Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pawel k napisał:

Aż człowiek przekroczył 40 wiosnę 😂😂i wkońcu poszedłem w lampę. I zaczęła się zabawa z lampami. Teraz mogę potwierdzić i napisać otwarcie że do tranzystora już nie wrócę. 

Jak dobijesz do 50-tki daj znać czy nie zmieniłeś zdania 😃. Ja to ktoś napisał: "nie takie amnestie na tym forum były" 😉.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na stanie lampe octave v40se ,hegle h200A i końcówkę h4se z pre p4amk2 i lampy mi się udało może ze dwa dni posłuchać , słuchałem słucham też u kolegi lampy diy taką z 8-10tys same graty i nikt mnie nie namówi na lampę , owszem są momenty że sie podoba ,ale nigdy nie zaakceptuje tego takiego lekkiego misia którego ma każda lampa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, freju napisał:

A ja mam na stanie lampe octave v40se ,hegle h200A i końcówkę h4se z pre p4amk2 i lampy mi się udało może ze dwa dni posłuchać , słuchałem słucham też u kolegi lampy diy taką z 8-10tys same graty i nikt mnie nie namówi na lampę , owszem są momenty że sie podoba ,ale nigdy nie zaakceptuje tego takiego lekkiego misia którego ma każda lampa 😉

To przejdź na lampy KT 77,88 lub 120 to misiu odpływa w siną dal 😂😂. Nie wspominając o lampach sterujących nos choćby brimar 6067 Yellow T-Logo. Ale co ja mogę wiedzieć 😂😂. Jak to się mówi racja jest jak dupa każdy ma swoją. 😂😂

44 minuty temu, Franz-007 napisał:

Jak dobijesz do 50-tki daj znać czy nie zmieniłeś zdania 😃. Ja to ktoś napisał: "nie takie amnestie na tym forum były" 😉.

Jak dobiję w tych czasach różnie bywa 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z nas odbiera BSN jako nieco za ciemny.

Na część DC - jeżeli ktoś ma sporo niskich w swoim systemie, nie boi się rozjaśnienia ale nie powodującego wylewu czy krwawienia z uszu z powodu sibilantów proponuję kupić sobie ten kabelek:

image.thumb.png.89522cd08f18e6089d306d4e2443ae4d.png

jest na aledrogo.

Bardzo szybki i przestrzenny kabel! 15 zł / m to nie majątek ale wierzcie, że ja się zdziwiłem zmianą brzmienia!

Nieco sztywny, co jest mankamentem ale jest napakowany teflonem jak dobra kasza skwarkami. Oczywiście proszę mnie nie posądzać o udział w tych transakcjach - po prostu jakoś na niego trafiłem i sprawdziłem w systemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pawel k napisał:

To przejdź na lampy KT 77,88 lub 120 to misiu odpływa w siną dal 😂😂. Nie wspominając o lampach sterujących nos choćby brimar 6067 Yellow T-Logo. Ale co ja mogę wiedzieć 😂😂. Jak to się mówi racja jest jak dupa każdy ma swoją. 😂😂

Jak dobiję w tych czasach różnie bywa 😂😂

Miałem kiedyś wzmaka na kt88 - szybki nawet podchodzący pod transformatorowy dźwięk. W push-pull dostateczna ilość mocy aby napędzić duże, niskowydajne  kolumny. Nadają się na połączenie dźwiękowej wody z ogniem i właśnie chyba dla tych, co boją się lampy a tranzystorowy dźwięk im odpowiada. Seria lamp KT może ich przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki sens w takich przypadku lampowego wzmacniacza skoro ma brzmieć jak tranzystor? Ja mając kiedyś hybrydę Xindaka wypożyczyłem na testy lampowego Ayona Scorpio na lampach KT88 właśnie. I brzmiał on zdecydowanie mniej muzykalne niż moja obecna wtedy hybryda. Po dwóch dniach go ładnie spakowałem i wrócił do sklepu. Skoro lampa to niech brzmi jak lampa 🙂 czyli np na lampach EL34 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niebawem zagra pre BAT VK-30SE na czterech lampach 6H30
Czy ktoś z was może słyszał je?


68bfa25d8de8283f99afde70c9524e52.jpg
68131c7e11388bff48e4e951ecae7e93.jpg
7cc196921bcd619414fb1b87eb7332fa.jpg
Nowe kabelki na start. Teraz grzanie ... Wygrzewanie. Ostatni to zasilanie DC - dzieło Frantz'a. Rozpoczął masową ... Taśmowa produkcję i już dwie sztuki ujrzały światło dzienne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to już chyba wygrzane druty.
Jest poprawa choć to są subtelności no i zmieniłem dwa druty w jednym ruchu więc ciężko mi ocenić bez żaglownia co na co wpłynęło.
Wg mnie poprawa separacji na scenie taka namacalna obecność źródeł pozornych i większą dynamika i rozdzielcze wysokie.
Mario pisał o rozjaśnieniu bo skrebrzona miedź ... Ale to zasilanie. Jakby było w torze audio to bym się obawiał jak dla mnie tu nie słyszę aby coś się zmieniło.

Podsumowując - warto . Jak ktoś z Wroclawia to pożyczę posłuchać jak ktoś chce.

No to czekamy na ocenę Pawła.

Frantz dziękuję raz jeszcze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

U mnie niebawem zagra pre BAT VK-30SE na czterech lampach 6H30

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja niecierpliwie czekam na efekty 🤓 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2021 o 23:26, Marcin Wielgus napisał:

U mnie niebawem zagra pre BAT VK-30SE na czterech lampach 6H30
Czy ktoś z was może słyszał je?


No to już chyba wygrzane druty.
Jest poprawa choć to są subtelności no i zmieniłem dwa druty w jednym ruchu więc ciężko mi ocenić bez żaglownia co na co wpłynęło.
Wg mnie poprawa separacji na scenie taka namacalna obecność źródeł pozornych i większą dynamika i rozdzielcze wysokie.
Mario pisał o rozjaśnieniu bo skrebrzona miedź ... Ale to zasilanie. Jakby było w torze audio to bym się obawiał jak dla mnie tu nie słyszę aby coś się zmieniło.

Podsumowując - warto . Jak ktoś z Wroclawia to pożyczę posłuchać jak ktoś chce.

No to czekamy na ocenę Pawła.

Frantz dziękuję raz jeszcze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to się podpinam. Też inersuje mnie opina Pawła. Może się okazać lepszy jak Klotz który mi Paweł robił. To wtedy też się uśmiechnę do frantza😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szy_a napisał:

na prawdę spróbujcie tego kabla co polecałem

Aż takidobry, ja do MuzgAudio zrobiłem sobie DC z symetrycznego kabla lapp w ekranie, od strony zasilacza dwie pary pinów zmostkowane srebrnym Mundorfem w słusznym przekroju. Wtyk DC że zwykłego zamieniłem na Elecaudio https://www.audiophonics.fr/en/jack-dc-plugs/elecaudio-dc-21g-gold-plated-connector-jack-dc-55-21mm-p-9822.html

Jest raczej swoboda i równowaga z rozjaśnianiem już bym uważał chyba 😉

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek. Obecnie w Kecesie pokazuje mi pobór prądu dla każdego wyjścia. Node kiedy pracował po wifi pobierał maksymalnie 0,5 A. Obecnie kiedy jest spięty po kablu  lan ze switchem pobiera więcej tj.  0,7 A a chwilowy pobór prądu to czasami 0,9 A.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sir.jax napisał:

Aż takidobry, ja do MuzgAudio zrobiłem sobie DC z symetrycznego kabla lapp w ekranie, od strony zasilacza dwie pary pinów zmostkowane srebrnym Mundorfem w słusznym przekroju. Wtyk DC że zwykłego zamieniłem na Elecaudio https://www.audiophonics.fr/en/jack-dc-plugs/elecaudio-dc-21g-gold-plated-connector-jack-dc-55-21mm-p-9822.html

Jest raczej swoboda i równowaga z rozjaśnianiem już bym uważał chyba 😉

 

moim zdaniem warto mieć ten kabelek - zawsze istnieje możliwość szybkiego dostosowania do ewentualnej zmiany w systemie. Nie mogłem uwierzyć, że na DC kabel może mieć aż tak duży wpływ. U mnie ten kabel miał większy wpływ na DAC niż na BSN, którego używam jedynie jako streamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Od 20 min u mnie też już jest podłączony.
20211208_221913.thumb.jpg.938f5ad195825b7c6b9a90543f7bebf6.jpg

Jak wiesz u mnie też taki gra od paru dni



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dokładnie tak jest.
Wifi - około 0.6A
Lan - około 0.9A

A to ciekawe . Spodziewałem się dokładnie odwrotnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio jest trochę zmian, więc nie wiem czy zauważę co ten kabel wniósł, tak czy inaczej musiałem jakiś kupić, więc co szukać skoro ten tu cieszy się dobrymi opiniami. 

Dokładnie tak jest.
Wifi - około 0.6A
Lan - około 0.9A

Też mnie to zaskoczyło, człowiek uczy się całe życie.  

Edytowane przez Ajrock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ajrock napisał:

Od 20 min u mnie też już jest podłączony.

20211208_221913.thumb.jpg.938f5ad195825b7c6b9a90543f7bebf6.jpg

Coś więcej napiszecie co słychać po wpięciu go w system ? Pod czym się najlepiej sprawdza ? Czy jest to kabel dedykowany ? Czy da radę pod końcówką mocy ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tomek1777 napisał:

Coś więcej napiszecie co słychać po wpięciu go w system ? Pod czym się najlepiej sprawdza ? Czy jest to kabel dedykowany ? Czy da radę pod końcówką mocy ?

No i z jakimi kablami je porównywaliście? Jeśli ten niższy model isoteca robi takie wrażenia to ciekawe jak grają te wyższe modele 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pawel k napisał:

No i z jakimi kablami je porównywaliście? Jeśli ten niższy model isoteca robi takie wrażenia to ciekawe jak grają te wyższe modele 😉

 

5 godzin temu, Tomek1777 napisał:

No właśnie , miał ktoś styczność z wyższymi modelami?

Gdzieś pytałem jednego z kolegów o kable zasilające AC, które testował w kontekście Isoteka Evo3 Premier. Napisał coś w tym stylu, że ten Isotek najmniej ingerował w dźwięk, a droższe przewody o ile dobrze pamiętam za około tysiąc i za około 2 tysiące coś psuły. (Może ktoś znajdzie ten wpis i go wklei - ja nie mogę go znaleźć.) Dlatego postanowiłem spróbować tego Evo3 i jestem nadal z niego zadowolony 🙂.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Franz-007 said:

 

Gdzieś pytałem jednego z kolegów o kable zasilające AC, które testował w kontekście Isoteka Evo3 Premier. Napisał coś w tym stylu, że ten Isotek najmniej ingerował w dźwięk, a droższe przewody o ile dobrze pamiętam za około tysiąc i za około 2 tysiące coś psuły. (Może ktoś znajdzie ten wpis i go wklei - ja nie mogę go znaleźć.) Dlatego postanowiłem spróbować tego Evo3 i jestem nadal z niego zadowolony 🙂.

To być może był mój post. Zgadza się wszystko, kable miałem z TopHiFi ale te droższe modele, z którymi porównywałem Evo3 Premier to były chyba Audioquesty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się sprzedać PS Audio i się zastanawiam czy wziąć na testy Isoteka. Miałby rywalizować z Gigawatt LC-2 na końcówce mocy lub z Ansae na zasilaniu Kecesa.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minutes ago, Tomek1777 said:

Właśnie udało mi się sprzedać PS Audio i się zastanawiam czy wziąć na testy Isoteka. Miałby rywalizować z Gigawatt LC-2 na końcówce mocy lub z Ansae na zasilaniu Kecesa.

A miałeś okazję testować w systemie kondycjoner? Ja byłem nastawiony bardzo sceptycznie a okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.