Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kończąc temat ferrytow to wiecie co zauważyłem .... Że niektóre całkiem zacne klocki mają ferryt wewnątrz zaraz za gniazdem 220v ???
No dobra było minęło. Ja u siebie wyczyściłem i subiektywnie jest lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin pamiętaj, że ja opisałem wpływ Twojego przewodu na źródło. To samo dotyczy tych ferrytów. Z opisów innych kolegów na przeróżnych forach wynika, że to co sprawdza się przy źródle, niekoniecznie jest dobre do wzmacniaczy i odwrotnie. Więc ja bym jeszcze tych ferrytów nie wyrzucał 😉.

W biathlonie też niektórzy używają 🙂

stock-photo-biathlon-rifles-are-on-the-m

Oczywiście żart, ale na lufach niektórzy zawodnicy montują specjalne pierścienie celem poprawy celności. To nie jest obciążnik, tu chodzi o okiełznanie drgań lufy podczas strzału.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2021 o 19:56, Marcin Wielgus napisał:

Franz masz u mnie browara ! I to dużego !

Dziś kurier przywiózł paczkę. Spodziewałem się dużego browara, ale nie tuzina 😲. Jak pokazałem paczkę żonie to powiedziała: Ale masz fajnych kolegów 🙂.

Dzięki Marcin 😁👍.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziś kurier przywiózł paczkę. Spodziewałem się dużego browara, ale nie tuzina . Jak pokazałem paczkę żonie to powiedziała: Ale masz fajnych kolegów .
Dzięki Marcin .

Jak ja dostanę kabelek to na pewno będzie taka sama reakcja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja dostanę kabelek to na pewno będzie taka sama reakcja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

68bfa25d8de8283f99afde70c9524e52.jpg
68131c7e11388bff48e4e951ecae7e93.jpg
7cc196921bcd619414fb1b87eb7332fa.jpg
Nowe kabelki na start. Teraz grzanie ... Wygrzewanie. Ostatni to zasilanie DC - dzieło Frantz'a. Rozpoczął masową ... Taśmowa produkcję i już dwie sztuki ujrzały światło dzienne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Ciekawe czy ten istotek naprawdę taki dobry. 
To miedź posrebrzana czyli do ciemnych systemów ok. ale jak jest już w systemie sporo góry to już niekoniecznie.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Rozpoczął masową ... Taśmowa produkcję i już dwie sztuki ujrzały światło dzienne.

Tak 😉, mój prototyp i Twój "limited edition serial number: 000000000001" 

12 minut temu, mario_64 napisał:

No i pięknie. Ciekawe czy ten istotek naprawdę taki dobry. 

Ja jestem na tyle zadowolony, że nie szukam już innego. Oczywiście na pewno można lepiej, ale... 

Moim zdaniem konfiguracja: Isotek Evo 3 Premier -> kompletne zasilanie od Pawła -> przewód DC na bazie skrętki jest bardzo udana i znakomicie to ze sobą współgra.

Marcin pościągał kagańce ze swoich przewodów, więc da znać jak to u niego zdaje egzamin. U mnie po około trzech tygodniach słychać, że już nic się nie zmienia, więc trzeba trochę poczekać.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dominik082 napisał:

Witam. k4mil3k coś mi się obiło o oczy wcześniej, że też ma powstać listwa zasilająca? Czy to prawda? Jak tak to kiedy można się spodziewać takiego projektu? Pytam ponieważ jestem na etapie poszukiwania listwy. 

Dopiero zaczynam prototypować odpowiednie filtry. Jak na złość mam u siebie bardzo dobrej jakości sieć 230V i testy muszę wykonywać w innej lokalizacji gdzie istnieje środowisko produkcyjne i poziom EMI jest znacznie większy.
Prócz tego mam teraz na stole urządzenia Lumin D2, oraz Arcam ST60, dalej w planach CoctailAudio N25.
Zakładam że potrwa to około 3 m-cy i może się nieznacznie opóźnić.

12 godzin temu, Franz-007 napisał:

Tak 😉, mój prototyp i Twój "limited edition serial number: 000000000001" 

Ja jestem na tyle zadowolony, że nie szukam już innego. Oczywiście na pewno można lepiej, ale... 

Moim zdaniem konfiguracja: Isotek Evo 3 Premier -> kompletne zasilanie od Pawła -> przewód DC na bazie skrętki jest bardzo udana i znakomicie to ze sobą współgra.

Marcin pościągał kagańce ze swoich przewodów, więc da znać jak to u niego zdaje egzamin. U mnie po około trzech tygodniach słychać, że już nic się nie zmienia, więc trzeba trochę poczekać.

Kolego, a zrobisz mi taki kabelek DC z numerem 000000000002 ? 🙂
Wtyki mogę podesłać. Jestem ciekaw efektów które opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, k4mil3k napisał:

Kolego, a zrobisz mi taki kabelek DC z numerem 000000000002 ? 🙂
Wtyki mogę podesłać. Jestem ciekaw efektów które opisujesz.

Oczywiście, że mogę zrobić 🙂. Wtyki kupię sam - wyjdzie taniej niż gdybyś miał wysyłać. Na poniedziałek/wtorek miałbyś u siebie w paczkomacie.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, k4mil3k napisał:

@Franz-007 No ok, działaj - długość 1m wystarczy. Napisz mi na pw jak płatność.

Odezwę się 😉. Widziałem, że kupiłeś Chario Delphinusy, czyli łączy nas włoska szkoła brzmienia 🙂. Jestem bardzo ciekawy Twoich wrażeń z odsłuchu. Jesteśmy w kontakcie.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Franz-007 napisał:

Odezwę się 😉. Widziałem, że kupiłeś Chario Delphinusy, czyli łączy nas włoska szkoła brzmienia 🙂. Jestem bardzo ciekawy Twoich wrażeń z odsłuchu. Jesteśmy w kontakcie.

W tej cenie b.fajnie. Duża kopułka daje dużo detali a co ważniejsze nie ma ostrości, scena szeroka. Basu jest w opór, jak na podstawki to jestem b.pozytywnie zaskoczony. Wstydu przed podłogówkami nie ma. Będę jeszcze przerabiał zwrotnice. 

Jedyny minus tych kopułek to wąskie pole odsłuchu, około 15-20st na bok jest już słyszalny spadek wysokich tonów.

Korci mnie jeszcze żeby porównać je z Zingali.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem, chyba z godzinę mi zajęło przeczytanie zaległych stron. Ciekawe sprawy zostały poruszone, zwłaszcza te dotyczące kabli. Po takiej lekturze już mnie kusi by przetestować te kable. Może na początek zacznę od IsoTeka. Oryginalny kabel ma za luźną wtyczkę i zdarzało się, że wysunęła się z zasilacza. Wiecie może czy w Top wypożyczają tez kable za kaucją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. k4mil3k coś mi się obiło o oczy wcześniej, że też ma powstać listwa zasilająca? Czy to prawda? Jak tak to kiedy można się spodziewać takiego projektu? Pytam ponieważ jestem na etapie poszukiwania listwy. 

Ja tez się zapisuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2021 o 09:33, k4mil3k napisał:

Prócz tego mam teraz na stole urządzenia Lumin D2, oraz Arcam ST60, dalej w planach CoctailAudio N25.
Zakładam że potrwa to około 3 m-cy i może się nieznacznie opóźnić.

Już masz jakąś ocenę jak gra lumin d2 w porównaniu do node 2i? Oczywiście obydwa na Twoim zasilaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dominik082 napisał:

Już masz jakąś ocenę jak gra lumin d2 w porównaniu do node 2i? Oczywiście obydwa na Twoim zasilaniu. 

Podpinam się pod pytanie. Jakie różnice. Który lepszy w jakim zakresie?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tomek1777 napisał:

Podpinam się pod pytanie. Jakie różnice. Który lepszy w jakim zakresie?

Za wcześnie na oceny. D2 jeszcze seria, nawet nie wygrzany. Po za tym wczoraj popełniłem sobie nowy zasilacz do Node więc to będzie ciekawa konfrontacja.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawel k napisał:

Jak wygryzie moje bydle z systemu to czapki z głów 😁

IMG_20211204_101618_compress8.jpg

Na razie moge udostępnić do testów półprototyp w formie metrowego przedłużacza 3x2.5mm² z filtrem po środku, musiałbyś wpiąć wyłącznie jeden sprzęt z ominięciem obecnej listwy.

W testach na razie wyszło tak w dwóch różnych warunkach sieci:

- EMI na poziome 50mV zredukowane do około 11mV

- EMI na poziomie 1000-1300mV zredukowane do około 40-45mV

Ogólnie poziom poniżej 50mV można już uznać za dobrą jakość sieci 230V.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pawel k napisał:

Jak wygryzie moje bydle z systemu to czapki z głów 😁

IMG_20211204_101618_compress8.jpg

ja bym sie nie martwił akurat o solid core 😉! NIe parametry są czasami najistotniejsze a to, co nasze ucho jest w stanie zaakceptować jako "naturalność" dźwieku, zgodność z rzeczywistością, płynność itd ucho decyduje a nie parametry.

Oczywiście życze sukcesu w zasilaniu konstruktorowi. Zasilacz do BSN robi cholerną robote!

 Ale.. mV nie grają i nie zawsze coś co jest zgodne ze sztuką, mnimalizacją pewnych "niechcianych" wtrąceń daje dobre efekty, dobrym przykładem jest porównanie wmacniaczy lampowych o cholernych zniekształceniach z tranyztorowymi z wielokrotnie lepszymi na papierze parametrami, fanatyków jednych i drugich rozwiązań sie do siebie nie przekona, każdy wybiera to, co mu lepiej pasuje ale trzeba przyznać, że rozjazd parametrów i zniekształceń jakie mają wpływ na dźwiek jest przeogromny i weź bądć mądry co i jak i gdzie.

....a i tak  mnie niekt nie przekona do tranzystra. Jeden lubi pomarańcze a inny jak mu nogi śmierdzą... a teraz prosze  za swoje niepopularne  zdanie o forumową szubienice czy w skrócie po prostu forumową egzekucje 🙂 

pozdrowionka.

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam ostatnio sie przekonałem, miałem troche różnych dac u siebie, wypieki na twarzy spowodował dac na R2R chińskiej produkcji (dodam że drogi bo sklepowo 12 kzł), mijał czas przesiadłem sie z m2tech na BSN  i w sumie stwierdziłem, że nie ma ujmy! czas płynie konstrukcje są coraz bardziej dopracowane i zdebiałem.... ale pozwoliłem sobie zakupić pierołe z ALIX...es wielkości pudełka od papierosów w formie DAC ale na kośći BB pcm53 i? szok! barwa, dynamika- same zalety ale i ograniczenia 16bit/44kHz! Parametry? hmmm....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, szy_a napisał:

ja bym sie nie martwił akurat o solid core 😉! NIe parametry są czasami najistotniejsze a to, co nasze ucho jest w stanie zaakceptować jako "naturalność" dźwieku, zgodność z rzeczywistością, płynność itd ucho decyduje a nie parametry.

Oczywiście życze sukcesu w zasilaniu konstruktorowi. Zasilacz do BSN robi cholerną robote!

 Ale.. mV nie grają i nie zawsze coś co jest zgodne ze sztuką, mnimalizacją pewnych "niechcianych" wtrąceń daje dobre efekty, dobrym przykładem jest porównanie wmacniaczy lampowych o cholernych zniekształceniach z tranyztorowymi z wielokrotnie lepszymi na papierze parametrami, fanatyków jednych i drugich rozwiązań sie do siebie nie przekona, każdy wybiera to, co mu lepiej pasuje ale trzeba przyznać, że rozjazd parametrów i zniekształceń jakie mają wpływ na dźwiek jest przeogromny i weź bądć mądry co i jak i gdzie.

....a i tak  mnie niekt nie przekona do tranzystra. Jeden lubi pomarańcze a inny jak mu nogi śmierdzą... a teraz prosze  za swoje niepopularne  zdanie o forumową szubienice czy w skrócie po prostu forumową egzekucje 🙂 

pozdrowionka.

No pięknie to podałeś. Ja od młodych lat jechałem na wzmacniaczach tranzystorowych wpierw tańszych później droższych. Aż człowiek przekroczył 40 wiosnę 😂😂i wkońcu poszedłem w lampę. I zaczęła się zabawa z lampami. Teraz mogę potwierdzić i napisać otwarcie że do tranzystora już nie wrócę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pawel k napisał:

No pięknie to podałeś. Ja od młodych lat jechałem na wzmacniaczach tranzystorowych wpierw tańszych później droższych. Aż człowiek przekroczył 40 wiosnę 😂😂i wkońcu poszedłem w lampę. I zaczęła się zabawa z lampami. Teraz mogę potwierdzić i napisać otwarcie że do tranzystora już nie wrócę. 

U mnie  też każdy sprzęt ma lampy na pokładzie oprócz Noda i listwy 🙂 i tak już zostanie. Moge się bujać pomiędzy pełna lampą i hybrydą ale lubię ten urok lampy na pokładzie. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, sebgla napisał:

U mnie  też każdy sprzęt ma lampy na pokładzie oprócz Noda i listwy 🙂 i tak już zostanie. Moge się bujać pomiędzy pełna lampą i hybrydą ale lubię ten urok lampy na pokładzie. 

Sebgla A co do purist audio design dam Ci jeszcze znać 😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.