Skocz do zawartości
IGNORED

Auto-kalibracje w amplitunerach


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Martin Rejek napisał:

@darulok przy takim sprzęcie kłania się kalibracja profesjonalna a nie jakaś z amplitunera... naglosnienie za 50 tys. a kalibracji pro brak... 

Uważam że kalibracja z amplitunera Marantz sr7010 w moich warunkach daję super rezultat w kinie .Oczywiście z wszystkimi końcówkami ! Detal, wigor, dynamika i powietrze,kapcie spadają.... tylko te odcięcie na 80hz muszę dłużej potestować , ścisze jeszcze suby odrobinę ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qbakos napisał:

więc gdzie to podbicie w paśmie 80-120 Hz wystąpi i problemy fazowe?

sub przecież powinien mieć fazę zgraną z kolumnami więc problem nie powinien występować.

2 godziny temu, Sf_svs napisał:

Przy takim zestawie czemu nie zrobisz jak należy i nie dasz dsp zewnętrznego?

bo często jest po prostu zbędny

Godzinę temu, darulok napisał:

Uważam że kalibracja z amplitunera Marantz sr7010 w moich warunkach daję super rezultat w kinie .Oczywiście z wszystkimi końcówkami ! Detal, wigor, dynamika i powietrze,kapcie spadają.... tylko te odcięcie na 80hz muszę dłużej potestować , ścisze jeszcze suby odrobinę ..

na ucho ciężko to ustawić, dlatego Maciek robiąc podstawową robotę osiąga bardzo dobry efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest zbędne,  dsp? W każdym bez wyjątku systemie i pomieszczeniu zawsze można coś poprawić dzięki dsp panie  @fetek

I dlatego walczysz 2 lata z pomieszczeniem jak to sam napisałeś....zgaduj dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fetek napisał:

sub przecież powinien mieć fazę zgraną z kolumnami więc problem nie powinien występować.

bo często jest po prostu zbędny

na ucho ciężko to ustawić, dlatego Maciek robiąc podstawową robotę osiąga bardzo dobry efekt.

Tak sikasz na punkciebtego macka, a slyszales chociaz jedna instalacje zrobiona przez niego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie....on właśnie dojrzewa żeby skorzystać z jego usług...daj mu pomyśleć a i ty skorzystasz na jego kwiecistych opisach po fakcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loluś musisz aż usłyszeć na własne uszy system skalibrowany przez Cinema pro,  żeby uwierzyć że ten którego słuchaliście z otwartymi buziami i nie było nikogo żeby podważyć jego zdanie ( oczywiście do czasu jego udzielania się na forum ) potrafi zrobić to o czym mówi/pisze ? Jest już kilku chętnych wychodzących przed szereg a raczej rozpychajacych się do bycia na jego miejscu ale to co mają do zaoferowania i sposób w jaki to " podają " przyprawia mnie o rechot....Jak nie każą stawiać sobie wódkę za teoretyczne jazdy o atmos i nazewnictwo wszystkich głośników w tym systemie po rozproszenie dźwięku z atmosów i stworzenie elitarnego klubu " tych co wiedzą o co chodzi " ....nic tylko czytać i płakać ( częściej się śmieje) ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja już rozmawiałem z panem Maćkiem i jak wrócę do siebie zaplanuje sobie urlop i w tedy do niego się odezwę jak przyjadę do PL... w tedy zawitam do jego sali, porozmawiam z nim, udzieli pare rad, zapłacę i później będę się do tego stosował... jak skończę to go zaproszę by mi skalibrował: Projektor, Odtwarzacz Blu-Ray 4K oraz Sprzęt... w pokoju który będzie dedykowany do Kina... jak skończę za rok - dwa to niektórym szczeka opadnie, jak można samemu z niedużym budżetem coś osiągnąć... nie liczę sprzętu ani akustyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Uwierz lub nie ale tego się kalibruje w Niemczech 500-600€ za kalibrację pod dany projektor lub TV

Ma on tak rozbudowane menu pod katem 4K PRO ze ja nic nie tykałem zostawiłem na uniwersalnym ustawieniu...

Nikt z was go nie posiada wiec cenne uwagi zostawcie dla siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fetek napisał:

często jest po prostu zbędny

Dlatego jeżeli już zabawa z dsp - imo- to tylko po uprzednim pomiarze i potwierdzeniu  „problemów” pomieszczenia oraz możliwości ich niwelacji w pierwszej kolejności adaptacją pasywną a dopiero pózniej dsp. 
Samo działanie filtrem dsp, np. też bez możliwości ustawienia kolumn i sub’ow, jeżeli pomieszczenie jest problematyczne akustycznie,  będzie działaniem dentysty bez znieczulenia z lat 80-tych....Jasne, że można dsp  implementować w systemie i używać, ale.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sf_svs napisał:

Co jest zbędne,  dsp? W każdym bez wyjątku systemie i pomieszczeniu zawsze można coś poprawić dzięki dsp panie  @fetek

I dlatego walczysz 2 lata z pomieszczeniem jak to sam napisałeś....zgaduj dalej.

Doczytaj najpierw jak działają te urządzenia jakie mają wymagania, wady i ogranicza a potem się wypowiedź bo trzepiesz jak pochlastany. W temacie jesteś totalnie zielony a fizykę chcesz oszukiwać elektroniką.

Mogę więc walczę fizycznie by uzyskać lepszy (a zarazem tańszy) efekt, tyle trwa bo muszę się uczyć i nie mam czasu na wykonywanie testów.

4 godziny temu, Martin Rejek napisał:

jak skończę to go zaproszę by mi skalibrował: Projektor, Odtwarzacz Blu-Ray 4K oraz Sprzęt...

projektor kalibruje drugi Maciek, proponuję jeszcze skalibrować: żonę, dzieci, teściów ,konto bankowe a zwłaszcza własną głowę.

Matko gdzie was robią....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta kalibracja pomieszczenia to rozumiem że bez żadnych ustrojów akustycznych, absorberów, dyfuzorów, rezonatorów itd? Bo nik o tym nie wspomina .. gołe ściany i lecimy z dsp rozumiem???::)) Magic wand i heja..???!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, darulok napisał:

A ta kalibracja pomieszczenia to rozumiem że bez żadnych ustrojów akustycznych, absorberów, dyfuzorów, rezonatorów itd? Bo nik o tym nie wspomina .. gołe ściany i lecimy z dsp rozumiem???::)) Magic wand i heja..???!!!

tia... dlatego poprosiłem o końcowy pomiar, chce zobaczyć czy przewymiarowane subwoofery będą miały wystarczający zapas na ogarnięcie złego pomieszczenia.

takie czasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem, jakie srodki i w jakim stopniu ci proaktywni zwolennicy akustcznej adaptacji pomieszczenia sami zainstalowali i w jaki sposob zweryfikowali wyniki / dzialanie tych srodkow (pomiar przed i po adaptacji).

 

cos mi ten ten temat za bardzo zalatuje na „nagonke“ i pokazywanie palcem na innych

 

BTW.

czy zdajecie sobie sprawe z tego, jakiego typu i jakiej WILKOSCI musza byc te akustyczne adaptacje, by wogule zadzalaly i stworzy lepsza baze do pozniejszej kalibracji systemu tudziez korekcji DSP?

Odnosze wrazenie, ze nikt sie jeszcze tym praktycznie nie zajmowal i w tym kontekscie (zakres czestotliwosci ponizej 100Hz) wszystkie zalecenia i wskazowki sa czysto teoretyczne i po czesci bezsensowne

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fetek napisał:

tia... dlatego poprosiłem o końcowy pomiar, chce zobaczyć czy przewymiarowane subwoofery będą miały wystarczający zapas na ogarnięcie złego pomieszczenia.

takie czasy...

A jak byś to rozegrał po swojemu ? O kalibracje subów mi chodzi ... zacznijmy moze od tego jakie suby masz i co to znaczy przewymiarowe suby ? Oceniasz przydatnosc subów po ich wielkosci czy tez należysz do amatorów którzy uważają że dane suby są "za mocne " do danego pomieszczenia ? Skoro ja jestem zielony i pisze o dsp po tym jak gromada ustroi leży i czeka na montaż to gdzie ta zieleń skoro ty dalej sie motasz . Napisałem Ci ile się dowiesz o adaptacji i kalibracji wykonanej u mnie .Ja po prostu pisze to co gdzieś przeczytam,  bez sprawdzenia czy potwierdzenia praktyką ale chyba to tak jak połowa z ekspertów tutaj ? ?? ???sory jest też jeden co własne " odkrycia " i wykresy traktuje baaardzo poważnie,  nawet poważniej niż tych gigantów co na badania wydali miliardy i zarobili na tym x 2 ...ot takie przemyślenia podczas klejenia jakiś głośników/subów czasem ma tyle że puszcza to w świat zamiast skończyć na mamrotaniu samemu do siebie w samotności. 

A jeżeli robię coś dwa lata wcześniej od ciebie @fetek to co to może znaczyć,  może zwalić chcesz to na chęć własnego doskonalenia się i celowego opóźnienia finalnego podpalenia systemu albo na zimno afere kręcisz dwa lata i piszesz to żeby sprawdzić wiedzę forumowiczów po czym napiszesz " tadaaaammmm znam i wiem tylko was w konia 2 lata robiłem tumany forumowe " ??? po co walczyć i pocić się nad czymś co inni robią z " zamknietymi oczami " , trzeba tylko się do tego przyznać przed samym sobą że nie dam rady ale trudno to zrobić jak walczy się o prym na forum i opluwa autorytety od kiedy nie mogą się bronić.  Zapomniałem że zostałeś zaliczony do klubu " tych co wiedzą o co chodzi " tyle że jakoś mało elitarny klubik skoro każdy tam należy twierdząc że ciężkie do zlokalizowania furkoty na suficie są lepsze niż fizyczne glosniki i oczywiście bycie ekspertem od atmosa nie posiadając go....coś pominęłem? 

@darulok śmiej się śmiało bez ograniczeń i dalej zastanawiaj dlaczego ci system nie gra . Możesz popytać np Fetka co dalej ale jak on ma ci pomóc jak sam skomle o to samo odkąd Maciek się tu nie pokazuje ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przecież mamy tu na forum samych profesjonalistów od akustyki, sprzętu, kalibracji... @fetek-najbardziej wyszczekany, @xajas-ten jest od dłubania @Warm Hoxton-ten jest największa encyklopedia chodząca na świecie, wszystko wiem a nic nie widziałem/miałem

No i wszyscy są Pro ekspertami, są ponad tych co się wyuczyli i wyszkolili 

 

@xajas coś kiepsko mu doradziłeś bo za mało ma tych ustroi akustycznych, ale również nie widzę żadnych twoich amatorskich prac i rozwiązań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas na ankietę żeby wyłonić szefa wszystkich szefów i doradzaczy który będzie się puszył już oficjalnie bo tak to każdy z nich jest " The best " jak pozostali śpią,  w grupie nie wiedzą jaka jest hierarchia między nimi i mały mętlik panuje . Król może być tylko jeden ???od wyzywania od zielonych i trollowania tych co idą własną ( przeważnie lepszą) drogą.  Porządek musi być!! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xajas napisał:

ciekaw jestem, jakie srodki i w jakim stopniu ci proaktywni zwolennicy akustcznej adaptacji pomieszczenia sami zainstalowali i w jaki sposob zweryfikowali wyniki / dzialanie tych srodkow (pomiar przed i po adaptacji).

 

cos mi ten ten temat za bardzo zalatuje na „nagonke“ i pokazywanie palcem na innych emoji3.png

 

BTW.

czy zdajecie sobie sprawe z tego, jakiego typu i jakiej WILKOSCI musza byc te akustyczne adaptacje, by wogule zadzalaly i stworzy lepsza baze do pozniejszej kalibracji systemu tudziez korekcji DSP?

Odnosze wrazenie, ze nikt sie jeszcze tym praktycznie nie zajmowal i w tym kontekscie (zakres czestotliwosci ponizej 100Hz) wszystkie zalecenia i wskazowki sa czysto teoretyczne i po czesci bezsensowne emoji6.png

 

 

 

Panowie no właśnie. Mam wrażenie, że całkowicie odbiegliście od tematu wątku. Miał być fajny wątek o kalibracji systemu KD z poziomu amplitunera, a wy zaczynacie o budowie profesjonalnych sal KD, ustrojów akustycznych itp.

Nie przesadzajcie też, że nie można nic osiągnąć kalibracją w pokoju bez profesjonalnych ustrojów akustycznych. Jeśli mamy normalny pokój dzienny jakoś tam zagospodarowany, jest kanapa, może fotele, dywan i inne meble to już nie mówimy o pustych ścianach gdzie echo szaleje. Przecież autokalibracja z amplitunera potrafi w takich warunkach sporo poprawić co przetestowałem u siebie, oczywiście jeśli w miarę sensownie rozstawimy sprzęt.

Dajcie spokój w tym wątku adaptacjami akustycznymi, bo nie o tym on jest. Tak na marginesie wielu pisze o adaptacji, a jak przejrzeć forum to może z pięć osób ma to dobrze, profesjonalnie zrobione i skończone.

 

 

P.S. Sf_svs daj już spokój bo Twoje wpisy kompletnie nic nie wnoszą, ja w ogóle nie wiem o czym piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sf_svs napisał:

zacznijmy moze od tego jakie suby masz i co to znaczy przewymiarowe suby ? Oceniasz przydatnosc subów po ich wielkosci czy tez należysz do amatorów którzy uważają że dane suby są "za mocne " do danego pomieszczenia ?

w kontekście marnowania dobrych subwooferów w gównianych pomieszczeniach.

1 godzinę temu, Sf_svs napisał:

Skoro ja jestem zielony i pisze o dsp po tym jak gromada ustroi leży i czeka na montaż to gdzie ta zieleń skoro ty dalej sie motasz

fakt że kupiłeś cokolwiek przed pomiarami tylko potwierdza że jesteś totalnym nobem.

1 godzinę temu, Sf_svs napisał:

A jeżeli robię coś dwa lata wcześniej od ciebie @fetek to co to może znaczyć,  może zwalić chcesz to na chęć własnego doskonalenia się i celowego opóźnienia finalnego podpalenia systemu albo na zimno afere kręcisz dwa lata i piszesz to żeby sprawdzić wiedzę forumowiczów po czym napiszesz

po prostu nie jestem samotnym bucem na emigracji, który całą chatę dostosowuje do rozrywki. Mam rodzinę i to ona jest najważniejsza, mam średnie pomieszczenie ale na samym krańcu budynku tak by maksymalnie ograniczyć utrudnienie życia domownikom. W innym temacie już pisałem że od dłuższego czasu z tego nie korzystam ("JVC w szafie") a samą adaptacją nie zajmuje się od ponad roku.

Po za tym mam inne hobby, zajęcia i nie jestem skazany na samotność wieczorami, nie mam parcia jak niektórzy. Wielokrotnie rozważałem by zrezygnować z "kina", bo filmów które są w stanie mnie zainteresować jest naprawdę niewiele.

1 godzinę temu, Sf_svs napisał:

forum i opluwa autorytety od kiedy nie mogą się bronić.

konkretny

1 godzinę temu, Sf_svs napisał:

 Zapomniałem że zostałeś zaliczony do klubu " tych co wiedzą o co chodzi " tyle że jakoś mało elitarny klubik skoro każdy tam należy twierdząc że ciężkie do zlokalizowania furkoty na suficie są lepsze niż fizyczne glosniki i oczywiście bycie ekspertem od atmosa nie posiadając go....coś pominęłem? 

Powiedział klon po kolejnym już przymusowym urlopie. W temacie wyraźnie napisałem że nie słuchałem wersji z nadstawkami więc się nie wypowiem, dodałem również że w tym przypadku należy uwzględnić pomieszczenie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, omen napisał:

Nie przesadzajcie też, że nie można nic osiągnąć kalibracją w pokoju bez profesjonalnych ustrojów akustycznych.

kalibracją nie zwalczysz pogłosu ani "dołków", jeśli masz duże podbicie to zabraknie Ci skali o ile amplituner będzie obsługiwał daną częstotliwość.

Po za tym jak już pisałem, osobiście nie lubię equalizerów wbudowanych w amplituner,  może w kinie tego nie słychać ale w stereo bardzo szybko wyłapiemy że coś dźwięk "psuje".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fetek napisał:

kalibracją nie zwalczysz pogłosu ani "dołków", jeśli masz duże podbicie to zabraknie Ci skali o ile amplituner będzie obsługiwał daną częstotliwość.

Tak jak pisałem wyżej, jeśli jest to pokój dzienny, wypełniony meblami to nie będziesz miał nie wiadomo jakiego echa/pogłosu.

Sprawa druga, to ja nie mówię, że będzie idealnie, ale nie popadajmy w druga skrajność, że w salonie/pokoju dziennym to już nic nie da się poprawić kalibracją i w ogóle musi być kicha.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sf_svs napisał:

Jako nastolatek miałeś mało kolegów z takim podejściem coś czuje ....

?? dobre ! ilość nie świadczy o jakości, mnie przynajmniej coś wychowali, źle bo źle ale nie muszę na siłę udowodniać jaki to ja biedny jestem i leczyć ego subwooferami.

przygarniał kocił garnkowi.

14 minut temu, Sf_svs napisał:

i teraz ja chcąc nie być nobem pisze co mam zrobione , ustalone , pomierzone. 

to nie ja wylewałem swoje żale i filozofie na forum.

14 minut temu, Sf_svs napisał:

ty tak zawsze na krzywy ryj chcesz wydębić to za co ktoś zapłacił?

taki szpan a się nie pochwalisz ? dziwne... Twoje SVS mają dość mocy więc spadek SPL po korekcji nie powinien im zaszkodzić.

12 minut temu, omen napisał:

Tak jak pisałem wyżej, jeśli jest to pokój dzienny, wypełniony meblami to nie będziesz miał nie wiadomo jakiego echa/pogłosu.

Sprawa druga, to ja nie mówię, że będzie idealnie, ale nie popadajmy w druga skrajność, że w salonie/pokoju dziennym to już nic nie da się poprawić kalibracją i w ogóle musi być kicha.

Kiedyś mieszkałem na poddaszu i było całkiem spoko, psuły meble (szafy, stół), teraz jestem w murowanym i jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sf_svs napisał:

Kręcę aferę na zimno , za dwa lata się dowiesz ???uczę się od najlepszych .. coś często mi wytykasz suby , czyżbyś czegoś pozazdrościł? 

może TV bym przygarnął do salonu ale to badziewie i tak nie jest używane więc raczej dla "gości" żeby jak to mówisz "spadły im kapcie", na szczęście taniej ich nie dawać.  Tak chyba nie ma czego.

Co do subwooferów to ja się po prostu zgadzam z Maćkiem, lepiej 4 małe niż jeden duży.  Duże suby zawsze lepsze, zagrają bardziej liniowo, mniej modów itd ale w pewnych sytuacjach jest to po prostu ekonomicznie nie uzasadnione a moim problemem jest miejsce. Mam podłogówki z 10'' basem do tego TL więc kolubryna a ściana tylko 4metry.

 

8 minut temu, omen napisał:

Masakra, czy tutaj na forum jest jakiś moderator ? Mógłby wyczyścić ten śmietnik ?

nieee, dwóch niedowartościowanych pójdzie na urlop i zrobi się nudno... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

Pokażę wykres przed i po kalibracji mojego suba Paradigm. Te suby mają wbudowaną autokalibrację, ale może to być też kalibracja z amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak widać przed kalibracją (czerwona linia) podbicie w okolicach 30Hz wynosiło 12db, to dużo. Efekt był taki, że przy mocnych scenach miało się wrażenie, że sub chce wypchnąć okna.

Fioletowa linia to wykres po kalibracji, zupełnie inny przebieg. Poprawa nausznie bardzo duża.

Także wydaje mi się, że za bardzo zafiksowaliście się, że albo profesjonalne ustroje akustyczne, a najlepiej cała salka profesjonalna albo nic.

Ja jestem obecnie z dźwięku u mnie bardzo zadowolony, a kino jest w zwykłym dziennym pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby Paradigm do dziś nie mają sobie równych pod względem nie tyle dsp co kompletnej kalibracji z dołączonym mikrofonem( czy to velodyne ?)  czyli zestaw bez dodatkowych inwestycji i mikrofon niezłej jakości.  Svs mają dsp ale co z tego jak do ich kalibracji ( bardziej szczegółowej) potrzebny zewnętrzny mikrofon .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.