Skocz do zawartości
IGNORED

yamaha a420 jak wykorzystać


masmisza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jako że to mój pierwszy laicki post  - witam wszystkich. 

Dostałem wzmacniacz yamaha a420 oraz dwie  kolumny Tonsil (brak oznaczenia modelu natomiast siedzą w nich głośniki Tonsil GDN 16/30/12 4ohm).

Opcja nr 1 - 

Wyjścia które posiada Yamaha wkleiłem na zdjęciu.

TV  wyjścia: 1xHDMI in 1 DVI, 1x HDMI, 1x Digital Audio Out (optical), 1x DVI audio in,

Dekoder - 1xHDMI, 1xS/PDIF (optical)

 

Obecnie:

Dekoder podłączony jest do TV przez HDMI.

Przystawka Smart  - podłączona do TV przez HDMI.

 

W zakresie muzyki chciałbym  wykorzystać "zestaw" do słuchania płyt cd / plików zapisanych na pendrive/dysku (MP3/Flac) więc liczę się z koniecznością zakupu dodatkowego źródła. Fajnie (ale to nie wymóg konieczny) byłoby móc wykorzystać również muzykę po BT lub serwisów typu Tidal /Spotify.

W zakresie TV - chciałbym wykorzystać wzmacniacz i puścić dźwięk z samego telewizora / smart TV oraz dodatkowo dekodera TV.

Jesteście w stanie poradzić, wskazać najlepsze opcje w tej konfiguracji  w jaki sposób spiąć wszystko razem - jakie ew. urządzenia nabyć / jakie wyjścia itd.

yamaha.thumb.JPG.19d5ac3cec932565771024d6356baa0b.JPG

Jest jeszcze opcja nr 2  - na zasadzie daj sobie spokój - to rzeźbienie..... Lepiej kupić np. amplituner stereo z funkcjami sieciowymi i na podstawie tego zbudować cały system. Ta opcja też wchodzi w grę natomiast z uwagi na ograniczenia budżetowe jest nieco odległa w czasie. Dodatkowo czy wówczas będzie można wykorzystać wzmacniacz czy będzie on zbędny.

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej na początek, skoro masz wszystko spięte z tv, to dokupujesz tani dobry dac Fiio DO3 - 100zł, z tv wychodzisz na niego optykiem, a z dac na wzmacniacz 2xRCA do wejścia aux, następnie na dac ustawiasz przełącznik na wejście optyczne, a w tv, w ustawieniach wybierasz wyjście optyczne i w jego ustawieniach wybierasz format PCM, na wzmacniaczu oczywiście pokrętło na aux i wtedy wszystko co będzie na tv leciało, to dźwięk będzie szedł przez system audio. Skoro masz smarta, to masz muzykę z sieci, chyba, ze jakaś bieda ten smart, a co do plików to jak masz usb w tv to ładujesz pena i też słuchasz przez system audio. Jedyna wada to tv musi być zawsze włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do korzystania z normalnego dźwięku z TV to drogo nie jest:

https://allegro.pl/oferta/przetwornik-cyfrowo-analogowy-dac-kabel-optyczny-7374056796   

jednak co do poszerzonych wymagań o Spotify czy Tidal, pliki itd tak tanio nie będzie ? 

Sam używam do plików BD Pioneer, ale za nieduże pieniądze jest czytający FLAC, MP3, AAC, WMA

używany np:

https://allegro.pl/oferta/dvd-lg-bp420-blu-ray-5722-19-8792450493           lub nowy.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Smarta mam zewnętrznego w postaci Xiaomi mi box S  na próbę żeby sprawdzić Netflixa.  Dodatkowo opcja z "odpalonym" TV niestety tez nie wchodzi w grę .

Nie wiem czy dobrze kombinuję  ale.

Radmorek  - czy Twoje rozwiązanie mogę zastosować do dekodera? Wówczas ze złącza S/PDIF wychodzę do DAC a z DAC na dac na wzmacniacz 2xRCA do wejścia aux - itd - tym samym mam "załatwiony" problem dźwięku  przy oglądaniu TV?

Audioburak - skoro i tak mam kupić przystawkę do TV (która będzie wykorzystywana w zasadzie tylko do Netflixa) zamiast tego mogę kupić odtwarzacz Blu-ray obsługujący netflixa /strumieniowanie i dyski zewnętrzne (MP3/FLAC). Jeżeli w ogóle takie urządzenia są  - poszukam, chyba że macie gotowe typy. Jak dobrze rozumiem wówczas omijam konieczność włączonego TV przy słuchaniu muzyki? Jeżeli tak to czy Blu-ray też muszę podłączyć do wzmacniacza przez DAC czy też szukać z odpowiednimi złączami i będzie się go dało podłączyć bezpośrednio.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2019 o 21:44, masmisza napisał:

Radmorek  - czy Twoje rozwiązanie mogę zastosować do dekodera? Wówczas ze złącza S/PDIF wychodzę do DAC a z DAC na dac na wzmacniacz 2xRCA do wejścia aux - itd - tym samym mam "załatwiony" problem dźwięku  przy oglądaniu TV?

Teoretycznie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.