Skocz do zawartości
IGNORED

Liteon, Samsung, LG - nagryw. do muzyki


geertgen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę wymienić nagrywarkę w komputerze, w którym nagrywam również krążki muzyczne. Ponieważ w grę, z powodów finansowych, wchodzi dolna półką (w Allegro od 100 do 150 zł) proszę o podzielenie się waszymi doświadczeniami. Na które modele warto zwrócić uwagę? Chodzi mi przede wszystkim o jakość zapisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak do audio to jakiś Plextor chyba będzie najlepszy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybierz nagrywarkę Liteona albo Samsunga, LG sobie odpuść. Liteony są dobrze oceniane w gazetach komputerowych oraz w sklepach. Jedynym mankamentem może być głośna praca mechanizmu (podczas nagrywania, ale nie wszystkim to przeszkadza). Ostatnio czytałam w jakimś magazynie komputerowym o nagrywarkach TDK (nie pamietam modelu ale właśnie TDK wygrał test nagrywarek komputerowych), no ale cena już jest dużo wyższa od Samsunga i Liteona. ***Pozdrawiam***

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ale czy przypadkiem Ty nie masz już jakiegoś Lite Ona ? Czyżby nie spełnił pokładanych w nim nadziei ? U mnie spisuje się bez zarzutu, tylko że mój Technics nie jest zbyt wymagający ;-)

 

Pzdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> geertgen

Nie spiesz sie. Lepiej zawsze jakos zaoszczedzic pare groszy i dolozyc do lepszego sprzetu, niz kupic jakis badziew.

Dlatego radze Ci dolozyc i kupic Plextora albo Yamahe. Obie nagrywarki maja funkcje pomagajace w wypalaniu audio. Plextora mam, wiec polecam, Yamahe niedlugo bede mial (kolezanka Japonka chce mi sprezentowac swoja zewnetrzna, tylko jest problem, bo jest to oryginal z Japoni, z japonskim zasilaczem...:). Teac kiedy byl dobry (do modelu 40x). Teraz niestety jest juz gorzej.

LG mialem, ale zajezdzilem (a dbalem o niego). Liteon-a nigdy nie kupie, bo moj kuzyn ma ich nagrywarke dvd i czesto (za czesto) sie zdaza, ze wypali plyte (obojetnie czy cdr-rw czy dvd+-r rw) i nawet ta nagrywarka ich nie chce odczytac. A Szajsung to nagorsze co moze byc. Mialem kilka ich napedow i zawsze mialem z nimi duze problemu.

Ale decyzja i tak nalezy oczywiscie do Ciebie.

Pozdrawiam.

 

P.S. Slyszalem kiedys stwierdzenie, ze tylko Plextor, Yamaha i Teac robia nagrywarki, a reszta producentow tylko urzadzenia do nagrywania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od pewnego czasu, mniej więcej od roku, mam nagrywarkę LITE-ON 52327S. Jak narazie nie mam z nią problemów. Zarówno jeśli chodzi o nagrywanie płyt audio jak i danych. Niestety raz zdarzyło mi się nagrać płyty dla znajomego i po odtworzeniu ich na "bardziejszym" sprzęcie stwierdził, że słychać trzaski. Nie na wszystkich, chyba na 3 lub 2 z 5. To mój pierwszy taki "niepewny" przypadek. Mam nadzieję, że ostatni i że da się wytłumaczyć faktem innym niż jakość nagrywarki. Mam też kilka płyt (oryginalnych), dla których nie mogę w EAC'u (tylko EAC'a używam do płyt audio) w pełni odwzorować poziomu sygnału. Tzn. skopiowane płyty grają ciszej niż oryginał. Również nie bardzo wiem od czego to zjawisko zależy. Być może odczyt w LITE-ON to też nie jest rewelacja. Podsumowując, uważam, że to niezły sprzęt ale osobiście wybrałbym dziś coś innego. Yamahę (niestety już niedostępna) lub Plextora. Ceny Plextorów uważam już za całkiem normalne. Mniej niż 200 zł. to chyba stan na ostatnie dni.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Micke 13 Jestem właścicielem LiteOna starszej generacji i właśnie jego awarią (od pewnego czasu marnuje mi połowę płyt) spowodowane jest to zapytanie. Niestety każda generacja nagrywarek przynosi bardzo odmienne wyniki testów. Czytałem w jakimś teście, że LiteOn 5232 wypadł umiarkowanie. Notabene, jeśli chodzi o jakość zapisu, to plextory w tym samym teście wypadły jeszcze gorzej.

Jeśli chodzi o poziom dźwięku, to w swojej dotychczasowej nagrywarce, nie miałem tego problemu. Ale zdarzyło mi się kiedyś otrzymać płyty o zbyt głośno i to jest poważniejszy problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w sklepie komputerowym i z moich obserwacji wynika, że u każdego producenta (LG, LiteOn, Samsung, TDK, Asus) trafiają się modele bardziej i mniej udane. Kiedyś robiliśmy testy nagrywarek i ta sama nagrywarka ale inny egzemplarz (oczywiście tego samego producenta) znacząco się różniły w jakości.

Zatem różnie może ci się trafić (u jednego np. LG x52/x32/x52 działa świetnie u innego szwankuje)

 

Jeśli chodzi o jakość zapisu to płyta audio oprócz danych muzycznych NIE ZAWIERA żadnych danych kontrolnych (w przeciwieństwie do danych w postaci np. plików). Oznacza to, że podczas odczytu takiej płyty ŻADEN napęd nie jest w stanie stwierdzić czy odczytał dane tak jak zostały zapisane przez producenta czy też coś "przekręcił" (w muzyce słychać trzask"). Aby tego uniknąć należy odczytywać płyty z małą prędkością np. x1 bo wtedy prawdopodobieństwo niewłaściwego odczytu znacznie spada. Podobno zapis najlepiej wypada z prędkością x8. Po prostu płyty CD-R dostosowane do zapisu np. x52 zapisywane x1 często są "przepalane".

 

Proponuję zwrócić uwagę na nośniki CD do zapisu - nie każdy nośnik jest idealny do każdej nagrywarki. Troszkę trzeba poeksperymentować. Najcześciej wysokie modele sprzętów audio nie chcą czytać płyt CD-R ale zdarza się znaleźć taki nośnik który będzie działał. W "jamnikach" wszystko działą ;-)

 

PS. LG x52 i LiteOn x52 są BARDZO podobne do siebie - żaden nie może być faworytem - obie są tak samo dobre,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->geertgen

 

A próbowałeś może ściągnąć najnowszy firmware to swojej nagrywarki ? Może to coś pomoże. Inna sprawa, że jeżeli rzeczywiście jest bardzo stara to najwyższy czas na wymianę :-]

 

Yamahy też są dobre. Ponoć leprze modele mają coś takiego jak Audio Master. Owo ustrojstwo powoduje ponoć redukcję poziomu jittera o około 30 procent kosztem niewielkiego zmniejszenia pojemności nośnika (o ile dobrze pamiętam, bo czytałem o tym dość dawno, ale technologia raczej powinna iść do przoda, tak więc pewnie jest to już dostępne w tańszych modelach :-).

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo to Yamaha juz od jakiegos czasu nie produkuje nagrywarek komputerowych. Plextor jest dobrym wyborem ale drogim. Sugeruje mimo wszystko jakiegos TEACa lub NECa - im wolniejsza nagrywarka tym lepiej :) I zwroc uwage na minimalna predkosc nagrywania. A wogole poczytaj na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 nagrywarki LG, mialem tez yamahe. Generalnie nagrywanie audio za pomoca komputera to nieporozumienie nawet przy wykorzystaniu EAC. Lepiej kup nagrywarke stacjonarna, chyba ze muzyka ma byc sluchana na boom-boxie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich może być LG i LiteOn - Szajsunga omijać dużym łukiem - jak oni to robią że napędy padają dokładnie prawie po około roku - chyba montują w nich autodestruktory :)

 

Swoją drogą starsze nagrywarki są / były lepsze bo:

- dało się nagrywać na niskich prędkościach

- były solidniejsze

 

Plextorki są chwalone - nie miałem styczności. Moje LG chodzi emmm - chyba 5 lat a może więcej i w całym tym czasie zniszczyło tylko dwie płytki i były to gówniany Akossy - reszta a było tego kilkaset chodzi do dziś bez problemów - także audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli chodzi o jakość zapisu to płyta audio oprócz danych muzycznych NIE ZAWIERA żadnych danych kontrolnych "

 

Nieprawda! Właśnie dlatego się nagrywa powoli, żeby nagrywarka zdążyła to zapisać dane CIRC. Poczytaj sobie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Inna kwestia jest taka, że niektóre napędy całkowicie lekceważą standardy. Stanowczo odrazam LG, który olewa nawet specyfikację ATAPI (słynna sprawa z nadpisywaniem firmware przez Mandrake).

 

I jeszcze o Plextorach: to _KIEDYŚ_ były dobre nagrywarki.

 

Niestety w nośniki też trzeba zainwestować - bardzo wiele z nich nie pozwala zejść nagrywarce poniżej x4!

 

I jeszcze 3gr na temat odtwarzaczy CD - nigdy, przenigdy nie kupujcie sprzętu który "nie czyta" CD-R. To _musi_ być szajs. Uwaga dotyczy to przede wszystkim tych, którzy CD-R nie będą słuchać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wolniej tym teoretycznie lepiej - takie stwierdzenie opieram nie na wykresach i cyferkach testów, ale na rzeczywistym użytkowaniu: płytki przegrane na mojej starej LG 12x8x32 z prędkością x4 czytał bez problemu mój dawny NAD C-521 (bez "i"), ale na nowszej LG 32x10x40 oraz najnowszych LG i LiteON 52x32x52 już nie przeczytał! : Najnowsze - popularne nagrywarki nie pozwalają na zapis wolniejszy niż x8.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no więc tak... Plextor posiadają tą funkcje która potrafi polepszyć jakość nagrań audio, podobnie jak nagrywarki Yamaha. Z jakim skutkiem to nie wiem bo nie słyszałem.

Ja obecnie posiadam nagrywarke DVD Benq DW1620. W tej chwili jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie nagrywarek. Bardzo obszerne testy można poczytać tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam ją nie długo, od 3 dni ale intensywnie testuje nośniki nagrane przez nią jak również testuje na niej nośniki nagrane na innych nagrywarkach. Zaobserwowaną podczas testów rzeczą która zdecydowanie ją wyróżnia jest to że powstałe przy nagrywaniu błędy Jitter są mniejsze o 40-60% niż na innych nagrywarkach (LiteOn LTR-52246S, LTR-52327S, SOHW-1673S, SOHW-1653S; NEC ND-3500A, ND-3520A). Myślę że przy nagrywaniu płyt audio jest to kwestia której nie można pominąć.

Do takiej nagrywarki będzie trzeba trochę dołożyć ale myślę że warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wbrew obiegowej opinii nagrywać wolniej nie znaczy lepiej. Nagrałem wiele nośników CD-R (ok 20) tylko dla próby. Różni producenci, różne prędkości ten sam obraz CD. Z najmniejszą ilością błędów nagrały się płyty Verbatim PastelDisc. Wszystkie płyty miały więcej błędów C1, C2, Jitter kiedy były nagrywane z prędkościami x4 i x8. Najlepszą prędkością okazała się x12. Ilość błędów C1, C2 - w normie, najmniejsza ilość błędów Jitter. Powyżej tej prędkości błędy Jitter zaczynały rosnąć. Płyta nagrana z prędkością x12 z łatwością była odtwarzana w każdym z posiadanych przeze mnie odtwarzaczy (CD720, stara wieża Philips, odtwarzacz samochodowy Panasonic, jakiś jamnik z CD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Brencik ale nowe 'szybkie' nagrywarki np. x52 w wiekszości nie pozwalają na nagrywanie x4 tylko np. x8 minimalnie - tylko proszę mi tu nie mówić o hackowanych firmwarach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywanie x1 i x4 to było dobre kilka lat temu, teraz przy szybkich nagrywarkach i płytach x52 to już trzeba szybciej "wypalać",

na cdrinfo.pl robili kiedyś testy i faktycznie optymalnie im wyszło też koło 12x (sprawdzali liczbę błędów jakimś program-nie mogę tego teraz znaleźć...)

to że akurat x12 wyszło najlepiej może mieć jakiś związek z pracą napędu płyty ale pewny nie jestem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a że niektóre nagrywarki nie trzymają standardów to inna sprawa, miałem problemy z odczytem płyt nagrywanych na LiteOn'ie x48 i nie była to wina nośników bo nagrane na Teac'u x48 były czytane bez problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermes

W opcjach EACa masz zapewne włączoną funkcję "normalizacja", koniecznie wyłącz.

 

Pisałem już w innym temacie,że odczyt danych to dużo poważniejsza sprawa niż samo wypalenie płytki. Wszystkim zwolennikom Yamahy powiem,że niestety ale ale ekstrakcja Audio to był słaby punkt nagrywarek tej firmy. Był bo firma zaprzestała produkcji nagrywarek.

 

Liteony posiada wyspecjakizowany system SmartX do ekstrakcji Audio i sprawuje się on wyśmienicie. Wespół z EAC tworzy to fantastyczny tandem. Natomiast nagrywanie na nagrywarkach tej firmy może stanowić pewien problem. Otóż w laboratoriach Liteona bada się większość popularnych nośników pod kątem prawidłowości ich zapisu, wyniki badań trafiają do firmware nagrywarki i decydują o zakresie prędkości nagrywania i mocy lasera. Nośników nieprzebadanych nagrywarka nie rozpoznaje jako konkretnego modelu i przyjmuje pewne średnie wartości parametrów lasera dla poszczególnych prędkości nagrywania, może być dobrze albo co często się zdarza zapis jest do niczego. Notabene płyt z dużą ilością błędów nie warto od razu wyrzucać. Są wspaniałym nośnikiem dla przetestowania sprzętu stacjonarnego przed zakupem.

Polecam Liteona do Audio ale przed zakupem większej ilości nośników warto jeden lub dwa z serii przetestować. I jeśli przyjdzie ponowna ochota na zakup tych samych po jakimś czasie znów warto zakup poprzedzić testem bo pomimo identycznego pudełeczka płytka w środku może już być z innej fabryki.

 

Sporo czytałem na tym forum o słyszanych trzaskach na wypalonych płytach. Są to błędy synchronizacji przy odczycie płyty źródłowej. Nagrywarki czytają materiał partiami i zdarza im się nie trafiać z początkiem czytanej sekwencji, albo w stosunku do poprzedniej coś pominięto albo odczyt dwóch sekwencji "założył się na siebie".Dotyczy to głównie starszych typów nagrywarek (choć niektórych nowości też) i najczęściej płyt z błędami. Nowe Liteony od modeli x 40 są wolne od tej przypadłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Posiadacze komputerów z chipsetem Nforce2 nie powinni instalować sterowników Nvidia IDE (SW). Są niezgodne z interfejsem ASPI i mogą powodować problemy szczególnie przy nagrywaniu.

Ile to już osób przez to psioczyło na nagrywarkę nie wiedząc,że wina leży gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Edson, funkcję "Normalizacja" mam wyłączoną, a samo zjawisko, jak pisałem, nie jest częste. Właściwie dotyczy tych samych płyt, które zawsze zgrywane były z jednakowym skutkiem, co do %. EAC'a starałem się skonfigurować starannie, z offsetem włącznie. Gdybyś miał jakiś pomysł, odnośnie tej przypadłości to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Mnie również same nośniki wydają się bardzo ważne. Jak narazie nie miałem problemów z TDK, Dysan Audio i ze wspomnianymi wyżej Verbatim Pastel Disc (uważam je za jedne z najlepszych). Za to "obrazy" nagrane na np. Datex'ach, Esperanzach (na próbę) czy nawet "białych" Verbatimach (współczesnych białych, starsze blado-srebrne spisują się bez zarzutu mimo upływu kilku lat) na moim odtwarzaczu dawały się odsłuchać tylko "od deski do deski", przejście na wybrany utwór było już niemożliwe. Pewnie dlatego, że odtwarzacz mam High Endowy :).

 

Prędkości nie testowałem, prawie zawsze była to x4, maksymalnie x8 ale niezbyt często.

 

Swoją drogą ciekaw jestem, jakie miałbym wyniki w "ślepych" testach. Słuchając kopii, wykonanej z całym pietyzmem :), zauważam różnice w stosunku do oryginału. Tylko nie wiem, czy zauważam dlatego, że słyszę, czy dlatego, że wiem, iż słucham kopii.

 

Różnic między kopiami wykonanymi na moim LITE-ON, a LG 48x24x48 nie słyszę, choć pamiętam, które płyty na czym były nagrywane :).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jestem użytkownikiem nagrywarki TEACa od jakiś 3 lat i nie mam z nią żadnych problemów. Wybierając ją kierowałem się właśnie jakością przy zgrywaniu audio i "w tamtych czasach" plasowała się troszeczkę poniżej ponad dwukrotnie droższych Plextorów i Yamahy. Za dużą zaletę uważam szklaną "optykę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Plextora i sprawdza sie dobrze, jakkolwiek nie ma sie co oszukiwac: i tak kopia jest wyraznie gorsza od oryginalu - zwlaszcza pod wzgledem ukladu sceny. Yamahy sa ponoc lepsze; bardzo zaluje, ze nie udalo mi sie kupic nagrywarki wlasnie tej firmy. Generalnie jednak, jesli zalezy Ci na jakosci ,wybor nalezy ograniczyc w zasadzie wylacznie do tych 2 firm: Yamaha lub Plextor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.