Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S501 + Acoustic Energy ae300


Pawel Dziwura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje zakup sprzętu audio. Początkowo myślałem o aktywnych kolumnach Acoustic Energy ae1, jednak wolałbym kolumny pasywne + wzmacniacz stereo. Myślałem nad połączeniem kolumn Acoustic Energy ae300 ze wzmacniaczem Yamaha A-S501. Jednak mam parę pytań do bardziej doświadczonych i obeznanych osób. Wzmacniacz ma 4/8 ohm natomiast kolumny 6 ohm. Z tego co wiem przy 4 ohmach powinno być to bezpieczne dla kolumn, chciałem się jednak dopytać czy aby na pewno. Jak to zagra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie martwiłbym się impedancją kolumn, wzmacniacz spokojnie je wysteruje. Bardziej skupiłbym się na brzmieniu. Połączenie A-S501 z AE AE300 zapewni dźwięk bardzo jasny, z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, szczególnie górą. Wyraźnie cofnięty będzie także środek pasma. Jeśli jesteś zdecydowany na wzmacniacz Yamaha, namawiałbym do niego na kolumny znacznie spokojniejsze, bardziej plastyczne, dociążone. Może to być Kef Q350, Dynaudio Emit M20 czy z propozycji tańszych nawet Heco Aurora 300. A jeśli wybór padł na AE, musimy zastosować łagodniejszy wzmacniacz.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, szczerze mówiąc bardziej "głównym" i nie podlegającym zamianie elementem jeśli chodzi o to zestawienie są właśnie wymienione przez mnie kolumny a nie konkretny wzmacniacze. Jaki więc wzmacniacze mógłbyś polecić do tych kolumn? Z racji ograniczonej przestrzeni myślałem też o jakimś bardziej kompaktowy wzmacniaczu, czymś co zmieściło by się na dość sporych rozmiarów ale jednak wciąż tylko biurku. 

Coś jak na przykład:

1) Yamaha wxa-50

1) fosi audio tda7498e

Szczególnie ciekaw jestem tego drugiego kantydata. Ma on bowiem świetne opinie i recenzje, jednak czy taki niewielkich rozmiarów, niepozorny wzmacniacz to faktycznie konkurencja dla klasycznego wzmacniacza? Czy prócz sporej mocy jest on w stanie zapewnić dobrej jakości brzmienie? Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego niską cenę w stosunku do ceny i potencjału samych kolumn szkoda byłoby zepsuć całość tanim źle dobranym wzmacniaczem. 

Dodam jeszcze, że raczej wolę ciepłe brzmienia, bardziej lekko "przebasowione" niż z jego niedoborem zbyt dużą ilością wysokich tonów, choć też bez przesady, dźwięk powinien być jasny i dynamiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pawel Dziwura
Błąd w treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.