Skocz do zawartości
IGNORED

Auto-kalibracje w amplitunerach


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj doskonały przykład tego do czego prowadzi zostawienie domyślnych ustawień zwrotnicy po automatycznej kalibracji w rewelacyjnej kalibracji onkyo ? a takich wątków na forum było więcej.

Weryfikacja specyfikacji posiadanych głośników to konieczność.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tych ulepszaczy, jak by można było to oglądałbym filmy w Pure Direct bez żadnych polepszaczy, ma grać tak jak realizator oraz mastering mieli zamysł... muzyki słucham tylko liniowo...

 

Czy myslisz ze nie uzywajac zadnej korekcji sluchasz muzyki „liniowo“?

 

To jest bezsens.

 

Wyobraz sobie, ze ze wzgledu na akustyke pomieszczenia/ustawienie glosnikow, ich pasmo przenoszenia masz ekstremalne podbicie basu i podkreslona srednice.

Czy to bedzie brzmialo „liniowo“, tak jak to ralizator mial to w zamysle?

 

Zrob najprostszy pomiar, to sie dowiesz, co z tej „zamyslonej“ liniowej realizacji w Twoich realnych warunkach odsluchowych pozostalo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@xajas może i masz racje ale jest wyraźnie słyszalne ustawienie z Audyssey a ustawienie bez... to tak jak by pokręcić galeczkami od korektora w lewa stronę ujmując góry, średnich oraz basu... dla mnie to jest zdecydowanie lepsze brzmienie... koleś z Technikarium stwierdził ze Heco Celan Revolution 7 grają liniowo nie dodając nic, nawet powiedział ze maja za mało góry i należy od razu je podłączyć na +2db przy terminalu, ja używam na 0.... wiec śmiem twierdzić ze te moje tez grają (niby liniowo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tą "liniowość zestawów" to nawet ciężko w komorze bezechowej, a co dopiero w domowych warunkach łudzić się, że bez niczego się ją ma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Martin Rejek napisał:

człowiek siedzi w tym po uszy, wyuczony, wyszkolony...

Jeśli masz na myśli płatne krótkie kursy to zapewniam, że najwięcej korzyści wyciąga z nich organizator a najmniej uczestnik.

Osobiście nic nie słyszałem ani nie czytałem o dokonaniach tej firmy , wyjątkiem jest postawienie suba za kanapą Bipo i obwieszczenie o konieczności odcięcia na 80Hz. Przed tą firmą jest jeszcze wiele lat pracy, osłuchania i doświadczeń aby można było traktować ją jako autorytet. I życzę tej firmie wielu trudnych i dobrze płatnych zleceń. Wasze maćkowanie, też jest nie na miejscu. Chcecie pokazać, że  jesteście w temacie i prawie w branży. Jeżeli chcecie się przysłużyć to używajcie nazwy firmy i omawiajcie konkretne realizacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Martin Rejek napisał:

oleś z Technikarium stwierdził ze Heco Celan Revolution 7 grają liniowo nie dodając nic, nawet powiedział ze maja za mało góry i należy od razu je podłączyć na +2db przy terminalu, ja używam na 0

Obejrzałem kilka odcinków Technikarium, gość jest tragiczny, proponuję znaleźć lepszy kanał. Facet ma małą wiedzę techniczną, mówi sloganami z gazetek reklamowych.

Trafiłem na niego bo szukałem testów subów SVS, a on akurat miał film z SVS 16 ultra. Jego wnioski jakie wyciągnął to że sub ma tyle mocy, że nie da się wytrzymać w domu.

Opis fachowca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na dodatek test tego potwora wykonał w muzyce stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, omen napisał:

No właśnie nie. Może wytłumaczę szerzej.

Ścieżka LFE, czyli ścieżka suba jest nagrywana do 120Hz, dlatego też na niektórych forach można spotkać się z opisami, aby własnie tak odcinać suba i kiedyś tak robiłem. Nawet w instrukcjach amplitunerów z tymi odcięciami różnie jest to opisane.

Wytłumaczono mi, że jednak to jest złe ustawienie.

Po pierwsze częstotliwość odcięcia czy podziału powinna być jedna, czyli jeśli fronty odcinamy na 80Hz to tak samo robimy z subem. Chodzi o to, aby bas się na siebie nie nakładał.

Mój Boże co za bzdury... Dlaczego niby ma być jedna częstotliwość odcięcia? Przecież ścieżka LFE jest zupełnie niezależna od ścieżek pozostałych kanałów, więc tam się nic na siebie nie nakłada! Jeśli zrobisz tak jak Ci doradzono to stracisz wszystko powyżej 80 Hz w kanale LFE... przecież to nonsens. 80-120 Hz będzie dziura i jest no kastrowanie suba z jego możliwości.
Jeśli nawet zdarzy się, że równocześnie na frontach i w ścieżce LFE jest niski bas to znaczy, że tak ma być i ma się on nakładać. Nie poprawiajmy po raz kolejny zamysłu filmowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@omen wiem o czym mówisz... mi się śmiać z tego chce jak on to wszystko testuje i prezentuje... a tak tylko o nim wspomniałem... co nie zmienia faktu ze mam wszystko na „0” ustawione... 

pytanie z innej beczki mając suba Atomic A-10 Eltaxa jak mam ustawić Crosower ??? W ampli mam według zaleceń 80hz LFE a tu nie mam pojęcia ??

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1239]xajas[/mention]....koleś z Technikarium stwierdził ze Heco Celan Revolution 7 grają liniowo nie dodając nic, nawet powiedział ze maja za mało góry i należy od razu je podłączyć na +2db przy terminalu, ja używam na 0.... wiec śmiem twierdzić ze te moje tez grają (niby liniowo)

 

A czy koles z Technikarium pokazal Ci takze takie „liniowe“ przebiegi mierzone w realnym pomieszczeniu?

 

Tutaj przyklad absolutnie topowych zestawow Revel (super liniowych) jak one graja w trzech roznych pomieszczeniach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mysle ze ciagle jeszcze nie pojales wplywu pomieszczenia na efekt koncowy.

To czego sluchasz, to nie wyizolowane glosniki (jak to jest w przypadku sluchawek). To czego sluchasz, to glosniki „filtrowane/znieksztalcane“ przez Twoje pomieszczenie, Bylo by szkoda (by nie powiedziec glupota) tych znieksztalcen nie „neutralizowac“, jesli sie dysponuje odpowiednimi srodkami (np. typu DSP)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Martin Rejek napisał:

pytanie z innej beczki mając suba Atomic A-10 Eltaxa jak mam ustawić Crosower ??? W ampli mam według zaleceń 80hz LFE a tu nie mam pojęcia ??

Spokojnie na max. nigdy się nie pogubisz, jak dajesz na 80 pokrętłem to może wyjść np. 75hz i będzie dziura.

Pytanie z innej beczki. Te mordki z policzkiem wypchniętym językiem oznaczają to co w filmach widziałem ? To jakaś deklaracja czy propozycja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Martin Rejek napisał:

pytanie z innej beczki mając suba Atomic A-10 Eltaxa jak mam ustawić Crosower ??? W ampli mam według zaleceń 80hz LFE a tu nie mam pojęcia ??

Max tak jak tu kolega wspomniał, jeśli odcinasz w amp, to nie możesz jednocześnie odcinać na panelu subwoofera. Niektóre modele subwooferów mają nawet specjalny wyłącznik wbudowanego crossovera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qbakos napisał:

Mój Boże co za bzdury... Dlaczego niby ma być jedna częstotliwość odcięcia? Przecież ścieżka LFE jest zupełnie niezależna od ścieżek pozostałych kanałów, więc tam się nic na siebie nie nakłada! Jeśli zrobisz tak jak Ci doradzono to stracisz wszystko powyżej 80 Hz w kanale LFE... przecież to nonsens. 80-120 Hz będzie dziura i jest no kastrowanie suba z jego możliwości.
Jeśli nawet zdarzy się, że równocześnie na frontach i w ścieżce LFE jest niski bas to znaczy, że tak ma być i ma się on nakładać. Nie poprawiajmy po raz kolejny zamysłu filmowców.

Ehhh, takie wpisy powodują, że człowiekowi nie chce się pisać. 

 

Najpierw cytat z Magoga, bo on to przystępnie tłumaczy:

"Dzielenie suba i LCR na różnych częstotliwościach nie jest dobrym pomysłem dla amatorów. W paśmie wspólnym np. 80-120Hz grają i sub, i LCR, co spowoduje podbicie SPL tego zakresu o kilka dB i z pewnością problemy ze zgodnością fazową głośników i akustyką. Moim zdaniem, bez dokładnej kalibracji (z pomiarami) i tylko w konkretnym rozwiązaniu, wprowadzanie dwóch różnych częstotliwości podziału dla LFE i LCR nie jest dobrym pomysłem. Bezboleśnie można zrobić dla satelitów, czyli ustawić częstotliwość podziału wyżej niż reszta, ale tam sygnałów o niskich częstotliwościach w zasadzie nie ma, a zaleca się, aby częstotliwość podziału była o 1/2 oktawy wyższa, niż ta, przy której głośniki mają -3dB spadek. Jeżeli nie mamy dostępu do dokładnych pomiarów to proponowałbym podzielenie na bezpiecznych 80Hz.

Co ze ścieżką dźwiękową pomiędzy 80-120Hz zapisaną w kanale LFE ?

Jest odtwarzana przez LCR, podobnie, gdy ustawimy podział np. na 40Hz lub LCR jako Large. Nie jest tak, że informacja znika, tracimy jedynie "uderzenie" charakterystyczne dla efektów LFE. Poza tym, z uwagi na to, że w LFE wszystko powyżej 120Hz jest odcięte (nie ma 121Hz), w trakcie masteringu celowo wprowadzane jest tłumienie od 80Hz, dla lepszej integracji z LCR."

 

O tym, że źródłem basu powinien być tylko subwoofer piszą także twórcy systemu kalibracji audyssey, no ale co oni tam się znają.

To samo przeczytasz w tym wywiadzie z gościem, z firmy produkującej subwoofery SVS:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No ale oni przecież też się guzik znają.

 

Tutaj kolejny artykuł, który to wyjaśnia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pewnie też się nie znają.

 

Na tej stronie możesz bezpośrednio zadać pytanie fachowcom od Audyssey. Wiele jest pytań jak ustawiać głośniki  Large czy Small i za każdym razem ta sama odpowiedź Small. Tłumaczą, że wiele źródeł basu to wiele problemów z jego opanowaniem w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1 godzinę temu, qbakos napisał:

Jeśli nawet zdarzy się, że równocześnie na frontach i w ścieżce LFE jest niski bas to znaczy, że tak ma być i ma się on nakładać

Ja podałem na swoje tezy źródła, bardzo proszę podaj gdzie ty taką informację znalazłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jest w instrukcji Onkyo

 2. Crossover
• If you are using THX-certified speakers, we recommend the following settings:
– Set a value "80Hz(THX)" in Crossover frequency.
– Set a value "80Hz" in "LPF of LFE".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, omen napisał:

Na tej stronie możesz bezpośrednio zadać pytanie fachowcom od Audyssey. Wiele jest pytań jak ustawiać głośniki  Large czy Small i za każdym razem ta sama odpowiedź Small. Tłumaczą, że wiele źródeł basu to wiele problemów z jego opanowaniem w pomieszczeniu.

No dobrze, ale wiele źródeł basu, to też tyczy się subwooferów, a te właściwie ustawione i skalibrowane znacznie poprawią sytuację, więc to stwierdzenie jest trochę takie nieprawdziwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas kalibracji w marantz sr7010 ampli ustawia fronty i centralny na large, po zmianie na small i odcięcie na 80Hz robi się zdecydowanie więcej basu z moich dwóch subwooferów i mniej spójnie to brzmi suby zaczynają grać głośniej i jest odrobinę za dużo basu.. czy tak powinno być?  jakiś czas oglądałem  filmy ustawione na large i full..  Poruszony tym wątkiem zmieniłem i coś mi nie gra.. Nawet w YouTube gdy włączam neutral x (umpix do 5.2)  jest za dużo basu z odcięciem na 80Hz .. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Pewnie dlatego iż jak robiłeś kalibrację to suby Ci ustawiło powiedzmy na -2db i miałeś na Large a po zmianie na small ciśnienie ze wszystkich kolumn trafiło na suby czyli zrobiło się głośniej, powinieneś teraz wziasc decybelomierz i ustawić suby czyli je ściszyć... tak mi się wydaje i pewnie mam racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, darulok napisał:

U mnie podczas kalibracji w marantz sr7010 ampli ustawia fronty i centralny na large, po zmianie na small i odcięcie na 80Hz robi się zdecydowanie więcej basu z moich dwóch subwooferów i mniej spójnie to brzmi suby zaczynają grać głośniej i jest odrobinę za dużo basu.. czy tak powinno być?  jakiś czas oglądałem  filmy ustawione na large i full..  Poruszony tym wątkiem zmieniłem i coś mi nie gra.. Nawet w YouTube gdy włączam neutral x (umpix do 5.2)  jest za dużo basu z odcięciem na 80Hz .. 

Ścisz po prostu odrobinę suby w ampli. Kalibracje automatyczne to dobra rzecz, ale trzeba pamiętać, że one nie są idealne.

Jak puścisz muzykę z jakimś rytmicznym basem i przełączasz smal-large, czyli raz bas gra sub, raz fronty to nie powinieneś praktycznie słyszeć różnicy. Po przełączeniu na fronty może ci czegoś delikatnie brakować, ale to nie powinna być wyraźna różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

Osobiście nic nie słyszałem ani nie czytałem o dokonaniach tej firmy , wyjątkiem jest postawienie suba za kanapą Bipo i obwieszczenie o konieczności odcięcia na 80Hz. Przed tą firmą jest jeszcze wiele lat pracy, osłuchania i doświadczeń aby można było traktować ją jako autorytet. I życzę tej firmie wielu trudnych i dobrze płatnych zleceń. Wasze maćkowanie, też jest nie na miejscu. Chcecie pokazać, że  jesteście w temacie i prawie w branży. Jeżeli chcecie się przysłużyć to używajcie nazwy firmy i omawiajcie konkretne realizacje.

Czy on czasem nie zrobił z garażu kina (takiego na wypasie), wtedy dopiero kupił sprzęt a potem hobby zamienił na biznes ? nie wiem czy dobrze kojarzę...

6 godzin temu, darulok napisał:

U mnie podczas kalibracji w marantz sr7010 ampli ustawia fronty i centralny na large, po zmianie na small i odcięcie na 80Hz robi się zdecydowanie więcej basu z moich dwóch subwooferów i mniej spójnie to brzmi suby zaczynają grać głośniej i jest odrobinę za dużo basu.. czy tak powinno być?  jakiś czas oglądałem  filmy ustawione na large i full..  Poruszony tym wątkiem zmieniłem i coś mi nie gra.. Nawet w YouTube gdy włączam neutral x (umpix do 5.2)  jest za dużo basu z odcięciem na 80Hz .. 

mało jaka kalibracja radzi sobie z subwooferami, skoryguj ręcznie

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, omen napisał:

Ehhh, takie wpisy powodują, że człowiekowi nie chce się pisać.

To nie pisz, nikt Ci nie każe.

11 godzin temu, omen napisał:

W paśmie wspólnym np. 80-120Hz grają i sub, i LCR, co spowoduje podbicie SPL tego zakresu o kilka dB i z pewnością problemy ze zgodnością fazową głośników i akustyką.

No i tak właśnie powinny grać, bo taki jest zamysł tego rozwiązania. Jaka znów niezgodność fazowa? U większości z nas sub stoi blisko, jak to nazywasz LCR, więc gdzie Ci ta niezgodność fazowa wystąpi? Jeśli ktoś ma kilka subów, do tego jeden z przodu, drugi z tyłu pokoju to i tak musi pomierzyć fazy, więc więc w czym problem... rozdmuchiwanie problemu i tyle. Trzeba brać pod uwagę normalne pokoje kinowe, a nie instalacje z dziesięcioma subami, które i tak wymagają pomiarów. I właśnie dla amatorów, pasma LFE się nie tnie, już napisałem dlaczego.

11 godzin temu, omen napisał:

Co ze ścieżką dźwiękową pomiędzy 80-120Hz zapisaną w kanale LFE ?

Jest odtwarzana przez LCR, podobnie, gdy ustawimy podział np. na 40Hz lub LCR jako Large.

Chcesz powiedzieć, że jak zetnę LFE na 80 Hz to brakujące pasmo 80-120 Hz przejmą kanały LCR? No chyba to tak nie działa. LFE nie jest przenoszone na inne kanały. Jeśli tak jest podaj link skąd wziąłeś tą informację.

11 godzin temu, omen napisał:

Ja podałem na swoje tezy źródła, bardzo proszę podaj gdzie ty taką informację znalazłeś.

Przeanalizuj jak grają podczas filmu pojedyncze ścieżki: jak LFE i w tym samym czasie LR (tak, da się to zrobić), a potem wróć do dyskusji i cytowania linków.
Będziesz wiedział, że nakładanie się tych kanałów to mit, a jeśli już tak się gdzieś dzieje to znaczy, że dźwiękowcy taki mieli zamysł, bo chcieli "dowalić" w tym miejscu basu, ale teoretycy jak zwykle wiedzą lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało jaka kalibracja radzi sobie z subwooferami, skoryguj ręcznie
 
 
Chyba nie ma kalibracji która radzi sobie z oczekiwaniem klienta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fetek napisał:

Czy on czasem nie zrobił z garażu kina (takiego na wypasie), wtedy dopiero kupił sprzęt a potem hobby zamienił na biznes ? nie wiem czy dobrze kojarzę...

No tak, tylko to cudzy projekt, takie to doświadczenie. Typowy amerykański kicz. Moim zdaniem. Ja się nie czepiam tylko powtarzam praca, praca, praca. Zresztą Cinema Pro mile mnie zaskoczył wstrzemięźliwością w lansowaniu firmy na forum i za to ma mój szacunek. Natomiast pożyteczni idioci przedstawiający wypowiedzi  właściciela Cinema Pro jako dogmat robią mu niedźwiedzią przysługę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, qbakos napisał:

Chcesz powiedzieć, że jak zetnę LFE na 80 Hz to brakujące pasmo 80-120 Hz przejmą kanały LCR? No chyba to tak nie działa. LFE nie jest przenoszone na inne kanały. Jeśli tak jest podaj link skąd wziąłeś tą informację.

myślę że ta kwestia wymaga weryfikacji, jeśli nie mamy subwoofera to ścieżka jest rozkładana, efekt zależny od elektroniki. 

4 godziny temu, _mucha_ napisał:

Chyba nie ma kalibracji która radzi sobie z oczekiwaniem klienta emoji16.png

Nie ma po prostu systemu "domowego" i to w budżetowych denkach, który sobie z tym poradzi. Tu akurat Maciek powiedział jasno i ja się z nim zgadzam w 100%, mikrofon dostarczony z ampli możesz wywalić do kosza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fetek napisał:

myślę że ta kwestia wymaga weryfikacji, jeśli nie mamy subwoofera to ścieżka jest rozkładana, efekt zależny od elektroniki. 

Jeśli nie ma suba to na pewno ścieżka LFE jest rozdzielana, ale jak sub jest przycięty od góry to na 90% tracimy po prostu to pasmo.

To tak jakby kolumny z pasmem do 20 kHz przyciąć do 15 kHz, żeby wyciszyć jakieś tam rezonanse. Oczywiście przykład jest oderwany od rzeczywistości, ale chodzi o tok rozumowania. W kanale LFE jest treść powyżej 80 Hz (od 80-100 Hz zaczyna się spadek, ale jednak). Sprawdzałem kilka dni temu na różnych filmach cyfrowym EQ i zawsze była tam jakaś treść. Po drugie LFE BARDZO rzadko gra razem z frontami czy centralem, bo to jest ścieżka efektowa (piszą to nawet w linkach, które wysłał omen), więc gdzie to podbicie w paśmie 80-120 Hz wystąpi i problemy fazowe? Jest to tak rzadkie, że nie warto sobie tym zawracać głowy, natomiast kastrowanie suba z części pasma słyszalne jednak będzie.
A kończąc dyskusję, niech każdy sobie ustawia jak uważa, że gra mu lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, odcinam pasmo od 80hz ,czyli wszystko poniżej idzie na subwoofery tak ,ale według automatycznej kalibracji którą robi amplituner i ustawia fronty i centralny na full mam wgląd w specyfikację pasma tychże głośników i widzę wyraźnie z którym pasmem mam problemy a z subwooferów takiego wglądu nie ma i skąd wiemy jak przebiega,?? bynajmniej u mnie tak jest w auddysey xt32 . Wczoraj testowałem parę rzeczy i w moich warunkach wychodzi że głośniki ustawione na full , czyli tak jak ustawił amplituner, system jest lepiej zszyty, być może to kwestia subwooferów ,mam je ustawione na 1/4  ściany, i trzeba by im poszukać innego miejsca.. zresztą te subki to nie jakiś top i może odbiegają od reszty systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma bk ma taki mini dsp do subwooferów, ciekawe czy gra warta świeczki, poza tym niby Dirac również jest lepszy od audyssey  xt32 .. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.