Skocz do zawartości
IGNORED

DENSEN DEMAGIC


arekk17

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
Gość kotbury

(Konto usunięte)

Jestem sceptykiem, z reguły nie wierze w rózne cudowne dodatki itp. Jednak ten temat bardzo mnie zaciekawił i postanowiłem spróbować pożyczonej płyty Fadeovera.

 

Wygląda na to, że ta płyta usunęła pewien problem. Na poczatek moze sprzet: wzmacniacz Diora WS504, CD

WS502, kolumny DIY, kable głośnikowe skretka 2x2,5mm2. Kolumny sa dosc duze, zajmuja sporo miejsca w pokoju, dlatego na jednej z nich (LEWA!) stoi maly telewizor, obok jest stacjonarny komputer i monitor 17". Druga

jest wolna od takich dodatkow. Pisze o tym, bo chyba ma to znaczenie kluczowe. Teraz problem: problemem bylo glosniejsze odtwarzanie, przedwszystkim srednich tonow, z lewego kanalu. Moje pierwsze przypuszczenie - wzmacniacz sie zwalil. W sluchawkach jednak nie bylo takich wyraznych roznic, raczej bylo rowno. Drugie podejzenie - zwrotnica w lewej kolumnie niedomaga, wiec wymienilem kondensatory, przelutowalem wszystko i zamienilem kolumny stronami, przez ~2 dni bylo OK. Potem wrocilo wzmocnienie lewego kanalu. Na sluchawkach nadal bylo rowno. Zapuscilem sciezki gemagnetyzujące i wygrzewające. Nie zauwazylem poprawy brzmienia, a tego sie spodziewalem, dzwiek sie chyba pogorszyl, zrobil sie jakis taki drewniany, z drzazgami :)

Wkrotce potem, musialem wyjsc z domu i wrocilem po kilku godzinach. Wlaczylem CD i sie zdziwilem, bo lewy

kanal gral rowno z prawym.

Dodatkowo zmieniła się jeszcz jedna rzecz: po tych dziwnych dźwiekach, telewizor, któremu do tej pory nie przeszkadzały jakieś pola magnetyczne z kolumny, zmienia kolor na dole. Nieekranowwane głosniki dopiero teraz dają znać o sobie.

Powyższe " doświadczenia " zostały przeprowadzone pare dni temu, czekałem na jakieś zmiany, ale jak na razie wszystko jest OK.

Wygląda na to, że w moim wypadku płyta zadziałała, co prawda nie poprawiając dźwięk ale poprawiając kolumnę :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.