Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo ns-6170 vs Chromecast Audio


gawrysiak.a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam dylemat dotyczący sensu inwestycji w streamer.

Mój obecny zestaw to:

Rotel Ra-12 z DAC Wolfson 8740 bez wejścia USB, cudowne kolumny Chario Delphinus, które chyba pozostaną na zawsze i Chromecast Audio podłączony optykim. I Kimber Kable 4PR.

Słucham wyłącznie przez Tidal jazzu, vocalu, roka progresywnego i elektroniki. To co słyszę już mnie bardzo satysfakcjonuje, jednak jestem typem analityka i wszystko ma być na wysokim poziomie. A poziom ograniczony jest głębokością kieszeni i na szczęście rozsądkiem ;-).

Zastanawiam się nad zakupem używanego Onkyo by uzyskać znaczącą poprawę dźwięków. Przydałoby się trochę więcej analitycznej góry, minimalnie wypchniętego i cieplejszego środka i jeszcze krótszego basu. Na szczęście jego zejście do niskich poziomów i ilość jest na najwyższym poziomie w tym układzie.

I teraz pytanie czy zakupu tego streamera, to będzie duża różnica w słyszalnych dźwiękach? Coś na poziomie Spotify a Tidal czy więcej lub mniej? Spadnie kolejna kurtyna/ przysłowiowy koc?

Przeczytałem i przeanalizowałem już wszystko. Nie chcę kupować nowego, więc pożyczenie ze sklepu odpada. Znajomi nie mają.

Więc.....?

Z góry dziękuję za sugestie. Prosiłbym o opinie osoby, które przesiadły się z Chromecasta.

Pozdrawiam

Artur

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej jakości jest DAC w tym Rotelu ale płacenie za Tidal i używanie Chromecast ma mało sensu .

Wypożycz sobie Yamahę NPS 303, wygraj do telefonu aplikacje Musiccast i sie pobaw kilka dni używając jej po wyjściach cyfrowych i RCA . Oceniasz jak gra na 2 sposoby i czy warto .

Dzwoń do sklepów i pytaj o demo . Ja na demo nie trafiłem ale zaznaczyłem że może wrócić . Tak jest uczciwie a jak sam nie sprawdzisz to się nie przekonasz .

Jak się spodoba to można przecież na raty rozłożyć.

Natomiast co do kolumn ja nie byłem z nich zadowolony . Na innym forum opisałem jak można sobie poprawić ich brzmienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Onkyo nie ma gapless...mnie osobiście śmieszą wszelkie odtwarzacze bez tej funkcji, choćby nie wiem jak grały. Dla mnie to jak patelnia bez rączki ?. Są Atolle w fajnych cenach w Audio-forte, jest niezły Denon dnp-800ne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale ja tylko pytam na jakiej podstawie twierdzisz, że ten odtwarzacz nie ma gapless. Mam wątpliwości bo często krążą w sieci mylne informacje. Tym bardziej, że widziałem gdzieś wpisy użytkowników tego sprzętu, twierdzące że ma gapless. 

Dodam jeszcze, że również posiadam sprzęt Onkyo, akurat inny bo amplituner sieciowy, o którym też w wielu opisach można znaleźć informację, że nie obsługuje gapless, choć jak najbardziej obsługuje.

Prawdopodobnie to nieporozumienie bierze się stąd, że w instrukcji jest wzmianka, że owszem nie obsługuje gapless ale w trybie tzw. "remote playback". Podobne zapisy są również w instrukcji NS 6170. Nie dotyczy to jednak odtwarzania np. z dysku sieciowego.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andy2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, posiadałem wspomniany tu streamer Onkyo, i uważam, że dźwiękowo to bardzo dobre urządzenie. Dosyć analityczne granie. Na minus fatalna plikacja Onkyo controller, która obsługuje TIDAL w wersji Master. . Kwintesencja tego jak można spaprać sprawę. 

Równolegle korzystalem z  z chromcasta podłączonego do tv, i dalej toslinkiem do DAC Musical Fidelity. 

Ten drugi zestaw został u mnie z racji tego, że  bardziej odpowiada mi brzmienie tego setu jak i przyjemniejsze jest CC w obsłudze. Dźwięk jest pełniejszy i bardziej dociążony w dolnych rejestrach. 

Nie widziałem sensu dalej trzymać Onkyo. Prawda jest taka, że wiele zależy od reszty toru. I nie chodzi o to, że ns 6170 grało źle, tylko set MF+CC brzmi dla mnie lepiej i w mojej konfiguracji z resztą sprzętu lepiej się wpisuje. 

Musisz posłuchać, bo bazując na opiniach możesz zrezygnować ze sprzętu, który na to nie zasłużył. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Andy2008 napisał:

Przepraszam, ale ja tylko pytam na jakiej podstawie twierdzisz, że ten odtwarzacz nie ma gapless. Mam wątpliwości bo często krążą w sieci mylne informacje. Tym bardziej, że widziałem gdzieś wpisy użytkowników tego sprzętu, twierdzące że ma gapless. 

Dodam jeszcze, że również posiadam sprzęt Onkyo, akurat inny bo amplituner sieciowy, o którym też w wielu opisach można znaleźć informację, że nie obsługuje gapless, choć jak najbardziej obsługuje.

Prawdopodobnie to nieporozumienie bierze się stąd, że w instrukcji jest wzmianka, że owszem nie obsługuje gapless ale w trybie tzw. "remote playback". Podobne zapisy są również w instrukcji NS 6170. Nie dotyczy to jednak odtwarzania np. z dysku sieciowego.

Pozdrawiam

Czytałem na forach, sprawdzałem też chyba kiedyś w specce, nima gapless z plików, w salonach też tak mówili. Piszę o wejściu usb A. Serwisy wiadomo, inna bajka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam amplituner Onkyo TX-8270 i gapless jak najbardziej działa, może z wyjątkiem plików DSD ale to chyba taka specyfika tego formatu.

 

Co do Onkyo Controller to jest alternatywna apka w sklepie Play

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ostatnio testuję Roon'a wespół z Oppo UDP203, na którym nie działa gapless z plikami na dyskach NAS. Z Roonem za to działa. Nie sprawdzałem tego jeszcze via Chromecast w TX-8270.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2019 o 15:43, Pawło napisał:

Czytałem na forach, sprawdzałem też chyba kiedyś w specce, nima gapless z plików, w salonach też tak mówili. Piszę o wejściu usb A. Serwisy wiadomo, inna bajka.

No dziwne. Mam ten streamer od kilku lat odtwarzam z HDD pliki wav, flac, mp3 i jakoś nie ma przerw jest ciągłość muzyki czy to na koncertach czy na albumach w których nie ma przerw. Tzn czyli co chyba jednak ma gapless.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.