Skocz do zawartości
IGNORED

Auto-kalibracje w amplitunerach


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Ja jak robiłem kalibrację w Marantzu SR5013 to moje Heco Celan GT 702 ustawił jako Duże i odcięcie na 40hz tak samo z Centralnym Celan GT42 też jako duży i 40hz ja natomiast zmieniłem to na 80hz, niestety mam starego suba z przed 19lat który nie ma wejścia LFE tylko stereofoniczne i na nim filtr ustawiłem na połowie a w ampli na 120hz i daje radę ale szybko głośnik dostaje zadyszki wiec głośno nie da rady zrobić(oglądać) Jedynie czego mi brakuje to dodania w centralnym basu +2/3 by wokal miał dociążenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sf_svs napisał:

Szopen jest luz i zadymy nie szukam , masz swoje nastroje jak każdy ale da się z Tobą dogadać,  są gorsi ....znacznie gorsi. Nowy Nick to konieczność,  stary upadł...

Pytałem wcześniej Maćka ( @Cinema Pro) czy zmiana z podstawek 600m na podłogowe kolumny wniósł by coś in plus , odpowiedział krótko i na temat " pamiętaj że bas przenosimy do subów " . Trzeba pamiętać że mam tylko 20mkw ale i opinia nie pierwszego lepszego forumowicza. 

Nie kluce się absolutnie z Maćkiem.

Ale idąc tym tropem po co zrobili 6000, 8000 czy te kobyły rf8 ? 

Jak dobrze się ustawi to 600m średnicy i wysokimi nagłośnią też większe pomieszczenie. Wcześniej miałem tannoy precision 6.4 które były zaprzęgnięte do Onkyo jesczze z audyssey i też tak było. 

Grały lepiej , całość grała lepiej jeśli fronty grały pełne pasmo. 

Może niedługo przesiądę się na Diraca to powiem jak jest tam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 5z0p3n napisał:

W Onkyo to się nazywa full band a np w Yamaszce Large. Tylko w opcji small jest możliwość regulacji odcięcia. Spędziłem wczoraj 2 godziny testując, przełączając i w 1070 na pewno jest tak że redukcja kolumn na small nie dodaje basu na sam sub a obcina z frontów.

Kluczowa sprawa przy odcięciach jest regulacja fazy w punkcie podziału. W ampli 0 - 180 jest zazwyczaj zadowalające, ale jednak płynna regulacja daje lepsze wyniki, bo nie zawsze się wstrzelimy. Jak to zaniedbamy to dochodzi nawet do takich sytuacji gdzie sub swoje, a kolumny swoje przy optymalnym wyregulowaniu sub znika, to znaczy mamy wrażanie obecności dużych kolumn w pokoju. Ważne jest też pozbycie się wszelkich podbić w paśmie i tutaj niestety autoregulacje w ampli słabo się sprawdzają, ale można to zrobić ręcznie tylko bez systemu pomiarowego się tu nie obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Spędziłem wczoraj 2 godziny testując, przełączając i w 1070 na pewno jest tak że redukcja kolumn na small nie dodaje basu na sam sub a obcina z frontów.

bo ten patent działa tylko w "stereo" i to też nie do końca tak, takie praktyki nie mają większego zastosowania w ścieżkach gdzie subwoofer to osobny kanał. Oczywiście sprzęty też są różne.

7 godzin temu, Sf_svs napisał:

Pytałem wcześniej Maćka ( @Cinema Pro) czy zmiana z podstawek 600m na podłogowe kolumny wniósł by coś in plus , odpowiedział krótko i na temat " pamiętaj że bas przenosimy do subów " . Trzeba pamiętać że mam tylko 20mkw ale i opinia nie pierwszego lepszego forumowicza. 

Kupując subwoofery na pewno pamiętałeś że masz 20mkw ;] Podłogówki w kinie to problem, zwłaszcza w małych pomieszczeniach.

 

4 godziny temu, malikali napisał:

Ważne jest też pozbycie się wszelkich podbić w paśmie i tutaj niestety autoregulacje w ampli słabo się sprawdzają, ale można to zrobić ręcznie tylko bez systemu pomiarowego się tu nie obejdzie.

pozostaje jeszcze problem oszukiwania fizyki elektroniką, zaawansowane systemy z większą ilością subwooferów i odpowiednią tylną ścianą ok ale amplituner ? wolne żarty...

Dlatego jestem bardzo ciekaw jak Maciek ustawia te zabawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fetek napisał:

bo ten patent działa tylko w "stereo" i to też nie do końca tak, takie praktyki nie mają większego zastosowania w ścieżkach gdzie subwoofer to osobny kanał. Oczywiście sprzęty też są różne.

No właśnie. Jest osobna ścieżka LFE. Dlatego co ma to dodać do suba odejmując od frontów. Good point!

51 minut temu, fetek napisał:

Dlatego jestem bardzo ciekaw jak Maciek ustawia te zabawki.

Też bym go o to zagadał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 5z0p3n napisał:

No właśnie. Jest osobna ścieżka LFE. Dlatego co ma to dodać do suba odejmując od frontów. Good point!

masz jeszcze wynalazki typu LFE+main, double bass, bass plus, bass enhanced. Ponadto sygnał może być kierowany na subwoofer albo kolumny ustawione na large, zanim cokolwiek będziemy ustawiać warto sprawdzić w instrukcji naszych klocków jak producent ugryzł temat.

Należy też pamiętać że dźwięk się sumuje albo znosi.

Mój poprzedni amplituner umożliwiał dołączenie subwoofera bez ingerencji w zwrotnicę kolumn, bardzo fajne do odsłuchu stereo i lekkiego wspomagania na samym dole. Tutaj nawet miałem ładny schemat z jakich kanałów amplituner jest w stanie zabrać bass i były to tylko fronty.

Ja zawsze wszystkie wynalazki pomijałem bo dla mnie zamulały dźwięk, zwłaszcza equalizery.

Amplitunery są za słabe i by zachować odpowiednie walory w pozostałych rejestrach i na wszystkich kanałach coś musimy wykastrować.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym go o to zagadał.
Robi pomiary i szuka najlepszego miejsca na subwoofer.
Tak mi Bipo mówił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik, który posiada system skalibrowany przez Cinema Pro napisze jak to u mnie wyglądało:

- najpierw pomiar akustyki pomieszczenia m.in czas pogłosu,  itd.

- znalezienie najgorszego miejsca w pokoju do odsluchu względem modów pomieszczenia 

- znalezienie najlepszego miejsca do odsluchu względem akustyki pomieszczenia

- znalezienie  najlepszych miejsc dla 2 szt subów względem miejsca odsłuchu,

- Kalibracja systemu wg.standartów THX i HAA.

Jeśli kogoś interesują bardziej szczegółowe informacje na temat pomiarów i ustawień proszę pytać Maćka postara się wyjaśnić co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bipo pomiary i szukanie miejsc w których brzmią najlepiej suby czy kolumny względem miejsca odsłuchu mają sens kiedy coś z ww zostanie dostosowane względem pomiarów a u Ciebie o ile się nie mylę zestaw jak stał tak stoi w tym samym miejscu jak przed pomiarami no i z umieszczeniem kanapy też nie mogłeś poszaleć zbytnio. Czasem musi być kalibrowane jak jest bo nie każdy może sobie pozwolić na zmiany w umieszczeniu sprzętu.  Możliwe też że twój zestaw od początku czysto przypadkowo ustawiłem w dobrym akustycznie miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sf_svs napisał:

@Bipo pomiary i szukanie miejsc w których brzmią najlepiej suby czy kolumny względem miejsca odsłuchu mają sens kiedy coś z ww zostanie dostosowane względem pomiarów a u Ciebie o ile się nie mylę zestaw jak stał tak stoi w tym samym miejscu jak przed pomiarami no i z umieszczeniem kanapy też nie mogłeś poszaleć zbytnio. Czasem musi być kalibrowane jak jest bo nie każdy może sobie pozwolić na zmiany w umieszczeniu sprzętu.  Możliwe też że twój zestaw od początku czysto przypadkowo ustawiłem w dobrym akustycznie miejscu.

No jednak nie. 

 

Poczatkowo Bipo mial jednego suba i po pierwszej wizycie macka nastapily zmiany. Nastepnie Bipo zapewne pod namowa macka kupil dwa konkretne suby. 

Opis jakie ma poglosy, gdzie najlepsze miejsca itp byl juz na forum. Bipo dosc szczegolowo wszystko opisywal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa suby vs jeden to nie zmiany o które mi chodzi bo zestaw stoi tam gdzie stał i chyba tylko kanapę wysuwa na czas projekcji o 1 metr czy coś takiego.

Mam na myśli zmiany względem miejsca odsluchowego i tego w którym stoi system a nie ilość subów,  kolor kabli czy pomiar pogłosu.  Czytaj Lolo ze zrozumieniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sf_svs napisał:

 

Mam na myśli zmiany względem miejsca odsluchowego i tego w którym stoi system a nie ilość subów,  kolor kabli czy pomiar pogłosu.  Czytaj Lolo ze zrozumieniem .

Ty czytaj ze zrozumieniem. 

1. Albo przestawiasz kanape w najlepsze miejsce odsluchowe. 

2. Albo wymieniasz sprzet, dodajesz akustyke aby przeniesc miejsce tam gdzie znajduje sie kanapa. 

 

Bipo wymienil sprzet. Czy teraz zrozumiales? 

 

Masz odpowiedz na swoje pytanie:

"pomiary i szukanie miejsc w których brzmią najlepiej suby czy kolumny względem miejsca odsłuchu mają sens kiedy coś z ww zostanie dostosowane względem pomiarów a u Ciebie o ile się nie mylę zestaw jak stał tak stoi w tym samym miejscu jak przed pomiarami". 

Odpowiedz brzmi. 

NIE. Zestaw stoi inaczej po pomiarach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty w ogóle się rozumiesz i to co napisałeś? Zostaw temat i nie wypowiadaj się w imieniu Bipo bo się motasz . Pozwól jemu coś skrobnąć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@Lolo2 chyba nie zrozumiałeś @Sf_svs ? Chodziło za pewne o przestawienie sprzętu powiedzmy z jednej ściany na druga lub obrócenie wszystkiego o 180stopni... względem akustyki... u mnie jak by ktoś robił pomiar to wywaliłbym wszystko z pokoju by znaleść najlepsze miejsce, później adaptacja akustyczna i dopiero umiejscowienie sprzętu i ponowna kalibracja tym razem systemu tak jak stoi w wyznaczonych miejscach... domniemam ze pewnie o coś takiego za pewne chodzi @Sf_svs... wymiana suba na dwa ma na celu równomierne rozłożenie fali i nic po za tym względem jednego którego da się zlokalizować... 

jak bym miał okazje lub dostał możliwość odsłuchu pokoju kinowego przed adaptacja oraz po adaptacji skorzystałbym choć bym  miał lecieć do Londynu tylko po to by usłyszeć na własne uszy jak to jest i ile wnosi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nawet nie chce mi sie juz odpisywac na powyzsze glupoty. 

 

".... u mnie jak by ktoś robił pomiar to wywaliłbym wszystko z pokoju by znaleść najlepsze miejsce,... " 

Siedziec na forum tyle czasu i nie rozumiec podstaw akustyki i pisac takie glupoty. 

 

Ja wysiadam z tego "pociagu". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolejna sprawa akustyka 5-7 głośników ustawionych nisko to gwarancja problemu z basem w niedostosowanych pomieszczeniach, jedne wielkie "zlane" gówno.

No, no, no,...

Nie calkiem

Odtwarzanie basu przez jedno zrodlo/subwoofer powoduje wiedzej „buczenia“ niz rozlozenievtego basu na kilka zrodel/Subwooferow/glosnikow. Prowadzi to do bardziej rownomiernego pobudzania i rozkladu basu w calym pomieszczeniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bipo napisał:

- najpierw pomiar akustyki pomieszczenia m.in czas pogłosu,  itd.

- znalezienie najgorszego miejsca w pokoju do odsluchu względem modów pomieszczenia 

- znalezienie najlepszego miejsca do odsluchu względem akustyki pomieszczenia

- znalezienie  najlepszych miejsc dla 2 szt subów względem miejsca odsłuchu,

- Kalibracja systemu wg.standartów THX i HAA.

czyli u mnie gdzie nie mogę się przesunąć z niczym nawet o 50cm jest pozamiatane.

Możesz bardziej opisać samą kalibracje ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze wyjaśnienia miałem przeprowadzone 2 kalibracje dźwięku. Pierwsza z 1 subem i druga z 2 subami.

Przed kalibracją miałem sofę pod tylna ścianą. Po kalibracji najlepsze miejsce do odsluchu wyszło u mnie 1.4m od tylnej ściany i tutaj stoi już kanapa na stałe. Najgorzej wyszło na środku i pod tylną ścianą względem modów pomieszczenia.

Następnie była kalibracja i odnalezienie najlepszego miejsca dla jednego suba względem miejsca odsłuchu czyli tam gdzie kanapa stoi obecnie. 

Niestety ale wyszły problemy z dopasowaniem idealnym jednego suba względem miejsca odsłuchu. Choć znaleziono najlepsze miejsce dla niego tj.za plecami kanapy to i tak nie dało rady zniwelować kilku rzeczy, które negatywnie wpływały na dźwięk. Przez chwilę oglądałem tak ale po sugestiach Maćka zakupiłem dwa suby i sprzedałem velo. 

II wizyta i ponowna kalibracja

Tym razem kanapa już miała swoje miejsce tylko suby trzeba było idealnie dopasować na przedniej ścianę względem miejsca odsłuchu (można też było na bocznych lub tylnej). Udalo sie to zrobić bardzo dokładnie bo do 1cm... ? System teraz udało się skalibrować bardzo dokladnie. Skończył się problem z basem i nierównym poziomem głośności względem miejsca odsłuchu. System teraz gra jak dla mnie bardzo dobrze i równo czy w cichszych seansach wieczornych czy też za dnia kiedy mocniej daje do pieca... ? Dialogi są wyraźne i dobrze słyszalne, a efekty przestrzenne równomiernie rozłożone.

I najważniejsze , bas jest taki jak lubię czysty, głęboki bez efektu przebasowienia czy buczenia.

Odnośnie samej kalibracji elektronicznej i sprzętu pomiarowego proszę pytać fachowca który to robił... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bipo napisał:

W drodze wyjaśnienia miałem przeprowadzone 2 kalibracje dźwięku. Pierwsza z 1 subem i druga z 2 subami.

Przed kalibracją miałem sofę pod tylna ścianą. Po kalibracji najlepsze miejsce do odsluchu wyszło u mnie 1.4m od tylnej ściany i tutaj stoi już kanapa na stałe. Najgorzej wyszło na środku i pod tylną ścianą względem modów pomieszczenia.

Następnie była kalibracja i odnalezienie najlepszego miejsca dla jednego suba względem miejsca odsłuchu czyli tam gdzie kanapa stoi obecnie. 

Niestety ale wyszły problemy z dopasowaniem idealnym jednego suba względem miejsca odsłuchu. Choć znaleziono najlepsze miejsce dla niego tj.za plecami kanapy to i tak nie dało rady zniwelować kilku rzeczy, które negatywnie wpływały na dźwięk. Przez chwilę oglądałem tak ale po sugestiach Maćka zakupiłem dwa suby i sprzedałem velo. 

II wizyta i ponowna kalibracja

Tym razem kanapa już miała swoje miejsce tylko suby trzeba było idealnie dopasować na przedniej ścianę względem miejsca odsłuchu (można też było na bocznych lub tylnej). Udalo sie to zrobić bardzo dokładnie bo do 1cm... ? System teraz udało się skalibrować bardzo dokladnie. Skończył się problem z basem i nierównym poziomem głośności względem miejsca odsłuchu. System teraz gra jak dla mnie bardzo dobrze i równo czy w cichszych seansach wieczornych czy też za dnia kiedy mocniej daje do pieca... ? Dialogi są wyraźne i dobrze słyszalne, a efekty przestrzenne równomiernie rozłożone.

I najważniejsze , bas jest taki jak lubię czysty, głęboki bez efektu przebasowienia czy buczenia.

Odnośnie samej kalibracji elektronicznej i sprzętu pomiarowego proszę pytać fachowca który to robił... ?

Szukanie najlepszych miejsc do ustawienia głośników to super sprawa, ale jeśli się nie mylę (jak tak to proszę mnie poprawić) to całe ustawienia elektroniki są z poziomu tylko tego co oferuje amplituner. I to jest chyba najsłabsze ogniwo całej procedury tak mi się wydaje. 

 

A druga sprawa jak się ma kalibracja CinemaPro do takiej np z obecnych urządzeń Arcama czy Anthema? Czy będzie coś lepsza? Czy ja wiem, nawet gdyby sprzęt pomiarowy był coś lepszy to i tak bazujemy na tym co wprowadzimy do amplitunera, więc zysk wydaje mi się słaby. 

 

Ale pozostaje wartość dodana związana z poprawnym ustawieniem głośników, ale tylko wtedy jeśli założymy, że mamy możliwość wędrować z nimi po pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja Maćka to złożony proces i możesz sobie wedle własnego uznania dodać też np minidsp pomiędzy końcówkę a amplituner ( o ile masz końcówkę) i tam zrobić wszystkie ustawienia . To samo możesz zrobić z subami .Ponadto same pomiary pomieszczenia dają bardzo dużo tzn pomiary czasu pogłosu itp i tak jak np w moim przypadku ile i jakich ustroi użyć do adaptacji żeby było ok bo ściany będą gołe. Tak że kalibracja jako taka to nie wszystko 

Poza tym to operacja dowolna i nikt Cię do tego nie namawia , sam się zgłosisz jak już to zrozumiesz że sam nie dasz rady ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bipo napisał:

Przed kalibracją miałem sofę pod tylna ścianą. Po kalibracji najlepsze miejsce do odsluchu wyszło u mnie 1.4m od tylnej ściany i tutaj stoi już kanapa na stałe. Najgorzej wyszło na środku i pod tylną ścianą względem modów pomieszczenia.

czyli zero zaskoczenia... tego nawet nie trzeba mierzyć

28 minut temu, Sf_svs napisał:

pomiary czasu pogłosu itp

czas pogłosu to akurat najłatwiejszy pomiar

No to już wiem że w u mnie Maciek polegnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pogłosu, ok. Cinema go zmierzy i co dalej z tym zrobi u przeciętnego Kowalskiego posiadającego tylko amplituner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sf_svs napisał:

No ciekawe .....

Co obstawiasz po 15 latach na forum ?

To ja pierwszy zadałem pytanie. 

 

ps. co do stażu to ja nie kręcę przebiegu na forum tak jak Ty. Wstyd. 

 

A jak już się wyrywasz to dawaj do odpowiedzi;) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gregin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregin napisał:

Czas pogłosu, ok. Cinema go zmierzy i co dalej z tym zrobi u przeciętnego Kowalskiego posiadającego tylko amplituner?

żadna elektronika sobie z tym nie poradzi.

Godzinę temu, Sf_svs napisał:

Co tu gdybać,  napisz , zadzwoń i się dowiesz co i jak ...

już dawno z nim rozmawiałem i to dość długo. Mnie ogranicza pomieszczanie i nie mam możliwości przestawiania kolumn czy też zmiany miejsca odsłuchowego a "siatka basu" i tak u mnie nie ma większego zastosowania.

Nie zapomnij wrzucić końcowego pomiaru, masz DSP w subwooferach i jestem ciekaw na ile je stać.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobię kalibracje i za nią zapłacę to nie po to żeby opisywać potem jak to wyglądało krok po kroku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już decydujemy się na profesjonalną kalibracje warto mieć na uwadze, że mogą być wprowadzone korekty w ustawieniu naszych mebli czy sprzętu dla osiągnięcia najlepszego możliwego efektu.  Jeśli zaś jest brak pola jakiegokolwiek manewru moim zdaniem nie ma sensu taka kalibracja. 

Ponadto jeśli już mamy w miarę zagospodarowany salon i nie jest to dedykowane pomieszczenie, wystarczy niekiedy przestawić niektóre elementy wystroju wnętrza np.półki z książkami, duże donice z kwiatami, dodać zasłony, duży gruby dywan typu shaggy  w odpowiednie miejsce aby poprawić odbiór i brzmienie naszego systemu. Nie zawsze trzeba odrazu straszyć żonę profesjonalnymi ustrojami akustycznymi montowanymi np.w studiach nagraniowych. 

Jeśli jednak mamy mało elementów rozpraszająco-tłumiacych w pomieszczeniu co negatywnie wpływa na brzmienie systemu nie obędzie się niestety bez wstawienia dodatkowych elementów akustycznych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fetek napisał:

czyli zero zaskoczenia... tego nawet nie trzeba mierzyć

 

 

Oczywiscie nie trzeba miezyc. Jak znasz rachunek rozniczkowy to mozesz nawet wyliczyc xD

 

 

2 godziny temu, gregin napisał:

Czas pogłosu, ok. Cinema go zmierzy i co dalej z tym zrobi u przeciętnego Kowalskiego posiadającego tylko amplituner?

Jak masz za duzy poglos to musisz go wytlumic. 

Panele absorbcyjne. 

 

Jak masz za maly to znaczy ze masz za duze wchlanianie dzwieku i trzeba zastosowac dyfuzory. 

 

Kwestia dobrania jeszcze paneli czy dyfuzorow o odpowiednien harakterystyce, aby nie skrzywdzily wysokich lub niskich tonow. 

 

btw. 

Nie musi to byc specjalistyczny panel. Moze to byc polka z ksiazkami lub grube zaslony, gruby dywan. Rozne rzeczy roznie wplywaja na dzwiek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.