Skocz do zawartości
IGNORED

Czy wymiana Electrino 250 na Heco Aurora 700 ma sens?


Krzysieck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak: salon ok 40m, Electrino 250 i wzmacniacz Atoll in100se (od tygodnia, kupiłem na testy w okazyjnej cenie, a wcześniej Rotel Ra 1, póki co nie modyfikowany, do sprzedaży). Akustycznie częściowo zaadoptowany, tragedii nie ma.

Źródłem jest malinka + volumio + Aune X1S.

I pytanie podstawowe: czy jest sens robienia upgrade tych kolumn do Heco Aurora 700 albo ewentualnie Q Acoustics 3050i? Electrino w tych pieniądzach z dobrym wzmacniaczem grają super, ale też wychodzą na jaw ich mankamenty czyli podbicie skrajów pasm, zwłaszcza góry.

Kolejna sprawa to, że Atoll wylatuje bo ten bas jest jak dla mnie za duży, poza tym nie ma powietrza, sceny i takiej magii jakie słyszałem na pożyczonym kiedyś klonie NAIM NAP 200 (tak, tak to na Electrino i to z przedwzmacniaczem w Rotelu).

Czego szukam: powietrza, sceny, detali, magii. Nie szukam basu, ani pssyczenia.

Najprawdopodobniej kupię teraz jak trafi się okazja wzmacniacz CXA 80 i to pod niego będą te kolumny. Taki zestaw pogra jakiś czas, a później znowu upgrade. Budżet na same głośniki to 3tys.  W styczniu powiedzmy że 4 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysieck napisał:

Jest tak: salon ok 40m, Electrino 250 i wzmacniacz Atoll in100se (od tygodnia, kupiłem na testy w okazyjnej cenie, a wcześniej Rotel Ra 1, póki co nie modyfikowany, do sprzedaży). Akustycznie częściowo zaadoptowany, tragedii nie ma.

Źródłem jest malinka + volumio + Aune X1S.

I pytanie podstawowe: czy jest sens robienia upgrade tych kolumn do Heco Aurora 700 albo ewentualnie Q Acoustics 3050i? Electrino w tych pieniądzach z dobrym wzmacniaczem grają super, ale też wychodzą na jaw ich mankamenty czyli podbicie skrajów pasm, zwłaszcza góry.

Kolejna sprawa to, że Atoll wylatuje bo ten bas jest jak dla mnie za duży, poza tym nie ma powietrza, sceny i takiej magii jakie słyszałem na pożyczonym kiedyś klonie NAIM NAP 200 (tak, tak to na Electrino i to z przedwzmacniaczem w Rotelu).

Czego szukam: powietrza, sceny, detali, magii. Nie szukam basu, ani pssyczenia.

Najprawdopodobniej kupię teraz jak trafi się okazja wzmacniacz CXA 80 i to pod niego będą te kolumny. Taki zestaw pogra jakiś czas, a później znowu upgrade. Budżet na same głośniki to 3tys.  W styczniu powiedzmy że 4 tys.

Aurory to bardzo neutralne i naturalne kolumny . Kwestia co do nich podepniesz .

Na 40 metrów do zdecydowanie model 1000 i kwestia jak glosno chcesz grać i ile wydać .

Świetnie grają z modyfikowanym NADem C356BEE. 

Świetna plastyka i potężna moc to Musical M6i a najlepiej póki co z nimi słyszałem to Unison Simply Italy ale w 40 metrach nie oczekuj lawiny basu . Warto też lampy na NOS wymienić i niestety licz się z tym że nie zostawisz włączonego wzmacniacza bez jego kontroli . Mi w ciągu 4 miesięcy padła druga EL34. Jedna nowa produkcja i jeden NOS po 200 godzinach pracy.

Cambridge robi dzisiaj bardzo dobre odtwarzacze strumieniowe , wzmacniacza bym szukał gdzie indziej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej na taki metraż Heco aurora 1000. Ja mam 35m2 i 700 jednak trochę były za słabe. U mnie heco 1000 podpięte do cxa80 jak narazie jestem zadowolony.

Pozdro 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi, ale pozostaje pytanie główne: Czy przesiadka z Electrino 250 ma sens?

Co do wzmacniacza to rozważam jeszcze Hegla H80, słucham na tyle głośno że już powinien zacząć grać, nie oznacza to jednak że łoję niemiłosiernie, bo nie lubię. Wolę wsłuchiwać się w smaczki i niuanse.

Aurora 700 jest do kupienia używana na gwarancji za jakieś 2200, na większy model muszę poczekać aż się trafi okazja, ale skoro mówicie że warto to poczekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krzysieck napisał:

 

Aurora 700 jest do kupienia używana na gwarancji za jakieś 2200, na większy model muszę poczekać aż się trafi okazja, ale skoro mówicie że warto to poczekam.

Ja kupiłem nowiutkie  heco 1000 za 3300zeta . 

Ja też słucham raczej na spokojnie i heco 1000 fajnie wypełniają moje pomieszczenie dźwiękiem .  

To już musisz sam wybrać.  Jak masz możliwość weź te 700 na odsłuch.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krzysieck napisał:

Kolejna sprawa to, że Atoll wylatuje bo ten bas jest jak dla mnie za duży, poza tym nie ma powietrza, sceny i takiej magii jakie słyszałem na pożyczonym kiedyś klonie NAIM NAP 200 (tak, tak to na Electrino i to z przedwzmacniaczem w Rotelu).

Skoro na Electrino doznałeś owej sceny, powietrza i magii - to znaczy, że problemem w twoim przypadku nie powinna być wymiana kolumn na inne - tylko wzmacniacza na coś co podobnie podpasuje się pod te kolumny, tak jak wskazany klon Naima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za info. A gdzie kupiłeś w tych pieniądzach? Nie widziałem taniej niż 3600.

Swoją drogą jak już zbliżamy się to 4k PLN to już Elac Debut F 6.2 można kupić, a to już na pewno będzie spory upgrade z Electrino 250.

Tu jednak bardzo mnie martwi potrójny BR z tyłu. No nic, postaram się posłuchać Heco i zbieram hajs.


 

18 minutes ago, Maraudio said:

Skoro na Electrino doznałeś owej sceny, powietrza i magii - to znaczy, że problemem w twoim przypadku nie powinna być wymiana kolumn na inne - tylko wzmacniacza na coś co podobnie podpasuje się pod te kolumny, tak jak wskazany klon Naima.

Jeśli zaś chodzi o magię z Electrino to myślę, że lepsze kolumny zrobią to bardziej efektownie i bez psssyczenia.

A z tym klonem Naima to jak najbardziej masz rację, gdyby był do zdobycia łatwo to bym już go miał.  Ale to nie był gotowiec kupiony na Aliexpres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysieck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Krzysieck napisał:

Thx za info. A gdzie kupiłeś w tych pieniądzach? Nie widziałem taniej niż 3600.

Muszę sprawdzić. Kupowałem przez neta za gotówkę z 3800 na 3300 utargowałem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Czy Aurora 1000 plus Nad c372 w 18 metrach ma szansę na sukces?  Czy od razu planować 700? Słucham raczej cicho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Seb1 napisał:

Podłączę się do tematu. Czy Aurora 1000 plus Nad c372 w 18 metrach ma szansę na sukces?  Czy od razu planować 700? Słucham raczej cicho.

przy cichych odsluchal lepiej brac wieksze kolumny bo zwykle sa bardziej dynamiczne dzieki wiekszym wooferom

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Seb1 napisał:

Podłączę się do tematu. Czy Aurora 1000 plus Nad c372 w 18 metrach ma szansę na sukces?  Czy od razu planować 700? Słucham raczej cicho.

Nie kupuj ich do 18m2. Takie jest moje zdanie. Lepiej się sprawdza zdecydowanie  700.  Albo wypożycz na odsluch1000 i będziesz mieć pewność czy jest ok. 

Pozdro 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.