Skocz do zawartości
IGNORED

Zegnajcie klasyczne wzmacniacze - UE przygotowuje powszechny zakaz stosowania zasilaczy opartych o klasyczne trafo w Urzadzeniach elektroniki konsumenckiej


ohmygod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzecz w tym, że od kilku lat dochodzą głosy, że w UE prace nad takimi regulacjami trwają.

Tak więc jest coś na rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia zarządzania Twoim gospodarstwem domowym i widzi mi się to głupoty. Z punktu widzenia gospodarki w 400 milionowej grupie państw to może być sprawa przetrwania dla następnych pokoleń. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rochu napisał:

Rzecz w tym, że od kilku lat dochodzą głosy, że w UE prace nad takimi regulacjami trwają.

Tak więc jest coś na rzeczy.

Jak sami widzicie UE tworzy tak chora rzeczywistosc godpodarcza ze uwierzyliscie w moj wpis

a to byl tylko zart. Warto sie nad tym zastanowic w kontekscie naszej obecnosci w Kolchozie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, wcześniej czy później do tego dojdzie na pewno. Już teraz wprowadzono przepisy nt zużycia energii w trybie czuwania, teraz kolej na sprawność w trybie pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze - już wystarczy życia na kredyt zaciągany u naszych dzieci. Na naszych oczach świat się wali a tu płacz bo inne zasilacze w sprzęcie audio. Zawłaszcza, że to przecież nie oznacza, że będzie źle grało! Trzeba się pogodzić z tym, że nadchodzą kruche czasy i oszczędzanie zasobów staje się priorytetem. I są ważniejsze sprawy na świecie niż czyjeś pierdnięcie w 6 rzędzie. Tak uważam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo by pisać,żadne tam odkrycie ale zasilacz impulsowy w płaskim TV za 12-15tys. nikomu nie przeszkadza,natomiast zastosowany we wzmacniaczu stereo za podobne pieniądze już budzi spore kontrowersje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ohmygod napisał:

No dobra wkrecilem was. Nie bedzie zadnego zakazu - ale jak widzicie UE wymysla takie glupoty ze

to co napisalem wzieliscie za calkiem realne, nawet nikt nie oponowal.

Pzdr.

na innym anglojęzycznym forum był wątek że unia chce zakazać lampowców od 1 stycznia 2019 i co - to też był fejk. Kiedyś pisali o zakazie suplementów np witaminy C..... nikogo to nie dziwi bo dość skutecznie zakazali np "mocy" w odkurzaczach:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez painkiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do budowy klona NP F7. Wyliczyłem, że nawet jak będę słuchać po dwie godziny dziennie to przez cały rok naciągnę niewiele ponad 100kWh. A zasrana lodówka w tym czasie weźmie ok. 10 razy więcej prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, a ja jak będę odkurzać unijnym odkurzaczem który nie "ciągnie" to obliczyłem że czas odkurzania bedzie 2-4 razy dłuższy a zatem pozorna oszczędność energii - zużyje jej nawet więcej:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczenie do wlasnego mirkowszechświata... żenujące.

Policzcie sobie to wszystko w setkach tysięcy gospodarstw, może wtedy zmieni wam sie "skala" problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład idiotyzmu to zakaz stosowanie żarówek tradycyjnych które zbudowane były super ekologicznie ale ponoć za dużo prądu zużywały. Tylko zaden debil nie zastanowił się że zbudowanie żarówki ledowej pochłania ogrom energii bo takowa składa się z kilkudziesięciu elementów elektronicznych płytki drukowanej, kilku kabelków sporo plastiku. Każdy z tych elementów trzeba było wyprodukować zużywając energię o mnogości surowców nie wspomnę. Nie chcę nawet myśleć ile energii pochłonie utylizacja setek miliardów takich  "energooszczędnych" żródeł światła które często uszkadzają się po kilku miesiącach. Szok i głupota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To dobrze. Temat impulsówek mocniej się rozwinie, będzie większy wybór zasilaczy, większa konkurencja. Same zalety. 
Tylko tu jest jedno ALE i to zasadnicze.
Konkurencja, rozwój technologii jestem jak najbardziej za, ale NIE dekretami jedynie słusznego organu. Zbliżamy się niebezpiecznie do momentu, gdzie ludzie wpierw przyklaskna jak zadekretują np zakaz koloru czerwonego, bo ekologia, później zakaz czegoś tam, i czegos i w sumie kolchozie witamy. A to wszystko niby w obronie nas, demokratycznie.
Tego niestety wieku nie dostrzega.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dekoracja napisał:

I bardzo dobrze - już wystarczy życia na kredyt zaciągany u naszych dzieci. Na naszych oczach świat się wali a tu płacz bo inne zasilacze w sprzęcie audio. Zawłaszcza, że to przecież nie oznacza, że będzie źle grało! Trzeba się pogodzić z tym, że nadchodzą kruche czasy i oszczędzanie zasobów staje się priorytetem. I są ważniejsze sprawy na świecie niż czyjeś pierdnięcie w 6 rzędzie. Tak uważam. 

co sie wali gdzie ?

co palisz co pijesz bo ja tez chce chlopie - mniej tv i mniej prasy bedziesz madrzejszy

2 godziny temu, dekoracja napisał:

I bardzo dobrze - już wystarczy życia na kredyt zaciągany u naszych dzieci. Na naszych oczach świat się wali a tu płacz bo inne zasilacze w sprzęcie audio. Zawłaszcza, że to przecież nie oznacza, że będzie źle grało! Trzeba się pogodzić z tym, że nadchodzą kruche czasy i oszczędzanie zasobów staje się priorytetem. I są ważniejsze sprawy na świecie niż czyjeś pierdnięcie w 6 rzędzie. Tak uważam. 

nie ma zandych kruchych czasow zasobow jest w nieskonczonosc .....ktos ci robi niezle pranie mozgu

to co my wydobylismy ze skorupy ziemskiej przez te 150 lat to nawet nie jest promil

a wiekszosc zloż pozostaje ciagle nieodkryta nie mowiac juz tych ktore nie sa eksploatowane z powodow politycznych jak np w Polsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, painkiller napisał:

dokładnie, a ja jak będę odkurzać unijnym odkurzaczem który nie "ciągnie" to obliczyłem że czas odkurzania bedzie 2-4 razy dłuższy a zatem pozorna oszczędność energii - zużyje jej nawet więcej:P

A masz już taki odkurzacz czy to tylko czysta teoria?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół na pół, miałem teraz przed świętami taki temat by kupić na prezent - przy okazji dowiedziałem się o unijnym limicie mocy, testowanie kilku i konkluzja - "one coś słabo ssą" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez painkiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 14:33, Bumpalump napisał:

To samo od lat dzieje sie z motoryzacja, producenci oferuja nam jakies smieszne 3 cylindrowe silniczki od kosiarki to i ceny starych aut z V6, V8 rosna, tak samo bylo i jeszcze bardziej bedzie w przypadku sprzetu audio

Zgadza się, ostatnio zerkałem ile warte są moje V8 -mki i... wygląda na to, że w niektórych przypadkach ceny nie tyle zatrzymały się co wręcz lekko wzrosły (i nie mam na myśli jakichś poszukiwanych klasyków).
"paroletnie" piece to samo - kupione 3-5 lat temu teraz widzę droższe.
Nie żebym kibicował handlarzom czy ich ganił, ale obstawiam, że w takim przypadku stare wzmaki poleca znowu mocno w górę bo niezależnie od tego co zaoferują nowe, na rynku zapanuje strach (tak było jak wycofano z obrotu stare żarówki - nagle towarzystwo się rzuciło i w mig poszły zapasy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzym istniał ponad tysiąc lat, innym się już to nie udało. Uni się też nie uda. Proponuję sobie wyobrazić jak będzie wyglądał rozpad tego tworu. Pokojowo nie będzie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 14:54, ohmygod napisał:

szef wolksvagena mowi ze ten ich nowy elektryczny ID3 co go teraz reklamuja jest o 30% tanszy w kosztorysie i produkcji niz zwykly golf

a kosztuje znacznie wiecej

A Morawiecki nic o tym nie wie??? Jakiś  - kurcze - niemiecki sabotażysta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokojowo nie będzie z całą pewnością,dzień w którym braknie zasiłków dla kadry "inszynieryjniej" która tak ochocza nawiedziła zachód będzie pierwszym dniem pożaru który spali ten system.

Następnie gdy już wszystko spustoszą wrócą tam skąd przybyli,tylko kto pontony podstawi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, painkiller napisał:

pół na pół, miałem teraz przed świętami taki temat by kupić na prezent - przy okazji dowiedziałem się o unijnym limicie mocy, testowanie kilku i konkluzja - "one coś słabo ssą" ?

To słabo chyba testowałeś. Mój wyrywa dywan z podłogi a jest niby słabomocny.

 

W dniu 22.12.2019 o 14:54, ohmygod napisał:

szef wolksvagena mowi ze ten ich nowy elektryczny ID3 co go teraz reklamuja jest o 30% tanszy w kosztorysie i produkcji niz zwykly golf

a kosztuje znacznie wiecej

W informacji którą czytałem była mowa o e golfie a nie zwykłym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

24 minuty temu, fan64 napisał:

Pokojowo nie będzie z całą pewnością,dzień w którym braknie zasiłków dla kadry "inszynieryjniej" która tak ochocza nawiedziła zachód będzie pierwszym dniem pożaru który spali ten system.

Następnie gdy już wszystko spustoszą wrócą tam skąd przybyli,tylko kto pontony podstawi...

Na Madagaskar pontonem?

4 godziny temu, Darek67 napisał:

Przykład idiotyzmu to zakaz stosowanie żarówek tradycyjnych które zbudowane były super ekologicznie ale ponoć za dużo prądu zużywały. Tylko zaden debil nie zastanowił się że zbudowanie żarówki ledowej pochłania ogrom energii bo takowa składa się z kilkudziesięciu elementów elektronicznych płytki drukowanej, kilku kabelków sporo plastiku. Każdy z tych elementów trzeba było wyprodukować zużywając energię o mnogości surowców nie wspomnę. Nie chcę nawet myśleć ile energii pochłonie utylizacja setek miliardów takich  "energooszczędnych" żródeł światła które często uszkadzają się po kilku miesiącach. Szok i głupota.

Bzdura.

Czy ty wiesz ilu komunistów/ eurokolchoznikow w aparacie legislacyjnym ma robotę z wysyraniem dyrektyw?

Każdego dnia do Polski trafia co najmniej jedna dyrektywa. Sraczka legislacyjna euro głupot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 12:49, ohmygod napisał:

od 2022 beda mogly byc stosowane tylko nowoczesne zasilacze impulsowe ze ze wzgledu na duzo wieksza sprawnosc i mniejsze wykorzystanie surowcow naturalnych

wyjatkiem beda tylko instalacje przemyslowe gdzie ze wzgledow technicznych klasyczne rozwiazania daja lepsze efekty.

Info z pierwszej reki - znajomy jest urzadesem w  KE

planowany termin 2022 choc z tego co mowi bardziej realny jest 2023 lub 2024

 

 

Ciekawa jest ta cała dyskusja oparta na ch... wie czym, a dokładniej na niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczam,że na technice się nie znam i w sensie technicznym nie wiem o co w wątku chodzi.Ale chodzi mi o logikę.We wstępniaku autor wątku zaznaczył,że te nowe zasilacze impulsowe są bardziej wydajne i wykorzystują mnie surowców. Jeśli tak jest to na logikę o co chodzi ?Skąd taki wściekły atak na ten pomysł ?Głównie  ze strony antyeuropejskich frustratów .Potem dowiadujemy się,że to tylko żart a właściwie prowokacja.I okazuje się ,że na ten żart nabrali się właśnie ci frustraci.To chyba nie najlepiej o nich właśnie świadczy.Kupią każdą bujdę byle tylko była antyunijna.To aberracja.Wyobraźmy sobie ,że w połowie XIX wieku, w ówczesnej UE wydano zakaz dalszego używania silników parowych aby wprowadzić spalinowe jako bardzie wydajne i ekologiczne.I wtedy ohmygod podnosiłby larum.

Idiotyczny wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ohmygod napisał:

Jak sami widzicie UE tworzy tak chora rzeczywistosc godpodarcza ze uwierzyliscie w moj wpis

a to byl tylko zart. Warto sie nad tym zastanowic w kontekscie naszej obecnosci w Kolchozie

 

Jak sam widzisz powyżej nie uwierzyłem w ten wpis a na "sprostowanie" trafiłem dopiero teraz czytając od początku kolejne wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ohmygod napisał:

a wiekszosc zloż pozostaje ciagle nieodkryta

a sąd wiemy , że to "większość", jeśli jeszcze tego nie odkryliśmy ?

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Skąd taki wściekły atak na ten pomysł ?Głównie  ze strony antyeuropejskich frustratów .Potem dowiadujemy się,że to tylko żart a właściwie prowokacja.I okazuje się ,że na ten żart nabrali się właśnie ci frustraci.To chyba nie najlepiej o nich właśnie świadczy.Kupią każdą bujdę byle tylko była antyunijna.

Czy zauważyłeś, że jestem bardzo zadowolony ze swojego odkurzacza? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.