Skocz do zawartości
IGNORED

Country


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ma takiej kategorii, a szkoda.

Widać że fajne chłopaki i ładnie grają. Ładne gitarowe brzmienia, country blues???:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jest. I niech pozostanie choć gatunek mało popularny w naszym kraju. Niby taka "muzyka" wieśniaków zza wielkiej wody. Tylko że można tam trafić na takie nagrania jak choćby to

Cała płyta doskonała. Usiadło sobie na scenie dwóch panów. Zaczęli grać, śpiewać i trochę sobie gadać. I jak się okazuje to w zupełności wystarczy aby nagrać coś wyjątkowego. Wcale nie trzeba robić "show" Nie przy muzykach tego kalibru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, piotrek7 napisał:

No to już jest. I niech pozostanie choć gatunek mało popularny w naszym kraju. Niby taka "muzyka" wieśniaków zza wielkiej wody. Tylko że można tam trafić na takie nagrania jak choćby to

Cała płyta doskonała. Usiadło sobie na scenie dwóch panów. Zaczęli grać, śpiewać i trochę sobie gadać. I jak się okazuje to w zupełności wystarczy aby nagrać coś wyjątkowego. Wcale nie trzeba robić "show" Nie przy muzykach tego kalibru

Ładne. W głosie słychać trochę przemęczenia życiem, ale może da mi się polubić. No to mamy już drugi wpis ?

Bob Dylan miał także swoje przygody z country. Bulwersowało to fanów rocka, odwrotnie też, bo fanów country też mu podobno nie brakowało. To jest jego najlepsza countrowa płyta jaką znam. Szczególnie lubię pierwszy i ostatni utwór, a także znane Lay Lady Lay. I uwaga, śpiewa tu z tym samym artystą co we wpisie powyżej, czyli z Johnym Cashem ? Nie da się nie lubić, czuć powiew prerii.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Alison Krauss; może to nie jest ortodoksyjne country; raczej bluegrass,

plus oczywiście do kompletu OST z "Bracie, gdzie jesteś". Wolę, jak lepiej grają ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dodam Garth Brooks i fragment słynnego koncertu w New York City w 1987 r , który zgromadził prawie milionową publiczność (980 tys) !!! Z ilością 170 mln Garth jest na 38 miejscu listy artystów z największą liczbą sprzedanych płyt w historii na świecie i nr 1 w kategorii Country...a tak w ogóle to uwielbiam tę zalatującą whisky, kuniem i tytuniem amerykańską "wieśniacką" muzykę ????

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Slim Whitman bardziej pasuje do country czy do muzyki filmowej ?

Oczywiście, że 'Indian Love Call' jest, ale to akurat zupełnie nie jest swojskie.

(Swojskie - autorowi tak)

 

Szmaja - dlatego go zapodałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wpadła w oko, kiedy dzieciak oglądał regularnie 'iCarly':

Jennette McCurdy -  So Close

(nie było wideo do tego, ale koncerty tak)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki normalny normalnie grający chłopak ten Garth Brooks. Można by powiedzieć jak w tej piosence "chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą" ? Czasem lepiej jak coś najpierw wpadnie człowiekowi samo w uszy - zanim człowiek zobaczy jaka to jest masówa i jeden wielki muzyczny biznes.

Tej laski nie słychać za dobrze, musisz znaleźć coś lepiej nagranego Xetras.

Tymczasem ja już mam coś na niedzielę. Powinno iść do bluesa, ale pójdzie do country bo jest swojskie i przaśne. Fenomenalnie nagrany wokal, aż przeszły mnie ciary czasem, idealne na niedzielę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kiedyś wątek o muzyce country i bluegrass, ale nie cieszył się zainteresowaniem i zdechł śmiercią naturalną, a szkoda, ponieważ i country i bluegrass, to z jednej strony bardzo emocjonalna muzyka, a z drugiej oferująca poważny warsztat i kunszt. Oprócz ikon typu Hank Williams, Johnny Cash, Kenny Rogers, Willie Nelson...  warto się przyjrzeć wymiataczom z pogranicza country i rock and rolla, a do nich zaliczyłbym zarówno Alberta Lee jak i nieodżałowanego, wszechstronnego i tworzącego na styku jazzu, bluesa, rock and rolla, country i bluegrass - Danny Gatton'a. Do typowo bluegrassowych projektów należy też świetna kapela Nickel Creek, którą opisywalem na forum już bardzo dawno temu. W latach 70-tych i 80-tych dość regularnie słuchałem programów radiowych Korneliusza Pacudy, które zaraz obok prezentacji Kaczkowskiego, Gaszyńskiego i Manna najbardziej mnie absorbowały. Co tu dużo mówić - w muzyce country tkwi wielki potencjał zarówno dla rockmanów jak i jazzmanów. Kibicuję temu wątkowi, choć wątpię, żeby się utrzymał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na znaleziska dobrej jakości, niekoniecznie z mainstreamu, może coś bardziej jakościowo audiofilskiego, ale i z pazurem i duszą, albo bardziej wysmakowanego muzycznie niż zwykłe "dżony kupił kalesony, umpa lala umpa umpa". Nie znam się na country w ogóle. Czasem znani artyści innych gatunków robią coś w stylu country albo folk, chociażby covery, to też jest fajne i wtedy można liczyć na dobry poziom.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Chicago napisał:

W latach 70-tych i 80-tych dość regularnie słuchałem programów radiowych Korneliusza Pacudy,

Korneliusz znowu nadaje.

Kilka minut przed godz. 6:00 rano pojawia się prezentując jeden utwór i opowiadając o jego wykonawcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych wszystkich , którzy teraz zakrzykną ...!

Jesteś monotematyczny

Jesteś monotematyczny

Jesteś monotematyczny

Mam tyko  jedną odpowiedz -    Wiem ?

Jednakże cytując poetę " Wzroku nie można oderwać od Jej głosu"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2019 o 20:54, audioburak napisał:

Bracie, gdzie jesteś

i ciekawy wokal

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2019 o 20:54, audioburak napisał:

 country bluegrass

 ? 

W tym swojskim (dla Jankesów) gatunku może ktoś pomoże, na czym polega różnica bluegrass, country ?

Dla mnie kontakt z gatunkiem jest jedynie sporadyczny, ale temat konieczny w zakładce, bo ta cała sprzętologia to również i piknikowe hobby.

U mnie piknikowo to np. " dla hucuła nie ma życia ...", ale nie w tym rzecz co u nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicji ścisłej może i nie ma, ale jak dla mnie - więcej instrumentów a do tego

elementy można powiedzieć - wirtuozerii i może ( że się ośmielę ? ) improwizacji.

Stąd w ogóle początek mojego zainteresowania - po obejrzeniu "Bracie,  gdzie jesteś"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ring of fire" to fajna piosenka. Kiedyś ktoś jednak posłużył się nią do reklamy środka na hemoroidy i potem już się wszystkim kojarzyło. No ale ludzie z czasem też zapominają i pewnie zapomną też o tym incydencie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmylou Harris, Dolly Parton, Linda Ronstadt, Johnny Cash, JJCale: 

Znani, bo czasami wpadają do działki - pop lub rock. Czyli mający jakiś tam przebój sięgający poza "wsiową", przaśną* działkę stylu.

Nie wiem, czy folkowców, jak The Eagles Fleetwood Mac (bo to bliżej pop) też wpisać, albo np. Dylana lub Baez.

Chyba nie ?

Co do Casha i June Carter: 'I walk the line' ( po polsku jakże trafnie, hehe - "Spacer po linie")** to był piękny film.

* surowość, prymitywizm to czasem zaleta

** tłumacz chyba miał zaćmienie , skoro linia i lina znaczy niby to samo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może - nawiązując przy okazji do sąsiedniego gorącego tematu - alt-country?

Uncle Tupelo, wczesne Wilco, Giant Sand (Howe Gelb), 16 Horsepower, Will Oldham (aka Bonnie Prince Billy), Woven Hand, Calexico, The Walkabouts, The Small Glories (żeby przy okazji i o Kanadę zahaczyć)...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xetras napisał:

Emmylou Harris, Dolly Parton, Linda Ronstadt, Johnny Cash, JJCale: 

Znani, bo czasami wpadają do działki - pop lub rock. Czyli mający jakiś tam przebój sięgający poza "wsiową", przaśną* działkę stylu.

Nie wiem, czy folkowców, jak The Eagles Fleetwood Mac (bo to bliżej pop) też wpisać, albo np. Dylana lub Baez.

Chyba nie ?

Co do Casha i June Carter: 'I walk the line' ( po polsku jakże trafnie, hehe - "Spacer po linie")** to był piękny film.

* surowość, prymitywizm to czasem zaleta

** tłumacz chyba miał zaćmienie , skoro linia i lina znaczy niby to samo ?

Artyści czasem tworzą w różnych stylach bo mają taką ochotę, gorzej z reakcją ortodoksyjnych fanów jakiegoś gatunku muzyki na ich nowe podboje. Można też zaryzykować stwierdzenie że na rocku można więcej zarobić, bo w miastach jest więcej ludzi z pieniędzmi niż na wsi. Muzykę J.Baez mogę powiedzieć że znam dobrze, ale nie mogę strawić, bo mi się zawsze kojarzy że to taka komunistka musi być. Ale wykonanie jednej piosenki Steviego Wondera muszę jej oddać, bardzo dobrze to jej wyszło i pasuje do jej stylu i głosu. Oceniam naprawdę jako ponadprzeciętne, resztę za mocno dla mnie zaciąga i przeciąga.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie lat 90-tych XX wieku Billy Pilgrim i ich płyta 'Bloom' była hitem na topie wielu list przebojów w US. Poruszali się w estetyce folkowo-country-rockowej. I fajnie się tego słucha - płytka naprawdę przebojowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dong napisał:

To może - nawiązując przy okazji do sąsiedniego gorącego tematu - alt-country?

Uncle Tupelo, wczesne Wilco, Giant Sand (Howe Gelb), 16 Horsepower, Will Oldham (aka Bonnie Prince Billy), Woven Hand, Calexico, The Walkabouts, The Small Glories (żeby przy okazji i o Kanadę zahaczyć)...

Brakuje mi tutaj zdecydowanie - LAMBCHOP (!!!)

Do alt-country też zaliczyłbym swobodnie "ostatnie tchnienie" Johnny'ego Cash'a (+ Rick Rubin!) - American Recordings (vol. 1-6) wydane w latach 1994 -2010

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wykonawców jest znacznie więcej i w wyliczance zawsze kogoś zabraknie. Można dorzucać i dorzucać, choćby Iron & Wine, a gdyby chcieć jeszcze bardziej alternatywnie (progresywnie), to i Beat Circus.

Albo pojedyncze płyty artystów zasadniczo spoza kręgu. Np. rewelacyjny Arkansas Traveler Michelle Shocked (wczesne albumy tej Pani polecam zresztą bardzo mocno, i niekoniecznie tylko w tym wątku). Albo co dziesiąty album Neila Younga (a może nawet co piąty :-). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę Mavericks, mało znana u nas kapela bluegrassowa, ale uważam że mają chłopcy potencjał, a wokalista wie co robić ze świetnym głosem.

oraz coś z ostatniej płyty Willie Nelsona

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez frobek

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka perełka mi się przypomniała:

 

Country to temat rzeka, szkoda że u nas tak mało popularne. Teraz mistrz Cash:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę  rozmarzyliśmy się słuchając z Zoną  propozycji Sławka   i znaleźliśmy cover , który łączy nasze dwa światy  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , moze zatem spodoba sie Wam podobne zestawienie ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, slawek.xm napisał:

tak , moze zatem spodoba sie Wam podobne zestawienie ?

 

 

Wiecie co jest piękne w naszym hobby??

Mam przyjaciela , który zbiera minerały i On zawsze powtarza, że do całej kolekcji brakuje mu jeszcze 6 , a na własne oczy chciałby zobaczyć 10.

A ja  do całej mojej kolekcji potrzebuje 100 płyt które znam, drugie tyle, których jeszcze nie znam i z miliony utworów do przesłuchania których jeszcze nie słyszałem ,a są warte posłuchania choćby taki jak ten który zapadał Sławek.

I    dlatego muszę jeszcze dluuuuuuuuugo w zdrowiu  żyć.    Czego i Wam wszystkim w ten przepiękny świąteczny czas życzę??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MusiałemZmienićNick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w radiu słyszałem ładną kolędę Johnego Casha o którym mówiliśmy wcześniej. Słyszałem już ją kiedyś gdzieś tam, ale nie wiedziałem że to on.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.