Skocz do zawartości
IGNORED

USB w DACu ale nie dla komputera?


mcemsi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jest szansa na wykorzystanie wejścia USB w DACach ale w innym zastosowaniu niż podłączenie komputera? Adapter itp co by pozwoliło wykorzystać port USB jako kolejne wejście liniowe/cyfrowe? Chińczycy nie mają czegoś z takim pomysłem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz DAC z wejściami SPDIF i USB, ale z USB nie porzystasz, natomiast przydałoby Ci się kolejne wejście SPDIF, tak? 
Nie spotkałem się z konwerterem SPDIF do USB. Natomiast (przynajmniej teoretycznie) istnieje inna możliwość. Trzeba w Twoim DACu sprawdzić w jaki sposób moduł USB podaje sygnał na kość konwertera D/A. Sposoby generalnie mogą być dwa, albo podaje po I2S bezpośrednio na konwerter, albo podaje przez SPDIF na kość receivera. W tym drugim przypadku rozwiązanie jest proste, wpiąć się z zewnątrz sygnałem SPDIF zamiast konwertera USB. W drugim przypadku jest to mniej proste, ale też możliwe. 
Tu trzeba byłoby przeanalizować konkretne urządzenie które posiadasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, McGyver said:

Rozumiem że masz DAC z wejściami SPDIF i USB, ale z USB nie porzystasz, natomiast przydałoby Ci się kolejne wejście SPDIF, tak? 

No mniej więcej.

To nic na już i teraz , tak jako ciekawostke rozważam. Zazwyczaj do sprzętu w tzw salonie nie podpina się komputerów a w drugą znowu stronę jakoś trudno mi sobie wyobrażić że jakaś znacząca ilość uzytkowników trzyma  poważne klocki audio (te z USB oczywiście) akurat przy komputerach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, mcemsi said:

 jakoś trudno mi sobie wyobrażić że jakaś znacząca ilość uzytkowników trzyma  poważne klocki audio (te z USB oczywiście) akurat przy komputerach.

Można tez na szybko podpiąć smartfona, tablet, malinę czy NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mcemsi napisał:

trudno mi sobie wyobrażić że jakaś znacząca ilość uzytkowników trzyma  poważne klocki audio (te z USB oczywiście) akurat przy komputerach.

Ale komputer (laptop, tablet, terminal, malinę itp. itd.) przy klockach, to już tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie : "...NAS...malina..."   -czyli coś w rodzaju transportu plików audio zgromadzonych na jakimś nośniku (na wspomniamym NASie albo coś podpięte do maliny)   i sterowanie ich odtwarzaniem tylko poprzez sieć pomocą smartfona/tabletu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie DAC z wejściem USB jest podpięty bezpośrednio do NASa, na NASie mam wszystkie pliki z muzyką oraz od razu odtwarzacz audio. Całość sterowana przez telefon/tablet. Działa jak marzenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Asustor AS-5002T z MPD + Amanero + AD1865 .3lite DAC + Autorskie PRE + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , owszem może wygodne ale taką funkcjonalność załatwia standard DLNA (którego używam od lat) , sterowanie mamy już obsłużone w samych sprzętach bez potrzeby kombinowania z telefonami i tabletami , które mozna zgubić albo się wyładują  albo coś w nich z różnych powodów przestanie działać bo producent zakonczył wsparcie aplikacji np. na nowszych modelach itp.

Pojawiają się tez wtedy argumenty że istnieją alternatywy, ot pierwszy bardzo częsty przykład BubbleUPNP - OK może i docelowo rozwiązuje problem ale to nadal droga z Berlina do Paryża "po drodze" przez Warszawę.

Podsumowując - chcesz posłuchać muzyki - uruchamiasz fefnaście urządzeń. Dla mnie nie do przyjęcia. Żeby nie było że ja antytechniczny jestem.... nie o to chodzi , pracuje w takiej branży więc nie tu jest problem.  Razi mnie tylko wciskanie na siłę "wygody" w imię nowoczesności a efekt jest dokładnie odwrotny. No ale co kto woli..nie czepiam się już.

Odbiegłem jednak co nieco od tematu wątku. Sorry bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mcemsi napisał:

Razi mnie tylko wciskanie na siłę "wygody" w imię nowoczesności a efekt jest dokładnie odwrotny.

To, że ty nie potrzebujesz USB, nie znaczy że tak myślą wszyscy. Dla mnie wejście USB w DACu to podstawa, od wielu lat jako źródło stosuję komputer - kiedyś PC, który nie musi stać obok sprzętu audio, kabel może mieć długość bodajże do 5m; teraz malina. Do tego, jak ktoś wspomniał, można łatwo podłączyć tablet czy telefon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Androida na TV boxie. Do tego dwa dyski przez huba, sterowanie pilotem z żyroskopem no i oczywiście xmos podpięty pod USB. Główna aplikacja odtwarza wszystko w niezmienionej formie, programowa i sprzętowa regulacja głośności. Na życzenie filtry, eqalizer i wszelkie inne bajery. Przepustowość do 384 kHz. Do tego filmy, radia, YouTube, Spotify, tidale i inne bajery. Uruchamianie wszystkiego jednym naciśnięciem guzika na pilocie.

USB to podstawa. Spdif ma ograniczenie do 192 kHz dla dwóch kanałów. Optyk tym bardziej w zależności od urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.