Skocz do zawartości
IGNORED

Auto-kalibracje w amplitunerach


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Oczywiscie nie trzeba miezyc. Jak znasz rachunek rozniczkowy to mozesz nawet wyliczyc xD

pomyśl zanim coś napiszesz.

Godzinę temu, Bipo napisał:

Jeśli już decydujemy się na profesjonalną kalibracje warto mieć na uwadze, że mogą być wprowadzone korekty w ustawieniu naszych mebli czy sprzętu dla osiągnięcia najlepszego możliwego efektu.  Jeśli zaś jest brak pola jakiegokolwiek manewru moim zdaniem nie ma sensu taka kalibracja. 

od dzisiaj kalibracja to przestawienie mebli ?

2 godziny temu, Sf_svs napisał:

Jak zrobię kalibracje i za nią zapłacę to nie po to żeby opisywać potem jak to wyglądało krok po kroku .

nikt Cie o to nie prosi więc WTF ?

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Nie musi to byc specjalistyczny panel. Moze to byc polka z ksiazkami lub grube zaslony, gruby dywan. Rozne rzeczy roznie wplywaja na dzwiek. 

a na suficie przyklei dywan

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fetek napisał:

 

nikt Cie o to nie prosi więc WTF ?

3 godziny temu, fetek napisał:

 

Nie zapomnij wrzucić końcowego pomiaru, masz DSP w subwooferach i jestem ciekaw na ile je stać.

No właśnie WTF?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sf_svs napisał:

No właśnie WTF?

napisałem "końcowego pomiaru", co oznacza że masz przedstawić efekt pracy nie przebieg pracy, samą pracę czy opis wykonanych prac.

1295df1ee3ebb27d666e7425168a11fa.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że nie będzie zdjęć a opisów tym bardziej więc przewidzieć już mogę jak będzie  - zajebiscie , i tyle się dowiesz . Nie słyszałeś żadnego suba z SVS  a już pytasz o efekt po kalibracji ... Z tak zacnym sprzętem radzę stopniować doznania a nie wyciskać z niego 100% możliwości na dzień dobry bo na zdrowiu można podupaść . To nie świadczy o tym że jesteś wymagający tylko o tym jak mało wiesz o SVS. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Szkoda ze Maciek już się nie udziela na tym forum? z jednej strony mu się nie dziwie, wyśmiewanie, szydzenie, marudzenie, zrzędzenie... człowiek siedzi w tym po uszy, wyuczony, wyszkolony... a ze to musi kosztować no cóż kogo nie stać ten nie powinien się wyśmiewać i zawierać głos... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Martin Rejek napisał:

Szkoda ze Maciek już się nie udziela na tym forum? z jednej strony mu się nie dziwie, wyśmiewanie, szydzenie, marudzenie, zrzędzenie... człowiek siedzi w tym po uszy, wyuczony, wyszkolony... a ze to musi kosztować no cóż kogo nie stać ten nie powinien się wyśmiewać i zawierać głos... 

 

To jest nieodzowny element łączący branże z forum. Ktoś może być przez pewną grupę osób lubiany a przez innych nie. Myślę że jesli jest profesjonalistą to wie jak sobie z tym radzić ?

Mi zajęło 2 dni i jestem po kalibracji. YPAO R.S.C z delikatnymi zmianami i jest już dobrze ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sf_svs napisał:

Pisałem już że nie będzie zdjęć a opisów tym bardziej więc przewidzieć już mogę jak będzie  - zajebiscie , i tyle się dowiesz . Nie słyszałeś żadnego suba z SVS  a już pytasz o efekt po kalibracji ... Z tak zacnym sprzętem radzę stopniować doznania a nie wyciskać z niego 100% możliwości na dzień dobry bo na zdrowiu można podupaść . To nie świadczy o tym że jesteś wymagający tylko o tym jak mało wiesz o SVS. 

Jesteś potwierdzeniem swojej tezy.

Nie pisałem o Twoich zdjęciach, nie pisałem i nie obchodzą mnie Twoje doznania empiryczne tylko końcowy POMIAR (a właściwie dwa) ! czyli suche konkretne dane.

3 godziny temu, Martin Rejek napisał:

Szkoda ze Maciek już się nie udziela na tym forum? z jednej strony mu się nie dziwie, wyśmiewanie, szydzenie, marudzenie, zrzędzenie... człowiek siedzi w tym po uszy, wyuczony, wyszkolony... a ze to musi kosztować no cóż kogo nie stać ten nie powinien się wyśmiewać i zawierać głos... 

Nikt nie kwestionuje wiedzy ani pracy Maćka, nawet przez telefon nie odpłatnie otrzymałem solidny kawał wiedzy a jego oferta była dość atrakcyjna (zwłaszcza na tle innych speców z forum).

tak przy okazji

"Żaden system automatycznej korekcji nie koryguje akustyki pomieszczenia, a jedynie charakterystykę częstotliwościową i fazę głośników na drodze elektronicznej. Nie jest też w stanie zastąpić ustrojów akustycznych, gdyż te oddziałują fizycznie w pomieszczeniu poprzez pochłanianie, rozproszenie lub odbicie fali dźwiękowej."

by Cinema Pro

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobię kalibracje i za nią zapłacę to nie po to żeby opisywać potem jak to wyglądało krok po kroku .
Bo.....
Jakość dźwięku ci spadnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilku powodów.  Po pierwsze jeżeli ja za to zapłacę to i zainteresowani mogą też zapłacić i mieć wykonane od A do Z jak trzeba.

Po drugie nie będę nawet próbował wytłumaczyć tego co będzie u mnie wykonane bo raz że i tak znajdą się tacy ( "mądrzejsi ") którzy wszystko będą kwestionować i domagać się jakiś konkretnych definicji/odpowiedzi no i to co powiem i nawet w jakiej kolejności może nie pokrywać się z tym co miało miejsce czyli po prostu mogę zaszkodzić Maćkowi coś przekręcając czy pomijajac. Chcesz kalibracje , zamów a nie czekaj na streszczenie bo to tak G da bez właściwej kolejności i sprzętu pomiarowego ..Nie bój ceny przystępne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pierwszej rozmów w wątku czyli odcięć głośników i suba.

Panowie to było bardzo dokładnie na forum wytłumaczone, pisał też o tym właśnie Magog, dlatego nie wiem dlaczego piszecie w wątku dedykowanym kalibracji tak dużo złych informacji.

Proponuję zapamiętać raz i na zawsze - w kinie odcinamy wszystkie głośniki na 80Hz od dołu i suba na 80Hz od góry - koniec, kropka.

Pisał o tym Magog, piszą o tym twórcy systemu Audyssey i inni.

To, że ktoś ustawił inaczej i gra mu lepiej może wynikać z różnych kwestii np. własnych, specyficznych preferencji dźwięku, złej jakości subwoofera, który daje nie najlepszej jakości bas, złego umiejscowienia suba, a co za tym idzie złego basu itp. itd.

 

Wyobraźcie sobie np. tylne głośniki efektowe. One wiszą bezpośrednio na ścianie lub na wieszakach w odległości kilku centymetrów od niej. To automatycznie będzie powodować podbarwienia, podbicia basu, dlatego trzeba je odciąć i bas przekierować do dobrze umiejscowionego suba.

Jeśli ktoś pisze, że lepiej mu gra jak wspomaga suba basem z frontów,czy centralnego to proponuję wymienić suba.

Panowie co z tego, że komuś fronty grają np. do 40 Hz, czy centralny do 50Hz. Ja się pytam z jakim ciśnieniem ? Przecież w porównaniu do dobrego suba to będzie pierdnięcie komara.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu że odcinamy wyżej kolumny zyskujemy również więcej mocy dużo więcej ponieważ niskie tony pochłaniają jej najwięcej, a jak wiemy amplituner z tak dużą ilością głośniki nie ma lekko. Subwoofer ma własny wzmacniacz więc odciążamy amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, omen napisał:

Wracając do pierwszej rozmów w wątku czyli odcięć głośników i suba.

Panowie to było bardzo dokładnie na forum wytłumaczone, pisał też o tym właśnie Magog, dlatego nie wiem dlaczego piszecie w wątku dedykowanym kalibracji tak dużo złych informacji.

Proponuję zapamiętać raz i na zawsze - w kinie odcinamy wszystkie głośniki na 80Hz od dołu i suba na 80Hz od góry - koniec, kropka.

Pisał o tym Magog, piszą o tym twórcy systemu Audyssey i inni.

To, że ktoś ustawił inaczej i gra mu lepiej może wynikać z różnych kwestii np. własnych, specyficznych preferencji dźwięku, złej jakości subwoofera, który daje nie najlepszej jakości bas, złego umiejscowienia suba, a co za tym idzie złego basu itp. itd.

 

Wyobraźcie sobie np. tylne głośniki efektowe. One wiszą bezpośrednio na ścianie lub na wieszakach w odległości kilku centymetrów od niej. To automatycznie będzie powodować podbarwienia, podbicia basu, dlatego trzeba je odciąć i bas przekierować do dobrze umiejscowionego suba.

Jeśli ktoś pisze, że lepiej mu gra jak wspomaga suba basem z frontów,czy centralnego to proponuję wymienić suba.

Panowie co z tego, że komuś fronty grają np. do 40 Hz, czy centralny do 50Hz. Ja się pytam z jakim ciśnieniem ? Przecież w porównaniu do dobrego suba to będzie pierdnięcie komara.

 

 

I w końcu ktoś tu bardzo dobrze napisał... przydało by się jak byś przytoczył jeszcze do tego jakiś temat lub podał konkretnie temat gdzie ktoś to opisuje krok po kroku...by niektórym mądralą utrzeć nosa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy słyszy się, że automat coś tam ustalił ale "męczyłem się kilka dni"... znaczy, poprawialiście automat...?

Wydaje się, że auto kalibracje w amplitunerach są po to aby ustalić optymalne warunki do odsłuchu (nie wnikajmy czy filmów, czy muzyki...). Skoro poprawia się po automacie to chyba on nie jest wiele warty albo sami wiemy lepiej (po co nam wobec tego auto-kalibracja).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast automatu wolałbym zarys charakterystyk w miejscu odsłuchu i możliwość korekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilku powodów.  Po pierwsze jeżeli ja za to zapłacę to i zainteresowani mogą też zapłacić i mieć wykonane od A do Z jak trzeba.
Po drugie nie będę nawet próbował wytłumaczyć tego co będzie u mnie wykonane bo raz że i tak znajdą się tacy ( "mądrzejsi ") którzy wszystko będą kwestionować i domagać się jakiś konkretnych definicji/odpowiedzi no i to co powiem i nawet w jakiej kolejności może nie pokrywać się z tym co miało miejsce czyli po prostu mogę zaszkodzić Maćkowi coś przekręcając czy pomijajac. Chcesz kalibracje , zamów a nie czekaj na streszczenie bo to tak G da bez właściwej kolejności i sprzętu pomiarowego ..Nie bój ceny przystępne .
W tej całej wypowiedzi, napisałeś jedno istotne spostrzeżenie.
Trzeba mieć sprzęt pomiarowy i wiedzę,. żeby zrobić pomiary.
Czy napiszesz, co on robił, czy nie, to nic nikomu nie da.
Svs ma DSP wbudowane, co prawda tylko 3 filtry ale dobre i to.
Można trzy największe piki zdjąć z wykresu.

Mikrofon kosztuje 500zl, program jest darmowy.
Trochę poczytać i można to zrobić samemu.
Można, też zamówić usługę taką, oczywiście.
Myślę, że jest sens się zająć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

I w końcu ktoś tu bardzo dobrze napisał... przydało by się jak byś przytoczył jeszcze do tego jakiś temat lub podał konkretnie temat gdzie ktoś to opisuje krok po kroku...by niektórym mądralą utrzeć nosa...

Nie wiem czy znajdę, dawno już to czytałem na tym forum, dużo opisywał właśnie Magog, bardzo dokładnie argumentując.

Tutaj np. link do opisu kalibracji z innego forum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tutaj jest po angielsku, ale tłumacz googla dobrze sobie radzi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

I już na starcie nie wiesz co piszesz i jak się do tego zabrać...

Że jak?

 

Program masz REW.

Mikrofon U-mik 1.

Czego niby nie wiem?

To nie jest żadna wiedza tajemna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście kolega Magog, ma zapewne bardziej zaawansowanych sprzęt.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Martin Rejek napisał:

I w końcu ktoś tu bardzo dobrze napisał... przydało by się jak byś przytoczył jeszcze do tego jakiś temat lub podał konkretnie temat gdzie ktoś to opisuje krok po kroku...by niektórym mądralą utrzeć nosa...

O tutaj Magog to fajnie opisywał, można przeczytać cały wątek, a przynajmniej od tego postu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Czyli kalibracja w Yamaszce? Czy to Onkyo? Pytam bo będę chciał zmienić na Yamahe za rok swojego Marasia ale Pre+końcówkę... 

Tak. Teraz jest Yamaha. Wcześniej było Onkyo ale jeszcze za czasów Audyssey. Marantza miałem do wyboru 7013. Wybrałem Yamahe.

2 godziny temu, omen napisał:

Panowie to było bardzo dokładnie na forum wytłumaczone, pisał też o tym właśnie Magog, dlatego nie wiem dlaczego piszecie w wątku dedykowanym kalibracji tak dużo złych informacji.

Proponuję zapamiętać raz i na zawsze - w kinie odcinamy wszystkie głośniki na 80Hz od dołu i suba na 80Hz od góry - koniec, kropka.

No dobra a co jeśli u mnie po testach okazuje się że tak gra gorzej?

2 godziny temu, omen napisał:

Pisał o tym Magog, piszą o tym twórcy systemu Audyssey i inni.

To, że ktoś ustawił inaczej i gra mu lepiej może wynikać z różnych kwestii np. własnych, specyficznych preferencji dźwięku, złej jakości subwoofera, który daje nie najlepszej jakości bas, złego umiejscowienia suba, a co za tym idzie złego basu itp. itd.

No właśnie nie bardzo.

Fronty ustawione na large, później zmieniane na small z ocięciem nie dają nic więcej na suba! Wyraźnie słychać odcięcie basu z frontów bez zyskiwania na subie. i uwierz tu nnie chodzi o jego jakość czy moc. 

2 godziny temu, bl4ck napisał:

Dzięki temu że odcinamy wyżej kolumny zyskujemy również więcej mocy dużo więcej ponieważ niskie tony pochłaniają jej najwięcej, a jak wiemy amplituner z tak dużą ilością głośniki nie ma lekko. Subwoofer ma własny wzmacniacz więc odciążamy amplituner.

No chwile. Ale Twoje jedno zdanie zaprzecza drugiemu.

?

No bo tak odciążamy amplituner ja się z rym zgadzam, ale po co skoro subwoofer ma własny i nie ma znaczenia ile mocy zostanie w samym ampli......

 

Myślę że temat możemy pomału wygaszać. Bo po raz kolejny okazuje się że własne testy są znacznie lepsze niż czytanie forum, niestety.

Ja się nie kłócę ani z wami ani z Mackiem waszym guru. Jak przyjdzie i zrobi mi to za free to się wypowiem. Do tego momentu momentu polegam na własny odsłuchu bo ja tego słucham. I koniec

 

Boxing day

Lester - Liverpool 0:4  jak pisze tego posta. Takie rzeczy są nie do wiary więc co dopiero kalibracja :P:P

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 5z0p3n napisał:

No właśnie nie bardzo.

Fronty ustawione na large, później zmieniane na small z ocięciem nie dają nic więcej na suba! Wyraźnie słychać

A to coś tu nie tak jest, wsio co idzie na fronty z odcięciem na small powinno być przekierowane na subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry są co najmniej trzy, więcej nie spotkałem 6/12 i 24 dB/okt

3 godziny temu, 5z0p3n napisał:

No dobra a co jeśli u mnie po testach okazuje się że tak gra gorzej?

wszystkie masz na small ?czy coś zostało large ?

6 godzin temu, omen napisał:

Proponuję zapamiętać raz i na zawsze - w kinie odcinamy wszystkie głośniki na 80Hz od dołu i suba na 80Hz od góry - koniec, kropka.

sub nie 120hz czasem ? ^^

Ja mam nowe pomieszczanie i jest jedna wielka lipa ! tak głupio mam usytuowane okno i drzwi że nie wiem czy coś z tego będzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 5z0p3n napisał:

No właśnie nie bardzo.

Fronty ustawione na large, później zmieniane na small z ocięciem nie dają nic więcej na suba! Wyraźnie słychać odcięcie basu z frontów bez zyskiwania na subie. i uwierz tu nnie chodzi o jego jakość czy moc. 

Nie za bardzo rozumiem wypowiedź. Bas, który do tej pory grały fronty powinien grać sub.

Chciałbym też podkreślić, że rozmawiamy o ustawieniach kinowych, bo np. w muzyce stereo ja suba nie używam.

Poza tym nie chodzi o to, że Magog jest czyimś guru, tylko gość naprawdę sporo wie, a mądrzejszych warto słuchać. Zresztą nie raz podawał linki do źródeł skąd czerpał wiedzę.

 

5 godzin temu, fetek napisał:

sub nie 120hz czasem ? ^^

No właśnie nie. Może wytłumaczę szerzej.

Ścieżka LFE, czyli ścieżka suba jest nagrywana do 120Hz, dlatego też na niektórych forach można spotkać się z opisami, aby własnie tak odcinać suba i kiedyś tak robiłem. Nawet w instrukcjach amplitunerów z tymi odcięciami różnie jest to opisane.

Wytłumaczono mi, że jednak to jest złe ustawienie.

Po pierwsze częstotliwość odcięcia czy podziału powinna być jedna, czyli jeśli fronty odcinamy na 80Hz to tak samo robimy z subem. Chodzi o to, aby bas się na siebie nie nakładał.

Gdybyśmy odcięli suba na 120Hz to fronty również powinny być odcięte na 120Hz, to jednak spowoduje, że bas może zacząć być lokalizowalny bo 120Hz to już jednak dużo, na dodatek ustawienie odcięcia na jakąś częstotliwość nie oznacza, że jest to ucięte równo jak nożem. Taki sub zagra również 121Hz czy 125Hz tylko już ze spadkiem, ciszej. Tak więc tym bardziej jest szansa, ze będziemy go lokalizować.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zdecydowanie coś jest nie tak, @5z0p3n sprawdzałeś wszystko? Ja zrobiłem reset ampli i ponowna kalibracja... ustawiło mi wszystko na Large i cięte fronty jak i central na 40Hz a tyły na 60Hz subwoofer natomiast 120hz... fronty -9,5db centralny -9db tyły -7db a sub-12db  przy ustawieniu potencjometra na połowie... wszystkie ulepszacze po włączało Audyssey MultiEQ-Reference,  DynamicEQ -ON oraz Dynamic Volume OFF... gra to o kant chu..ja... wyłączyłem wszystkie Audyssey było 100razy lepiej następnie zmiana z dużych na małe kolumny i cięcie na 80hz do tego suba zostawiłem LFE na 120hz oraz na subie crossower tez na 120hz dlatego iż nie posiada on wejścia LFE tylko normalne L+R wejście oraz wyjście 

tak ustawione zagrało perfekcyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw potencjometr na Subie tak aby wartość była jak najbliższą zero ale aby nie była na (+) , mi się udało (-1.5) a z dźwięku reference na Audiosey zmieniłem na L/P bypass. Dla mnie zdecydowanie lepszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Bali79 napisał:

Ustaw potencjometr na Subie tak aby wartość była jak najbliższą zero ale aby nie była na (+) , mi się udało (-1.5) a z dźwięku reference na Audiosey zmieniłem na L/P bypass. Dla mnie zdecydowanie lepszy dźwięk.

Nie lubię tych ulepszaczy, jak by można było to oglądałbym filmy w Pure Direct bez żadnych polepszaczy, ma grać tak jak realizator oraz mastering mieli zamysł... muzyki słucham tylko liniowo... co do korekcji db ściągnąłem se na telefon miernik i poustawiałem do 75 dB tak jak Magog(Cinema Pro) zaleca i nie tylko on... po takim zabiegu fronty -2, centralny -1,5, tylnie -3db a sub -1,0db

Oczywiście sub ściszony na godzinę 9:00

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L/P bypass to po prostu wyłączenie kalibracji dla frontów .

@Martin Rejek

W domach nie mamy sal kinowych, w domu nie usłyszysz zamysłu o jakim piszesz tylko usłyszysz ten zamysł podbity przez mody i złą akustykę. Po to powstały systemy kalibracji.

W Onkyo jest pure/direct, w innych amplitunerach też na pewno jest możliwość odsłuchu bez kalibracji.

A do ustawienia głośności poszczególnych głośników najlepiej jak byś kupił decybelomierz z opcją pomiaru w  "C-level weighting"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Tak muzyki słucham na Pure Direkt w Marantzu natomiast wszystkie Audyssey mam wyłączone bo gra tak źle ze aż tego nie da się słuchać... tak jak teraz jest dla mnie referencyjne... dodam ze to mieszkanie rodziców w Bloku z 2017 roku... szkoda że żaden ze sklepów nie bierze kolumn w rozliczeniu, bo bym oddał swoje i bym dopłacił i już miał a tak najpierw musze obecne sprzedać by kupić docelowe które nie w każdym sklepie są a jak sa to na zamówienie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ogromny wątek dotyczący kalibracji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od informacji tutaj nie jednemu głowę rozsadzi.

 

tłumaczenie google

Początkowe ustawienie opcji Large lub Small z zwrotnicą 40 Hz lub 80 Hz lub wyższą nie stanowi zalecenia ani Audyssey, ani AVR. Jest to po prostu skromne ustawienie początkowe, które ma nieco chronić głośnik, a jednocześnie zapewnia użytkownikowi informacje o tym głośniku (lub parze głośników). Informacje, które zapewnia początkowe ustawienie zwrotnicy, mówią użytkownikowi coś o tym, gdzie konkretny głośnik rzeczywiście zsuwa się przez 3db w tej konkretnej pozycji w pomieszczeniu, i informuje użytkownika, że nie wykonuje się żadnej korekcji poniżej przybliżonego punktu zdefiniowanego przez zwrotnicę. W związku z tym użytkownik jest odpowiedzialny za interpretację tych informacji i podjęcie decyzji, czy pozostawić zwrotnicę w tym początkowym ustawieniu, czy ją zmienić.

* Zauważono już, że ustawienie głośników na Small z zwrotnicą jest odpowiednim sposobem na skierowanie niższych częstotliwości basów ze zwykłych kanałów na subwoofer. Zasadniczo sugerowałbym, że tam, gdzie kalibracja ustawia zwrotnice na 40 Hz, wzrost do około 80 Hz może być korzystny. Uważam, że ustawienie zwrotnicy 40 Hz obejmuje bardzo wąski zakres częstotliwości od około 36–38 Hz do około 42–44 Hz. Wszystko powyżej około 42 Hz lub 44 Hz prawdopodobnie automatycznie zaokrągli w górę do zwrotnicy 60 Hz. Przy głośnikach zwijających się już z częstotliwością około 40 Hz dobry subwoofer powinien poradzić sobie z tą częstotliwością, a te co najmniej o pół oktawy wyżej znacznie efektywniej. Uważam, że 80Hz byłoby zwykle znacznie bardziej konserwatywnym ustawieniem.

12 godzin temu, 5z0p3n napisał:

No bo tak odciążamy amplituner ja się z rym zgadzam, ale po co skoro subwoofer ma własny i nie ma znaczenia ile mocy zostanie w samym ampli......

 

Ma być jej najwięcej, lepszy ponad stan niż brak.

12 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Fronty ustawione na large, później zmieniane na small z ocięciem nie dają nic więcej na suba! Wyraźnie słychać odcięcie basu z frontów bez zyskiwania na subie

To znaczy że masz ujowo ustawiony sub albo lubisz podbite dolne rejestry frontów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.