Skocz do zawartości
IGNORED

Czy są audiofile-kobiety?


pentaton

Rekomendowane odpowiedzi

Być może to nieco off-temat, ale po obejrzeniu zdjęć z przesłuchań sprzętu McGyvera w Warszawie wezbrała we mnie ciekawość: czy są teorie wyjaśniające, dlaczego audiofilami są mężczyźni, a kobiety w najlepszym razie nie przeszkadzają (a w nienajlepszym, wiadomo, podobnie jak w filozofii, żona Sokratesa, Ksantypa...)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, ze faceci bardziej interesują się elektroniką i kochają te swoje zabawki ;-)

Chociaz Miriam pewnie jest audiofilką, bo to w połowie facet ;-))

W ogóle to temat raczej do zakładki: Bocznica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra slyszy róznicę w dzwięku po wymianie kabli cz nawet kondensatorów w glośnikach!! Uzywa równiez fachowych określeń mówiąc, ze dzwięk gainclona jest czysty. Audiofilka jak nic!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są panowie są! Sam jedną znam , i powiem wam ze niejeden "audiofil " mógłby się od niej nauczyć sensownego podejścia do tematu.W ciągu kilku lat skompletowała sobie całkiem niezły system,a do tego ma całą kupę płyt-dobre kilkaset sztuk,głównie jazz i klasyka.

Moja znajoma jest osobą dość znaną w szczecińskim środowisku audiomaniaków i ma dobrą opinię jako osoba słysząca i pozbawiona skłonności do ulegania "voodo",a jednoczesnie otwarta na wiedzę i nowe doświadczenia.

A jak ją traktują sprzedawcy w salonach ,to się pewnie domyślacie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Paulinka i Annawroc, ktore sie od czasu do czasu pojawiaja?? Moj pierwszy kontakt na tym forum zaczął sie właśnie od reprymendy Paulinki :-) no chyba ze o czyms nie wiem i Paulinka to mężczyzna ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Moja szanowna koleżanka małżonka... choć nie do końca audiofil, a muzykofil... Już tłumaczę... Ostatnio stwierdziła, że ona nie słucha sprzętu... tylko muzyki... i cos w tym jest... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona słucha muzyki od czasu do czasu, audiofilem nie jest. Jednak różnice wyłapuje doskonale, nawet bardzo subtelne (np. różnicę w brzmieniu kolumn z kolcami i bez). Skończyła kiedyś co prawda szkołę muzyczną II stopnia (śpiew). Może to pomaga. Pzdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety robią całe mnóstwo rzeczy kompletnie bez sensu. Jednak raczej nie zdarza im się, albo przynajmniej znacznie rzadziej, wielogodzinne spuszczanie nad kablami, kolcami, kondycjonerami itp. pierdołami jakie tu na forum można z politowaniem obserwować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypis, tu sie chyba kolego zapedziles;-))) ale na umieszczenie na forum zdjecia mnie raczej nie namowisz;-)

 

moze sobie powinnam zmienic nick i wydluzyc niemilosiernie kolumne z autorem watku - od dzis bede paulinkastuprocentowakobitkajednaznielicznychbabcoslysza - co wy na to?

 

 

 

 

 

ps. cypis, sorki za twoj pierwszy kontakt. dobrze ze cie zniechecilam... co by to bylo???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tycm chlopem to zartowalem :-) A co do zdjecia to, lubie jednak sobie powyobrazac :-) A czy zniechecilas ? ... hmmm przez Ciebie zamisat uzywanego kupiłem nowy system,naraziłaś mnie na wydatki :-))))))))))))))) No, ale przy pierwszym kontakcienauczyłaś mnie nieco cierpliwosci. Dzieki o Wielka :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płoszę bałdzo:-) ja cie moglam zniechecic do uzywanego?? az mi sie to w glowie nie chce zmiescic. ale ze nie pamietam, wcale nie oznacza ze tak nie bylo. pozdrawiam bardzo:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma audiofilka na bebechach się nie zna ,do niedawna bała się też tunningu,ale ją przekonałem (konieczny był odsłuch porównawczy).Teraz jej AA Paganini jest silnie stunningowany a ona co jakiś czas pyta mnie "co by tu jeszcze".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podanie dokladnej definicji audiofilizmu, w slowniku znalazlam jedynie -audiencja, audiowizualny, audiometr:)..nastepnie zastanowie sie czy sa kobiety audiofilki..ale prawdopodobnie nie ma takich, to tylko pozory..pozniej stawiamy krasnale na kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czysto biologicznego punktu widzenia to kobiety mają lepsze predyspozycje, by zostać audiofilkami. Statystcznie lepiej słyszą, bo wykazują większą niż mężczyźni wrażliwość na wszelkie dźwięki. Kapiący kran wyciągnie kobietę z łóżka, zanim mężczyzna zdąży się obudzić. (No chyba że wcześniej obudzi go jego własne chrapanie.) Kobiety też znacznie lepiej wyczuwają zmiany natężenia głosu, dlatego są tak wrażliwe na "ten ton" u mężczyzn, a szczególnie na swoich partnerów. Poza tym sześć razy więcej dziewcząt niż chłopców potrafi czysto śpiewać.

 

A teraz pytanie - dlaczego audiofile to w ogromnej większości mężczyźni? Moja teoria bazuje na podstawowym założeniu różnic psychiki mężczyzny i kobiety, a szczególnie na tym, że dla kobiety bardzo ważne są powiązania, kontakt z innymi ludźmi, interakcje. Nie znajdują tego w zetknięciu z bezdusznymi dla nich urządzeniami.

I jeszcze jedno. Mężczyźni mają zdolność analitycznego myślenia, dlatego choć kobiety słyszą lepiej, mężczyznom łatwiej jest "rozpracowywać" brzmienie. Oceniać dynamikę, scenę itd. Dla kobiety (statystycznej!) to żadna frajda. Muzyka to przyjemność, a nie rozkładanie dźwięku na czynniki pierwsze.

 

I na koniec pozostaje jeszcze oczywiście kwestia tzw. bebechów. ;-) Ja za audiofilkę się nie uważam i niedawno dopiero określiłam dość precyzyjnie mój stosunek do tego zjawiska - jestem sympatykiem. A wnętrza wzmacniaczy czy kolumn, choć nigdy mnie nie interesowały, ostatnio przestały być takie nudne. Wystarczyło, że pewien audiofil wyjaśnił mi pokrótce w bardzo uroczy i przystępny sposób, co jest czym i jak się to nazywa. Teraz nawet potrafię wskazać kondensatory i zasilacz w wzmacniaczu, co napawa mnie niesamowitą dumą, ogromną satysfakcją i wielkim samozadowoleniem. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... wyklad Darcy wiele wyjasnil - staje sie kobieta!! :))) (oceniam jedynie czy mi sie muzyka podoba a nie jaka jest gora, dol, srednica, przestrzen, etc - juz mi sie nie chce w taki sposob podchodzic do sluchania) - pytanie czy to ewolucja? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal, nie przesadzaj z tym zniewieściem. ;-) Moja teoria jest tylko teorią, to znaczy jeśli się sprawdza, to w odniesieniu do statystycznych przedstawicieli obu płci. I to tylko do większości. Pewne odstępstwa od tej normy są jak najbardziej zrozumiałe, bo oczywiście nie każdy audiofil to rozkręcający swoje klocki nawiedzony DIY-owiec (z całym szacunkiem dla wielbicieli grzebania w sprzęcie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapiąca woda abslutnie nie jest w stanie wyciągnać mnie z łóżka:)...z tym chrapaniem to tez roznie bywa-zazwyczaj mezczyzni budza kobiety a nie samych siebie tymi śmiesznymi i głośnymi odgłosami..

 

"Teraz nawet potrafię wskazać kondensatory i zasilacz w wzmacniaczu, co napawa mnie niesamowitą dumą, ogromną satysfakcją i wielkim samozadowoleniem. ;-)" gratulacje. :))

 

Ale nadal nie wiem co to ten audiofilizm.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy...

 

>>Statystcznie lepiej słyszą, bo wykazują większą niż mężczyźni wrażliwość na wszelkie dźwięki.

 

Statystyka to to jedno wielkie kłamstwo :-) Statystycznie powienienem słyszeć do 16kHz a słyszę do 18,5kHz. Statystycznie po rzuceniu kostką sześciościenną powinno wypaś 3 i 1/2 - ciekawe czy komuś się to kiedyś udało :-) Audiofile nie są grupą która jest blisko wartości średnich dla populacji - wręcz przeciwnie są dosyć daleko. Pracuję na codzień z różnymi narzędziami statystycznymi i po prostu w całej tej zabawie najważniejsza jest interpretacja - nie wolno dać się zwieść wynikom :-)

 

>> Kapiący kran wyciągnie kobietę z łóżka, zanim mężczyzna zdąży się obudzić.

 

Chciałbym żeby to była prawda :-)

 

>> Kobiety też znacznie lepiej wyczuwają zmiany natężenia głosu, dlatego są tak wrażliwe na "ten ton" u mężczyzn, a szczególnie na swoich partnerów.

 

I stąd te wszystkie naburmuszone miny? To raczej przekleństwo niż talent ;-)

 

>> Mężczyźni mają zdolność analitycznego myślenia, dlatego choć kobiety słyszą lepiej, mężczyznom łatwiej jest "rozpracowywać" brzmienie.

 

Oj słyszałem coś innego. To jak to jest? Kto jest bardziej predystynowany do myślenia syntetycznego a kto analitycznego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysza, cieknący kran to tylko przykład obrazujacy zjawisko. Mnie też nie jest w stanie wyciągnąć z łóżka. :-)

 

Zaznaczam też, że wszystkie podane przeze mnie założenia są uogólnione i skrajne, dlatego zrozumiałe, że zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą odnieść wrażenie, że nie pasują do tego stereotypu. Moja znajoma z psychologii stwierdziła, że mam męski mózg, bo na przykład czytam gazety przy śniadaniu i posługuję się "kategoriami globalnymi" to znaczy mówię "społeczeństwo" zamiast "pani Malinowska spod siódemki". ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.