Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pawel k napisał:

Będę mógł ją przetestować ze swoją Solid core audio purist premium ? 😉😁

Pewnie. Listwa ma zawierać: rozbudowane filtrowanie EMI, blokadę DC, układ przerywania pętli masy. Gniazda podzielone na 2 sekcje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pewnie. Listwa ma zawierać: rozbudowane filtrowanie EMI, blokadę DC, układ przerywania pętli masy. Gniazda podzielone na 2 sekcje.
 
 
 
 

Nareszcie się ktoś kompetentny za to zabrał . . Zamawiam do testu i nabędę.
Z pewnością wiesz - lepiej ode mnie - że temat nie jest prosty aby pogodzić różne rodzaje zakłóceń prądu na zasilaniu, które u nas "odbiorców" występują - jednemu brumi trafo inny słyszy zasilacz impulsowy sąsiada a jeszcze inny i jedno i drugie. Jednocześnie często listwy pogarszają odbiór audio więc trzymam kciuki żebyś pogodził jedno i drugie a i cena końcowa nie zabiła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Nareszcie się ktoś kompetentny za to zabrał . emoji122.png. Zamawiam do testu i nabędę.
Z pewnością wiesz - lepiej ode mnie - że temat nie jest prosty aby pogodzić różne rodzaje zakłóceń prądu na zasilaniu, które u nas "odbiorców" występują - jednemu brumi trafo inny słyszy zasilacz impulsowy sąsiada a jeszcze inny i jedno i drugie. Jednocześnie często listwy pogarszają odbiór audio więc trzymam kciuki żebyś pogodził jedno i drugie a i cena końcowa nie zabiła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z własnego doświadczenia wiem że im bardziej  filtrowana tym było gorzej. 🤷‍♀️

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest koncepcja aby zrobić jeden kompletny produkt. Wiem że za dużo to też nie dobrze dla tego skupiam się głównie na wysokich częstotliwościach raczej poza spektrum słyszalnym ewentualnie na pograniczu. Podam Ci przykłady ode mnie z domu co sieje:

Falownik paneli PV - 20kHz

Płyta indukcyjna - 45kHz

Suszarka - 16kHz

Rekuperacja - 40kHz

Zamówiłem i czekam na sprzęt pomiarowy z USA, najpierw pomiary, potem słuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na razie jest koncepcja aby zrobić jeden kompletny produkt. Wiem że za dużo to też nie dobrze dla tego skupiam się głównie na wysokich częstotliwościach raczej poza spektrum słyszalnym ewentualnie na pograniczu. Podam Ci przykłady ode mnie z domu co sieje:
Falownik paneli PV - 20kHz
Płyta indukcyjna - 45kHz
Suszarka - 16kHz
Rekuperacja - 40kHz
Zamówiłem i czekam na sprzęt pomiarowy z USA, najpierw pomiary, potem słuchanie.

Poza rekuperacja mam wszystko to co ty więc jak u ciebie poprawi to u mnie też.
Czekamy...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Poza rekuperacja mam wszystko to co ty więc jak u ciebie poprawi to u mnie też.
Czekamy...
emoji120.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marcin, podałem tylko przykłady co robi sprzęt który mam, u ciebie może być zupełnie inaczej w zależności od producenta Twojego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Marcin, podałem tylko przykłady co robi sprzęt który mam, u ciebie może być zupełnie inaczej w zależności od producenta Twojego sprzętu.

Masz rację. I też muszę przyznać że nie każde zakłócenie na zasilaniu słychać tj ja słyszę w swoim sprzęcie. Nie mam źle ale wiesz jak to jest "nie dowiesz się jak nie spróbujesz"
BSN na impulsowym też grał a teraz "to dopiero gra"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak dla zainteresowanych mam końcówkę mocy w pełni symetryczna z wejściem tylko xlr i dopiero mi zagrało porządnie jak kupiłem DIY porządny symetryzator RCA - XLR. Takie "przejściówki na kable" to lipa.

Obecnie też testuje też porządny DC Blocker. Dam znać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby dc Blocke się sprawdził, u mnie to rozwiązanie poszło do kosza. Czysta listwa do liniowego zasilania , to chyba optymalne rozwiązanie. Porządne kable zasilające i dzieją się 🤔💭 cuda .Można EWENTUALNIE dać przez filtr schaffnera ale u mnie wychodzi to gorzej dźwiękowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szy_a napisał:

Oby dc Blocke się sprawdził, u mnie to rozwiązanie poszło do kosza. Czysta listwa do liniowego zasilania , to chyba optymalne rozwiązanie. Porządne kable zasilające i dzieją się 🤔💭 cuda .Można EWENTUALNIE dać przez filtr schaffnera ale u mnie wychodzi to gorzej dźwiękowo. 

Dokładnie tak jest właśnie u mnie czysta listwa bez żadnego filtrowania.  Zbudowana w tzw.gwiazde. Zamieszczę opis jej budowy. 

Obudowa: jednolity blok aluminium poddany obróbce CNC, każda ściana o grubości 20mm

Gniazda tablicowe: miedź pozłacana, 5 x Furutech Fi-30

Gniazdo IEC: miedź pozłacana, Furutech FI-06

Okablowanie wewnętrzne: 15 kabli: 5 sekcji: 3 x 2,5mm CU

Waga. 9kg

Budowa wewnętrzna: niezależny, ekranowany system zasilania każdego z 5 gniazd tablicowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jest właśnie u mnie czysta listwa bez żadnego filtrowania.  Zbudowana w tzw.gwiazde. Zamieszczę opis jej budowy. 
Obudowa: jednolity blok aluminium poddany obróbce CNC, każda ściana o grubości 20mm
Gniazda tablicowe: miedź pozłacana, 5 x Furutech Fi-30
Gniazdo IEC: miedź pozłacana, Furutech FI-06
Okablowanie wewnętrzne: 15 kabli: 5 sekcji: 3 x 2,5mm CU
Waga. 9kg
Budowa wewnętrzna: niezależny, ekranowany system zasilania każdego z 5 gniazd tablicowych.

Tak ma to sens ale jak komuś coś sieje i to słyszy to szuka filtrowania i ciężko powiedzieć że świruje. Wówczas dobry filtr który nie zamula to cenna sprawa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwiazda w listwie i do przodu bez udziwnień! Oczywiście moje zdanie 😉 

59 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Nawet bardzo i nie chce sie juz wracac do bezposredniego wpinania w "syf" zasilania.

Nie nastaje ale coś, co określamy nieraz syfem jest po prostu podłym połączeniem za gniazdem w ścianie. Do weryfikacji, trzeba sie za to wziąć podwinąć rekawki i sparawdzić. Uważajcie na filtry!

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, szy_a napisał:

Nie nastaje ale coś, co określamy nieraz syfem jest po prostu podłym połączeniem za gniazdem w ścianie.

Moze byc podle polaczenie i podle podlaczenie roznych zasmieciaczy, czyli odrebne sprawy. Pierwsza do podwiniecia rekawkow a druga do zastosowania filtrow, oczywiscie wedle uznania.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwe sie robi raz i zostawia a przy tylu furu-dodatkach to wychodzi sporo, zostawia sie taką liswe i nie rusza. To nie jest okablowanie zewnetrzne jak RCA czy SC.  2.5 mm kw w sumie wystarczające ale jednak tak jak pisałem kable sieciowe potrafią mieć 10 mm kw!!!! Wąskim gardłem może sie stać jakość kabli wewnątrz listwy zasilającej, do której nie zaglądamy.

15 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Moze byc podle polaczenie i podle podlaczenie roznych zasmieciaczy, czyli odrebne sprawy. Pierwsza do podwiniecia rekawkow a druga do zastosowania filtrow, oczywiscie wedle uznania.

Skoro ktoś uważa że wychodzi lepiej z filtracją, to wtedy waro zasosować filtr przed listwą zas, która jest JEDYNIE do audio bez wpietych w nią zaśmieciaczy. Liczyć sie trzeba jedynie z tym że na filtracji wejściowej możemy mieć na wyjściu do wszystkiego śmieć spowodowany..... filtracją wiec.....

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Moze byc podle polaczenie i podle podlaczenie roznych zasmieciaczy, czyli odrebne sprawy. Pierwsza do podwiniecia rekawkow a druga do zastosowania filtrow, oczywiscie wedle uznania.

Każde gniazdo jest zasilane grubą plecionką miedzianą w ekranie i każde ma 3x2,5 mm. Czyli nie tak mało 😉

4 minuty temu, szy_a napisał:

Listwe sie robi raz i zostawia a przy tylu furu-dodatkach to wychodzi sporo, zostawia sie taką liswe i nie rusza. To nie jest okablowanie zewnetrzne jak RCA czy SC.  2.5 mm kw w sumie wystarczające ale jednak tak jak pisałem kable sieciowe potrafią mieć 10 mm kw!!!! Wąskim gardłem może sie stać jakość kabli wewnątrz listwy zasilającej, do której nie zaglądamy.

Ale wtedy waro zasosować filtr przed listwą zas, która jest JEDYNIE do audio bez wpietych w nią zaśmieciaczy.

Zresztą tu można poczytać o tej listwie i dedykowanaj do niej kablu który również jest w moim posiadaniu 😉

http://highfidelity.pl/@main-4103&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no.....  spoko, wymiana doświadczeń....,

nie twierdze, że moje 10 mm kw bedzie lepsze do audio niż Twoje 2,5. Po prostu rozwaga i czasami warto coś sprawdzić lub przewidzieć przyszłościowo , bo później sie nie chce wracać do poprzednich "projektów".

Pozdro.

P.S. znajomek testował te listwe i zostawił - opieram sie na czyimś zdaniu, ale znajomek mocno chwali!

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szy_a napisał:

nie no.....  spoko, wymiana doświadczeń....,

nie twierdze, że moje 10 mm kw bedzie lepsze do audio niż Twoje 2,5. Po prostu rozwaga i czasami warto coś sprawdzić lub przewidzieć przyszłościowo , bo później sie nie chce wracać do poprzednich "projektów".

Pozdro.

W przyszłym miesiącu przetestuję Reduktor szumów iFi Audio AC iPurifier Który zostanie wpięty w listwę. Zobaczymy czy coś się poprawi. Niby działa 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka cicha informacja: gdyby ktoś był zainteresowany albo myślał o upgrade Node, to przez najbliższy tydzień (lub do wyczerpania puli) kod rabatowy który został udostępniony dla klubu Bluesound na audiostereo.pl będzie oferował 25% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zbn napisał:

Witam.

Czy ktorys z Kolegow uzywa wzmacniacza Hegel H80 ?

Jak sie DAC w BS do tego w Heglu. Czy modyfikowany BS zagra lepiej od H80 ?

Z gory dzieki za odpowiedz

Modyfikacja +porządny zasilacz liniowy +porządne okablowanie =90% że zagra lepiej jak ten w Heglu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zbn napisał:

Witam.

Czy ktorys z Kolegow uzywa wzmacniacza Hegel H80 ?

Jak sie DAC w BS do tego w Heglu. Czy modyfikowany BS zagra lepiej od H80 ?

Z gory dzieki za odpowiedz

Tu i tu dac dupy nie urywa .mam dwa piece hegla i pre ,i h80 nie miałem ale koledzy z klubu twierdzą że to bardzo przeciętny dac ,w sumie lepiej by zrobili dla wzmacniacza jak by go tam w ogóle nie dawali 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, k4mil3k napisał:

@Marcin Wielgus @pawel k Jak Tam Wasze testy Panowie ? Może zechcielibyście uzupełnić wnioski odsłuchowe o odrobinę liczb ? 🙂
 

emi2.jpg

emi1.jpg

Coś masz do podesłania na test?Jak coś dawaj znać 😁

1 minutę temu, pawel k napisał:

Coś masz do podesłania na test?Jak coś dawaj znać 😁

Widzę nowy miernik zza oceanu 😁

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.