Skocz do zawartości
IGNORED

Strumieniowiec


Jochan1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie jaki polecacie strumieniowiec w roli transportu. Posiadam zewnętrzny dac z którego jestem zadowolony, czyli strumieniowiec nie musi mieć daca. Na pewno musi mieć wyjście po coaxie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jochan1234 napisał:

jaki polecacie strumieniowiec w roli transportu

Zdecydowanie

https://www.audiostereo.pl/topic/121319-raspberry-pi-malinka-z-daciem-hifi-swietny-odtwarzacz-sieciowy/

Równie dobre rozwiązanie,nawet ciut tańsze moim zdaniem :

https://www.audiostereo.pl/topic/116643-daphile/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jochan1234 napisał:

Witam. Panowie jaki polecacie strumieniowiec w roli transportu. Posiadam zewnętrzny dac z którego jestem zadowolony, czyli strumieniowiec nie musi mieć daca. Na pewno musi mieć wyjście po coaxie.

Ja używam najtańszego Onkyo NS-6130. Dlaczego? Bo wszytko ma, jak mało który. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Panowie malina odpada duże i częste problemy z konfiguracją co do Onkyo też się nad nim zastanawiałem. Też biorę pod uwagę Advance Acoustic WTX-StreamPro bardzo jest mało opinii na jego temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chwalony na tym forum i nie tylko Bluesound Node2. Też nie jest drogi, więc może sprawdź wypożyczając go.Z Onkyo miałem do czynienia tylko raz. Apka trochę kuleje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem tą drogę, miałem Onkyo 6130 i oddałem. Obsługa streamu przez aplikację działa wolno i w zasadzie nadaje się co najwyżej do plików z dysku gdzie znamy strukturę i łatwo się w tym poruszać. Jeśli mówimy o obsłudze serwisów strumieniowych przez apkę Onkyo to w zasadzie jest tragedia, wyszukiwanie i menu wyłącznie tekstowe, brak okładek, widoków albumów czy playlist a do tego wolne odpowiedzi aplikacji. 

Potem spróbowałem Roon i Maliny, ale nie kręciła mnie robota typu DIY. Następny był Bluesound Node 2i i ten już został. Obsługa przez apkę BlueOS wprost genialna w porównaniu do Onkyo, nie ma wielkich różnic np w porównaniu do apki Tidal. Wszystko działa, nic się nie zacina. Dodatkowo mam zaprogramowany w nim pilot IR do podstawowej obslugi.

Dźwiękowo zaś, Onkyo miało nieco lepszą przestrzeń, jednak po zmianie zasilania w Node na liniowe Node gra jednak zauważalnie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obsługę czyli apke to w node2i jest to fenomen ,działa błyskawicznie żadnych zwiech i  jest cały czas wspierana przez firmę ,obsługa z pilota własnego np logitech masz w cenie i nie ukrywam że to mega gadżet przy np tidalu pstrykasz kawałki z łóżka żadnych myszek i szukania tabletów itp , w bonusie masz apke na win-ios-android , dzwiek z samego wbudowanego dac nie jest to hi-end ale gra bardzo przyzwoicie , natomiast z coax wyjściem na dac np hegel hd25 jest juz mocny mocny progress dzwięk sie otwiera nabiera oddechu pojawia sie separacja instrumentów jest dużo detali itd,,, ale poszliśmy jescze dalej i kolega nam robi oddzielne zasilanie z poziomu zasilaczy liniowych projekt jest bliski zakończenia i tutaj node2i ponoć według Angileskich usherów wchodzi na poziom grania 1500F , ja czekam z utęsknieniem i niecierpliwością na finisz ,zainteresowanych zapraszam do wątku gdzie można składać zamówienia i zadawać pytania ;))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten bluesound zupełnie nie podszedł dźwiekowo, podłączałem go na różne sposoby, nawet z moim dakiem grał płasko, po prostu słabo, choć aplikacja rzeczywiście genialna.

Rozważam CA V2 i chyba spróbuję/wypożyczę NuPrimeOmnia WR1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor ładny srebrny, stan idealny, Tidal hula, komplet akcesoriów z pudlem i paragonem zakupu 2014 rok, sprzedaje bo wolę Pioneera ze względu na lepszą obsługę radia internetowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Allmr napisał:

Mi ten bluesound zupełnie nie podszedł dźwiekowo, podłączałem go na różne sposoby, nawet z moim dakiem grał płasko, po prostu słabo, choć aplikacja rzeczywiście genialna.

Rozważam CA V2 i chyba spróbuję/wypożyczę NuPrimeOmnia WR1

Zgadza sie szału nie ma , ale myśle że z zasilaniem liniowym pokona moja terazniejszą kombinacje mac mini -konwerter singxer su-1 po modzie -dac hegel hd25 bo to gra lepiej ale to razem sumując koszta juz nie te ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego trochę coś fajnego kosztuje sporo. Nęci mnie jeszcze ta Yamaha potem bluesound no i Advance Acoustic WTX-StreamPro tylko jako źródło ale mało jest informacji na jego temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, freju napisał:

Zgadza sie szału nie ma , ale myśle że z zasilaniem liniowym pokona moja terazniejszą kombinacje mac mini -konwerter singxer su-1 po modzie -dac hegel hd25 bo to gra lepiej ale to razem sumując koszta juz nie te ?

Ano właśnie - koszty. Gdyby nie to po prostu kupiłbym Lumina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, muzaman napisał:

U1 Mini?

hmm chyba prawie każdy byłby lub mógłby być lepszym rozwiązaniem tak tylko myślę nie słuchałem żadnego ? ale myśle że taka rzesza ludzi na wszelkich forach sie nie myli i nie pisze bzdur 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, freju napisał:

hmm chyba prawie każdy byłby lub mógłby być lepszym rozwiązaniem tak tylko myślę nie słuchałem żadnego ? ale myśle że taka rzesza ludzi na wszelkich forach sie nie myli i nie pisze bzdur 

Lumina granie mi się podoba. Posłuchałem U1 mini, D2, T1, T2, S1. Najbardziej rozłożył mnie X1 ale ta cena ? .
Czekam na adapter do Node + liniowiec i już nie cuduje, bo można oszaleć i zawsze gonić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muzaman napisał:

Lumina granie mi się podoba. Posłuchałem U1 mini, D2, T1, T2, S1. Najbardziej rozłożył mnie X1 ale ta cena ? .
Czekam na adapter do Node + liniowiec i już nie cuduje, bo można oszaleć i zawsze gonić ?

No to jak słuchałeś lumina i co kupiłeś node2i to tak można  hee ?

 muzaman ty jesteś jescze z tych wierzących że można sie w tym zatrzymać :))) ja już dawno przestałem w to wierzyć  ,ba boje sie żeby tak czasami nie było bo oznaczało że masz już w ręku złoty grall i co wtedy dalej uff przeraża mnie sama myśl hee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jochan1234 napisał:

Liniowiec do moda dużo pomoże?

Dobre pytanie ? ja postanowiłem to sprawdzić z natury wiem że zasilanie liniowe jest dobrym lekarstwem ale nie w każdym przypadku bo np miałem kiedys dac smsl różne typy modele ostatni był M8A i tu zasilacz pomógł ale to nie było wystarczające antidotum na całe zło , bo dac sam w sobie był słaby i nic juz w nim nie wyleczysz  ewentualnie duszę po jego sprzedaży :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że dużo wniesie. Pamiętam, że nawet zmiana kabla cyfrowego wpływała na granie Node. Przy digione signature nie słyszę różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ciszyn11 napisał:

Ja myślę, że dużo wniesie. Pamiętam, że nawet zmiana kabla cyfrowego wpływała na granie Node. Przy digione signature nie słyszę różnic.

Jescze jest coś takiego jak co czego i kto i na  jakim stopniu i w jakiej  tzw lidze już sobie gra i jest doświadczony bo każdy z nas ma inne doświadczenia i każdy z nas ma swoją interpretację na ten temat , bo przecież są i tacy co to są zachwyceni z samego dac wbudowanego w node 2i i co teraz kto mu tego zabroni :)))

28 minut temu, muzaman napisał:

Lumina granie mi się podoba. Posłuchałem U1 mini, D2, T1, T2, S1. Najbardziej rozłożył mnie X1 ale ta cena ? .
Czekam na adapter do Node + liniowiec i już nie cuduje, bo można oszaleć i zawsze gonić ?

Tak w skrócie jest duża przepaść na korzyść lumina czy my może za dużo wymagamy , bo powiem ci skoro po odsłuchu kultowych streamerów kupiłeś node2i czyli chciałbym to rozumieć że był im najbliższy w takim nie innym budżecie rzecz jasna ?

Napisze co mnie irytuje tak w skrócie w node2i  , pierwsze co to płaska scena i brudna górna część pasma ale ma fajne doły z kablem  sieciowym siltecha dobry drive ale czuć nie moc ,bo po przejściu na maca i singxer góra jest czysta gładka nie zabierając przy tym nic, wokale są bardziej zrozumiałe dojrzalsze granie bez dwóch zdań tak w skrócie bo doznania są większe tak po prawdzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem lumina u1 mini do digione signature i nie było przepaści. Może był niewygrzany, nie wiem. Różnica głównie w sposobie prezentacji wg mnie. Digione sign jest bardziej neutralna barwowo, Lumin ocieplony. Być może nieco lepszy bas z Lumina. Chętnie bym go jeszcze raz sprawdził. Niestety kasa konkretna, z 7tys trzeba wylożyć, a używek jak na lekarstwo. Trzeba poczekać. Znajomy bardzo chwali Linna Majika DS1 i tu używki idzie dostać w ludzkich pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.