Skocz do zawartości
IGNORED

Jak zreanimować starszy przedwzmacniacz


Gość krell@

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krell@

(Konto usunięte)

Mam kilka starszych przedwzmacniaczy, które co pewien czas wymieniam w swoim sprzęcie.W każdym z nich jest coś co mnie inspiruje pod względem brzmienia , lecz każdy z nich gra inaczej. Słuchając przez miesiąc jednego z nich brakuje mi cech brzmienia tego wcześniejszego.Jakie elementy układu np. zasilacza przerobić.Może zamiast mostka prostowniczego wstawić lampy prostownicze.Jaki bezkompromisowy zastosować układ zasilający.Może akumulatory ..... może zna ktoś jakiś niekonwekcjonalne rozwiązania elektroniczne, poprawiające brzmienie.Nie chodzi mi o wymianę tylko części na takie same lepszej jakości bo to już przerabiałem. Interesuje mnie każdy może głupawy na pierwszy rzut pomysł. ps.posiadam dość dobry sprzęt a tematem audio zajmuje się już od dawna.Dzięki za pomysły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hafler DH-110 to klasyczna konstrukcja. Popularne kiedys byly modyfikacje tego przedwzmacniacza. Musical Concepts ciagle jeszcze sprzedaje do niego kit :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jestem konserwatywny w wypadku klasycznego sprzetu i przez "reanimacje" rozumie raczej wymiane odpowiednich czesci na nowsze, lepsze bez zmian samego ukladu. Zmiany w konstrukcji zabijaja zazwyczaj "klasycznego" ducha (niektore nowe czesci rowniez to robia).

Wnioskuje, ze nie ma byc to Twoj glowny przedwzmacniacz i chcesz troche poeksperymentowac. Zakladajac , ze wymieniles juz w nim czesci, ktore ze wzgledu na wiek lub slaba jakosc (RCA jacks!!!) obnizaly jakosc dzwieku, poprawa ukladu zasilania jest wlasciwym podejsciem. Potezne zewnetrzne zrodlo zasilania az sie prosi. Troche "niekonwencjonalny" eksperyment : ustal napiecia i pociagnij zasilanie od jakiegos wzmacniacza, ktorego nie uzywasz. Teoretycznie powinien miec lepsze zasilanie i jesli uslyszysz zmiane dzwieku na lepszy to juz wiesz co robic.

 

Powodzenia,

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.