Jump to content
IGNORED

Sieciówka Shynyata Diamondback

Elberoth

Recommended Posts

Postanowiłem wkroczyć na ostatni niezbadany przeze mnie obszar audiofilizmu, jakim są kable sieciowe.

Sprawiłem sobie 3 najtańsze sieciówki z oferty Shunyaty - Diamonback. Ich docelowe miejsce to pre, DAC i albo GDL albo transport.

Dla tych którzy nie słyszeli o firmie Shunyata - jest to jeden z 3-4 najbardziej uznanych producentów kabli sieciowych na świecie (obok takich firm jak Elrod, Electraglide) a sieciówki Shunyaty należą podobno do bardzo nielicznego grona tych które naprawdę działają.

No cóż - to się jeszcze okaże ! Chwilowo kable wygrzewam podłączone do monitora i komputera. Poprawa jakości obrazu i szybkości działania już jest zauważalna. W Quake III mam 15% fps'ów ! Niesamowite !

Żartowałem :-)

[obrazekLUKASZ-246636_1.jpg]

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Detal to 225 EUR sztuka. Dystrybutorem jest FAST z Łodzi.

Hidden Content

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Wyglądają jakby kosztowały 5 Euro max ;-) Do sieciówek jak wiecie jestem ustosunkowany bardzo, bardzo sceptycznie, ale jak ktoś ma wszystko to z nudów może spróbować się pobawić siecióweczką taka czy inną zakupioną za miesięczny zarobek pani z kasy w Media Markt ;-)

Hidden Content

A, zapomniałem dodać, ze wierzę w ekranowane zwyczajne sieciówki - DIY za 70 zł czy inne Neelki, Helionki, Pale - jak nie sypią zakłóceniami na kable sygnałowe to pewnie i jest lepiej, ale i w tym przypadku głowy pod topór noie położę ;-))

Hidden Content

Kupiłem największe "szczurki" właśnie po to aby sie nimi pobawić. Może powinienem był kupic jedn dobry zamiast 3 takich sobie ... sam już nie wiem.

Sam kabel to w sumie nic nadzwyczajnego - 3 żyły jak w Lapp kablu z miedzi potraktowanej kriogenicznie w ekranie, polutowane do wtyków z jednej strony pozłacanych, a z drugiej posrebrzanych (IEC).

Hidden Content

Moim zdaniem wyglądają gorzej niz DIY McGyvera. Takie kabelki ze srebrnym odinięciem w różnych odcienach modne są do USB (made in China) i na pewno nie kosztują nawet 5 EUR.

A do porównania jest wszystko. Nawet komputerówka na 5 amper z zapietym ferrytem ;)

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a ten kabelek znacie ?? Wygląda jak milion dolarów :-)

A Qubrick ma rację z tym ferrytem, zdziwilibyście się wszyscy sieciówko-maniacy ;-))

Hidden Content

Hidden Content

Nie, bo jeszcze bym się nabrał i kupił ;-)) Autosugestia potrafi zdziałać cuda z człekiem, po prostu oczekiwałbym zmian na lepsze i mózg dałby sie oszukać.....następnego dnia natomiast już nie byłoby wcale lepiej....tak to już jest....Raz gra lepiej raz gorzej i zależy to od masy czynników, dużo ważniejszych od sieciówek, kondycjonerów, a nawet kabelków sygnałowych, głupi Densen de Magic i już gra lepiej, głupie czyszczenie styków ściereczką XLO i już gra lepiej, wygrzewanie sprzęcicha ostrzejszą muzą przez godzinę i już gra lepiej, podwyżka w pracy i już gra lepiej, odpowiednia temperatura i wilgotność w pokoju i juz gra lepiej, odpowiedni dzień i już gra lepiej i to słychać nawet w Media Markecie - nie żartuję !!!!.......masa, masa czynników !!!!!

Hidden Content

Jak to McGyver nie robi, jak robi?

Pokazywal sieciówke na takim kablu jak ten KoRnika. Tylko z wtyczką z Castoramy za 15zł. :) Całość kosztowała mniej niz 40zł. chyba...

Hidden Content

Najgorsze jest to, że ja też mam więcej kasiorki niż np. przed rokiem i co chwila nękają mnie jakieś audiofilskie pokusy, ale staram się zachować przy tym wszystkim odrobinę rozsądku przynajmniej ;-)

Hidden Content

zyzio to nie chodzi o mieć czy nie mieć kasiorki, chodzi o mieć albo nie mieć zdrowego rozsądku, bo napewno dźwięk się nie poprawi (bo w tylko takiej kategorii rozważamy zmiany), ale jak chce mieć piękne kable, to może zamówić u jubilera z kamieniami szlachetnymi nawet za 1mln$ nic komuś do tego. Jedynie żal mi człowieka, bo u niego już najwyższy stopień uzależnienia od poprawy dźwięku, to już trzeba niestety leczyć.

Hidden Content

guzia - Ne słuchałeś , więc proszę się niewypowiadać , jesteś sceptykiem to O.K , ale najpierw posłuchaj :)zyz

zyzio - Daj się nabrać i posłuchaj :)

Qubric - Powiem tak , posłuchaj , a potem się wypowiesz , co ?

Hidden Content

"Jedynie żal mi człowieka, bo u niego już najwyższy stopień uzależnienia od poprawy dźwięku, to już trzeba niestety leczyć" - dokładnie tak, pisałem już nie raz przegięcie w każdej dziedzinie jest niestety niezdrwe :-(

Są granice tej całej naszej zabawy, jest to niuleczalna choroba, ale na litość Boską nie doprowadzajmy jej do skrajności.....Faktycznie sprowadza się to do tego, ze mamy w dupie to czego słuchamy, dążymy jedynie do tego żeby grało lepiej, ba....do tego żeby nam się wydawało, że gra lepiej.....odtwarzamy 1 utwór z danej płyty i żonglujemy kabelkami, sieciówkami i innymi bzdetami za gruba kasę dającymi róznice na granicy autosugestii.....a wystarczyłoby po prostu usiąść i posłuchać w spokoju całej płyty......

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.