Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Cd vs Blu-ray


AnP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu chciałem zmienić źródło z DCD-700ae + DAC`a DA 300 na DCD-2020ae (ponieważ mam wzmacniacz PMA-2020ae). Niestety nie udało mi się go do tej pory kupić ale wpadł mi w ręce przez przypadek Blu-ray Pioneer BDP-LX-58, podłączyłem go dla hecy po analogu do mojego wzmacniacza i SZOK!! Brzmi to nie porównywalnie lepiej. Nie wiem o co chodzi i czy nadal powinienem szukać DCD-2020ae. Może ja mam jakiś uszkodzony słuch przecież wszyscy piszą że każdy markowy CD zagra lepiej muzykę od DVD czy Blu-ray. Może po prostu DCD-700ae jest taki fatalny i jednak DCD-2020ae jako dedykowany do tego wzmacniacza zagra jeszcze lepiej. Nie mam gdzie tego posłuchać i nie wiem czy warto w ciemno wydawać kilka tyś, co robić?

IMG_20191222_092531m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AnP napisał:

Może po prostu DCD-700ae jest taki fatalny i jednak DCD-2020ae jako dedykowany do tego wzmacniacza zagra jeszcze lepiej. Nie mam gdzie tego posłuchać i nie wiem czy warto w ciemno wydawać kilka tyś, co robić?

DCD-700ae jest podstawowym cedekiem z oferty, byłoby dziwne gdyby 700-tka grała lepiej od DCD-2020ae. Nikt wówczas nie kupiłby flagowego modelu. Nie wiem jak gra DCD-700ae ale DCD-2020 gra troche skrajami pasma. Najprościej wypożyczyć za kaucją i przekonać się nausznie. 

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCD-700AE był słabym cdekiem. Niższy był model 500E.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 11:57, cortes napisał:

DCD-700ae jest podstawowym cedekiem z oferty, byłoby dziwne gdyby 700-tka grała lepiej od DCD-2020ae. Nikt wówczas nie kupiłby flagowego modelu. Nie wiem jak gra DCD-700ae ale DCD-2020 gra troche skrajami pasma. Najprościej wypożyczyć za kaucją i przekonać się nausznie. 

Niestety nie da się go już nigdzie wypożyczyć w Trójmieście, gdzie mieszkam i nie mam go jak posłuchać. Chodzi mi o to czy zostać przy tym co mam, czy kupić w ciemno na Amazonie DCD-2020ae za 1400 Euro. Bo to jak dla mnie nie taka mała kwota i jeżeli nie będzie wyraźnej różnicy na korzyść między nim a LX-58 to wolę te pieniądze wydać na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze. Ja mam DCD 1520ae Denona i blu ray BDP-51FD Pioneera. Denon stoi i się kurzy. Dzwięk z Pioneera jest dla mnie dużo lepszy. Mam go podłączone po analogu do pre. 

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.