Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy używany do 10k, nowy do 30k zł


Danimaras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, pmcomp napisał:

A jakich to maszyn potrzeba do zrobienia wzmacniacza?

Brak kontroli jakości? A skąd wiesz, że brak?

 

A ja to widzę inaczej: każda pliszka swój ogonek chwali: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Jeśli sie mówi o konkurencji to się mówi dobrze albo wcale. Stara zasada w sprzedaży.

Miałem w domu ponad tydzień Coplanda CTA408 no mimo takich samych zastosowanych lamp to ARC to nie jest ?

Aż dziw że Luxmana w podobnej cenie nie oferują a przecież mają w oferowanych markach.

Bardzo porządny sprzęt mz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ASURA napisał:

Aż dziw że Luxmana w podobnej cenie nie oferują a przecież mają w oferowanych markach.

lampowego Luxa nie polecam, bo jeszcze nie miałem okazji posłuchać na spokojnie w Poznaniu ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ASURA napisał:

Miałem w domu ponad tydzień Coplanda CTA408 no mimo takich samych zastosowanych lamp to ARC to nie jest ?

A to dziwne, bo podobno to całkiem nieżle grający wzmak. HiFi i muzyka dało mu nagrodę roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jaxcek napisał:

A to dziwne, bo podobno to całkiem nieżle grający wzmak. HiFi i muzyka dało mu nagrodę roku.

Zapłacą za reklamę to też dam nagrodę?

Tak serio chciałem zagłosować nogami, na ARC Galileo mnie nie stać a używany tylko śmignął koło nosa. Te same Lampy mocy chwalono wzmacniacz Coplanda jako zupełną technologiczną nowość to chciałem kupić. Po tygodniu odsłuchu z nieproblematycznymi 96dB kolumnami chęć zakupu mi zupełnie przeszła.

 

Tak że podobno nie mam go w domu 

a raczej faktycznie zaoszczędziłem na niepotrzebnym wydatku.

Wg. Mnie przy cenie 10Kzł wart by był kupna ale dalej to nie Galileo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak ja Was, chłopaki lubię i to forum. Człowiek szuka używanego wzmaka za 10 tys., ale przecież można mu polecić ARC za 100kzł lub okazyjnie używkę może za 60 kzł. Poza tym propozycje, żeby przeniósł temat do zakładki Start. A co? Niech zazna na początek trochę upokorzenia i nabierze szacunku do starych userów, którzy zawsze dla początkujących kolegów mają nieprzebrane zasoby niczym nieskrępowanej, absolutnie wyluzowanej nieżyczliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz kolego,

to sam zalozyciel tematu napisal,ze marzy mu sie lampiak za 10(uzywany)-30(nowy)tys zl,co zagra jak ten za 100tys zl.

wywoluje to u doswiadczonych zyciem userow,usmiech zazenowania.

od tego wpisu przestalem go traktowac powaznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....też chciałbym wiedzieć, co zrobić by mój wzmacniacz za 60tys zagrał jak za 160tys...za odpowiedz na te pytanie stawiam najlepszy bimber, zylc i wszelkie inne używki....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2019 o 16:07, sly30 napisał:

Bardzo dobry jest Amplifon GM w wersji Signature. Kawał dobrego pieca. 

Obecna produkcja? Jaka cena katalogowo?  Skad to brac w razie co? Od Andrzeja Piwowarczyka?

W dniu 2.01.2020 o 08:50, szatan napisał:

Do 10 tys za używany,  najlepszy jaki znam to sun audio 2a3 i długo , długo nic. 

Nowy za 30tys - phast gm70 miałem w domu - topowy dźwięk.

Leben 300 również godny polecenia,  nie jest neutralny ale gra kolorowo i nie przymula, nie przynudza bardzo wciągający jak dobierze się kolumny. 

Gdzie phast jest dostepny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

..też chciałbym wiedzieć, co zrobić by mój wzmacniacz za 60tys zagrał jak za 160tys...za odpowiedz na te pytanie stawiam najlepszy bimber, zylc i wszelkie inne używki....

Cholera, drożyzna ten twój Jadis ,ale całkiem ładny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2020 o 14:36, ASURA napisał:

Zapłacą za reklamę to też dam nagrodę?

To wyjaśnia jak się zdobywa nagrody roku.

5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

chciałbym wiedzieć, co zrobić by mój wzmacniacz za 60tys zagrał jak za 160tys...za odpowiedz na te pytanie stawiam najlepszy bimber, zylc i wszelkie inne używki....

Kto zna odpowiedź na takie pytania, ten nie połaszczy się na bimber, choćby nawet najlepszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McGyver napisał:

To wyjaśnia jak się zdobywa nagrody roku.

A gdzie jest inaczej? Recenzenci przeciez z tego zyja. W what hi fi jak wyjdzie marantz pm6009 za kilka lat to na pewno tez zdobedzie nagrode roku.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta marka się już pojawiła wyżej ale podany model nowy kosztuje prawie 40k, a używany znacznie powyżej 10K. Proponuję Octave V70SE, mieści się w założonym budżecie zarówno jako nowy jak i używany. Gra u mnie już 5 lat i nadal mi się nie znudził. Niektórzy recenzenci określili go jako Hi End, ale Szymon stwierdził, że nawet nie stał koło Hi End. Jako użytkownik uważam, że warto go posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6550/KT88 to 2.500 godzin optymalnego grania z dobrych lamp. EL34 to chyba podobnie a el84 to 5000 godzin wiec 4xEL84 na strone .

Lampy SE to zupelny mismasz takze cenowy. Obsluga wzmaka lampowego to czesto (ale nie zawsze sporo zachodu)

Pan wybierze wzmacniacz ktory bedzie pan mogl w miare komfortowo uzytkowac. Jesli nie ma w poblizu osoby co ustawi prady spoczynkowe to trzeba wybrac model z biasem katodowym. Takze ewentualny serwis i jego koszt to nie jest sprawa do pominiecia , i o ile sa przypadki ze wzmacniacze lampowe pracuja bezproblemowo przez lata to jak sie trafi na klopotliwy egzemplarz albo pechowe lampy to jest malo zabawnie a po co panu niepotrzebne stresy za grube pieniadze? Wszystkie wymienione tu firmy istnieja z prostego powodu ktorym jest wystarczajaca liczba klientow ktorym ich wyroby odpowiadaja. Ja bym tam znalazl kolumny glosnikowe ktore mi pasuja a pozniej szukal wzmacniacza. W wieku burzy i naporu cos z egzotyki moze , nawet chinskiej (Line Magnetic?) a jak juz sie pan zestarzeje i wszystko uwiednie to taki Audio Research bedzie w sam raz . Polecam uzywany Reference 75 (SE jak fundusze pozwola) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ira napisał:

Cholera, drożyzna ten twój Jadis ,ale całkiem ładny.

...też mnie się podoba....faktycznie drogi...4 lata temu gdy  wchodził do obiegu kosztował 12.5tys euro, teraz słyszałem że gdzież + - 14/15 tys mój egzemplarz to pierwsza sztuka która wyszła z fabryki nr 01....fajnie że wylądowała w Toruniu a nie gdzieś  Hong Kongu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Miroslav1 napisał:

..też mnie się podoba....faktycznie drogi...4 lata temu gdy  wchodził do obiegu kosztował 12.5tys euro, teraz słyszałem że gdzież + - 14/15 tys mój egzemplarz to pierwsza sztuka która wyszła z fabryki nr 01....fajnie że wylądowała w Toruniu a nie gdzieś  Hong Kongu

Dobrze ,że u Ciebie, a nie u ojca dyrektora....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

 

Kto zna odpowiedź na takie pytania, ten nie połaszczy się na bimber, choćby nawet najlepszy ?

..miej na uwadze że w pakiecie jest jeszcze zylc i wszelkie używki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nigdy nie zagra sam wzmacniacz. Istotą jest odpowiednia synergia pomiędzy integrą i kolumnami. To jest clue dobrego systemu audio (zakładając, że akustykę mamy przynajmniej poprawną). Kabelki to dopieszczanie zestawu. O bezpiecznikach, ułożeniu kabli - nie będę się wypowiadał.

Jeżeli jakaś integra A nie zagra z kolumnami X, to wcale nie oznacza, że nie zagra z kolumnami Y.

I bardzo mnie ciekawi - co oznacza, że integra gra za 160 tysięcy? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

integra+kolumny+pomieszczenie.

bym dodal.

nie ma zlych kolumn,zlych wzmacniaczy,sa zle skonfigurowane systemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomek7776 napisał:

nie ma zlych kolumn,zlych wzmacniaczy,sa zle skonfigurowane systemy.

Od pewnego poziomu na pewno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2019 o 00:05, Danimaras napisał:

Jestem nowy na tym forum i poszukuję wzmacniacza lampowego, którego przez dłuższy czas nie będę musiał wymieniać. Interesuje mnie wejście od razu na wysoki poziom. Przerobiłem wiele tranzystorowców ale to brzmienie mi się znudziło. Z wiadomych powodów nie chcę szukać pomocy u dystrybutorów, tylko radzić się osób z doświadczeniem we wzmacniaczach różnej mocy. Czy wybrać wzmacniacz dużej mocy i kolumny średniej skuteczności, czy raczej pójść w stronę wzmacniacza niskiej mocy typu 300B. Miejsce do odsłuchu to pokój wielkości 26m2, użytkowy z podstawową adaptacją akustyczną. W przypadku wyjątkowo dobrej synergii wzmacniacza z kolumnami, proszę o dopisanie kolumn do wzmacniacza. 

Dużo zależy od kolumn jakie wybierzesz. 

Z nowych mi osobiście bardzo podobał się Haiku Sensei 300B, zagrał wybitnie z Tannoy LGM, fajnie z Klipsch Forte III, ale już np. z Kensington nie porwał. To jest tylko 8-9W, brzmienie naturalne, muzykalne, świetnie oddające barwy, kontury instrumentów, emocje. Już na stockowych lampach zagrał wow. Z drugiej strony może być niedostatek w ataku i przy kontroli basu bo 300b to nie jest lampa, która w tych aspektach jest jakaś nadzwyczajna. Daje jednak dużo mikroinformacji i podaje to nie na pysk, a w sposób subtelny i mnie się to bardzo spodobało.

Warto na pewno spróbować Phasta na GM70, od kulku dni bawię się wzmakiem tej firmy na diabełkach i mogę mimo przeciętnych lamp stwierdzić, że konstruktor wie co robi. Granie żywe, z barwami, dobrą przestrzenią, rozdzielczością, emocjami, a z odpowiednimi kolumnami bas też potrafi zagrać całkiem całkiem/

Miałem u siebie 845 i 805 od LineMagnetic - pierwszy fajny do rocka z dobrym kontrurem, dobrym basem - ale dla mnie nieco za chuda średnica, szczególnie do moich głosników. 805 z kolei bardzo tłuste, dobrze dociążone brzmienie, wręcz nieco ciemne, ale z dużą ilością szczegółu w drugim planie. W swoich cenach - szczególnie prosto z Chin to dobre opcje, jakość wykonania lepsza od Cayina, można ich bez problemu posłuchać u dystrybutora. Jest jeszcze dwumodułowe 845 chyba własnie ok 30k i to też może być ciekawy wybór. 

Koniec końców dużo zależy od gustu, są ludzie, którzy kochają się w 845, a mi ta lampa dość szybko się znudziła, tzn jest fajna, bo potrafi dużo rzeczy, które wydaje się potrafi tylko tranzsotr, a do tego z lepszymi barwami, natomiast brakuje jej tego dopalenia, może lekkiego przesłodzenia, ktore ja lubię osobiście i dla którego poszedłem w lampy. 

2a3 ciekawy kierunek, ale tutaj już dość mocno trzeba rzeźbić z kolumnami... 

W dniu 1.01.2020 o 21:57, Danimaras napisał:

natomiast słyszałem konstrukcję na diabełkach, a niedługo póżniej słyszałem phasta też na diabełkach (jakiś jubileuszowy model) w podwójnej obudowie. Tu różnica była znaczna na korzyść phasta.

o, prawdopodobnie własnie tym się właśnie bawię ;--) 

W dniu 31.12.2019 o 21:31, Uchatek napisał:

W sumie to przylacze sie do tematu bo budzet mam podobny. Obecnie mam Cayi a88t i chcialbym go zmienic na cos na lampach el34.

Popieram McGyvera w kwestii Jadis. 

Obecnie mam DA 30 wprawdzie na 6550 ale to lampowiec, który jest definicją lampy - średnica, wokale mega dopieszczone, fajna przestrzeń, gładkość wysokich... Tylko na basie szału nie ma... ale wiesz co? Nie zwraca się na to uwagi bo muzyka po prostu wciąga ?

Czekam jeszcze na Verdiera EL 34 - jestem ciekaw porównania. Poza El34 warto też posłuchać konstrukcji na EL84 , która wg mnie jest jeszcze jakby troszkę ciekawsza barwowo.
 

W dniu 4.01.2020 o 12:16, tomek7776 napisał:

to sam zalozyciel tematu napisal,ze marzy mu sie lampiak za 10(uzywany)-30(nowy)tys zl,co zagra jak ten za 100tys zl.

wywoluje to u doswiadczonych zyciem userow,usmiech zazenowania.

 

Ale co tutaj do śmiechu. Słyszałem systemy za 200tys, których bym nie zamienił na swój - dużo tańszy, a słyszałem i tańsze od mojego co grały lepiej... Nie ma co się tak szybko żenować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, julius-6 napisał:

Ale co tutaj do śmiechu. Słyszałem systemy za 200tys, których bym nie zamienił na swój - dużo tańszy, a słyszałem i tańsze od mojego co grały lepiej... Nie ma co się tak szybko żenować

Dokładnie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, McGyver napisał:

Wiem o tym. Piję do tego, że co niektórzy za bardzo się takimi nagrodami podniecają.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia; jeszcze wszystko przed Tobą? 

Lutownicę w łapki i kombinuj jesteś młodszy, masz za tym więcej czasu żeby sobie jakąś nagrodę wylutować; nawet od rocha jakiegoś złotego opasłego kota?

5 godzin temu, tomek7776 napisał:

integra+kolumny+pomieszczenie.

bym dodal.

nie ma zlych kolumn,zlych wzmacniaczy,sa zle skonfigurowane systemy.

To do końca nie tak, nie każdy musi mieć do tego czuja i po prostu jest jak jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego ci,co nie maja "czuja" siedza i sie zala,na tym forum,

nie sluchaja doswiadczonych userow,na sile chca uslyszec aprobate ich wyborow.

bo tak naprawde dokonali wyboru,i tylko chca uslyszec ze to wlasciwy wybor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ASURA napisał:

masz za tym więcej czasu żeby sobie jakąś nagrodę wylutować

Sęk w tym że ja się tymi nagrodami nie podniecam.

 

40 minut temu, ASURA napisał:

od rocha jakiegoś złotego opasłego kota

Mam trzy własne koty. Wszystkie trzy przygarnięte dachowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, McGyver napisał:

 

 

Mam trzy własne koty. Wszystkie trzy przygarnięte dachowce.

Trzy koty równa się jeden opasły za tym nie musisz się rocha o nic prosić?

 

U mnie miałem po kolei pięć kotów i wszystkie za mocno rozpuszczone, za dużo im wolno było. W grudniu podrzuciłem 30kilo karmy dla psôw oraz koce i tu był błąd bo psów tam było ok160 a kotów prawie 600. Za tym koty są traktowane bardziej po macoszemu albo są bardziej miotne?

Do azylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.