Skocz do zawartości
IGNORED

yamaha cdx-570 instrukcje wlasciwosci


andrzej_i

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

poszukuje opisu lub/i intrukcji obslugi ww sprzetu

z tego co sie zorientowalem - z wygladu bardzo podobny do cdx-580 i cdx-590

i jeszce jedno - do uzytkownikow - jak sobie radzi yamaha z czytaniem cdr?

 

andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cdr bez problemu, cdrw , umnie lapalo lecz nie stratowalo, bardzo przyjemny cd z coaxialem i sympatycznie sie slucha, obsluga jak na yamahe przystalo, a laser nowy pewnie i tak maks 50zl kosztuje wiec regeneracja nie odbije sie mocno po kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebnalem na stronie Yamahy, ale instrukcji do tego konkretnego modelu nie widac: jest 520,530, 550, 580 i 590. Sprobuj sciagnac 580 - nie powinno byc duzych roznic.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulowac.

Ja kupilem "920" zwabiony wysokim numerem i zapewnieniem sprzedajacego, ze stan idealny. Niestety gubi sciezki - co moze byc oznaka albo zabrudzenia tylko (oby!), albo co gorsza padniecia lasera. Yamaha nie raczyla mi odpowiedziec na mail z zapytaniem co tam w srodku siedzi, na forum tez cisza - tak starych sprzetow malo w obiegu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Zolty w srodku siedzi pewnie jakis KSS a te z malymi wyjatkami nie bywaja drogie. Moj ojciec ma jeszcze 810 - bardzo ladnie gra. To ze stare wcale nie znaczy zle. Czesto bywa odwrotnie. A ja mam cdx 1030 i wiem ze pochodzi jeszcze bardzo dlugo. Konstrukcja budzi respekt. Choc CD wcale nie jest takie stare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Discomaniak71 - to jest jakies pocieszenie.

Moje wrażenia po otwarciu opisałem w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Konstrukcja robi wrażenie - choć mój modej nie był najwyższy i ma tylko dwa DACi i jedno trafo. dzisiaj pewnie 75% zawartości pudełka robi się w jednym scalaku. W tym CDXie nie ma nawet milimetra taśmy komputerowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzę, że zebrał się w tym wątku mały fanklub CD-ków Yamahy ;-D

Może ktoś z Was wie, jaki laser siedzi w modelu CDX-993 ?? U mnie wszystko na razie dziala jak najlepiej, ale chcialbym, wiedzieć, ile moze kosztować laser w przypadku jego padnięcia ;-) Zaglądałem do środka, ale to odtwarzacz zbudowany jak czołg i nie dopatrzyłem się niestety, co to za napęd; również internet milczy na ten temat... Będę wdzięczny za jakąś informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Sprzęt jakim dysponuje - radmor 5102 oraz kolumny - typowo z demobilu - obudowy unitra 40w oraz sredniotowowki, ktore dostalem w rozliczeniu - zadna rewalacja.

Do tej pory słuchałem muzyki głównie z komputera lub z decka unitry.

Dlatego moge napisać tylko porównanie dla dźwieku z komputera - oczywiście nie mówie o mp3, tylko o normalnych cd. Zauważyłem wyraźny wzrost jakosci na rzecz yamaszki :)

Pokretla tony wysokie i srednie dalem na 0 - w przypadku muzyki z komputera byly ustawione zazwyczaj na 2-3. Przy takich samych ustawieniach dzwiek z yamaszki byl "za dynamiczny".

Bardzo wyraźny dół, przy słuchaniu rocka/metalu/hc/jazzu/blusa bardzo dobrze słychać i można odróżnić bas od perkusji. Środek jest po prostu średni - ale taki mi odpowiada. Niestety góra w moim przypadku jest słabo słyszalna, ale mimo wszystko bardzo duży plus ode mnie dla sprzętu.

Jeśli chodzi o ten konkretnie model - moc dzwieku(output level) jest sterowana pilotem, co powoduje, że nie trzeba wstawac z lozka wieczorem, zeby przyciszyc na glosniejszych kawalkach - jak dla mnie wielki plus.

Do minusów zaliczylbym troche za glosne wsuwanie i wysuwanie plyty.

 

Jesli mieszkasz gdzies na slasku, zapraszam na odsluch, ale musialbys zabrac ze soba kolumny, gdyz moje do porownan sie raczej nie nadaja

 

pozdrawiam

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej_i >> wielkie dzieki

naprawde Twoja wypowiedz duzo mi pomogla

okreslenia jakich uzyles sa bardzo obrazowe.

dzieki za zaproszenie ale troszke jak dla mnie za daleko.

poza tym mam troszke dlugie kolumny (134 cm) wiec niewygodne w transporcie.

pozdrawiam

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zolty

dzięki za wpis... :-) Moze jednak ktoś ze "obeznanych w temacie" uściśli, jaki to może być model tego napędu... :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> iras.fm

Dzięki... niczym sejmowa komisja śledcza mozolnie, acz skutecznie zmierzamy do ujawnienia prawdy :-D No to czy ktoś ma jakiś pomysł, na to który KSS siedzi w mojej CDX-993 ? :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.