Skocz do zawartości
IGNORED

Co w trawie piszczy


gwardian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem podzielić się takim spostrzeżeniem. Mianowicie w ostatnim czasie miałem kilka starych wzmacniaczy podłączonych do Monitor Audio Bronze 2. Problem w tym że większość z tych ponad 10 letnich i starszych zabrzmiała bardzo słabo. Ale największym rozczarowaniem okazał się Marantz PM 6002. Powiem tak że bez włączenia korekcji wysokich tonów plus loudness w zasadzie dzwięk był osuszony, nie muzykalny i jak to stwierdziła moja małżonka miał ściętą górę. Podbicie tychże pomagało tylko w znikomym stopniu. Ale najciekawsze jest to jakiego szoku doznałem podłączając pożyczonego kilkumiesięcznego od nowości Cambridge Audio Topaz am5. Dźwięk nabrał kolorów, wszystkie wybrzmienia blach itp były bardzo dobrze wyartykułowane, i przy tym było to wszystko bardzo muzykalne i przyjemne w odbiorze. Oczywiście bez kręcenia potencjometrami. Więc jak waszym zdaniem można wytłumaczyć taki stan rzeczy. Przecież Marantz nie dość że jest dwa razy droższy od CA to jeśli porównamy obydwa zaglądając do środka to powinno być zdecydowanie odwrotnie. Proszę mi więc powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Tranzystory Sanken, piękny toroidalne trafo, kondensatory Elny przeciwko scalonej końcówce mocy, plus hektary pustej przestrzeni w CA. Nie zauważyłem żeby w Marantzu coś było grzebane. Upływ czasu, wyeksploatowanie ? Nie mam pojęcia. 

Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gwardian napisał:

Witam

Postanowiłem podzielić się takim spostrzeżeniem. Mianowicie w ostatnim czasie miałem kilka starych wzmacniaczy podłączonych do Monitor Audio Bronze 2. Problem w tym że większość z tych ponad 10 letnich i starszych zabrzmiała bardzo słabo. Ale największym rozczarowaniem okazał się Marantz PM 6002. Powiem tak że bez włączenia korekcji wysokich tonów plus loudness w zasadzie dzwięk był osuszony, nie muzykalny i jak to stwierdziła moja małżonka miał ściętą górę. Podbicie tychże pomagało tylko w znikomym stopniu. Ale najciekawsze jest to jakiego szoku doznałem podłączając pożyczonego kilkumiesięcznego od nowości Cambridge Audio Topaz am5. Dźwięk nabrał kolorów, wszystkie wybrzmienia blach itp były bardzo dobrze wyartykułowane, i przy tym było to wszystko bardzo muzykalne i przyjemne w odbiorze. Oczywiście bez kręcenia potencjometrami. Więc jak waszym zdaniem można wytłumaczyć taki stan rzeczy. Przecież Marantz nie dość że jest dwa razy droższy od CA to jeśli porównamy obydwa zaglądając do środka to powinno być zdecydowanie odwrotnie. Proszę mi więc powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Tranzystory Sanken, piękny toroidalne trafo, kondensatory Elny przeciwko scalonej końcówce mocy, plus hektary pustej przestrzeni w CA. Nie zauważyłem żeby w Marantzu coś było grzebane. Upływ czasu, wyeksploatowanie ? Nie mam pojęcia. 

Arek

pewnie zimne luty

cambridge jestn nowszy wiec ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM 6002 to znowu nie jakiś wybitny wypust. Połączenie komponentów i indywidualne preferencje/przyzwyczajenia mają duże znaczenie. Abstrahując od powyższego..nie można oceniać żadnego komponentu na pudełkach ze sklepu za 900 zł/szt. To nic personalnego. Podłącz prawdziwe boxy i wtedy oceniaj i pisz spostrzeżenia, będą wzięte bardziej na serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to są prawdziwe boxy. Jakimi kryteriami to ustaliłes ? Wiem że to nie hi-end. Ale w gruncie rzeczy porównuję tutaj sprzęt niskobudżetowy. Dla porównania mój wcześniejszy wzmacniacz w sumie to amplituner NAD C720BEE grał najlepiej z tymi kolumnami aczkolwiek miał zbyt uwypuklony MID bas. To było jego jedyną wadą. Ponadto jeśli głośniki pokazują każdą zmianę komponentów to raczej nie są to jakieś gnioty. To zgoła logiczne jak mniemam.

Oto zestawienie wzmacniaczy a  zasadzie mój prywatny ranking 

1. Nad C 720BE

2. Cambridge audio Topaz am5

3. Arcam Alpha 8

4. Nad 310

5.  Marantz Pm 6002

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten marantz to ani żaden wysoki model ani hi end. W środku wygląda jak jakiś tani  współczesny wzmacniacz. Kosztował ok 400 euro...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po za tym właśnie należy oceniać kompenenty w podobnej grupie cenowej a wzmacniacz  za 1500 z kolumnami za 10.000 . 

Raczej nikt nie łączy ze sobą w ten sposób komponentów. 

Słusznie zauważył kolega Audio.Japan

Ale jak przy nim wygląda CA Topaz am5 ? To jest dopiero przepaść. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlanie Vpower racing 100 i zalozenie 19 calowych laczków to seicento nie polepszy jego osiagow a wrecz je pogorszy, podobnie jest w audio, na poziomie budzetowym maskowane sa jego niedoskonałości, podlaczajac lepsze komponenty do budżetowych zostaja ujawnione slabe strony budzetowych elementow. Moze byc tez tak ze lepsze elementy ukazuja slabe strony nagrań, w polaczeniu MA + CA nie sa one ujawnione bo system nie potrafi roznicowac nagrań 

Podlacz tego marantza do porzadnych kolumn do zrozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gwardian napisał:

Przecież Marantz nie dość że jest dwa razy droższy od CA to jeśli porównamy obyd

2 razy droższy tak ale to ciągle niskie modele, budżetowka. Myslisz że zapłacenie 2x automatycznie oznacza lepsza jakość???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pewnego stopnia zgadzam się z wami. Ale nie jest tak źle z tym różnicowaniem nagrań. Na Marantzu nic nie grało ciekawie ani jakoś wciągająco. Już samo to że musiałem kręcić potencjometrami czego nie muszę robić w CA, ba po prostu nie ma takiej potrzeby. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiektywnie to marantz oraz arcam zostawiaja pozostale daleko w tyle, ale by pokazac co potrafia potrzebuja kolumn i źródła tej samej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam miał źródło tej samej klasy bo był to również Arcam. Do odsłuchu Marantza pożyczyłem B&W i też była kaszana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem tzw tej samej klasy dla tego marantza to CD 6002 , nowy aż 1600 zł. Też budzetowka. Niewiele by tu zmieniło 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie przy kolumnach za minimum 5000 PLN mogło by to wygadać zgoła odmiennie. Ale wydaje mi się że muzykalność  lub jej brak da się wyłapać na każdym poziomie hi-fi. A niestety zarówno Arcam jak i Marantz pod tym względem wręcz odstawały od Nada czy CA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wgl dziwne, bo o ile o brak detalu czy szczegolow i rozdzielczości mozna je posadzic, ale o brak nietykalności to az dziwne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.