Skocz do zawartości
IGNORED

IMF TLS 80


Dziki607
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje zaczerpnięte z artykułu

IMF TLS 80IIa – diffusori in linea di trasmissione
Źródło https://www.federicoporta.com/musica/hi-fi/imf-tls-80iia-diffusori-audio-vintage/
Scritto di 7 Febbraio 2014 da Federico Porta
 
IMF TLS 80IIa - głośniki oparte na  linii transmisyjnej

 MFW TLS 80IIa : to para potworów, które wydają się i zajmują przestrzeń kilku lodówek
 Klasa angielska, rok urodzenia 1980: starcy tak, vintage!

Dane rejestracyjne

Dimensions 39 ¾” x 16 ¾” x 19 ¾” wide 101 cm x 43cm x 50cm Overall height on stand : allow 46″ (117 cm) Drive Units 11 ¾” x 8 1/4″ 30 cm x 21 cm flat polystyrene bass unit loaded by transmission line 6″ 15 cm plastic cone midrange in separate line 1 ¾” 4.5 cm diaphragm high gauss tweeter ¾” 2 cm chemical dome super-tweeter Crossover Electrical four way at 350 Hz, 3 kHz and 13 kHz Frequency Range 20 Hz to beyond audibility
Matching Impedance 4-8 ohms See Graph Efficiency Measured via Pink 96-98 dB dependant on Control settings Noise at 1 metre for 40 watts Driving Power Requirements 50-150 watts Nett Weight (each) 46 kilos Gross Weight packed (each) 56 kilos Nett Weight of Stands (each) 8 kilos

Ich szczególną cechą jest projekt lini transmisyjnej stworzony aby głośniki brzmiały nisko: to znaczy w dolnym obszarze widma słyszalnym dla ludzi.

Linia transmisyjna jest rodzajem projektu, który rozpoczął Cambridge Audio (który wykonał tylko 1 projekt: Cambridge Audio R50), a następnie został przeprowadzony przez MFW, który przekształcił się w TDL (obie firmy, które już nie istnieją).

Co więcej, są to głośniki pierwszego systemu Bebo Moroni (jeden z największych włoskich dziennikarzy HI-FI i dyrektor magazynu online videohifi.com), a jeśli ktoś, kto słuchał tysięcy głośników i systemów, wybrał te głośniki do jego domu ...
   
 Moja mini recenzja, pozytywne:
    odtwarzanie w zakresie częstotliwości
    niski
    muzykalność
    Dźwięk Bardzo realistyczny i wciągający
    Wygląd zewnętrzny (jeśli chcesz ?)

wady:
    wymiary i dla nie których wygląd
    scena i lokalizacja instrumentów, trochę rzadkie

Trochę więcej informacji.

 Te głośniki są wyposażone w późniejsze przetworniki basowe IMF 128/80, a nie w wcześniejsze jednostki Kef, jak sugerowano w aktualizacji, że jednostki Kef były późniejszymi jednostkami. MFW przeniósł się z jednostek Kef do własnych jednostek napędowych produkowanych przez Elac. Powiem jednak, że te głośniki są najbardziej niezwykłe i bardzo rzadkie, ponieważ są wyposażone w pełen zestaw sterowników Elac w przeciwieństwie do głośników basowych / średnich Elac i górnego końca Celestion przed zakończeniem produkcji TLS-80 MkII. Wskazuje to, że byłyby one jednymi z niewielu ostatnich TLS 80 wyprodukowanych zanim IMF zastąpił je nowszym „Profesjonalnym monitorem”, który korzystał z tej samej nowej linii sterowników. Również założyciel MFW, John Wright, odszedł z firmy.

Więcej informacji… Znalazłem więcej dokumentów związanych z tymi głośnikami, rzucając więcej światła na ich prawdopodobną historię. Mam list od MFW, dziękujący właścicielowi za skontaktowanie się z nim w sprawie aktualizacji i potwierdzający, że ulepszony model jest obecnie sprzedawany i że zestawy aktualizacyjne są już dostępne. Wierzę teraz, że głośniki zostały zmodernizowane na początku 1981 r., Dzięki nowym sterownikom i zwrotnicom, co doprowadziło je do obecnej specyfikacji. TLS 80 MkIIa.

Tekst tłumaczony z włoskiego przez googla ?  z moją korektą

img_1711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Jest taka strona Falcon Acoustic - Londyn. Mają dużo fajnych rzeczy do IMF, w tym swoje zamienniki.

LINK

Mnie z ich strony najbardziej interesuje średniotonowy, tylko jak to gra ?

W rozmowie z właścicielem uzyskałem ogólne info... jeśli wszystko działa po co zamieniać ? Nic na siłę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Piękne. 
Do jakiego metrażu są przeznaczone te kolumny? Zawsze zwracam na nie uwagę i zawsze jestem w nich wizualnie zakochany. 
Stworzyłem swój zestaw składający się z Marantz 2275, Marantz 5220, Marantz 6100, Tandberg TD-20a i kolumn ATL Hans Deutsch 308s. Sprzęt znajduje się w salonie o wymiarach 470x450. Jest to stara zabytkowa kamienica gdzie wysokość do sufitu to 360 cm. Kiedyś zwracałem uwagę na TLS 50 MKII. Ostatnio choruje jeszcze bardziej na kolumny Imf i zastanawiam się by gdzieś dorwać TLS 80 MK II lub RSPM MK IV ( chociaż tutaj myśle, ze cena mnie zabije ), chyba, ze warto poczekać i dozbierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.