Skocz do zawartości
IGNORED

Strumieniowiec


Jochan1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, ciszyn11 napisał:

Ja porównywałem lumina u1 mini do digione signature i nie było przepaści. Może był niewygrzany, nie wiem. Różnica głównie w sposobie prezentacji wg mnie. Digione sign jest bardziej neutralna barwowo, Lumin ocieplony. Być może nieco lepszy bas z Lumina. Chętnie bym go jeszcze raz sprawdził. Niestety kasa konkretna, z 7tys trzeba wylożyć, a używek jak na lekarstwo. Trzeba poczekać. Znajomy bardzo chwali Linna Majika DS1 i tu używki idzie dostać w ludzkich pieniądzach.

Wkurza mnie to docieplanie w stremerach bo node2i też to ma  ,hmm takie na siłę wprowadzanie uniwersalnośći klocka , jak będę chciał to sobie sam dogrzeje kablami itp  , a potem ciężko z tego coś wyłuskać w sensie neutralnośći bo jak wiadomo ociplony;) dzwięk już nie jest wskazany przy rocku itp,, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, freju napisał:

Wkurza mnie to docieplanie w stremerach bo node2i też to ma  ,hmm takie na siłę wprowadzanie uniwersalnośći klocka , jak będę chciał to sobie sam dogrzeje kablami itp  , a potem ciężko z tego coś wyłuskać w sensie neutralnośći bo jak wiadomo ociplony;) dzwięk już nie jest wskazany przy rocku itp,, 

Ten Lumin robi to jednak z klasą, bez zamulania. Wgląd w nagrania jest b. dobry.

Ja jednak od modelowania brzmienia mam przedwzmacniacz i kilka kompletów lampek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, freju napisał:

No to jak słuchałeś lumina i co kupiłeś node2i to tak można  hee ?

 muzaman ty jesteś jescze z tych wierzących że można sie w tym zatrzymać :))) ja już dawno przestałem w to wierzyć  ,ba boje sie żeby tak czasami nie było bo oznaczało że masz już w ręku złoty grall i co wtedy dalej uff przeraża mnie sama myśl hee

Tak Node2i kupiłem aby mieć cokolwiek na czas kiedy właśnie szukam źródła docelowego. W momencie kiedy znalazłem wypowiedzi angoli, że liniowiec zmienia bardzo dużo na plus w Node2i i jego SQ zbliża się do Lumina U1 mini to postanowiłem dać szansę. Jeśli nie będzie tak różowo to go pogonię i pójdę w Lumina albo Aurendera albo Auralic Aries G1 . Chcę zamknąć się w 2 klockach audio max. Nie chcę żadnych Roon serwerów i Nasów.

Godzinę temu, Jochan1234 napisał:

Liniowiec do moda dużo pomoże?

Liczę na to, że będzie to przełom ?

Godzinę temu, Allmr napisał:

Sky is the limit - T1 albo T2. Choć ten U1 też wygląda ciekawie.

T1 i T2 podobały mi się też bardzo.

44 minuty temu, freju napisał:

Wkurza mnie to docieplanie w stremerach bo node2i też to ma  ,hmm takie na siłę wprowadzanie uniwersalnośći klocka , jak będę chciał to sobie sam dogrzeje kablami itp  , a potem ciężko z tego coś wyłuskać w sensie neutralnośći bo jak wiadomo ociplony;) dzwięk już nie jest wskazany przy rocku itp,, 

Auralic Aries G1 jest w punkt. Nic nie dociepla.

Ostatnio nawet zaczęło mi chodzić po głowie czy nie pójść w pudełko All-In-One. Taki Devialet zrobił na mnie cholernie pozytywne wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiadomo każdy ma inny sprzęt i kieruje się swoim gustem no i oczywiście portfelem. Będzie trzeba wszystko sprawdzić w swoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2019 o 11:27, k4mil3k napisał:

Przechodziłem tą drogę, miałem Onkyo 6130 i oddałem. Obsługa streamu przez aplikację działa wolno i w zasadzie nadaje się co najwyżej do plików z dysku gdzie znamy strukturę i łatwo się w tym poruszać. Jeśli mówimy o obsłudze serwisów strumieniowych przez apkę Onkyo to w zasadzie jest tragedia, wyszukiwanie i menu wyłącznie tekstowe, brak okładek, widoków albumów czy playlist a do tego wolne odpowiedzi aplikacji. 

 

A chromecast to nie działał? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rafal735r napisał:

A chromecast to nie działał? 

Działał, próbowałem też zarówno cast z telefonu jak i cast z Roon'a na 6130.

Ale chyba nie po to kupujemy strumieniowiec za niemałe pieniądze żeby obsługiwać muzykę przez telefon i  Chromecast ? Strumieniowiec ma działać natywnie tak żeby włączyć kolejkę i nie być przywiązanym do telefonu, tabletu, bez zrywania połączeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie walczysz kolejkę i też będzie odtwarzal. Zresztą przez chromecast idzie tylko Tidal. Poza tym czy za taki strimer 1300zl to dużo? Są oczywiście tańsze pudełka po papierosach za parę stów. Tylko w tedy to już w ogóle jesteś uwiazany do telefonu, bo one nawet ekranu nie mają. To jak chcesz je obsługiwać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafal735r chodzi mi o to że telefon z którego puszczam cast musi zostać w zasięgu drenujac baterie, etc. Dziś Tidal, jutro Quobuz, Deezer, itd....

W obecnym rozwiązaniu telefon służy mi tylko do sterowania czy zarządzania streamerem. Reszta idzie już całkowicie natywnie. Nawet bez telefonu mogę słuchać, mam w Node zaprogramowany pilot od CD Yamahy i kilka playlist swoich i żony z muzyką z Tidal i plików oraz stacji radiowych, więc dopóki nie szukam czegoś nowego nie potrzebuje telefonu w ogóle do grania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak puszczasz z gotowych playlisty można wejść w natywna apke Tidala onkyo i po prostu włączyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rafal735r napisał:

Jak puszczasz z gotowych playlisty można wejść w natywna apke Tidala onkyo i po prostu włączyć. 

Możemy się spierać jeszcze długo, zupełnie bez sensu ? Po spróbowaniu Roon wiem że apce Onkyo daleko do idealu, gdyby nie to to 6130 został by u mnie na dłużej.

Mówią że z gustami jest jak z "dupą".... każdy ma swoją ? Po prostu każdy z nas wybrał to co jemu bardziej pasowało. Ty wolisz Onkyo, ja Bluesound, rozumiem i nie mam z tym problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz co innego to OK, ale dla mnie to szukasz problemów na siłę. Napisałeś że odtwarzasz z gotowych playlist z Tidala więc w takim przypadku wystarczy natywna apka Tidala. Działa nawet w tedy MQA. Do tego nawet nie potrzebujesz telefonu ani niczego. Wszystko obsłużysz z klasyczego pilota i ekranu. Nie raz tak robię. Więc nie wiem, które rozwiązanie jest bardziej ergonomiczne? Problem z Tidal jest gdy chcemy sobie poszukać czegoś innego. To jest koszmar, nie da się tego używać, dlatego w tedy tylko zostaje po chromecast. 

Napsialeś ze Onkyo nie jest tani, przy czym Node kosztuje dwa razy tyle. Gdzie logika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie gdy próbowałem 6130 kosztował on 1700-1800pln więc dopłata do Node nie była taka straszną jak się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy on tyle kosztował. Teraz kosztuje najwięcej 1500zl, bo juz chyba nie robią. Ja kupiłem za 1250 chyba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rozwiązań idealnych .

Yamaha NPS 303. Genialna aplikacja i taka też szybkość działania . Nie wiesza się , nie zacina . Od pewnego czasu pracuje nad jej modyfikacją .

Node 2i po RCA gorzej mi się podobał od NPS303 ale dobry jako transport do DACa. W tej roli ciut lepszy od 303 Yamahy i zupełnie inne brzmienie. Node mocno dociążone a Yamaha ( jako transport ) lekkie , zwiewne .

Node 2i w stosunku do NPS303 podobną apka ale znacznie wolniejszy , długo się uruchamia , potrafił się mi zacinać i za każdym razem indeksował pliki na dysku .

W praktyce , NPS303 od włączenia gra po kilku sekundach a Node 2i po kilkudziesięciu a pliki z dysku kilku , kilkunastu minutach .

Stream Magic 6. Aplikacja gorsza od powyższych ale stabilnie i szybciej od Node 2i. Brzmieniowo nawet bez modyfikacji znacznie lepiej i mamy też funkcję bardzo dobrego DACa COAX lub USB .

 

Dodatkowy plus NPS303 i SM6 V1 to mechaniczny wyłącznik zasilania.

Node 2i po chwilowym zaniku zasilania wchodził w jakiś dziwny tryb tak że dysk cały czas mielił .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, muda44 napisał:

 

W praktyce , NPS303 od włączenia gra po kilku sekundach a Node 2i po kilkudziesięciu a pliki z dysku kilku , kilkunastu minutach .

 

Onkyo ma tryb szybkiego uruchamiana. Ale w tedy ciągle jest w łączności LAN. Jak się to wyłączy musi się za każdym razem inicjalizowac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafal735r napisał:

Onkyo ma tryb szybkiego uruchamiana. Ale w tedy ciągle jest w łączności LAN. Jak się to wyłączy musi się za każdym razem inicjalizowac. 

Yamahę nawet jak mechanicznie wyłączysz to w moment startuje .

Mi jej szybkość , stabilność i apka bardzo odpowiada więc męczę jej temat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, muda44 napisał:

Node 2i w stosunku do NPS303 podobną apka ale znacznie wolniejszy , długo się uruchamia , potrafił się mi zacinać i za każdym razem indeksował pliki na dysku .

Gdy miałem Node 2 nigdy nie korzystałem z usb tylko z plików z sieci na dysku sieciowym i tidal\spotify itd w tych warunkach nigdy mi się nie zawiesił w ciągu prawie 2 lat i był hiper szybki.

yamaha 303 aplikacja nie jest aż tak szybka jak bluos czyli np przeglądanie tidal'a lub włączanie radia internetowego, odtwarzanie plików z sieci, usb jest bardzo szybkie. Ogólnie oceniam ten ekosystem yamaha bardzo dobrze kawał dobrej roboty. Sprzęt ładnie wygląda zastrzeżenie mam jedynie do lcd mógł by być lepszej jakości.

onkyo\pioneer tutaj tragedia mam amplituner więc wiem jak to działa zamuloza do kwadratu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bl4ck napisał:

 

onkyo\pioneer tutaj tragedia mam amplituner więc wiem jak to działa zamuloza do kwadratu.

 

To może masz coś z siecią. NP303 nie miałem ale miałem starsze NP-S2000 i szybkość działania jest praktycznie taka sama jak Onkyo. Wszystko mam podłączone po kablu. Nic się nie zamula i działa płynnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz poziom aplikacji onkyo\pioneer to dno tak samo jak szybkość interfejsu o wyglądzie już nawet nie wspomnę, siec nie ma tu nic do rzeczy.

Do NP-S2000 jest całkowicie inna aplikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna Primare Prisma NP5 , male zgrabne czarne pudeleczko , genialny w szybkosci obslugi , bajecznie prosty w obsludze ( duzy plus dla Primare ) , czy da sie na NP5 odkrywac na nowo swoja muzyke  , mysle ze mozna bylo by troszke lepiej, choc to nie znaczy ze jest zle . Fajne funkcjonalne pudeleczko z dostarczonym beznadziejnym zasilaczem  , troszke malo wejsc . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bl4ck napisał:

Gdy miałem Node 2 nigdy nie korzystałem z usb tylko z plików z sieci na dysku sieciowym i tidal\spotify itd w tych warunkach nigdy mi się nie zawiesił w ciągu prawie 2 lat i był hiper szybki.

yamaha 303 aplikacja nie jest aż tak szybka jak bluos czyli np przeglądanie tidal'a lub włączanie radia internetowego, odtwarzanie plików z sieci, usb jest bardzo szybkie. Ogólnie oceniam ten ekosystem yamaha bardzo dobrze kawał dobrej roboty. Sprzęt ładnie wygląda zastrzeżenie mam jedynie do lcd mógł by być lepszej jakości.

onkyo\pioneer tutaj tragedia mam amplituner więc wiem jak to działa zamuloza do kwadratu.

 

Ja nie chcę w domu dysków sieciowych a jedynie po USB . I tu Yamaha jest mega szybka .

Owszem , CXN ma ładniejszy wyświetlacz ale to nie te pieniądze .

Jedyne co mi brakuje to możliwość przewijania plików z dysku ale reszta ok .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bl4ck napisał:

Nie rozumiesz poziom aplikacji onkyo\pioneer to dno tak samo jak szybkość interfejsu o wyglądzie już nawet nie wspomnę, siec nie ma tu nic do rzeczy.

 

Co tu rozumieć? U mnie pracuje jak należy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o audiolabie ?

Każdy ma jakieś swoje preferencje i doświadczenie w klockach jakie ma lub miał kiedyś. Strumieniowce są teraz na topie, ale mi się wydaje że firmy podchodzą do tematu bardzo powoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic Aries Mini z dobrym zasilaniem np. Tomanek i całe sterowanie apka LDS na iPad. Bardzo stabilne działanie, aplikacja bardzo intuicyjna a player odtwarza niemal wszystkie formaty. Używam od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Podpięty do DAC przez USB.

Po głowie już mi chodzi Altair G1 lub Vega G1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Basstech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Jochan1234 napisał:

Panowie temacik wciąż aktualny.

Lindemann limetree bridge - niecałe 3400, w oparciu o rozwiązania streamunlimited ( MOON, ATOLL przykładowo z tego korzystają i inni znani gracze), w pełni niezależny (własna apka), roon ready +  do tego dobry liniowiec i jest spoko transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba , że Atoll MS120, tez w pełni niezależny, dobre recenzje, ma wyjście po coax oraz w pełni certyfikowany z MQA. Na pokładzie już ma dobre zasilanko i sterowanie również z pilota.Jedyny minus to, ze ma na pokładzie też DAC. Cena ponad 5K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj test - wrzuć sobie w google translator chyba, że chrome automatycznie zapyta o przetłumaczenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Albo jego starszy brat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W naszym Audio Video otrzymał wybór redakcji.
Jednak wiadomo trzeba samemu odsłuchać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.