Skocz do zawartości
IGNORED

RXV550 + AE EVO3, KEF Q4 ?


mluko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

Mam problem z wyborem głośników przednich i na bazie ich stworzenia zestawu 5.1, To juz drugie podejście bo zestaw do kina składam jakby drugi raz. Sześć lat temu (jeszcze wtedy niemiałem swoich pieniędzy i wszystko fundował mój ojciec) zakupiliśmy Technicsa SAX6 miałem już głośniki Polaris 200 (niestety mam je do dzisiaj) później szybki zakup (i tani oczywiście) centralnego i tylnych także Tonsil. Wiec grało to bo prąd dochodził, ale za bardzo z kulturą niemiało wspólnego. Żadnej dynamiki i różnorodnosci dzwięków, nie można było pozbyć się dudnienia niskich tonów mimo różnych ustawień głośników (był bas dudniący lub go wogóle niebyło). Niedawno wpadł do mnie mój kolega i strasznie napalił sie na mojego Technicsa niedawał mi żyć i go sprzedałem, choc zawsze chciałem zmienić bardziej głośniki. Uzbierałem i kupiłem szybko Yamahe RX-V550 kompletnie bez odsłuchu i czytania wogóle (wiem że to źle)ale znowu zachorowałem (miałem przerwe kilku letnią w interesowaniu sie kinem w między czasie kupiłem tylko DVD Panasonic RA61). Ale jestem zadowolony, pierwszy odsłuch był zaskakujący (bardziej dynamiczna i słychac było wiecej szegółów) niemowie już o KD bo niema co porównywać filmy ogląda się z większym zaangażowaniem.

Wiec szukam głośników przede wszystkim do kina i koncertów 5.1 (wiem że to co innego niż zwykłe stereo, oglądałem ostatnio koncert Claptona z 2001r byłem zaskoczony i to na moich polarisach)nie mam czasu słuchać stereo a jeśli chodzi moich wykonawców to nic nowego już nie powstanie (słuchałem Yamahy tylko dla porównania z Technicsem)

Lubie bas ale taki bardzo sprężysty ,szybki (żeby nigdy już nie dudnił tak mi dopomóż...) Wogóle żeby grały żywo, energicznie z wykopem (wracam po pracy kolo 20 i czasem coś wtedy oglądam i chciałbym żeby przy nich nie mógł przysnąć!) żeby był krótki ale jednocześnie schodził jak najniżej. Fajnie by bas dominował ale nie kosztem średnicy i góry.Ostatnio byłem u znajomego ma on Liberty 3+ i stary wzmacniacz Technics puścił mi Dire Straits „Money for nothing” naprawdę otwożyłem usta ze zdziwienia, nie było głośno ale bas był gruby i mocny naprawdę wykop (pokój około 20m2 ale dość niski a głośniki były ustawione prawie w rogach pokoju tylko 20-30cm od ścian a bas moim zdaniem był nadal kontrolowany, byłem w szoku)

Przepraszam że nie umiem opisywać dźwięku ale może ktoś mnie zrozumie. Czytam te forum i przeglądam inne strony od ponad miesiąca (kilka lat temu często czytałem Audio, ale wiele ludzi w sklepach odradziło mi sugerowanie się tymi opiniami), na początku miałem straszny mętlik choć on nieraz wraca. Więc wybrałem głośniki Acoustic Energy Evo3 i proszę o poradę z jakimi je jeszcze odsłuchać w podobnej cenie i walorami. Tak jak mówiłem zależy mi na koncertach 5.1 więc głośni centralny powinien być mocny.

Mój pokój ma 5,5 na 4,9 wysokości 3m, telewizor stoi na krótszej ścianie pomiędzy oknami pod którymi są kaloryfery jak oglądami i słucham zasuwam zasłony (nie specjalnie grube).Nie wiem czy to nie problem BR w Evo 3 jest na tylnej ściance a głośniki najlepiej jak by stały max 40-50cm od ściany tylnej (czyli okna) i około 80-100cm od bocznych. Pokój jest mocno zagracony, wokół ścian są biblioteczki i biurko, na środku stoi sofa i ława (mały dywanik pod nią).

Myśle o odsłuchu we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Legnicy (podobne odległości ok 50km) i nie wiem gdzie te głośniki znaleźć i odsłuchać z innymi.

 

Mam nadzieje ,że ktoś to przeczyta

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kiepsko bo cena jak dla mnie za wysoka, ale i tak musze posłuchac czy o to mi chodzi wogole, ktos mi tez radzil posluchac Elac i Phonar, prawdopodobnie to moze byc to czego szukam. Ale bardzo dziekuje za odpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o moc to moge tylko porownac z technicsem bo taki mialem i faktycznie jest duzo ciszej choc ja nie slucham glosno. Mam wrazenie ze na -10 jest podobna glosnosc jak w technicsie kolo 12 - 13. Co mozecie mi jeszcze polecic z glosnikow jesli chodzi o szybki i mocny bas ale do 2300zl (z prywatnego importu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dynamicznych kolumn z dobrym basem to chyba najlepszym wyborem będą Evo 3. Za tą cenę moim zdaniem nic lepszego nie znajdziesz.

Ja posiadam cały komplet AE Evo i jestem zadowolny. Grają z Denonem 1804.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bas to moze JBL Northridge serii E albo XTi? Mozna kupic na allegro w cenie ktora cie interesuje.

A jak to bedzie grac z twoim ampli i twoim pokoju i czy brzmienie ci sie spodoba to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Mar

Powiedz czy 40-50cm od sciany (w moim przypadku okna i zaslona) wystarczy dla EVO3, czy wogole sa moge miec problem z dobrym ich usawieniem??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.