Skocz do zawartości
IGNORED

Liteon, Samsung, LG - nagryw. do muzyki


geertgen

Rekomendowane odpowiedzi

"jakość jest wyraźnie gorsza od oryginału"...

 

Jaki trzeba mieć słuch, albo jaki sprzęt, żeby to pogorszenie jakości tak wyraźnie słyszeć?

 

Ja nie słyszę nic wyraźnego, a co najwyżej mi się wydaje, że coś słyszę. Niezależnie czy nagrywałem na Yamasze x4, czy na Teac x4, czy teraz na nagrywarce DVD-RW Liteon.

 

Jednak w ślepym teście nie miałbym najmniejszych szans na odróżnienie oryginału od kopii zrobionej na sprawnej nagrywarce komputerowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem kopiowania CD na nagrywarkach komp. Wszystkie jakie uzywałem nagrywały ( sucho, technicznie, kopie zatracały głebie i przestrzeni. ) w porównaniu do orginalnego CD. lub do kopji zrobionej na nagrywarce stacjonarnej np. TEAC , PIONEER. A dlaczego - to juz nie wiem. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z optymalną prędkością nagrywania rzeczywiście bywa różnie. Na niektórych nośnikach mój ś.p. LiteOn nagrywał najstaranniej z prędkością 8x, ale w wielu przypadkach najlepsze efekty były koło 16x-20x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermes

Pierwsze co mi przyszło do głowy to może te niektóre płyty są poprostu zabezpieczone. Sprawdź też wersję ASPI Adapteca, EAC (inne programy zresztą też) najbardziej lubi 4.60, jeśli masz wyższą spróbuj ze sterownikami samego EACa (tylko XP i 2000). O takie rzeczy jak sprawdzenie kwerendy odczytu nie pytam bo napewno sprawdziłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma informację na temat najświeższych komputerowych nagrywarek Philipsa? Czy to nadal sprzęt jakościowo lepszy od LiteOnów i Samsungów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Edson, jeśli masz na myśli "komendę odczytu", ustawienia "Trybu zgrywania" to owszem, te rzeczy ustawiłem i myślę, że prawidłowo. Posiłkowałem się nawet jakimś przewodnikiem internetowym, adresu nie pamiętam (mciej mógłby chyba pomóc w tym względzie). Jeśli chodzi o ASPI to przyznam się, że do tej pory używałem tych z EAC'a. Spróbuję zainstalować te Adaptec'a. A przede wszystkim sprawdzę, jaki będzie efekt odczytu na innej nagrywarce. Mam akurat dostęp do Yamaha CRW-F1E. W sumie już dawno powinienem to zrobić :).

Dzięki za poradę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Philipsy bym uważał, kiedyś w erze tylko nagrywarek CD padały najczęściej krótko po gwarancji. Niewiem jak teraz ale moim zdaniem to Philipsy są gorsze od Szajsunga.

 

Plextor user :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo nabędę nagrywarkę, prawdopodobnie Benq. Czy mając zainnstalowany również zwykły CDROM ASUS nagrywanie pójdzie szybciej/lepiej niż mając jeden? Czy przy przegrywaniu napędy się "dogadają" ?

Czy lepiej korzystać wyłącznie z nagrywarki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wrzuce 3 grosze. mialem stycznosc (pracowalem w sklepie z komputerami) z nagrywarkami:

liteon 32x liteon 40x, liteon 52x

samsung 52x, toshiba 52x, lg(ufffffn......) 52x

asus, teac 2x, teac 4x, teac 32x, sony, gigabyte

nagralem przy ich pomocy ok 200 plyt audio

wnioski: teac, teac uber alles, liteony ok (to ma się również do sony bo sony=liteon od ok 4 miesiecy), lg - powinni tego zabronic ;-) gigabyte- problemowy w dzialaniu ale kopie dobre, toshiba=szajsung patrz lg, asus mimo szacunku dla firmy to badziewie, ale ciche badziewie.

 

plextorów, tdk, hp nie testowałem.

 

plyty imho najlepiej wychodzą z predkosci 2x przy starszych napedach, 4x-8x przy najnowszych. płyty testowałem różne i najwiekszy sentyment mam do czarnych akosów (imho lepsze od wiekszosci markowych plyt) dysanów 32x i philipsów 48. zawiodlem sie na emtecach, tdk dview.

 

mam troche doswiadczen co do wypalarek dvd. jednym zdaniem do audio sie nie nadaja niby hitech ale odtwarzacz testujacy odczytywalnosc plyty (sony bumbox MEGA BADZIEW.... MEGAsZAJS MEGABASS czy jakos tak) nieszczególnie lubil plyty nagrywane na dvdrec.

 

subiektywnie oceniajac brzmienie najlepsze sa stare teac'i potem nowe teac'i a potem liteony

 

podkreslam subiektywnosc powyzszego rankingu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary tec (4x32)dobry trwały ale jeszcze lepszą korekcje błędów ma Aopen crw5224 (w środku chipset rikoch) lub Aopen crw5232 aao (Ali) na obydwu prędkość max zgrywania audio 8-16x bez błędów (na tec max 4x) i te same sumy kontrolne czyli kopie identyczne z orginałem (Eac).Na żadnej z płyt nagranych (max 12x) niezdażyły sie jakiekolwiek trzaski lub inne efekty uboczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeStat: Niedługo nabędę nagrywarkę, prawdopodobnie Benq. Czy mając zainnstalowany również zwykły CDROM ASUS nagrywanie pójdzie szybciej/lepiej niż mając jeden? Czy przy przegrywaniu napędy się "dogadają" ?

 

Jesli dobrze zrozumialem chcesz bezposrednio kopiowac z jednego napedu na drugi (?). Odpowiedz brzmi: nigdy!, jesli nie chcesz miec klikow i innych problemow z zapisem. Przy odczycie z CD Winzgroza bardzo obciaza pamiec, zwlaszcza jesli jest on wykonywany rownoczesnie z dwoch napedow. Zgraj cala plyte w EAC na twardy dysk i dopiero potem nagrywaj - najlepiej bez wykonywania innych czynosci/programow na kompie .

 

Czytalem, ze Benq bardzo ladnie zgrywa muzyke, ale nie moglem dostac ich nagrywarki. Co do innych to podzielam zdanie, ze TEAC, LiteOn (DVD/CDR) sa najlepsze. Koszmarem sa LG i NEC. Mialem tez Plextora, ktory doskonale sprawdzal sie w zapisie danych, ale muzyce bylo cieniuchno. Nie wiem na czym rzecz polegala, ale plyta nagrana w ten sam sposob (EAC) przez LiteOn brzmiala bardziej 'przejrzyscie', dynamicznie niz z Plextora 8-()

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pawelg

Tak też sobie pomyślałem, ale musiałem się upewnić. Do nagrywania w locie, to by musiała być niezła maszyna.

Rozumiem, że zgrywać można zarówno z CD jak i DVD wybierając ten, który lepiej to robi, można wtedy poeksperymentować.

Raczej nie będę pozbywał się Asusa CD-S360 chodzi nadal bez zarzutu i dość dobrze zgrywa oraz ma dodatkowo wyjście na słuchawki i klawisz do przeskakiwania utworów muzycznych w Benku nie ma nic, ale tu to raczej zbędne. Jeszcze pytanko, który z napędów będzie lepiej ustawić na master, ...chyba DVD no nie?

 

Ty z kolei chwalisz Liteony, na które większość kręci nosem i bądź tu mądry i dobrze wybierz. Mnie zależy oczywiście aby audio było jak najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

kupilem nagrywarke dvd teac 4x dv-w50e czy moze ktos wie jak wypada ona w jakosci nagran audio w porownaniu z innymi nagrywarkami dvd i cd, czytalem ze teac czym nowszy tym gorszy , czy jego jakosc spada bardzo czy moze nowsze tiki do czegos sie nadają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

A ja mam poczciwego LiteOna LTR 4824S i sobie chwale. Nagrywa na wszystkich nosnikach bez wyjatku z predkosciami od 1 do 48. 52 razy nawet nie jest mi potrzebne i wiem ze na pewno jest lepszy od Teaca 52x jakiego mialem przedtem. Jakosc jest super - wypalona plyta czytana z marszu przez wszystkie cdeki na jakich probowalem wlacznie z tymi starszymi z wyzszej polki. Jakosc dzieku w najmniejszym stopniu zalezy od wypalarki. Grunt to dobry program do sciagania sciezek z plyty.

PS Mialem Marantza DR 6000 - stacjonarna nagrywarke ale okazuje sie ze przy uzyciu odpowiedniego oprogramowania na kompie mozna uzyskac lepsza jakosc niz na stacjonarnej nagrywarce audio. Dlugo sie jednak przekonywalem zanim sprzedalem Marantza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.