Skocz do zawartości
IGNORED

czy kombajn all in one to dobra droga..?


duiware
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono, jako świeżak na tym forum chciałbym porady na temat wyboru drugiego systemu audio.  Noszę się z tym zamiarem od dłuższego czasu i im więcej się zastanawiam i czytam,  to mam większy mętlik w głowie.

Zestaw główny który posiadam to : 

-Marantz Pm 75

- Focal Chorus 716 S 

- kable Audionova Moonwalk Signature Series bi-wire,  RCA (Audioquest  Sidewinder , Audioquest Evergreen), Toslink Audioquest Optical Forest

- Marantz Cd 50

-dac Hrt Music Streamer 2 

-Nas Synology z bogatą kolekcją plików Flac i Hi-res

- streaming poprzez chromecast audio z Tidal

- bogata kolekcja albumów cd

Pomieszczenie w kształcie litery L około 35 m. 

Jestem zadowolony z jakości która mam na powyższym zestawie ale zamiast go upgrejdować chciałbym kupić coś lepszego i przenieść się na stryszek gdzie obecnie używam Yamaha Pianocraft E-810 z oryginalnymi monitorami na standach.

Drugie pomieszczenie o dziwo poprzez skosy dachu okazało się dużo lepiej zaadaptowane akustycznie i wydaje mi się że ma większy potencjał do rozbudowy niż pokój dzienny gdzie występują dwa wielkie okna 3mx2m na bocznych ścianach.

Rozmiary stryszku to 480x360 ( ok 17m. kw) , ściana działowa + ściana szkieletowa drewniana odeskowana , a teraz oregipsowana i wytłumiona wata szklaną. Dach również wyłożony płytami GK i zaizolowany wełną, jedno malutkie okno dachowe poi przeciwległej stronie pokoju za głową słuchającego.

To tyle w kwestii wyjaśnienia co posiadam i co chciałbym zmienić. 

Zestaw główny słuchany okazjonalnie ( brak warunków  z racji włączonego tv i małżonki), ale dający duża frajdę słuchania. Cenię sobie szeroką scenę w przekazie i wydaje mi się że lekko ocieplony dźwięk.Nie przepadam za ciągnącym się i rozlazłym basie w niektórych realizacjach. 

Pianocraft gra fajnie ale często mam wrażenie że brak jest tej dynamiki i rozmachu co w marantzu,oraz potrafi sypnąć ostro wysokimi .Gra bardziej metalicznie co w dłuższym słuchaniu zaczyna mnie męczyć .

Słucham różnej muzyki od Pink Floyd, Dire Straits, J.M.J, Riverside , Depeche Mode i wszelaki Synthpop i chillout oraz różne odmiany muzyki klubowej.

Zastanawiam się na jakimś multifunkcyjnym kombajnem który miałby wszystko na swoim pokładzie i zapewniłby mi frajdę ze słuchania i użytkowania.Celuje w używki oto moje typy:

opcja pierwsza:

Naim Uniti 2

Naim Atom 

Moon 240i  (miesięczny)

Roksan Oxygene + transport 

mam je dostępne do kupna w okolicach 2000 euro.

opcja druga bardziej kombinowana to:

Artora Artoamp 150 +Artoplayer 1000 , dac (chord ,aurealies np)

Nuprime ida 16  - dostępny demo model za 1500 euro

Marantz pm 11s1+ na11s1 + transport 

roksan caspian m1 

Myślałem o jakiś monitorach np. Elac uni-fi bs u5 , dynaudio emit 20   lub podłogówkach Dali , Focal , Audiovector.

Wszystko zależy również od dostępności na rynku wtórnym.

Budżet powiedzmy max 3000 euro

Może ktoś z większym doświadczeniem doradzi co nie co laikowi.

Na dzień dzisiejszy sklaniam sie ku Naim Atom  luba  Nuprime ida 8 lub ida 16 .

Z góry dziękuje za pomoc. 

Pozdrawiam. 

Adam

 

 

 

 

 

 

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wybór padł na komplet roksan oxygene. 
Byłem dziś na odsłuchu:

Audio Physic Tempo 4

Elac BS U5

Dynoaudio Evoke 20

Kef r500

Najciekawiej zagrały Audio Physic Tempo 4(z Oxygene) i. Dynki (z Primare i35, nie mieli nic z Roksana). 
Umówiłem się jeszcze w czwartek na odsłuch Sonus Faber Venere 2.5 , Kef r5 ,Neat sx1. 
 

Zastanawiają mnie różnice pomiędzy Dynaudio Evoke 20 a Emit M30, no i pomiędzy AP Tempo 4 a AP Tempo 6. 

 
 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.