Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo czy firma bankrutuje ? Akcje w 2,5 roku stracily 90%


ohmygod

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
18 godzin temu, szymon1977 napisał:

Niestety, ale taka prawda, że aby zarobić, trzeba g... klientom wciskać. Najlepiej puste opakowania. Tu dla porównania moje małe Onkyo a5vl

611SMrDBgvL.jpg

 

a tu Cambridge Audio Topaz AM10

cambridge-am10_interior.jpg

 

Szymon, no dopiero  co,w innym temacie, naganiacze  i barany pisali, że to lepiej że nic w środku nie ma, bo to skraca tor audio i jest lepszy dźwięk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maciek36 napisał:

Powiem tak. Mylisz przyczyny, skutki, konsekwencje. A ten tekst o obniżaniu podatków na zachodzie co jest przyczyną transferowana pieniędzy do tych kilku %.
Przykrość, Ale rozumiem. Takie pojęcie o ekonomii ma wyborca PiS, Razem, w sumie SLD, chyba nawet większość PO czy jak oni tam teraz. Wmawia się ludziom sukces, sam słyszę każdego dnia z tv, że podatków nie podwyzszamy, a dzień później sejm przegłosował podwyższenie akcyzy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

jasnie oswiecony sie pan odezwal jak brak argumentow to obrazanie z poczuciem wyzszosci jakbys rozumy pozjadal

juz ci mowie ekonomia ala balcerek to nie jest zadna ekonomia tylko grabiez masz bardzo slabe rozeznanie w procesach ktore zaszly w ostatnich kilku dekadach, te twoje kilka zdan niczym przedruki kurskiego z wyborczej

masz net mozesz sobie sprawdzic jakie stawki podatkowe byly w 2000 jakie sa teraz

jakie byly swiadczenia z budzetu jakie sa teraz liczby nie klamia

na przestrzeni 20 lat podatki w polsce zostaly bardzo obnizone - i jakkolwiek bardzo by sie to klocilo z twoimi urojeniami TO JEST NIEPODWAZALNY FAKT.

 

 

21 godzin temu, tomek7776 napisał:

podatek Belki na kilka miesiecy,a to bylo juz z 17lat temu,i zostal

to sa oszusci,smiecia.

wszyscy rzadzacy.

chciales do unii to masz podatek belki

w kazdym cywilizowanym kraju jest podatek od zyskow kapitalowych

w polsce jest jeden z nizszych

w iinych krajach oprocz podatku belki masz jeszcze podatki od obrotu papierami wartosciowymi jak oplata semplowa w UK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,nie chce nowego roku zaczynac od sporow,ale Twoja wiedza w tym temacie,jak i w wielu innych jest zadna.

poczytaj sobie o tym na co mi odpisales.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, antymalkontent napisał:

Coś Ty jakiś nowy propagandzista dobrej zmiany czy ogólnie coś Ci bez obrazy wyprało mózg. Podatków jest coraz więcej sam VAT to masz niemal 1/4. Jak masz etat to przecież prawie połowę płacisz podatków nie ważne że rozłożone na kilka podatków i na pracodawce i na pracownika ważne że razem opodatkowanie wychodzi prawie połowę tego co zarobisz. Z tego co zarobisz prawie 1/4 wydając dajesz na VAT. Przy benzynie prawie wszystko. Do tego szereg ukrytych np. Rosnące koszty śmieci różne opłaty i tak dochodzimy do około 70-80% opodatkowania.

powatrzam ci matole po raz n podatek VAT inne podatki posrednie  wprowadzono poniewaz BOGACI UNIKAJA OPODATKOWANIA I SKORUMPOWANE RZADY OD LAT na to pozwalaja jesli wielkie korpo maja czesto efektywny stawki podatku rzedu kilka % albo i mniej, 

jesli taki kulczyk nie placi podatku spadkowego od odziedziczonej fortuny  to ktos musi zaplacic i placi to ciemny lud

a kiedy ci mowie ze podatki dla bogattych drastycznie spadly zwlaszcza od reform reagana i nastania neolumpenliberalizmu

ktos te podakti musi placic. BOGACI NIE KONSUMUJA SWOICH MAJATKOW poniewaz sa ulokowane w aktywach rejestrowanych w rajach podatkowych i na zwykla konsumpcje nawet ta ostentacyjna wydaje tylko ulamek swoich zasobow

nawet sam buffet przyznaje placi nizsza stawke podatku niz jego sekretarka tylko jaki procent swoich dochodow konsumuje buffet a jaki pracownica

swiat stanal na glowie - a jak czlowiek debilowi podstawy tlumaczy to go wyzywaja od pisowcow ku r w a ja z pisem nie mam nic do czynienia

co za ciemnota umyslowa to forum czyta ja pie rd....

PRostych faktow nie potraficie zrzoumiec- niskie podatki dla bogatych to raz

wyzszy dlug publiczny

dwa wieksze opodatkowanie zwyklych ludzi

gorsza sfera publiczna i zwiazana z tym masa problemow

 

10 minut temu, tomek7776 napisał:

kolego,nie chce nowego roku zaczynac od sporow,ale Twoja wiedza w tym temacie,jak i w wielu innych jest zadna.

poczytaj sobie o tym na co mi odpisales.

 

zabawne ja to samo mysle to tobie

dowody prosze

argumenty

ja ci pokazalem profesjonalny case zrobiony przez naukowcow tytancizna praca

choc niezgodna z twoim ograniczonym pojmowaniem swiata

udowodnij mi ze ze podatki w polsce byly nizsze 20 lat temu niz obecnie

23 godziny temu, antymalkontent napisał:

Coś Ty jakiś nowy propagandzista dobrej zmiany czy ogólnie coś Ci bez obrazy wyprało mózg. Podatków jest coraz więcej sam VAT to masz niemal 1/4. Jak masz etat to przecież prawie połowę płacisz podatków nie ważne że rozłożone na kilka podatków i na pracodawce i na pracownika ważne że razem opodatkowanie wychodzi prawie połowę tego co zarobisz. Z tego co zarobisz prawie 1/4 wydając dajesz na VAT. Przy benzynie prawie wszystko. Do tego szereg ukrytych np. Rosnące koszty śmieci różne opłaty i tak dochodzimy do około 70-80% opodatkowania.

mimo tego te podatki sa i tak nizsze niz kiedys

licza sie efekty netto - nie tylko to lud zaplacil w podatkach ale i co dostal w transferach

a do ludzi poszlo 100 mld - i to obnizce wielu stawek w tym pIT i niektorych podatkow jak akcyza na prad oplata przesylowa

do tego trzeba doliczyc dotacje dla firm rocznie miliardy .....

doplaty dla rolnikow

ja jednak smiem twierdzic ze laczny efekt netto jest bardzo korzystny w stosunku tego co bylo

ba jeszcze zrzoumiesz jak odziedziczysz dom albo firme po rodzicach i nie zplacisz podatku od darowizm

co placono jescze przed 2007 rokiem i nie byly to male kwoty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np  ZUS 

i nie wyzywaj ludzi od balwanow.

nie wiem skad czerpiesz swoje info,ale to sa nieaktualne dane.

a podatku od spadku,od najblizeszej rodziny nie zaplacisz,o ile nie sprzedasz nieruchomosci przed uplywem 5 lat.

a zazwyczaj chcesz sprzedac,i placisz podatek.

 

i nie pokazuj mi case ,zrobionego przez "fachfcow".bo rozsmieszasz czytajacych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek7776 napisał:

np  ZUS 

i nie wyzywaj ludzi od balwanow.

nie wiem skad czerpiesz swoje info,ale to sa nieaktualne dane.

chlopie ale ty podstaw nie pojmujesz a chcesz ze mna dyskutowac

ZUS TO NIE JEST PODATEK _ TO JEST SKLADKA na emeryture plus UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE _ ZUS JEST SWIADCZENIEM ZWROTNYM  ODLOZONYM W CZASIE - to jest ubezpieczenie

NIE CHCESZ PLACIC ZUS OK ale za leczenie za operacje dzieci i swoje (wycenianie na kilkaset tysiecy plnn) bedziesz placil sam

emeryture tez bedziesz sobie placil z wlasnych oszczednosci zobaczymy czy wyjdziesz na tym lepiej.

no widzisz ale nawet ten wstretny zus czlowieku obnizono slyszales o zycie gilowskiej i obnizeniu skaldem zus na przelomie 2007/2008

od wynagrodzen?

a slyszales ze ostatnio znowu obnizono pierwszy prog z 18% do 17%

ze pit dla malych firm o przychodach nie wiekszych niz 5 mln rocznie to tylko 9% zysku?

slyszalem ze mlodziez do 25 roku zwolniono z PIT ? ze podwojono koszty uzyskania przychodu ?

ze wprowadzono prosty ryczalt dla dzialalnosci do prawie 10 mln rocznie ?

TO SA FAKTY TO JEST RZECZYWISTOSC CZLOWIEKU

przypominasz mi mojego wujka ma ma mala firme (budowlaniec jest jednosobowa dg) i ciagle jeczy ze ten pieprzony zus

ale pewnego dnia zachorowal na serce operacje mial w polsce za darmo z specjalistycznym szpitalu

szacunkowa wycena tej operacji wraz hospitalizacja to prawie 800 tys pln (wiecej niz jego chata) i ze nie musial za to placic

podobnie jak nie musi placic pelnej kwoty za leki ktore dostaje na recepte 

te 800 tys pln - to wiecej niz on przez cale zycie tego zusu zaplacil nie mowiac o dochodowym - teraz juz nie szczeka na zus

zakmnal paszcze.

 

a teraz zadam ci CASE - wg jakiej stawki podatkowej placily PIT osoby prawne w pl w 2002 roku a jakiej obecnie 

ile podaktu od spadku i darowizn zaplaciloby rodzenstwo kulczykow gdyby ich ojciec zmarl w 2005 a ile zaplacili

obecnie .....taki prosty przyklad z zycia wziety

policz sobie ile jest mlodych osob w pl miedzy 18 a 25 rokim zycia

jaka stawke podatku placily te osoby w 2016 jaka stawke podatku zaplaca w 2020

mozna by mnozyc mnozyc mnozyc

 

 

21 minut temu, tomek7776 napisał:

np  ZUS 

i nie wyzywaj ludzi od balwanow.

nie wiem skad czerpiesz swoje info,ale to sa nieaktualne dane.

a podatku od spadku,od najblizeszej rodziny nie zaplacisz,o ile nie sprzedasz nieruchomosci przed uplywem 5 lat.

a zazwyczaj chcesz sprzedac,i placisz podatek.

 

i nie pokazuj mi case ,zrobionego przez "fachfcow".bo rozsmieszasz czytajacych.

widzis kompletnie nie znasz historii gospodarczej nie wiesz ze w 2007 zniesiono podatek od spadkow i darowizm

wiesz ile mlodych rodzin nie musialo przez to placic podatku ?

ot ostatnio u nas rodzinie  malzenstwo corka jedynaczka na studiach mieszkali z tesciowa w chacie tak ze 400-500 wartej

matka zmarla - objeli spadek - (dom w ktorym mieszkali) zaplacili tyle co oplat sadowych i podatku od czynnosci cywilno prawnych

a teraz zadam ci prace domowa ile podatku od odziedziczonego domu wartego 0,4-0,5 mln zaplacilyby  w 2002 ?

wedlug jakiej stawki podatkowej placili pit ile wynosily koszty uzyskania przychodu

ile wynosila ulga podatkowa

oraz stawki w % skladek na zus

a teraz drugie zadanie ta sama rodzina ten sam dom tylko jest darowizna zolozmy ze tesciowa nie umarla

ile podatku od darowizny zaplaciloby to malzenstwo w 2002 a ile zaplacili by teraz powiedzmy ze tesciowa przepisala dom na nich w 2016  stawka podatku kwota - maz jest synem tej kobiety

31 minut temu, tomek7776 napisał:

np  ZUS 

i nie wyzywaj ludzi od balwanow.

nie wiem skad czerpiesz swoje info,ale to sa nieaktualne dane.

a podatku od spadku,od najblizeszej rodziny nie zaplacisz,o ile nie sprzedasz nieruchomosci przed uplywem 5 lat.

a zazwyczaj chcesz sprzedac,i placisz podatek.

 

i nie pokazuj mi case ,zrobionego przez "fachfcow".bo rozsmieszasz czytajacych.

ok nie jestes balwanem tkwisz w bledzie gdyz nie dysponujesz pelna informacja

masz w zwiazku z tym dysonans poznawczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z obnizeniem ZUS,za Gilowskiej,to byla sciema,bo nie byla odprowadzana skladka emerytalna,tak jak to jest obecnie,tzw maly zus Mateuszka oszusta.

nie odpowiedziales mi ,nam,czym sie zajmujesz?

bo twoja wiedza jest zerowa.

a o opiece zdrowotnej,jej dostepnosci,i lapowkach za operacje to popytaj ludzi wokolo.

albo Grodzkiego ,marszalka senatu,on Ci opowie co i jak.

zreszta widze,ze jestes jeszcze pod wplywem nocy sylwestrowej,upalony jakis,pobudzony,gardlo bys mi przegryzl,jak pisza ludzie o twoich bzdurnych wynaturzeniach,zaklinaniu rzeczywistosci

do tego sprawa podatku Vat,

zmiany stawek ,itp,,,

Ty naprawde jestes oderwany od naszej rzeczywistosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2019 o 14:54, ohmygod napisał:

okropna moda i katastrofa dla sluchu

Słuchałem na słuchawkach od dziecka. W wieku 27 lat doskonale słyszę częstotliwość 19Khz. 20 ledwo co w cichym pomieszczeniu. Słuchawki nie niszczą słuchu jak się na nich za głośno nie słucha. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG...

 tego się nie da czytać...

ja nie mogę wkleić tu zdjęć/wykresów czy tabel bo pochodzą  z płatnych i drogich źródeł i nie będę łamał praw autorskich ani uszczuplał dochodów ich twórców ale każdy kto czyta te wpisy niech oceni rzeczywistość w oparciu o FAKTY i wie że fakty są takie:

1. podatek dochodowy w formie mniej więcej jaką znamy (progresywny) to jest całkiem nowożytny wymysł, o ile pamietam  jednym z pierwszych krajów "bogatych" które go wprowadziły była Dania (1870r) , Japonia(1887r), Prusy (1891r), Szwecja (1903r?), Wielka Brytania(1909), Stany Zjednoczone(1913), Francja(1914)

2.udział wpływów podatkowych (całość wpływów podatkowych) w dochodzie narodowym w "bogatych" - pozostańmy przy tej nomenklaturze - krajach stale rósł i w latach 1870-1910 wynosił poniżej 10%, począwszy od 1910 rósł i w 1970 r. uzyskał wartości od 30% do 55% w zależności od kraju (2010r.) i od tamtego czasu ustabilizował się na mniej więcej takim poziomie (w zależności od kraju trochę rosnąc lub spadając co nie zmienia w żaden sposób ogólnego obrazu). PODATKI W BADANYM 140 LETNIM OKRESIE NIE SPADAJĄ!

3.Stawki podatku dochodowego stosowane do najwyższych  w tych krajach dochodów w zależnosci od kraju osiągały wartości nawet 94% (Victory Tax Act 88% stawka podstawowa wraz z różnymi dodatkami) w roku 1944 i między ok. 1940 r a 1980 r. były najwyższe (ze znacznymi różnicami w zależnosci od kraju) i od tego czasu systematycznie spadały aby w 2010 r osiągnąć między 40% a 55% w zalezności od kraju przy czym np. w USA w 1988 r wynosiła ona niskie 28%.

Długookresowych danych do analizy dla border markets, republik bananowych , krajów trzeciego świata i innych zielonych wysp i mało istotnych na arenie światowej gospodarek po prostu brak bo każdy watażka co się do rządzenia dorwie albo "pali archiwum" albo zmienia metodologię liczenia aby się nie dało porównać.

@ohmygod wydajesz się mylić wiele podstawowych pojęć jak udział opodatkowania w dochodzie narodowym  vs stawki opodatkowania dla dochodów najwyższych ale nie może być inaczej skoro traktujesz "transfery do ludności" jako zwrot podatku. To jest błędne rozumowanie prowadzące do bardzo błędnych wniosków i potem taka "gorąca" dyskusja. Otwierając temat przytoczyłeś linka do stooq, myślałem że to będzie fajna dyskusja na poziomie ale wiem że nie ma na to szans. Zamknij ten temat bo "dyskusja" zeszła na niewłaściwe tory a wpisy mówiące że podatki spadają wprowadzają czytelników w błąd.

 

51 minutes ago, Funnykris said:

Słuchałem na słuchawkach od dziecka. W wieku 27 lat doskonale słyszę częstotliwość 19Khz. 20 ledwo co w cichym pomieszczeniu. Słuchawki nie niszczą słuchu jak się na nich za głośno nie słucha. 

powinieneś się cieszyć. nie tylko głośne słuchanie uszkadza słuch ale także wydzielane ciepło nie pomaga utrzymywać go w dobrej kondycji. Także jeśli słuchawki to na uszy a nie do kanału i uwaga na tendencję do przekrzykiwania otoczenia lub sąsiada obok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem takiego offtopu. 
Wrócę może do tematu. Onkyo miłośnikom sprzętu grającego od dawna kojarzy się z tanizną i badziewiem. Podobnie jak Pioneer. Janusz w MM wybierze Sony albo jakiegoś Philipsa a w salonie audio zawsze znajdzie się coś lepszego. Jeszcze jak salon sprzedaje używki to trzeba na głowę upaść żeby to kupić. Wbrew pozorom rynek HiFi ma się nieźle. Pojawiają się nowe ciekawe urządzenia, ostatnio widzimy postępy w technologii wzmacniaczy w klasie D (każdy kto słyszał wzmacniacze NuPrime wie o co chodzi). W salonach audio praktycznie każdego dnia sprzedają się jakieś klocki. 

27 minut temu, Airmike napisał:

powinieneś się cieszyć. nie tylko głośne słuchanie uszkadza słuch ale także wydzielane ciepło nie pomaga utrzymywać go w dobrej kondycji. Także jeśli słuchawki to na uszy a nie do kanału i uwaga na tendencję do przekrzykiwania otoczenia lub sąsiada obok.

Dokanałówek czasami w autobusie słuchałem ale szybko przerzuciłem się na wokółuszne. Teraz głównie kolumny ale codziennie mam na uszach słuchawki. Ciepła wiele nie ma bo to model otwarty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat schodzi na boczny plan.

Wróćmy zatem do meritum. Zróbmy ściepę i wykupimy Onkyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Funnykris napisał:

Dawno nie widziałem takiego offtopu. 
Wrócę może do tematu. Onkyo miłośnikom sprzętu grającego od dawna kojarzy się z tanizną i badziewiem. Podobnie jak Pioneer. Janusz w MM wybierze Sony albo jakiegoś Philipsa a w salonie audio zawsze znajdzie się coś lepszego. Jeszcze jak salon sprzedaje używki to trzeba na głowę upaść żeby to kupić. Wbrew pozorom rynek HiFi ma się nieźle. Pojawiają się nowe ciekawe urządzenia, ostatnio widzimy postępy w technologii wzmacniaczy w klasie D (każdy kto słyszał wzmacniacze NuPrime wie o co chodzi). W salonach audio praktycznie każdego dnia sprzedają się jakieś klocki. 

Dokanałówek czasami w autobusie słuchałem ale szybko przerzuciłem się na wokółuszne. Teraz głównie kolumny ale codziennie mam na uszach słuchawki. Ciepła wiele nie ma bo to model otwarty.

to sony robi wzmaki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ohmygod napisał:

to sony robi wzmaki ?

Robi wieże stereo. A z takimi wieżami właśnie konkurują często zestawy Onkyo + tanie kolumny. Ludziom Sony kojarzy się wciąż z jakością choć jedyną rzeczą którą naprawdę warto od nich kupić jest konsola. Podałem Sony jako przykład. Chodzi mi o to że Onkyo poszło w marketowy sprzęt gdzie sobie nie radzi a olało rynek Hifi na którym mogli ugrać coś na marce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
41 minut temu, 5z0p3n napisał:

Temat schodzi na boczny plan.

Wróćmy zatem do meritum. Zróbmy ściepę i wykupimy Onkyo

Temat zszedł  już dawno na boczny plan hahahahaha  ? A co do Sony to jeszcze teraz robi świetne telewizory ,chyba jedne z najlepszych na rynku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grutka napisał:

A co do Sony to jeszcze teraz robi świetne telewizory ,chyba jedne z najlepszych na rynku 

Eeeee chyba jednak nie. Który na przykład?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grutka napisał:

Temat zszedł  już dawno na boczny plan hahahahaha  ? A co do Sony to jeszcze teraz robi świetne telewizory ,chyba jedne z najlepszych na rynku 

Dopóki nie podłączysz do niego dysku z większą ilością filmów albo zdjęć. Mieli niemiłosiernie długo zanim przetrawi całość. Tak swoją drogą Sony to marka zasłużona w świecie audio. Zawsze mnie dziwiło że porzucili temat kolumn i wzmacniaczy. Nawet dzisiaj gdyby wyszli z CD, DAC, wzmacniaczami itd. mogliby namieszać na rynku ze względu na markę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony robi przecież pełnowymiarowe amplitunery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Raczej egzotyka dla fanów Sony



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, ohmygod said:

to sony robi wzmaki ?

ma w ofercie UDA-1 dac/wzmak 2x23W. To uwłacza temu co kiedyś robili

EDIT: powyższe to chyba już suche maliny, chyba już nie robią tego ale na www sony jeszcze wisi, więc klasycznego  2ch audio nie mają, tylko ampli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
nie aktualne info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Onkyo poszło w ślady H/K i nie ma za czym płakać.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Grutka napisał:

Temat zszedł  już dawno na boczny plan hahahahaha  ? A co do Sony to jeszcze teraz robi świetne telewizory ,chyba jedne z najlepszych na rynku 

chyba raczej samsung ,panasonic,i loewe.

wszyscy ,z sony lacznie korzystaja z matryc samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grutka napisał:

Szymon, no dopiero  co,w innym temacie, naganiacze  i barany pisali, że to lepiej że nic w środku nie ma, bo to skraca tor audio i jest lepszy dźwięk 

Napiszę ci tyle nie masz pojęcia o czym piszesz i Twoje doświadczenie w audio jest zapewne marne pewnie grasz na jednym budżetowym zestawie w domu i nic żeś więcej nie słyszał, osoby które się udzielały w tamtym temacie przeszły drogę od sprzętu vintage po wzmacniacze lampowe aż do współczesnych klocków z wyższej półki, a Ty możesz sobie popisać póki co o dyskotekowych heco aurora i podrzędnym onkyo i oceniać dalej dźwięk po wnętrzu wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Airmike napisał:

OMG...

 tego się nie da czytać...

ja nie mogę wkleić tu zdjęć/wykresów czy tabel bo pochodzą  z płatnych i drogich źródeł i nie będę łamał praw autorskich ani uszczuplał dochodów ich twórców ale każdy kto czyta te wpisy niech oceni rzeczywistość w oparciu o FAKTY i wie że fakty są takie:

1. podatek dochodowy w formie mniej więcej jaką znamy (progresywny) to jest całkiem nowożytny wymysł, o ile pamietam  jednym z pierwszych krajów "bogatych" które go wprowadziły była Dania (1870r) , Japonia(1887r), Prusy (1891r), Szwecja (1903r?), Wielka Brytania(1909), Stany Zjednoczone(1913), Francja(1914)

2.udział wpływów podatkowych (całość wpływów podatkowych) w dochodzie narodowym w "bogatych" - pozostańmy przy tej nomenklaturze - krajach stale rósł i w latach 1870-1910 wynosił poniżej 10%, począwszy od 1910 rósł i w 1970 r. uzyskał wartości od 30% do 55% w zależności od kraju (2010r.) i od tamtego czasu ustabilizował się na mniej więcej takim poziomie (w zależności od kraju trochę rosnąc lub spadając co nie zmienia w żaden sposób ogólnego obrazu). PODATKI W BADANYM 140 LETNIM OKRESIE NIE SPADAJĄ!

3.Stawki podatku dochodowego stosowane do najwyższych  w tych krajach dochodów w zależnosci od kraju osiągały wartości nawet 94% (Victory Tax Act 88% stawka podstawowa wraz z różnymi dodatkami) w roku 1944 i między ok. 1940 r a 1980 r. były najwyższe (ze znacznymi różnicami w zależnosci od kraju) i od tego czasu systematycznie spadały aby w 2010 r osiągnąć między 40% a 55% w zalezności od kraju przy czym np. w USA w 1988 r wynosiła ona niskie 28%.

Długookresowych danych do analizy dla border markets, republik bananowych , krajów trzeciego świata i innych zielonych wysp i mało istotnych na arenie światowej gospodarek po prostu brak bo każdy watażka co się do rządzenia dorwie albo "pali archiwum" albo zmienia metodologię liczenia aby się nie dało porównać.

@ohmygod wydajesz się mylić wiele podstawowych pojęć jak udział opodatkowania w dochodzie narodowym  vs stawki opodatkowania dla dochodów najwyższych ale nie może być inaczej skoro traktujesz "transfery do ludności" jako zwrot podatku. To jest błędne rozumowanie prowadzące do bardzo błędnych wniosków i potem taka "gorąca" dyskusja. Otwierając temat przytoczyłeś linka do stooq, myślałem że to będzie fajna dyskusja na poziomie ale wiem że nie ma na to szans. Zamknij ten temat bo "dyskusja" zeszła na niewłaściwe tory a wpisy mówiące że podatki spadają wprowadzają czytelników w błąd.

 

powinieneś się cieszyć. nie tylko głośne słuchanie uszkadza słuch ale także wydzielane ciepło nie pomaga utrzymywać go w dobrej kondycji. Także jeśli słuchawki to na uszy a nie do kanału i uwaga na tendencję do przekrzykiwania otoczenia lub sąsiada obok.

wielkie dzieki za ten mentorski ton niczym nieoduczony profesor ale copy paste w wikipedii i kilku opracowan potrafi zrobic kazdy duren

ja ci pisze o faktach i o tym ze wielkie korpo i superbogaci przerzucaja ciezar podatkowy garb zwyklego obywatela i panstwo (dlug publiczny)

jesli tego nie dostrzegasz to co ja moge ci odpowiedziec......wydaje

i oczywiscie ze transfery 500 plus mozna potraktowac jako obnizke opodatkowania

zadam ci pytacie ile wyniosly wplywy z pit od osob fizycznych w 2017 ?

ile wyniosly transfery 500 plus  podaj kwoty -

gdzie tu widzisz blad rozumowania - bo co z regulka sie nie zgadza ?

jesli rodzina z dwojka dzieci przez rok dostaje od panstwa prawie tyle ile zaplacila podatku dochodowego

to co to jest ? jak zykle brak argumentow i obrazanie

nie odniosles sie z kompletnie do wynikow badania ktore wkleilem

wiem ze w pl mamy twardoglowych liberalow zaczadzonych mysleniem pewnego profesorka ale jest swiat poza serio

kompletnie rowniez pominales takie kwestie jak udzial podatkow a kwestia sciagalnosci podatkow

podobnie wyzszy wiek emerytalny - to ukryte podniesienie podatkow to potrafi skumac kazdy kto potrafi myslec....ale w podrecznikach o tym nie pisza

 

 

 

 

4 minuty temu, zeta-j napisał:

Napiszę ci tyle nie masz pojęcia o czym piszesz i Twoje doświadczenie w audio jest zapewne marne pewnie grasz na jednym budżetowym zestawie w domu i nic żeś więcej nie słyszał, osoby które się udzielały w tamtym temacie przeszły drogę od sprzętu vintage po wzmacniacze lampowe aż do współczesnych klocków z wyższej półki, a Ty możesz sobie popisać póki co o dyskotekowych heco aurora i podrzędnym onkyo i oceniać dalej dźwięk po wnętrzu wzmacniacza.

padlem.....jak szlachcic do chlopa panszczyznianego, oj wielka czujemy potrzebe dowartosciowania co ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek audio jest przesycony, purystow wymagajacych najwyzszej klasy sprzetu jest malo, zbyt malo aby duze firmy mogly istniec i zarabiac w tym segmencie rynku, utrzymanie linii produkcyjnej, labolatorium badawczego, inzynierow przewyzsza zyski. Ludzie oczekuja swiecidelek, mp3, bt i 2x 5000w w jednym opakowaniu, firmy ktore chcialy istniec zaczely produkować chłam, inne przebranzowily sie lub zamkneli swoje fabryki audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starych gigantow broni sie juz w zasadzie tylko Yamaha, Mark Levinson, Accuphase, Gryphon i pewnie jeszcze bym kogos znalazl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się komuś podoba czy nie Ohmygod ma całkowitą rację. Podatki od 1990r generalnie mocno zmalały. Owszem niektóre po drodze trochę wzrosły inne zniesiono całkowicie a i kilka pojawiło się nowych, uśredniając mocno jednak zmalały.

Ważne by pod pojęciem podatków mówić o podatkach a nie o wywozie śmieci, ZUSie, 500+ i takich tam innych wydatkach, które podatkami nie są, co jedynie zawierają ich procentowy udział.

A co do meritum sprawy to podatki nie wiele mają wspólnego z kondycją branży audio. Popatrzcie sobie na gęby na Audioshow i wyciągnijcie średnią wieku, pomijam już fakt, że to bal samców, młodzi mają inne podejście do słuchania muzyki niż starsze pokolenie, kurczy się po prosu klientela na porządne audio i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Edson napisał:

Popatrzcie sobie na gęby na Audioshow i wyciągnijcie średnią wieku, pomijam już fakt, że to bal samców, młodzi mają inne podejście do słuchania muzyki niż starsze pokolenie, kurczy się po prosu klientela na porządne audio i tyle.

Kurczy śię i to dramatycznie,recepta na przetrwanie to ceny z kosmosu,tylko jak długo jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, ohmygod said:

wielkie dzieki za ten mentorski ton niczym nieoduczony profesor ale copy paste w wikipedii i kilku opracowan potrafi zrobic kazdy duren

 

 

siadaj, pała!

teraz było po profesorsku

nie zniżę się do skomentowania twojej retoryki

EOT z mojej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.