Skocz do zawartości
IGNORED

Audio za 5-6 tys znacząco lepsze od Yamahy PianoCraft 640


Jan Onufry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Jan Onufry napisał:

 

No właśnie jakoś podskórnie czuję, że wszystkie kolumny 4 ohmowe mogą być za ciężkie dla mojego PianoCrafta, który jest 6 ohmowy?

 

 

Gato też są 4ohmowe.. Póki co zostaje tylko B&W 707.

A może jeszcze coś jest warte uwagi, ale jednak 6 lub 8ohm w kwocie do 5000?

 

Do Pianocraft najlepiej 8 ohm. 707 bedą super się spisywały.
Dlatego Gato sugerowałem do innej elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, muzaman napisał:

Do Pianocraft najlepiej 8 ohm. 707 bedą super się spisywały.
Dlatego Gato sugerowałem do innej elektroniki.

Muszę znaleźć czas żeby podjechać i ich posłuchać, bo w wypożyczanie nie chce mi się bawić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jan Onufry napisał:

Muszę znaleźć czas żeby podjechać i ich posłuchać, bo w wypożyczanie nie chce mi się bawić?

Według mnie najlepiej je wypożyczyć i posłuchać w swoim lokalu ze swoją elektroniką, bo ostatecznie u Ciebie będą grały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, muzaman napisał:

Według mnie najlepiej je wypożyczyć i posłuchać w swoim lokalu ze swoją elektroniką, bo ostatecznie u Ciebie będą grały.

A nie ma potem problemu z oddaniem? Chyba wolę najpierw w salonie posłuchać a w ostateczności jak nie będę na 100% przekonany to dopiero w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jan Onufry napisał:

A nie ma potem problemu z oddaniem? Chyba wolę najpierw w salonie posłuchać a w ostateczności jak nie będę na 100% przekonany to dopiero w domu.

Pożyczałem sprzęt z TopHifi do domu na testy i nie miałem problemów z oddaniem. Oczywiście muszą wrócić całe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, muzaman napisał:

Pożyczałem sprzęt z TopHifi do domu na testy i nie miałem problemów z oddaniem. Oczywiście muszą wrócić całe ?

Domyślam się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wzmacniacz od PianoCrafta na odsłuchy w salonie... potek KONIECZNIE przed zakupem zabierz je do domu na chociaż weekend...
Inaczej bedzie wtopa.... jak akustyka utłucze bas a zostanie tylko sopran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Weź wzmacniacz od PianoCrafta na odsłuchy w salonie... potek KONIECZNIE przed zakupem zabierz je do domu na chociaż weekend...
Inaczej bedzie wtopa.... jak akustyka utłucze bas a zostanie tylko sopran.

Chciałem uniknąć wypożyczania do domu, bo to jednak trochę zamieszania wprowadza, ale chyba jednak będę musiał jakoś to przełknąć skoro większość tak sugeruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajemy sprzęt z ekspozycji a nie nowy.. jak się spodoba to wracamy do salonu po rachunek i nowy sprzęt.. jezeli jest dostępny w salonie...
Ale to jedyna słuszna droga że nie będzie wtopy z akustyką... na bank kolumny zagrają u ciebie inaczej pytanie czy ta zmiana bedzie do zaakceptowania.. na odsłuchy daj sobie chociaż 2 dni i z 5-6 płyt.. albo najlepiej przygotuj sobie liste utworów które mają ewidentne wpadki na pianokrafcie. To zobaczysz czy warto.

Albo jak niechcesz nie masz czasu itp. to weź coś z ekspozycji lub używanego jak nie podejdzie to opchniesz za 500-1000 mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2019 o 12:58, Jan Onufry napisał:

No nic zostaje B&W 707, Callisto IV i Canto Grand. Muszę jeszcze pogrzebać w zasobach forum to może coś mi się rozjaśni.

I powtórzę pytanie które z powyższych kolumn byłyby lepsze gdybym za rok chciał zmienić yamahę na coś innego?

Jeśli nie myślisz o szybkiej zmianie elektroniki to Canto Grand bym odpuścił. Mimo, że nie są dużym odciążeniem dla wzmacniacza to potrzebują czegoś lepszego i te 12m2 to dla nich takie minimum. W takim metrażu można by się pokusić o Canto One New. 

Znajomy miał kiedyś Callisto tylko nie pamiętam czy III czy IV i zawsze płakał , że wydajnego wzmacniacza im potrzeba. 

B&W 707 nie znam tego modelu , ale te które słuchałem nigdy mi się nie podobały. Z oferty Top hifi wolałem Gato, Vienna acoustics czy Elac-a . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cezar1972 napisał:

jak masz salon Top HiFi w okolicy to:

1. jedziesz do salonu i słuchasz monitorów, które mają na stanie.

2. Płacisz kaucję w gotówce i zabierasz monitory, które najbardziej się Tobie spodobały do domu w celu dokonania ostatecznego testu. 

3. Jak kolumny się sprawdzą to zostawiasz je w domu, a do salonu wracasz po dowód zakupu, jak Ci nie podejdą, to:

4. Oddajesz je do salonu i tu masz dwie opcje :

a) odbierasz gotówkę i sprawa jest zakończona

b) bierzesz inne kolumny do domu na odsłuch.

I jak powiedział klasyk w klasycznym fllmie z Markiem Kondratem "I tak ku*wa do zaje*ania" ? Lub do wyboru jakichś kolumn. ? 

Salon Top HiFi się znajdzie w okolicy,  dzięki za filmową motywację?

 

18 minut temu, Silver_85 napisał:

Jeśli nie myślisz o szybkiej zmianie elektroniki to Canto Grand bym odpuścił. Mimo, że nie są dużym odciążeniem dla wzmacniacza to potrzebują czegoś lepszego i te 12m2 to dla nich takie minimum. W takim metrażu można by się pokusić o Canto One New. 

Znajomy miał kiedyś Callisto tylko nie pamiętam czy III czy IV i zawsze płakał , że wydajnego wzmacniacza im potrzeba. 

B&W 707 nie znam tego modelu , ale te które słuchałem nigdy mi się nie podobały. Z oferty Top hifi wolałem Gato, Vienna acoustics czy Elac-a . 

Gato i Vienna Acoustics też są 4 ohmowe tak jak i Grand Canto i Canto New, więc dla mojego wzmaka chyba zbyt trudne.

W dalszym ciągu B&W 707 pozostają do sprawdzenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok daj znać jak posłuchasz. B&W podaje często 8 ohm (jak wielu innych producentów) , a finalnie w pomiarach w testach wychodzi 6 czy nawet 4. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Silver_85 napisał:

Ok daj znać jak posłuchasz. B&W podaje często 8 ohm (jak wielu innych producentów) , a finalnie w pomiarach w testach wychodzi 6 czy nawet 4. 

6 ohm moży być, bo tak jest w kolumnach firmowych yamahy.

 

8 godzin temu, cezar1972 napisał:

Słuchałem swojej Yamahy z podłogowymi Elacami z wyższych seriiie i to był świetny dźwięk. Warto posłuchać monitorów z wyższych serii. Tu taka dygresja - moim zdaniem Elac Carina brzmi ostrzej od innych modeli tej firmy.

Na stronie Top HiFi z wyższych serii Elaca tylko Carina jest, ale niestety też 4 ohmowa.

Masę ciekawych kolumn mi ucieka z powodu impedancji mojego wzmacniacza☹️

Może dzisiaj uda mi się podskoczyć do salonu.

Dawajcie jeszcze jakieś sugestie co do kolumn?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RLS Callisto, to miałem wersje III z Nait XS + Flatcap XS. 

One potrzebuja bardzo duzo prądu i nie zachwyciły mnie wogole - mały dzwięk, głośniej nie zagramy, do rocka sie nie nadaja, basik fajny ale do malutkiego pokoju (max 10m2), do spokojnej muzyki opartej na 2-3 instrumentach.  Miałem problem z odsprzedazą za 1400zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co do RLS Callisto, to miałem wersje III z Nait XS + Flatcap XS. 
One potrzebuja bardzo duzo prądu i nie zachwyciły mnie wogole - mały dzwięk, głośniej nie zagramy, do rocka sie nie nadaja, basik fajny ale do malutkiego pokoju (max 10m2), do spokojnej muzyki opartej na 2-3 instrumentach.  Miałem problem z odsprzedazą za 1400zł.
 
Krzysz, kiedy je sprzedawałeś?

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Top HiFi z wyższych serii Elaca tylko Carina jest, ale niestety też 4 ohmowa.
Masę ciekawych kolumn mi ucieka z powodu impedancji mojego wzmacniacza
Może dzisiaj uda mi się podskoczyć do salonu.
Dawajcie jeszcze jakieś sugestie co do kolumn
 
Nie patrz na naklejki... wiekszość kolumn ma minima w okolicach 3 ohm... Fakt że B&W podaje żetelnie jak jest minimum 4 omy to podają 6 a nie 8 jak inne firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Nie patrz na naklejki... wiekszość kolumn ma minima w okolicach 3 ohm... Fakt że B&W podaje żetelnie jak jest minimum 4 omy to podają 6 emoji14.png a nie 8 jak inne firmy.

to prawda, na Ohmy nie ma co patrzeć ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dalej B&W grają blaszaną górą i chudo na średnicy.. jak serie 600..? 

Koniecznie trzeba je porównać z innymi w tej cenie..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GuruForA

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GuruForA napisał:

Czy dalej B&W grają blaszaną górą i chudo na średnicy.. jak serie 600..? 

ja bym powiedział inaczej, nie grają bułowato i bez życia jak większość kolumn  na rynku ? Grają dokładnie tak jak muzyka jest  nagrana, bez dodawania zbyt wiele od siebie. Moim zdaniem aktualna seria 600 jak 606 czy podłogowe 603 gra dużo lepiej od wcześniejszej

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Nie patrz na naklejki... wiekszość kolumn ma minima w okolicach 3 ohm... Fakt że B&W podaje żetelnie jak jest minimum 4 omy to podają 6 emoji14.png a nie 8 jak inne firmy.

 

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

to prawda, na Ohmy nie ma co patrzeć ? 

 

Chyba zaczynam się gubić. Wydaje mi się, że jeżeli na wzmacniaczu jest info o minimalnej impedancji kolumn to chyba należy tego przestrzegać? W innym razie można uszkodzić wzmacniacz a tego raczej nikt nie chce. Jestem zaskoczony, że Waszym zdaniem producenci podają fałszywe dane dotyczące ich produktów, bo to oznacza, że sprzęt dobieracie na chybił trafił.

 

 

10 godzin temu, Krzysz napisał:

Co do RLS Callisto, to miałem wersje III z Nait XS + Flatcap XS. 

One potrzebuja bardzo duzo prądu i nie zachwyciły mnie wogole - mały dzwięk, głośniej nie zagramy, do rocka sie nie nadaja, basik fajny ale do malutkiego pokoju (max 10m2), do spokojnej muzyki opartej na 2-3 instrumentach.  Miałem problem z odsprzedazą za 1400zł.

 

Dzięki za potwierdzenie, że to jednak kolumny nie dla mnie. Przejrzałem wątek dotyczący Klubu RLS-a i już je odpuściłem.

Byłem dzisiaj w salonie Top HiFi i okazuje się, że sprzętu nie wypożyczają, ale można się umówić i podjechać z własnym wzmacniaczem i posłuchać. Druga sprawa jest taka, że Pan w salonie zwrócił uwagę, że B&W 707 grają jak to określił "dużym dźwiękiem", ale są wymagające dla wzmaka, przy czym jego zdaniem mój wzmacniacz powinien dać sobie z nimi radę. Są jeszcze 706, które mają większy głośnik chyba 165 mm i wyższą efektywność 87dB i z tymi to już żadnego problemu by nie było.

Nie sądziłem, że tak trudno dobrać kolumny..

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, cezar1972 napisał:

+

W jakim mieście są tak mało elastyczni? Przecież przed wypożyczeniem wpłacasz 100% kaucji, a kupując przez internet i tak masz 14 dni na zwrot. Na logikę lepiej opłaca się sklepowi wypożyczyć kolumny dla klienta, który przyszedł do sklepu niż organizować mu wysyłkę kurierem i potem od kuriera przesyłkę odbierać. No i przy okazji buduje się relacje z klientem, który wróci, jak zechce dokonać zmian w systemie. 

 

Dobór kolumn do wzmacniacza (lub odwrotnie) ma kluczowe znaczenie dla jakości dźwięku, więc łatwo nie jest ? 

Z Yamahą słuchałem jeszcze Indiana Line oraz Mission. Możesz wpisać na listę odsłuchów monitory tych firm. Może dźwięk któregoś modelu wpadnie Tobie w ucho. 

Co prawda podstawkowe modele tych firm są trochę poniżej kwoty, jaką chcesz wydać, ale może okazać się, że są na tyle dobre, że je kupisz i oszczędzisz trochę gotówki. 

 

 

Byłem w Katowicach. Trochę byłem zaskoczony, bo wszyscy tu piszą, że trzeba wypożyczać a okazuje się, że to nie takie proste?

Missiony nawet jakieś widziałem dzisiaj w salonie, dzięki za wskazówkę. Te Indiana Line jakieś odpustowe mi się wydają, ale może niepotrzebnie?

A co myślicie o Magnatach, np Magnat Signature 903?

A może dołożyć z 2-3 tys. i kupić zupełnie nowy sprzęt np. yamahę a-s701 do tego cd i wtedy wybór kolumn się poszerzy?

PS. Tylko szkoda mi mojego Piano..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jan Onufry
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym coś doradzić jako wieloletni użytkownik PianoCrafta e810 w systemie głównym a od dwóch lat w systemie dodatkowym to wtrące dwa zdania.

Jeśli planujesz wydać +/- 5tys na nowy kompletny system (ampli, cd i kolumny) to jak juz powiedziano zrobisz krok w bok a nie wejscie na wyższy poziom. Yamaszka to naprawde dobry kompletny sprzęt w bardzo dobrej cenie.

Jeśli myślisz o progresie to zainwestuj jedynie w dobre kolumny o wyższej niż 4ohmy impedancji i najlepiej wysokiej skuteczności najlepiej w okolicach 90db. 

Moja Yamaha przez kilka lat napędzała w salonie duże 3-drozne podłogówki Heybrook HB4 i spisywał się świetnie, nieporównywalnie do oryginalnych monitorów Yamaha. Obecnie elektronika PC napędza Phonary Volume 1 w dedykowanej do audio mojej samotni i również cieszy zmysły. Co prawda planuje zmienić Phonary na monitory ale to tylko żeby poeksperymentować.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2020 o 21:01, Jan Onufry napisał:

Byłem w Katowicach. Trochę byłem zaskoczony, bo wszyscy tu piszą, że trzeba wypożyczać a okazuje się, że to nie takie proste?

 

To jedź do Oświęcimia do salonu S4HOME.  Tam wpłacasz kaucję i bez problemu wypożyczysz.  Nawet na stronie mają opisane co i jak. Kilka razy od nich brałem i zero problemów.  Do tego dostaniesz jakiś rabat. Albo zadzwoń i kurierem ci wyślą sprzęt na odsłuch. 

Pozdro 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Viniu napisał:

Jeśli mógłbym coś doradzić jako wieloletni użytkownik PianoCrafta e810 w systemie głównym a od dwóch lat w systemie dodatkowym to wtrące dwa zdania.

Jeśli planujesz wydać +/- 5tys na nowy kompletny system (ampli, cd i kolumny) to jak juz powiedziano zrobisz krok w bok a nie wejscie na wyższy poziom. Yamaszka to naprawde dobry kompletny sprzęt w bardzo dobrej cenie.

Jeśli myślisz o progresie to zainwestuj jedynie w dobre kolumny o wyższej niż 4ohmy impedancji i najlepiej wysokiej skuteczności najlepiej w okolicach 90db. 

Moja Yamaha przez kilka lat napędzała w salonie duże 3-drozne podłogówki Heybrook HB4 i spisywał się świetnie, nieporównywalnie do oryginalnych monitorów Yamaha. Obecnie elektronika PC napędza Phonary Volume 1 w dedykowanej do audio mojej samotni i również cieszy zmysły. Co prawda planuje zmienić Phonary na monitory ale to tylko żeby poeksperymentować.

 

Dzięki za cenne uwagi. Ten zestaw daje masę frajdy, ale człowiek to takie dziwne zwierzę, które stale kombinuje i chce lepiej i lepiej? Już nawet kombinuję czy nie podwoić budżetu, ale nie wiem czy to ma sens i czy wydane pieniądze przyniosą aż tak dużą poprawę.

Najpierw jeszcze pokombinuję z kolumnami. Może w przyszłym tygodniu uda mi się podjechać z moim sprzętem i posłuchać w salonie B&W 707 i może 706.

14 godzin temu, Oskar09 napisał:

To jedź do Oświęcimia do salonu S4HOME.  Tam wpłacasz kaucję i bez problemu wypożyczysz.  Nawet na stronie mają opisane co i jak. Kilka razy od nich brałem i zero problemów.  Do tego dostaniesz jakiś rabat. Albo zadzwoń i kurierem ci wyślą sprzęt na odsłuch. 

Pozdro 

Muszę zerknąć co mają w ofercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.01.2020 o 12:06, Jan Onufry napisał:

Najpierw jeszcze pokombinuję z kolumnami. Może w przyszłym tygodniu uda mi się podjechać z moim sprzętem i posłuchać w salonie B&W 707 i może 706.

i jak wypadło porównanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2020 o 21:25, Oskar09 napisał:

To jedź do Oświęcimia do salonu S4HOME.  Tam wpłacasz kaucję i bez problemu wypożyczysz.  Nawet na stronie mają opisane co i jak. Kilka razy od nich brałem i zero problemów.  Do tego dostaniesz jakiś rabat. Albo zadzwoń i kurierem ci wyślą sprzęt na odsłuch. 

Pozdro 

To się zgadza, wypożyczenia nadal dostępne, zapraszam ? 

W dniu 5.01.2020 o 12:06, Jan Onufry napisał:

Muszę zerknąć co mają w ofercie.

Zapraszam do kontaktu prywatnego lub telefonicznego. ? 
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mw napisał:

i jak wypadło porównanie?

Nie słuchałem B&W 707 i 706, bo wcześniej znalazłem info, że te kolumny dla Piano 640 są za trudne. Słuchałem tylko Rotela A12 z B&W 606 i z Elac Carina. Pierwszy zestaw nie jest odpowiedni do muzyki jakiej słucham tzn. rock/blues bardziej pasuje do jazzu, delikatnych wokali itp., brakowało mi basu. Z Elacami było lepiej z basem do tego stopnia, że nawet trochę było go za dużo. Nadal szukam tylko mam mało czasu na jeżdżenie na odsłuchy a mam w planach jeszcze parę kombinacji?

Chętnie posłuchałbym mojego Piano z Elac Debut 2.0 B6, bo ma fajne opinie i wg danych mój wzmacniacz nie powinien mieć problemu z tymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Chętnie posłuchałbym mojego Piano z Elac Debut 2.0 B6, bo ma fajne opinie i wg danych mój wzmacniacz nie powinien mieć problemu z tymi kolumnami.

będzie dobrze, bardziej miękko niż na B&W. Wracając do B&W są to trudne kolumny, jednak 640 da radę. Pisałem już, że z Piano 640 zagrały te kolumny na tyle lepiej od serii 600, że klient dołożył różnicę i kupił 707. Posłuchać warto.

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.