochę bardziej zaznaczona, wysokie mają więcej wybrzmień. Zastanawiam się jakby to wyglądało w ujęciu procentowym? Może 15-20% lepiej niż na standardowym przewodzie.

A jak jest na kompletnym zasilaniu od Pawła? Na ile szacujecie poprawę przy założeniu, że Node pracuje tylko jako transport do DAC?

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Franz-007 napisał:

Napisz coś więcej. Jaki masz sprzęt (DAC, wzmacniacz, głośniki) i co konkretnie się poprawiło.

Ja też używam Node 2i jako transportu do DAC wbudowanego we wzmacniacz Moon Neo 240i, zasilającego Xaviany Neox1. Myślę od jakiegoś czasu nad wymianą zasilania, ale wszyscy tu piszący wyrażają się bardzo ogólnikowo i tak na prawdę trudno jest wyciągnąć jakieś wnioski. Na razie korzystam ze standardowego zasilacza Node 2i poprzez Furutech G-320Ag-18F8 - EU. W stosunku do przewodu z zestawu czuć, że dźwięk nabrał masy, bas jest bardziej zróżnicowany, schodzi niżej, średnica jest trochę bardziej zaznaczona, wysokie mają więcej wybrzmień. Zastanawiam się jakby to wyglądało w ujęciu procentowym? Może 15-20% lepiej niż na standardowym przewodzie.

A jak jest na kompletnym zasilaniu od Pawła? Na ile szacujecie poprawę przy założeniu, że Node pracuje tylko jako transport do DAC?

Na razie nie chciałbym pisać o szczegółach, co dokładnie się zmieniło z uwagi na to że nowe zasilanie gra sobie zaledwie parę godzin. 

Na pewno zmiana jest na lepsze i to całościowo.

Przede wszystkim dźwięk stał się z jednej strony bardziej ułożony, kulturalny a z drugiej poprawiła się dynamika, scena znacznie się zwiększyła w każdą stronę. Bas jest barwniejszy i jest lepiej kontrolowały. Góra jest ciekawsza, wybrzmiewa dłużej, jest znacznie więcej smaczków i dźwięków których wcześniej nie słyszałem.

Jestem mega zaskoczony rozmiarem zmian. To nie jest coś na granicy percepcji czy też rozróżnienia w stosunku do gry przed modem tylko ewidentna zmiana na plus.

Mój zestaw to Yamaha as2200, Marantz SA8005, głośniki YB Audio Zephyr S. Kable zasilające na tą chwilę standardowe, RCA Tara Labs Apollo 1 i głośnikowe PAD Genesis, coaxial Chord Clearway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to już jest coś konkretnego, dzięki 👍. Daj znać za jakiś czas, gdy już emocje opadną.

Mi generalnie "chodzi po głowie" taki pomysł, o którym już wcześniej wspominałem i Paweł napisał, że się podejmie takiej robótki 😁 - usunąć zbędne połączenia stykowe. Trochę się rozejrzałem i konkretnie:

- wtyk: Neotech wtyk zasilający Schuko NC-P312OFC UP-OFC

- przewód 1,5m : FURUTECH FP-314Ag II wlutowany bezpośrednio w płytkę zasilacza od Pawła (AC)

- przewód: DUELUND DCA12GA (dwie żyły po 1m w ekranie np. od przewodu antenowego / całość w oplocie bawełnianym): wlutowany bezpośrednio w płytkę zasilacza od Pawła (DC) a z drugiej strony wlutowany bezpośrednio w płytkę modułu od Pawła. Rozmawiamy o nowej wersji Bluesound Node.

Jakie jest Wasze zdanie na takie podejście do tematu? No i co na to Paweł?

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Paweł a planujesz jakaś edycję lepszego kabelka zasilacz - > BSN ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moze warto pomyśleć nad Isotekiem Premier. To podobno jest bardzo dobry kabel w rozsądnej cenie, dedykowany do źródeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Kasz76 said:

Moze warto pomyśleć nad Isotekiem Premier. To podobno jest bardzo dobry kabel w rozsądnej cenie, dedykowany do źródeł

Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o kabel z wtykiem DC z zasilacza do BSN. A btw, jeśli chodzi o kable zasilające to ja uważam że Taga Harmony tpc-ts jest bardzo solidny. Porównywałem jego wpływ na dźwięk w moim systemie i byłem pozytywnie zaskoczony. Mam również tego Isoteka Premier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lesheck napisał:

Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o kabel z wtykiem DC z zasilacza do BSN. A btw, jeśli chodzi o kable zasilające to ja uważam że Taga Harmony tpc-ts jest bardzo solidny. Porównywałem jego wpływ na dźwięk w moim systemie i byłem pozytywnie zaskoczony. Mam również tego Isoteka Premier. 

Jeśli chodzi o ten między zasilaczem a Node to nie wiem czy nie wchodzi w grę tylko wykonanie czegoś w formie DIY. Nie mam pojęcia czy jest duży wybór tzw firmówek.

Jak oceniasz Premiera, to dobry kabel?

 

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kasz76 napisał:

Jeśli chodzi o ten między zasilaczem a Node to nie wiem czy nie wchodzi w grę tylko wykonanie czegoś w formie DIY. Nie mam pojęcia czy jest duży wybór tzw firmówek.

 

Jest w czym wybierać ale tanio nie jest - takie hobby 😀 No chyba, że zdecydujesz się na coś z Ali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Kasz76 said:

Jak oceniasz Premiera, to dobry kabel?

Jakiś czas temu wziąłem do testów kable zasilające z TOP z przedziału 500-1.5k. Ten Premier był najtańszy i moim zdaniem jego wpływ na dźwięk był neutralny. Nie pamiętam już dokładnie tych droższych modeli ale doszedłem do wniosku, że ten środkowy w ok. 1k coś psuł, ten najdroższy niczym specjalnym się nie wyróżniał więc gdybym miał wybrać z tych 3 to Premier byłby najbardziej sensowny. Ale wtedy najbardziej odpowiadała mi się relatywnie tania Taga gdyż podobał mi się niżej schodzący i bardziej punktowy bas.

Potem wymieniłem Tagę na Zavfino Legion bo coś tam mi bardziej pasowało. A Premiera ponownie dostałem w zestawie razem z Isotekiem Aquarius ale już nie eksperymentowałem co lepiej brzmi gdzie... Może się jeszcze pobawię, choć podłączyć go mogę wyłącznie do wzmacniacza bo wszystko inne jest już pod zasilaczami. I dlatego jeszcze chciałbym sprawdzić czy porządniejsze kabelki DC coś poprawią 😉 Sam mam dwie lewe do technicznych rzeczy więc mogę tylko zapłacić za gotowy produkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moze warto pomyśleć nad Isotekiem Premier. To podobno jest bardzo dobry kabel w rozsądnej cenie, dedykowany do źródeł

Ale tak to grubas a tam mały prąd i małe natężenie myślę że coś dobrej jakości chudsze go by wystarczyło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o kabel z wtykiem DC z zasilacza do BSN. A btw, jeśli chodzi o kable zasilające to ja uważam że Taga Harmony tpc-ts jest bardzo solidny. Porównywałem jego wpływ na dźwięk w moim systemie i byłem pozytywnie zaskoczony. Mam również tego Isoteka Premier. 

Tak o to mi chodziło. Ktoś poleci coś na taki kabel i wtyki jakościowe ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jest w czym wybierać ale tanio nie jest - takie hobby  No chyba, że zdecydujesz się na coś z Ali

Podeślij jakieś linki bo nie wiem jak szukać przez te wtyki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli chodzi o ten między zasilaczem a Node to nie wiem czy nie wchodzi w grę tylko wykonanie czegoś w formie DIY. Nie mam pojęcia czy jest duży wybór tzw firmówek.
Jak oceniasz Premiera, to dobry kabel?
 

Liczę się z DIY . Lutownicy sie Boje tylko żeby ktoś polecił rozsądny drut i wtyki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Ktoś poleci coś na taki kabel i wtyki jakościowe ?

Jak pisałem wcześniej, myślę o czymś takim

https://loudspeakershop.eu/duelund-dca12ga-600v-przewod-polaczeniowy-p-7447.html

ale wybór jest większy

https://loudspeakershop.eu/przewody-polaczeniowe-c-191_365.html

wtyki

https://loudspeakershop.eu/wtyki-zasilajace-dc-na-kabel-c-300_463.html

 

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Podeślij jakieś linki bo nie wiem jak szukać przez te wtyki
 

Musisz wyszukiwać kabel po wtyku GX-16 2-pin, bo ten jest potrzebny po stronie zasilacza niskoszumowego produkcji naszego forumowego kolegi. Poniżej dwa pierwsze z brzegu z EU:
https://www.audiophonics.fr/en/power-supply-accessories/power-cable-jack-dc-55-25mm-to-gx16-ofc-4n-copper-15m-p-13672.html

https://www.mcru.co.uk/product/audiophile-dc-power-cable-gx16-2-connector/

Oraz jeden z Ali:
https://www.aliexpress.com/item/32651157045.html

Od razu uprzedzam, że żadnego z powyższych nie posiadałem ani nie testowałem - podsyłam tylko jako przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego i ostatniego linka nie polecam te wtyki strasznie zamulają jak juz ali to na wtykach miedzianych 

https://www.aliexpress.com/item/1005002222136452.html?spm=a2g0o.detail.1000014.35.2cc6487blzatcX&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.177756.0&scm_id=1007.13338.177756.0&scm-url=1007.13338.177756.0&pvid=262f9a11-6478-4f83-b871-af92fc2700d2&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.13338.177756.0,pvid:262f9a11-6478-4f83-b871-af92fc2700d2,tpp_buckets:668%232846%238116%232002&&pdp_ext_f={"sceneId":"23416","sku_id":"12000019375302384"}

Ale zaciekawił mnie drugi link ,ciekawe bo tez mam kilka na kimber 4PR lub TC i te są fajne ale nie tak dobre jak neotech sost26 ,mimo wszystko ceny nie sa az tak bardzo z kosmosu jak za tego gotowca z drugiego linka a widać że to już jest fajna robota wtyk oyiade około 80=100pln gx16 dobry np z TME 15pln ,kimbera jak sie kupi na metry to z 1m zrobisz 4m bo tam jest warkocz z 4 lub 8PR  już 8 żył  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, freju napisał:

Z pierwszego i ostatniego linka nie polecam te wtyki strasznie zamulają jak juz ali to na wtykach miedzianych 

https://www.aliexpress.com/item/1005002222136452.html?spm=a2g0o.detail.1000014.35.2cc6487blzatcX&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.177756.0&scm_id=1007.13338.177756.0&scm-url=1007.13338.177756.0&pvid=262f9a11-6478-4f83-b871-af92fc2700d2&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.13338.177756.0,pvid:262f9a11-6478-4f83-b871-af92fc2700d2,tpp_buckets:668%232846%238116%232002&&pdp_ext_f={"sceneId":"23416","sku_id":"12000019375302384"}

Ale zaciekawił mnie drugi link ,ciekawe bo tez mam kilka na kimber 4PR lub TC i te są fajne ale nie tak dobre jak neotech sost26 ,mimo wszystko ceny nie sa az tak bardzo z kosmosu jak za tego gotowca z drugiego linka a widać że to już jest fajna robota wtyk oyiade około 80=100pln gx16 dobry np z TME 15pln ,kimbera jak sie kupi na metry to z 1m zrobisz 4m bo tam jest warkocz z 4 lub 8PR  już 8 żył  

Ja swojego klotza zamierzam wymienić na KaCsa KCO-IS2 UP-OCC - Miedź monokrystaliczna. 

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Franz-007 napisał:

@k4mil3k kiedy planujesz zrobić następną partię zasilaczy, bo dojrzewam do zakupu ? 😉

Obecnie z powodu ograniczonych zapasów surowców są dostępne "na zamówienie". Czas realizacji 2 dni.

Wrócą na stan za około 10 dni bo właśnie spodziewam się kolejnej dostawy kondensatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, k4mil3k napisał:

Obecnie z powodu ograniczonych zapasów surowców są dostępne "na zamówienie". Czas realizacji 2 dni.

Wrócą na stan za około 10 dni bo właśnie spodziewam się kolejnej dostawy kondensatorów.

To zapisz mnie w kolejkę na zestaw zasilacz z płytką typu "custom".

Zastanawiam się tylko czy do mojego obecnego Node 2i czy kupić Node 2021. Jak ze stabilnością softu w nowym Node ?

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Franz-007 napisał:

To zapisz mnie w kolejkę na zestaw zasilacz z płytką typu "custom".

Zastanawiam się tylko czy do mojego Node 2i czy kupić Node 2021. Jak ze stabilnością softu w nowym Node ?

Odppowiem Ci tak: u mnie działa 🙂 Nie zauważam jakiś problemów, ale fakt że w ustawieniach nowego Node jeszcze nie ma wszystkich opcji jakie są w 2i. Do końca miesiąca ma być upgrade firmware, zobaczymy co pojawi się nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam projekt mojego customa. Obejrzałem sobie wnętrze zasilacza Pawła i chyba jednak trzeba będzie zastosować gniazdo AC, chociaż chciałem go uniknąć, ze względu na bezpiecznik (na wyłączniku mi nie zależy) więc wybrałem takie:

https://avcorp.pl/product-pol-2138-Furutech-FI-03-R-gniazdo-montazowe-IEC-z-bezpiecznikiem.html

Ale za gniazdem (do niego też lutowane przewody do odczepów transformatora) wyrzucamy wszystkie połączenia śrubowe z PCB i przewody chcę mieć wlutowane prosto do druku.

Pytanie do Pawła: jak maksymalna średnica przewodu może zmieścić się w płytkach zasilacza i płytce modułu Node ?

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: choćby skały srały to z pod mojej ręki zasilacz bez odpowiedniego bezpiecznika nie wyjdzie. 😁

Zwłaszcza że ten na wejściu AC ma funkcję przeciw-pożarową. Googlnij sobie jak ładnie palą się trafa na zwarciu.....

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, k4mil3k napisał:

Powiem tak: choćby skały srały to z pod mojej ręki zasilacz bez odpowiedniego bezpiecznika nie wyjdzie. 😁

👍

Lutownica pistoletowa towarzyszy mi od połowy lat 80. (ciągle ta sama), więc co nieco o prądzie wiem 😉.

Dlatego po przeanalizowaniu budowy Twojego zasilacza wiem, że bez gniazda z bezpiecznikiem się nie obejdzie. Wybrałem Furutecha jak wyżej - chociaż podnosi to cenę całego projektu o 2-3 stówki, gdyż do gniazda trzeba kupić także wtyk, a początkowo planowałem tylko wtyk od strony gniazdka 230V.

19 godzin temu, Franz-007 napisał:

Pytanie do Pawła: jak maksymalna średnica przewodu może zmieścić się w płytkach zasilacza i płytce modułu Node ?

Ponawiam pytanie 😁.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna budowa wewnętrzna nieco różni się od zdjęć na stronie. Wcześniej aby to upchnąć w kompaktowej obudowie wykorzystywałem każde możliwe miejsce więc część komponentów była już w komorze trafo na osobnej płytce. Oczywiście trzeba było to połączyć więc były tam złącza śrubowe.

Produkcja dwóch płytek do jednego zasilacza była tylko niepotrzebną komplikacją. Obecnie zasilacz jest wydłużony o 15mm, cała elektronika jest w tylnej komorze na jednej płycie bez zbędnych połączeń śrubowych, a trafo w przedniej na silikonowym izolatorze. Wobec nowych potrzeb komora trafo się zmniejszyła, a komora elektroniki urosła. Znalazło się tam też miejsce na dodatkowy filtr na wyjściu i dławik. Pozostala idea podwójnej regulacji napięcia i jego filtrowania pozostała bez zmian. Parametry szumów lepsze względem poprzedniej serii.

Wiadomym jest że gusta są różne, więc w planach przy kolejnej partii PCB jest jeszcze dołożenie dodatkowych elementów dzięki którym użytkownik będzie mógł wybrać dwa tryby pracy filtra napięcia w regulatorze wstępnym. 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, k4mil3k napisał:

Wiadomym jest że gusta są różne, więc w planach przy kolejnej partii PCB jest jeszcze dołożenie dodatkowych elementów dzięki którym użytkownik będzie mógł wybrać dwa tryby pracy filtra napięcia w regulatorze wstępnym. 

A ja dalej nie wiem jakiej średnicy przewody zmieszczą się w otwory płytek zasilacza i modułu.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna średnica otworów  wyjścia DC z płytki to 1,7mm czyli przekrój około 2mm², ale weź pod uwagę że złącza DC rzadko kiedy przyjmą więcej niż 1mm².

W module na wejściu są otwory frezowane - 1.6mm x 3mm. 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.