Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo czy firma bankrutuje ? Akcje w 2,5 roku stracily 90%


ohmygod

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Audio.Japan napisał:

Wróci masowa moda na hi-fi a rynek wszelkich srajfonow i ekranów przejdzie do niszy?? Nie widzę tego. Ja akurat mam droższy sprzęt audio niż TV , srajfona nie mam bo po co za to mój kuzyn odwrotnie . Wypasiony TV a audio aby grało 

 

Słuchawek nigdy nie miałem. Nie rajcowalo mnie słuchanie na ulicy, w pracy czy w kiblu. Dla mnie słuchanie płyt to celebracja. Fast foodu nie lubie

no wlasnie w modzie na dzieja

mam cicha nadziej ze po fali odplywu nastapi nowa fala przyplywu

 

 

dla co mwia ze mamy wysokie podatki

zobaczcie sobie te animacje to badania dla USA ale sa one rowniez zbiezne i dla innych panstw w tym polski

na dole skali lewa niskie dochody i w prawo coraz wieksze dochody

skala gorna stawki podattkowe na przestrzeni lat........

zadziwiajace jest jak z wraz z gwaltownym obnizaniem podatkowo dla superbogatych od lat 80 tych

zaczely sie zalamywac krzywe wskaznikow dzietnosci najpierw dla panstw rozwinietych a potem dla wieszksoci krajow na swiecie

daje do myslenia - na  super przywileje dla korpo o bogatych ktos musi ciezko zapracowac i je sfinansowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ohmygod napisał:

sprawdz sobie jakie byly stawki podatkowe w latach 90 tych jakie obecnie

jakie swiadczenia dostawali ludzie wtedy jakie obecnie

pieprzysz glupoty - PODATKI SA W POLSCE CIAGLE OBNIZANE mniej sluchaj korwina czlowieku

a wiecej sprawdzaj

ostatnio nawet mlodzi do 25 orku zycia juz nie placa podatku dochodwego

a jak zaloza rodziny beda mieli dzieci to ten podatek dochodowy zostanie im zwrocony w postaci swiadczen 500 plus i innych

sprawdz jeszcze raz jakie podatki byly dla firm i dla ludzi kiedys na zachodzie .......powtarzasz glupoty ktore nie maja pokrycia w rzeczywistosci

inna sprawa ze bogaci po 30 latach obnizania podatkow placa mniejsze stawki (w % od dochodu) niz szeregowy pracownik

Coś Ty jakiś nowy propagandzista dobrej zmiany czy ogólnie coś Ci bez obrazy wyprało mózg. Podatków jest coraz więcej sam VAT to masz niemal 1/4. Jak masz etat to przecież prawie połowę płacisz podatków nie ważne że rozłożone na kilka podatków i na pracodawce i na pracownika ważne że razem opodatkowanie wychodzi prawie połowę tego co zarobisz. Z tego co zarobisz prawie 1/4 wydając dajesz na VAT. Przy benzynie prawie wszystko. Do tego szereg ukrytych np. Rosnące koszty śmieci różne opłaty i tak dochodzimy do około 70-80% opodatkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za głupie śmieci w tym roku miałem podwyżkę ~ 30% u innych znajomych nawet 40% więcej, trzeba mieć wyprany mozg żeby twierdzić że podatki są niższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, antymalkontent napisał:

Coś Ty jakiś nowy propagandzista dobrej zmiany czy ogólnie coś Ci bez obrazy wyprało mózg. Podatków jest coraz więcej sam VAT to masz niemal 1/4. Jak masz etat to przecież prawie połowę płacisz podatków nie ważne że rozłożone na kilka podatków i na pracodawce i na pracownika ważne że razem opodatkowanie wychodzi prawie połowę tego co zarobisz. Z tego co zarobisz prawie 1/4 wydając dajesz na VAT. Przy benzynie prawie wszystko. Do tego szereg ukrytych np. Rosnące koszty śmieci różne opłaty i tak dochodzimy do około 70-80% opodatkowania.

wiesz placisz podatki to prawda ale nie zyjesz w dzikim stepie wrod hordy koczownikow

tylko oczekujesz dobrych drog chodnikow oswietlenia w meiscie

infrastruktury elektrycznej opieki zdrowotnej szkol i zlobkow dla dzieci ochrony policyjnej i prawa do sadu

bezpieczenstwa i ochrony przed przemoca obcych ludow (wojsko) to wszystko kosztuje

nie chcesz podatkow to sobie wyobraz ze za wszystko placisz z wlasnej kieszeni za edukacje za opieke zdrowotna za powazna operacje w szpitalu za proszanie sie po kazdje prywatnej drodze, moscie .....bo by tak bylo gdybys wyparl panstwo

nie obraz sie ale twoje rozumowanie jest strasznie uproszczone i wrecz naiwne

 

1 minutę temu, bl4ck napisał:

Za głupie śmieci w tym roku miałem podwyżkę ~ 30% u innych znajomych nawet 40% więcej, trzeba mieć wyprany mozg żeby twierdzić że podatki są niższe.

bo sa 

a drugie wywoz smieci to nie podatek tylko usluga

ale ty pewnie wolabys wszystko do lasu albo do pieca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, ohmygod said:

no wlasnie w modzie na dzieja

mam cicha nadziej ze po fali odplywu nastapi nowa fala przyplywu

 

 

dla co mwia ze mamy wysokie podatki

zobaczcie sobie te animacje to badania dla USA ale sa one rowniez zbiezne i dla innych panstw w tym polski

na dole skali lewa niskie dochody i w prawo coraz wieksze dochody

skala gorna stawki podattkowe na przestrzeni lat........

zadziwiajace jest jak z wraz z gwaltownym obnizaniem podatkowo dla superbogatych od lat 80 tych

zaczely sie zalamywac krzywe wskaznikow dzietnosci najpierw dla panstw rozwinietych a potem dla wieszksoci krajow na swiecie

daje do myslenia - na  super przywileje dla korpo o bogatych ktos musi ciezko zapracowac i je sfinansowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To co wklejasz w żaden sposób nie kłóci się z tym co ja powiedziałem: ostatni centyl jest najsprawniejszy w unikaniu opodatkowania bo ma największą motywację (dochody) i możliwości (pochodna dochodów).  Podajesz również przykład lat 50-ych i 60-tych jako realnie najwyższego opodatkowania dochodów - odpowiem Ci dlaczego - rozgrzane gospodarki na 8 cylindrach odbudowujące się po zniszczeniach wojennych i optymizm w ludziach + rodzące sie dzieci =>duże zakupy w cyklu "spending curve", a zatem było co opodatkowywać bo był wzrost. Obecnie nie ma wzrostu, jest tylko wzrost długu. Dotknij stóp procentowych o choćby 100 punktów bazowych na rynkach DM a poleje się krew..

Ale wracając do wątku głównego -btw dzieki ohmygod że go założyłeś - porozmawiajmy raczej o tym jakie warunki musiałyby zostać spełnione aby prawdziwe hifi wróciło pod strzechy i do łask co poprawiłoby sytuację producentów na rynku. Powiedzieliśmy już sobie że:

1. odbudowa klasy średniej

2. wzrost metrażu w habitacie

dodaję:

3. edukacja młodych aby nie niszczyli sobie słuchu pchełkami dousznymi, loudnessem itp.

4. promocja wysokiej kultury - wydarzeń z nurtu muzyki akustycznej (brzmienie instrumentów w naturze) - to daje osłuchanie, nikt kto się oslucha nie kupi gównianego sprzętu w sklepie

5. edukacja techniczna (jak wiemy kuleje w ostatnich latach)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Airmike napisał:

To co wklejasz w żaden sposób nie kłóci się z tym co ja powiedziałem: ostatni centyl jest najsprawniejszy w unikaniu opodatkowania bo ma największą motywację (dochody) i możliwości (pochodna dochodów).  Podajesz również przykład lat 50-ych i 60-tych jako realnie najwyższego opodatkowania dochodów - odpowiem Ci dlaczego - rozgrzane gospodarki na 8 cylindrach odbudowujące się po zniszczeniach wojennych i optymizm w ludziach + rodzące sie dzieci =>duże zakupy w cyklu "spending curve", a zatem było co opodatkowywać bo był wzrost. Obecnie nie ma wzrostu, jest tylko wzrost długu. Dotknij stóp procentowych o choćby 100 punktów bazowych na rynkach DM a poleje się krew..

Ale wracając do wątku głównego -btw dzieki ohmygod że go założyłeś - porozmawiajmy raczej o tym jakie warunki musiałyby zostać spełnione aby prawdziwe hifi wróciło pod strzechy i do łask co poprawiłoby sytuację producentów na rynku. Powiedzieliśmy już sobie że:

1. odbudowa klasy średniej

2. wzrost metrażu w habitacie

dodaję:

3. edukacja młodych aby nie niszczyli sobie słuchu pchełkami dousznymi, loudnessem itp.

4. promocja wysokiej kultury - wydarzeń z nurtu muzyki akustycznej (brzmienie instrumentów w naturze) - to daje osłuchanie, nikt kto się oslucha nie kupi gównianego sprzętu w sklepie

5. edukacja techniczna (jak wiemy kuleje w ostatnich latach)

 

ten wzrost jest nadal nigdy w historii w ciagu roku nie wytwarzano tyle bogactwa co mininonym roku

problem jest z dystrybucja bo na zachodzie - wszelkie efekty wzrostu trafiaja w do tego 1% i wielkich korpo i to jest problem

drugi problem to skorumpowane rzady ktore taka polityke umozliwiaja i wszelkie straszenie krachem zalamaniem

jesli tylko zamachniemy sie z wiekszymi podatkami

podobnie zrobilo sie w polsce przy okazji 30 krotnosci dzieki ktorej najlepiej zarabiajacy placa nizsza stawke podatkowa niz dajmy na to szeregowy praconik lidla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż to żaden problem. Nie musowo mieć 40 metrów i kolumn z 30 cm wooferami. Normalnie do słuchania muzyki, nie hardbassu, wystarczy odsłuch w trojkacie rownobocznym . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlug ? nie zdajesz sobie sprawy jak zadluzone byly gospodarki zachodu po drugiej wojnie

a mimo wszystko sie krecilo wlasnie dlatego ze wiekszosc wzrostu gospodarczego trafiala do klasy sredniej

co samistnie napedzalo gospodarke

zupelnie jak w PL i przekierowanie strumieni pieniezncyh w formie zwrotow podatkow zwanych 500 plus celem zwiekszenia bazy

konsumpcyjnej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Audio.Japan said:

Metraż to żaden problem. Nie musowo mieć 40 metrów i kolumn z 30 cm wooferami. Normalnie do słuchania muzyki, nie hardbassu, wystarczy odsłuch w trojkacie rownobocznym . 

pozwól że się nie zgodzę. wędrowałem po różnych pokojach w życiu i IMO nie ma możliwości wygenerować sceny w 10 m2 takiej jak w 30 m2 czy większym metrażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Airmike napisał:

pozwól że się nie zgodzę. wędrowałem po różnych pokojach w życiu i IMO nie ma możliwości wygenerować sceny w 10 m2 takiej jak w 30 m2 czy większym metrażu.

Racja. Takiej skali jak w 30 m nie. Jednak cała reszta jak dobry imiging , scena w głąb , uwolnienie dźwięku nie kolumn będzie to samo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bl4ck napisał:

Za głupie śmieci w tym roku miałem podwyżkę ~ 30% u innych znajomych nawet 40% więcej, trzeba mieć wyprany mozg żeby twierdzić że podatki są niższe.

Trzeba zrozumieć dlaczego. U mnie wzrosło o 200%. Nie 20%, tylko 200! Doszliśmy do takiej konsumpcji że nikomu już prawie nie opłaca się odzyswkiwac surowców typu plastik, szkło. Dziś tona białego szkła kosztuje grosze w skupie, podobnie reszta. Dlatego spółki komunalne podnoszą ceny. Nawet huty opony kupują za dosłowny grosz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ohmygod napisał:

a dlug ? nie zdajesz sobie sprawy jak zadluzone byly gospodarki zachodu po drugiej wojnie

a mimo wszystko sie krecilo wlasnie dlatego ze wiekszosc wzrostu gospodarczego trafiala do klasy sredniej

co samistnie napedzalo gospodarke

zupelnie jak w PL i przekierowanie strumieni pieniezncyh w formie zwrotow podatkow zwanych 500 plus celem zwiekszenia bazy

konsumpcyjnej

zupelnie nie wiesz co sie dzieje wokol Ciebie.z ciekawosci czym sie zajmujesz?

bo opowiadasz bajki.

z kurwizji jestes?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, ohmygod said:

a dlug ? nie zdajesz sobie sprawy jak zadluzone byly gospodarki zachodu po drugiej wojnie

doskonale zdaję sobie sprawę, mogę tu zarzucić tyle infografik że mnie zbanują

5 minutes ago, ohmygod said:

a mimo wszystko sie krecilo wlasnie dlatego ze wiekszosc wzrostu gospodarczego trafiala do klasy sredniej

 

upraszczasz, czas zawirowań wojennych nie wybiera ofiar, a odbudowa pochodziła z a)kapitału tych co go mieli lub zdobyli podczas zawieruchy i w mętnej wodzie oraz jako pochodnej zaciągnięcia długu b) pracy tych co go nie mieli . Domyśli się kto zyskał więcej.

5 minutes ago, ohmygod said:

co samistnie napedzalo gospodarke

nic samoistnie nie napędza gospodarki . mit o niewidzialnej ręce rynku (szczególnie tzw. "wolnego") już dawno upadł.

5 minutes ago, ohmygod said:

zupelnie jak w PL i przekierowanie strumieni pieniezncyh w formie zwrotow podatkow zwanych 500 plus celem zwiekszenia bazy konsumpcyjnej

to nie jest żaden zwrot podatków! Otrzymują go rownież ci którzy nie płacą żadnych lub rawie żadnych (poza pośrednimi) podatków, wiec nie ma mowy o żadnym zwrocie (na pewno nie w każdym indywidualnym przypadku co skreśla prawdziwość twojej tezy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rafal735r napisał:

Trzeba zrozumieć dlaczego. U mnie wzrosło o 200%. Nie 20%, tylko 200! Doszliśmy do takiej konsumpcji że nikomu już prawie nie opłaca się odzyswkiwac surowców typu plastik, szkło. Dziś tona białego szkła kosztuje grosze w skupie, podobnie reszta. Dlatego spółki komunalne podnoszą ceny. Nawet huty opony kupują za dosłowny grosz. 

i ogromna plama pacyficzna smieci,ktorych wlasciciele to wielkie koncerny i korporacje.

jesli znajomi politykow,nie dostana kasy,dotacji na zajecie sie tematem smieci,ceny ich wywozu beda rosly.

ta ustawa sprzed kilku lat to sciema.oszustwo,wydymano 38milionow Polakow.z usmiechem na twarzy.

lasy,i pobocza drog nadal pelne smieci,(z wlasnych obserwacji)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozemy zejść już z tematu podatków i wrócić do audio? Obserwując rynek można zauważyć także pewne pozytywy. Małych "garażowych" producentów, również w PL jest calkiem sporo, więc chyba nie jest AŻ TAK ŹLE. Czy myślicie że możliwy jest powrót "silników" tego rynku do korzeni czyli do małych manufaktur? Przed nimi bardzo często stoi pułapka "wzrostu" czyli nawet w przypadku pierwotnego sukcesu bardzo ciężko im przekroczyć granicę "garażu" i wprowadzenie w życie efektu skali. Co sądzicie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obecnych kosztach prowadzenia dzialalnosci tylko szara strefa wchodzi w gre.

zaklady odziezowe Warmia,po 60latach ,skonczyly dzialalnosc,przyczyna utrata plynnosci.

 

przy rzadach "okraglostolowcow" roznej masci,w naszym kraju dobrze dziac sie nie bedzie.to klika,mafia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smutna konkluzja na nadchodzący rok...jednak życzę wszystkim zainteresowanym sceną audio zarówno po stronie konsumpcji jak i produkcji samych sukcesów w nadchodzącym roku 2020! A przede wszystkim mądrości w wyborach, bezkompromisowości w dążeniu do celu i szacunku dla innych!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek7776 napisał:

przy rzadach "okraglostolowcow" roznej masci,w naszym kraju dobrze dziac sie nie bedzie.to klika,mafia.

To nie moje słowa,pochodzą z pewnego reportażu emitowanego jakiś czas temu,a jak w czaśie dobrej oglądalności czyli gdzieś w okolicy 23.40,bohater reportażu były działacz "S" facet z wykształceniem żeby nie było że kolejny "bolek" powiedział coś takiego "dokonano prywatyzacji i sprzedano dobre rokujące firmy za cenę płotu którym je ogrodzono" ja sobie poradziłem,reszta poszła na przysłowiowy bruk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatki ? teraz to mamy bardzo niskie podatki, sprawdz sobie jakie podatki byly w usa niemczech angliii francji w latach 50 tuch 60 tych
to stara spiewka i kompletnie nietrafiona diagnoza ze wszystkiemu winne podatki.......masz bardzo nieprawdziwy obraz rzeczywistosci....
Wiesz, jak twierdzisz, że teraz są niskie podatki, to nie ma sensu dyskutować.
Pośrednie, bezpośrednie opodatkowanie, podatki naliczane od wcześniej naliczonego podatku, inflacja, kolejny ukryty podatek. Jak dla Ciebie suma tego to nic, to albo jesteś z tych co to wódka powinna być za 100zl za litr to mniej ludzi będzie pić, albo Ty masz błędne pojęcie o świecie. Stawiam na oba przypadki na raz.
Co z tego że wtedy były wyższe w USA? Przede wszystkim do czego to doprowadziło, cały new deal etc. ???
Do niczego dobrego.
Czyja stara spiewka? Bogactwo nie bierze się z dekretu ministra, A z ciężkiej pracy ludzi, ich chęci, ryzyka. Na pewno nie z tego, że rząd rozda nie swoje pieniądze.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda!!!! W ostatnich 30 latach nie bylo mniejszych podatkow w PL niz OBECNIE
podatki dochodowe sa nizsze niz w latach 90tych
podatki of osob prawnych sa nizsze niz latach 90 tych o kilkadziesiat procent (tak stawki polecialy)
wiek emerytalny zostal przywrocony do poprzedniego stanu - co oznacza (obnizenie opodatkowania tak jest nizszy wiek emerytalny to mniejsze opodatkowanie czlowieka w calym cyklu jego zycia)
swiadczenia 500 plus na dzieci to NIZ INNEGO JA OBNIZENIE DLA WIEKSZOSCI RODZIN podatkow (w praktyce nie placa podatku dochodowego a najbiedniejsze nie tylko dochodowego ale i czesci VAT)
NIGDY w 3 rp zwykla firma prawdziwa firma (czyli spolka zoo akcyjna) nie placicly tak niskich efektywnych stawek podatkowych jak w ostatnich latach podobnie zwykli ludzie a zwlaszcza rodziny z dziecmi
Ideologia odbiera ci realny oglad sytuacji w PL
juz nie mowiac o tym ze zniesiono podatki od spadkow i darowizn kregu najblizszej rodziny
przez co nie bedziesz musial placic podatku za dom odziedziczony po rodzicach
czy tez udzialow w spolkach kapitalowych
 
Powiem tak. Mylisz przyczyny, skutki, konsekwencje. A ten tekst o obniżaniu podatków na zachodzie co jest przyczyną transferowana pieniędzy do tych kilku %.
Przykrość, Ale rozumiem. Takie pojęcie o ekonomii ma wyborca PiS, Razem, w sumie SLD, chyba nawet większość PO czy jak oni tam teraz. Wmawia się ludziom sukces, sam słyszę każdego dnia z tv, że podatków nie podwyzszamy, a dzień później sejm przegłosował podwyższenie akcyzy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatek Belki na kilka miesiecy,a to bylo juz z 17lat temu,i zostal

to sa oszusci,smiecia.

wszyscy rzadzacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grutka napisał:

Pewnie chiński, ja nie jestem optymistycznie  nastawiony, będą  pakować  badziew do środka   oby taniej oby  taniej 

Nie, czemu? A angielskie top marki które obecnie odzywają?

Wharfdeale, audiolab, castle czy Vincent? Kapitał chiński.

 

Wydaje mi się że nieco przesadzacie z tym zatraceniem historii. Obecnie na rynku jest kilka firm które na prawdę mają historię we krwi, reszta i tak dawno ja porzuciła. Zostało jedynie logo. To nasze złudzenie że ciągle wybieramy produkt danej marki. Inżynierowie przechodzą z firmy do firmy czasem jest o tym mowa jak: dan dagostino, kef-elac, primare, tannoy-fyne.

Tak samo kapitał, zarząd, cele i wizję.

Ja im kibicuje i liczę że zostanie to kupione na przykład przez elaca ? czy kefa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ASURA napisał:

Gorszy towar wypiera lepszy to znana cecha wolnego rynku.

Niestety, ale taka prawda, że aby zarobić, trzeba g... klientom wciskać. Najlepiej puste opakowania. Tu dla porównania moje małe Onkyo a5vl

611SMrDBgvL.jpg

 

a tu Cambridge Audio Topaz AM10

cambridge-am10_interior.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie,lepiej klientom wciskac certyfikaty CO2.

to jest najwieksza sciema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, 5z0p3n napisał:

Nie, czemu? A angielskie top marki które obecnie odzywają?

Wharfdeale

 

 

To była w latach 70-80 budżetówka, jedynie fajne katalogi i dane w katalogach mieli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airedale_Heritage_1_300x.jpg?v=156083295

Airedale_Heritage_9_300x.jpg?v=156083323

Budżetówka.

Produkowane od 40 lat.

40 000 USD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.