Skocz do zawartości
IGNORED

Jak polepszyć bas w mojej sytuacji?


Kajzer4321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Mój sprzęt to:

DVD (z którego słucham muzyki): Yamaha S559-MK2 

Wzmacniacz: Technics A700MK2

Gramofon : Bernard G-603 (Z odnowioną elektroniką, Kable z wkładki bezpośrednio przylutowane do kabla Cordial które na końcu mają końcówki RCA firmy Neutrik, Samodzielnie odprowadzona masa z ramienia. Wkładka to Audio Technica AT95E)

Głośniki: Yamaha NS-45E

Kable : Cordial + Neutrik RCA, głośnikowe no-name ale bardzo grube i z dobrą izolacją.

Słuchawki: AKG K92
 

Słucham takiej muzyki:
U2, Led Zeppelin, Pink Floyd, Black Sabbath,Deep Purple, Micheal Jackson, Daft Punk , David Guetta , Deadmau5. Oprócz tego jest trochę popu, rocka i hard rocka. W skrócie słucham wszystkiego.

Chciałbym poprawić brzmienie. Szczególnie basu. Brakuje mi głebokiego basu "z mięsem" że tak powiem. Normalnie bas który powinien (na innym sprzecie tak robił) zatrząść kanapą i być odczuwalnym na ciele tutaj, po prostu brzmi jak kopnięcie. Krótkie. Bez wyrazu. Podkręcenie basu na wzmacniaczu kończy się po prostu dudnieniem. Bas krótki który pojawia się w utworach elektronicznych jest jak najbardziej w porządku. Ale brakuje mi basu dłuższego. Niższego. Przykładowo "A place with no name" Micheala Jacksona , w ogóle nie daje basu w moim przypadku (Miałem go okazje słuchać na wielu innych zestawach) , a raczej w moim odczuciu bardziej średniotonowy dźwięk.
Mój pokój wyglada jak w zalączniku.

Da się coś z tym zrobić?
Z góry dziękuje za pomoc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmiany ustawienia- jeśli na schody wchodzisz nie w osi pokoju, a z boku, takie ustawienie powinno pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo zapowiada się fajny wątek. Ja sam próbuje wycisnąć  ile sie da ze swoich podłogowek  wiec mam nadzieje ze wątek nie zboczy z kursu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten wzmacniacz i to nie on jest głównym problemem "basu", a na pewno nie takim jaki opisujesz, za to ten model dvd to bardzo "kiepski odtwarzacz muzyki", kolumny w swojej cenie nie były złe ale też nie zapewnią Ci basu o jakim piszesz, jak masz możliwość to pożycz dobry cd od kogoś i włącz dobrze nagraną płytę i będziesz wiedział czy jest sens bawić się w "przemeblowania", ewentualnie zainwestuj 100zł w najtańszego ale dobrego dac Fiio DO3 i przez niego podłącz dvd do wzmacniacza i już usłyszysz sporą różnicę ale czy Cie zadowoli to nie wiem. Inny pomysł już padł - zainwestować w sub-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak kolumny z prawdziwym basrefleksem by pomogły; nie sądzę jednak by autorowi chodziło

o tego rodzaju porady sprowadzające się do ingerencji w "złotą myśl" ? konstruktora tych skrzynek. 

Wymaga to jednak np. woltomierza i trochę czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy metoda na rozwiązanie problemu - wymiana głośników. Druga - zakup subwoofera (REL, SVS, Adam). Niezależnie od wymienionych, zastąpienie odtwarzacza DVD odtwarzaczem CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, porlick napisał:

Spróbuj zmiany ustawienia- jeśli na schody wchodzisz nie w osi pokoju, a z boku, takie ustawienie powinno pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety w tej osi wchodze do pokoju ? Gdyby była taka możliwość to wcześniej bym to ustawił.
 

 

1 godzinę temu, radmorek napisał:

Miałem kiedyś ten wzmacniacz i to nie on jest głównym problemem "basu", a na pewno nie takim jaki opisujesz, za to ten model dvd to bardzo "kiepski odtwarzacz muzyki", kolumny w swojej cenie nie były złe ale też nie zapewnią Ci basu o jakim piszesz, jak masz możliwość to pożycz dobry cd od kogoś i włącz dobrze nagraną płytę i będziesz wiedział czy jest sens bawić się w "przemeblowania", ewentualnie zainwestuj 100zł w najtańszego ale dobrego dac Fiio DO3 i przez niego podłącz dvd do wzmacniacza i już usłyszysz sporą różnicę ale czy Cie zadowoli to nie wiem. Inny pomysł już padł - zainwestować w sub-a.

3/4 mojej muzyki mam na winylach. Słyszałem ten gramofon pod innym sprzętem i jest tam to czego brakuje ?
Zapomniałem dodać jeszcze jedną rzecz. Mam aktywnego suba yamahy, aczkolwiek po jego podłączeniu jedyne czego jest więcej to dudnienia... (mam go bo w starym mieszkaniu się przydawał do kina) 

 

1 godzinę temu, audioburak napisał:

Chyba jednak kolumny z prawdziwym basrefleksem by pomogły; nie sądzę jednak by autorowi chodziło

o tego rodzaju porady sprowadzające się do ingerencji w "złotą myśl" ? konstruktora tych skrzynek. 

Wymaga to jednak np. woltomierza i trochę czasu.

Myślałem nad zmianą kolumn, ale jak na razie brakuje mi na to funduszy. W tym momencie próbuję wycisnąć z tego sprzętu tyle ile się da ? 
 

 

1 godzinę temu, audioburak napisał:

Wymaga to jednak np. woltomierza i trochę czasu.

Trochę cię nie zrozumiałem. Do czego się odnosisz?

2 minuty temu, piotrek7 napisał:

Pierwszy metoda na rozwiązanie problemu - wymiana głośników. Druga - zakup subwoofera (REL, SVS, Adam). Niezależnie od wymienionych, zastąpienie odtwarzacza DVD odtwarzaczem CD

W jakimś bliższym czasie zamierzam wymienić to DVD na dobry odtwarzacz CD, ale nie jest to dla mnie aktualnie priorytet,ponieważ głównie słucham płyt winylowych. Tak jak już pisałem. Subwoofer mam, ale bas w miejscu mojego siedzenia tylko dudni.

Niezależnie od tego czy sub jest czy nie. Brzmi to jako tako w jednym punkcie pokoju w którym nie siedzę.

aaasasasasasasa.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Kajzer4321 napisał:

3/4 mojej muzyki mam na winylach. Słyszałem ten gramofon pod innym sprzętem i jest tam to czego brakuje ?
Zapomniałem dodać jeszcze jedną rzecz. Mam aktywnego suba yamahy, aczkolwiek po jego podłączeniu jedyne czego jest więcej to dudnienia... (mam go bo w starym mieszkaniu się przydawał do kina)

Jeżeli słuchasz głównie winyli to po kiego ch... podłączasz gramofon do tego Technicsa?, przecież tam za "gramofon" odpowiada AN6558 więc nic dziwnego że z innym sprzętem Ci się bardziej podobało. Trzeba było od razu napisać, że zależy Ci na winylach. Musisz rozejrzeć się za porządnym przedwzmacniaczem gramofonowym zewnętrznym albo zmienić wzmacniacz, chyba że masz pojęcie/umiejętności to możesz zmodyfikować ten wewnątrz Technicsa. Tu żadne cuda z kolumnami, kablami, akustyką nie pomogą jeśli chodzi o "poprawę z gramofonu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, radmorek napisał:

Jeżeli słuchasz głównie winyli to po kiego ch... podłączasz gramofon do tego technicsa?, przecież tam za "gramofon" odpowiada AN6558 więc nic dziwnego że z innym sprzętem Ci się bardziej podobało. Trzeba było od razu napisać, że zależy Ci na winylach. Musisz rozejrzeć się za porządnym przedwzmacniaczem gramofonowym zewnętrznym albo zmienić wzmacniacz, chyba że masz pojęcie/umiejętności to możesz zmodyfikować ten wewnątrz Technicsa. Tu żadne cuda z kolumnami, kablami, akustyką nie pomogą jeśli chodzi o "poprawę z gramofonu".

No dobra. Ale pasuje mi brzmienie tego technicsa i podpinając go pod inny gramofon też brzmi dobrze dla mnie ? Mam samoróbkę  przedwzmacniacza lampowego (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i czasem sobie z niego posłucham, ale nie zmienia to sytuacji z basem ? Nie ma znaczenia z jakiego źródła. Kiedy na luzie sobie coś robię to leci dźwięk z komputera(Spotify Prem.) Jest tak samo w kwestii tego basu.

Tak właściwie napisałem ten post jako ostatnią deskę ratunku bo przerobiłem jżz wszystkie możliwe konfiguracje
CD/wzmak/gramofon/przedwzmacniacz i mam domysł że chodzi o akustykę pokoju :X 
Wygłuszenie by coś dało czy tylko by pogorszyło sprawę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kajzer4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne masz podejście, najpierw nie piszesz wszystkiego, potem co chwile coś dodajesz, chcesz sprawdzić naszą wiedzę czy jak. Skoro już wszystko przerobiłeś i z innymi sprzętami było lepiej, choć nie piszesz z jakimi, jaka konfiguracja itp, to co ma akustyka do tego, skoro kolumny stały zawsze w tym samym miejscu, przecież ewidentnie wskazuje to na to, że Twoja konfiguracja Ci nie odpowiada, a skoro już słyszałeś z czym Ci się podobało, to chyba odpowiedź jest prosta co trzeba zrobić. Drugie rozwiązanie, to modyfikacja tego co już się posiada albo źle zrobiona tego co już zostało zrobione. Założyłeś sobie już coś i teraz próbujesz, żebyśmy swoimi odpowiedziami dopasowali się do tego, żeby Cię utwierdzić. Nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, radmorek napisał:

Dziwne masz podejście, najpierw nie piszesz wszystkiego, potem co chwile coś dodajesz, chcesz sprawdzić naszą wiedzę czy jak. Skoro już wszystko przerobiłeś i z innymi sprzętami było lepiej, choć nie piszesz z jakimi, jaka konfiguracja itp, to co ma akustyka do tego, skoro kolumny stały zawsze w tym samym miejscu, przecież ewidentnie wskazuje to na to, że Twoja konfiguracja Ci nie odpowiada, a skoro już słyszałeś z czym Ci się podobało, to chyba odpowiedź jest prosta co trzeba zrobić. Drugie rozwiązanie, to modyfikacja tego co już się posiada albo źle zrobiona tego co już zostało zrobione. Założyłeś sobie już coś i teraz próbujesz, żebyśmy swoimi odpowiedziami dopasowali się do tego, żeby Cię utwierdzić. Nie tędy droga.

Myślałem że zawarłem już  odpowiednio dużo informacji w poście głównym...
Nie chce sprawdzać nikogo wiedzy, po prostu potrzebuje pomocy w rozwiązaniu tego problemu z basem ?
Ma akustyka do tego bo byłem ze wzmacniaczem i gramofonem u kogoś innego z tymi kolumnami i brzmiało to inaczej. Nie rewelacyjnie. Ale lepiej. Dlatego uznałem że może będziecie w stanie poradzić jak ustawić kolumny (odległość od ściany, miejsca odsłuchu, odległość kolumn od samych siebie) lub może czy nie będzie konieczne wygłuszenie pokoju, lub czy cokolwiek to da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw subwoofer za fotelem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyprobuj ustawienie diagonalne

IMG_1229.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, xajas napisał:

Postaw subwoofer za fotelem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyprobuj ustawienie diagonalne

IMG_1229.png

Dziękuje za sugestie ? Jutro wypróbuję. A z ustawieniem diagonalnym miałeś na myśli żeby kolumny były pod kątem do środka?(Tak mam aktualnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz chociaż na chwile dac fotela przy schodach a kolumny najdalej jak się da....

Btw. Troche dziwnie wygląda ten rysunek .. szerokość to 4.5m.. kolumny rozstawione na 2m.. a na rysunku to prawie taka sama wielkość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za sugestie  Jutro wypróbuję. A z ustawieniem diagonalnym miałeś na myśli żeby kolumny były pod kątem do środka?(Tak mam aktualnie)

Piszac digonalnie mialem na mysli ze os miedzy glosnikami leci diagonalnie / po przekatnej pomieszczenia. Lewy glosnik na przedniej scianie a prawy na bocznej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale ciekawszy jest uklad z subwooferem bezposrednio w poblizu miejsca siedzenia.

 

Ja sam kiedys uzywalem takie rozwiazanie (duzy REL Stadium bezposrednio za fotelem)

 

Mam tez kumpli uzywajacych 2x18“ zbudowanych jako stolik kawowy przed fotelem

 

IMG_1230.thumb.png.2b8bf384732b7e2afeb55fda30981342.png

 

Oczywiscie mozesz obydwa rozwiazania polaczyc.

Uwazaj na wlasciwa polaryzacje subwoofera (wyprobuj obydwie 0deg i 180deg)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, xajas napisał:

Wyprobuj ustawienie diagonalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wow. Ten sub w końcu zaczął grać! a jest rozkręcony ledwo na 40%! To dużo pomogło. Dziękuje ? Musze tylko jeszcze dopracować dokładne miejsce suba ale widzę że jak jest za fotelem to robi robotę.

 

31 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

A nie możesz chociaż na chwile dac fotela przy schodach a kolumny najdalej jak się da....

Btw. Troche dziwnie wygląda ten rysunek .. szerokość to 4.5m.. kolumny rozstawione na 2m.. a na rysunku to prawie taka sama wielkość.

Chyba tak zrobię żeby zobaczyć jak to brzmi. 

Wiem. to tylko rysunek poglądowy, nie umiem zbytnio robić takich rysunków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.