Skocz do zawartości
IGNORED

Używany gramofon ok. 3000 zł


piotr.zarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Margol napisał:

nie masz patentu na prawdy objawione,kapujesz?

pewnie , że nie mam ? 

Tobie ukazuje się zapewne Roy Gangy i przekazuje całą prawdę wyrytą na tabliczkach z MDF-u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, bolo_senor napisał:

Słuchaj każdy może cię tu "sprostować" , szczególnie jak ktoś autorytatywnie wypisuje takie "mądrości" . 

bolo, chciałem Ci tylko napomknąć, że zachowujesz się dokładnie to samo wypisując brednie o Fontesie i tych swoich Lenkach polecając je ostro początkujących. Prostować od lat się nie dajesz 

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, julius-6 napisał:

bolo, chciałem Ci tylko napomknąć, że zachowujesz się dokładnie to samo wypisując brednie o Fontesie i tych swoich Lenkach polecając je ostro początkujących. Prostować od lat się nie dajesz 

 

?

julius - przesadzasz, 

Kiedyś to przerabialiśmy i też wojenka mała była , nawet kilku właścicieli się też znalazło , nikt z użytkowników nie narzekał na trudności z ustawieniem fontiesa .

Do tego też nie dałeś się przekonać - i tak jest od lat  :P

Do napędów pasowych / idlerowych też - i dalej musi być direct ?

Powtórzę ci po raz kolejny , że ja początkujących nie traktuje jak kaleki , często są to ludzie bardzo techniczni i po tygodniu dochodzą co i jak , nie polecam też jakiś egzotycznych unipivotów karkołomnych - wiec nie wiem o co ci chodzi. Czy to takie trudne zmierzyć przesięg i w dwóch punktach równolegle do linii ustawić ?

Przecież to tak samo mądre jak polecanie bronza , też trzeba go dokładnie ustawić a to dokładnie to samo. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

Powód sprzedaży jest trywialny, poluję na coś Vintage z jeszcze bardziej analogowym pazurem a miejsca brak na 2 gramofony, z reszta nawet gdyby się znalazło, to dzieciom łatwiej uwierzyć w bajki niż żonie.

Czyli wychodzi na to, że jak juz taki ktoś liźnie nieco analogu  to nie szuka wyższej Regi, a normalnego gramofonu, który serdecznie rownież polecam ?

 

27 minut temu, bolo_senor napisał:

Do napędów pasowych / idlerowych też - i dalej musi być direct ?

Przeciw paskowym nic nie miałem, ale są paskowe i paskowe... Idlery też pewnie są OK, ale przy nich własnie dobrze umieć pogrzebać, bo inaczej potrafią chodzić głosno jak pralka frania. 

Co do Fontesa - czym innym jest nawet kalibrowanie SME a czym innym fontesa, który ma regularnie problemy a to z obrotami, a to silniczkiem, a to łożyskiem.... no nie ... to jest gramofon raczej dla kogoś komu się wybitnie podoba. Bo konstrukcyjnych mankamentów tam też jest sporo, ale nie chce mi się specjalnie nad tym juz rozwodzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, julius-6 napisał:

Co do Fontesa - czym innym jest nawet kalibrowanie SME a czym innym fontesa, który ma regularnie problemy a to z obrotami, a to silniczkiem, a to łożyskiem.... no nie ... to jest gramofon raczej dla kogoś komu się wybitnie podoba. Bo konstrukcyjnych mankamentów tam też jest sporo, ale nie chce mi się specjalnie nad tym juz rozwodzic.

tak z obrotami słyszałem , że czasem coś się dzieje , ale to zazwyczaj wina pasków , jak w każdym paskowcu. A na łożysko i silnik to jest gwarancja ,  niech naprawia. Rega tak długiej nie daje.

mi osobiście to ramię fondka jest prostsze niż ustawianie wyrównania bocznego ( lateral balance ) w sme.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, julius-6 napisał:

Bo konstrukcyjnych mankamentów tam też jest sporo, ale nie chce mi się specjalnie nad tym juz rozwodzic.

od pierwszych wersji trochę się zmieniło , teraz jest to ponoć bardziej dopracowane.

i nie róbmy już reklamy. To tylko propozycja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bolo_senor napisał:

pewnie , że nie mam ? 

Tobie ukazuje się zapewne Roy Gangy i przekazuje całą prawdę wyrytą na tabliczkach z MDF-u

Po 50 latach życia jedno jest pewne,szkoda marnować życia na zarozumiałych głupców.

Żegnam boluś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bolo_senor napisał:

tak z obrotami słyszałem , że czasem coś się dzieje , ale to zazwyczaj wina pasków , jak w każdym paskowcu. A na łożysko i silnik to jest gwarancja ,  niech naprawia. Rega tak długiej nie daje.

mi osobiście to ramię fondka jest prostsze niż ustawianie wyrównania bocznego ( lateral balance ) w sme.

Brednia brednią popędzana. Andrzej sam oficjalnie przyznał,że występuje problem z obrotami a winą obarczył silnik. Ludzie ratują się zakupem alternatywnych silniczków z Alibaby,albo inwestują w sterownik Zontka,który te nieszczęsne obroty stabilizuje. Mam ogromny szacunek wobec osiągnięć Andrzeja,ale nie stoi za nim żadne poważne zaplecze technologiczne,w związku z tym,co rusz wyziera wszelkiej maści amatorszczyzna. Polecanie początkującemu adeptowi gramofoniarstwa ad fontesa,to złośliwe i celowe wsadzanie człowieka na minę,jesteś w tym świetny bolo jak widzę. Ad fontes wymaga oscyloskopu,aplikacji Fickerta,aletrnatywnego silnika i sterownika Pawła Zontka,żeby poprawnie zagrał. Przestań więc siać zamęt i robić ludziom kisiel z mózgu. Piotrowi potrzebny jest przyzwoicie grający i plug and play gramofon. Podałem Rege,bo takie warunki w tym budżecie spełnia,jeżeli tobie nie mieści się to we łbie,to idź na długi spacer i przestań truć tyłek fantasmagoriami o fontku dla początkujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margol napisał:

Alibaby,albo inwestują w sterownik Zontka,który te nieszczęsne obroty stabilizuje.

przy takim ciężkim talerzu nie ma prawa być prawa ze stabilizacją o ile łożysko jest ok. O silnikach dawno temu słyszałem , kiedyś prywatnie spytałem znajomego z forum jak to tam jest z ustawieniami i awaryjnością i dostałem informację , że nic mu nie szwankuje i na tym się opieram , może ktoś kto ma fontesa się odezwie i się wyjaśni.

 

1 godzinę temu, Margol napisał:

Ad fontes wymaga oscyloskopu,aplikacji Fickerta,a

już to powtarzasz drugi raz , wszystkie tt na oscyloskop możesz ustawiać jak jesteś perfekcjonistą. Ale nie musisz , a raczej możesz się bez tego obejść.

 

1 godzinę temu, Margol napisał:

Piotrowi potrzebny jest przyzwoicie grający i plug and play gramofon.

Może tak może nie , Piotr lepiej wie od ciebie i ode mnie co mu jest potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bolo_senor napisał:

przy takim ciężkim talerzu nie ma prawa być prawa ze stabilizacją o ile łożysko jest ok. O silnikach dawno temu słyszałem , kiedyś prywatnie spytałem znajomego z forum jak to tam jest z ustawieniami i awaryjnością i dostałem informację , że nic mu nie szwankuje i na tym się opieram , może ktoś kto ma fontesa się odezwie i się wyjaśni.

 

już to powtarzasz drugi raz , wszystkie tt na oscyloskop możesz ustawiać jak jesteś perfekcjonistą. Ale nie musisz , a raczej możesz się bez tego obejść.

 

Może tak może nie , Piotr lepiej wie od ciebie i ode mnie co mu jest potrzebne.

Andrzej robi różne talerze i to od kupującego zależy jego waga i moment bezwładności. Jeśli o kłopotach z trzymaniem obrotów słyszałeś od jednego usera,to znaczy że kompletnie nie znasz zdania Andrzeja w tej materii,który w przeciwieństwie do Ciebie ma sporo pokory i nie ma kłopotu z publicznym informowaniem o mankamentach swojej konstrukcji,opieka serwisowa jest bardzo ok,tylko gramofon sluży do odtwarzania na nim płyt winylowych a nie do niekończących się kalibracji,oraz permanentnych serwisach,masz inne zdanie? Twoim zdaniem Piotr powinien popaść na poczatku swojej drogi w takie właśnie tarapaty,a może ma kupić rozklekotane Lenco,z oryginalnym ciężkim ramieniem,które będzie wymagało natychmiastowej reanimacji v-blocków,oraz idler wheel. Jasne no problemo,przecież pierwsze kupi sobie od zaufanego Rosjanina a drugi zanabędzie w audiosilente. Najlepiej jeszcze zaloguje się na Lenco Heaven i tam szybko dokształci w materii plint,oraz innych ramion. Ochłodnij bolo,masz dużą wiedze,ale tu człowiek potrzebuje sprzet entry level i w tym ja staram się pomóc. Graba na zgodę na nowy rok i mam nadzieję pogadamy sobie jeszcze w różnych wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Margol napisał:

a może ma kupić rozklekotane Lenco,

poleciłem tu lenco ? julis wspomniał dawne czasy i tyle.

 

30 minut temu, Margol napisał:

Andrzej robi różne talerze i to od kupującego zależy jego waga i moment bezwładności. Jeśli o kłopotach z trzymaniem obrotów słyszałeś od jednego usera,to znaczy że kompletnie nie znasz zdania Andrzeja w tej materii,który w przeciwieństwie do Ciebie ma sporo pokory i nie ma kłopotu z publicznym informowaniem o mankamentach swojej konstrukcji,opieka serwisowa jest bardzo ok,tylko gramofon sluży do odtwarzania na nim płyt winylowych a nie do niekończących się kalibracji,oraz permanentnych serwisach,masz inne zdanie?

mam takie samo zdanie , że gramofon służy do słuchania.  Wiem , że Andrzej coraz tam zmienia. Ale za ok 4k nie ma nic sensownego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Lenco wspominam,bo wiem ile się przy nim nakombinowałem,świetny napęd ,podobnie jak Garrard 301,ale to nie jest garmofon na start.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, julius-6 napisał:

Czyli wychodzi na to, że jak juz taki ktoś liźnie nieco analogu  to nie szuka wyższej Regi, a normalnego gramofonu, który serdecznie rownież polecam ?

Wiesz julius coś w tym jest , bo i mnie czasem jakaś tęsknota napada za jakimś takim ciepłym przekazem starych wkładek słuchając tych nowych. 

2 minuty temu, Margol napisał:

O Lenco wspominam,bo wiem ile się przy nim nakombinowałem,świetny napęd ,podobnie jak Garrard 301,ale to nie jest garmofon na start.

Jak zrobiony dobrze to idealny bo nic się nie psuje , kiedyś było więcej lenco z przeszczepionymi ramionami na allegro. Ale jak do przeróbek lub odrestaurowania to raczej dla odważnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i coś dla regowców może warto bo to 1/3 budżetu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Myślę, że po prześledzeniu tego wątku i pozostałych na tym oraz innych forach, mam już wizję tego, co chciałbym kupić. Nie będę się chyba jednak moją decyzją dzielił na forum. Nie chciałbym wywołać kolejnej wojny ?

Nie mogę się doczekać nowego zakupu. Kilka lat temu już zacząłem kolekcjonować winyle (mam ich ok. 20-30 - głównie używane z lat '70 albo nietypowe wydania), ale nie miałem wciąż możliwości ich posłuchać ?

Szczęśliwego Nowego Roku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotr.zarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wojny tylko normalna wymiana zdań ? typowa dla tego forum.

30 minut temu, piotr.zarek napisał:

Nie będę się chyba jednak moją decyzją dzielił na forum.

mnie np. ciekawi na co się zdecydowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, moltos napisał:

Ciekawe po co byłoby to forum jakby wszyscy byli zgodni w każdej kwestii.

„Kiedy wszyscy się ze mną zgadzają, mam wrażenie, że się pomyliłem”. Oscar Wild

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 1.01.2020 o 19:36, bolo_senor napisał:

mnie np. ciekawi na co się zdecydowałeś.

Rozszerzę jednak budżet i kupię nówkę Technics SL-1500C. Domyślam się, że jest mnóstwo świetnych używanych gramofonów, jednak zacząłem się nieco obawiać tej przygody. Potrzebuję czegoś, co będzie grało możliwie neutralnie i poprawnie nie nastręczając przy tym dodatkowych problemów. Mam nadzieję, że Technics z DD mi to zapewni. Nie szukam w tym momencie sprzętu z "indywidualnym charakterem", a wydaje mi się, że to właśnie otrzymałbym kupując używkę z epoki lub niszowy gramofon butikowej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, piotr.zarek napisał:

Nie szukam w tym momencie sprzętu z "indywidualnym charakterem", a wydaje mi się, że to właśnie otrzymałbym kupując używkę z epoki lub niszowy gramofo

Kupując sprzęt z epoki w założonym budżecie dostałbyś po prostu gramofon lepszy od tego Technicsa, który jest dość plastikowy i ma problemy z windą (na gwarancji zdaje sie wymieniają całe ramię, radzę dowiedzieć się, czy winda jest rozbieralna i będzie można to na własną rękę naprawić po gwarancji). Rozsądnie dysponując budżetem skończyłbyś całościowo ze źródłem (gramofon, pre, wkładk) , którego poziom osiągniesz doinwestowując w 1500C wydajac na nowy stuff prawie 10k (liczę 1-2k na wkładkę i ze 2k na pre) 

Indywidualny charakter to można sobie dobrać wybierając z wielu marek, które oferowały wówczas po prostu lepsza jakość wykonania i lepsze materiały. 

To tak, żeby wyprowadzić Cię z błędu. 

Niemniej, rozumiem, że będziesz się czuł bezpieczniej kupując po prostu sprzęt w sklepie i mając na niego gwarancję, gramofon 'niemacany itd' - to są argumenty nie do pobicia, których nie mam zamiaru negować.

A o tym ile będą żyły gramofony w erze factoringu i czy nie zaczną się sypać 2-3 lata po gwarancji dopiero się przekonamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotr.zarek napisał:

Rozszerzę jednak budżet i kupię nówkę Technics SL-1500C

niech ci dobrze służy , dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również poszukuję gramofonu w budżecie 3-4,5K PLN. 

Zastanawiam się dwiema opcjami:

1. Gold Note VALORE 425 LITE

2. Jakiś podstawowy model od Pre-audio (najprawdopodobniej powystawowy by zmieścić się w budżecie).

Co o nich myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A resztę przeznacz na dobrą wkładkę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.