Skocz do zawartości
IGNORED

Lepszy odtwarzacz CD czy DAC


Pinny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrezygnowałem z systemu KD+stereo na rzecz czystego stereo. Obecny sprzęt to odtwarzacz Marantz CD6006+ Naim 5si+ KEF R500, kable głośnikowe Atlas Audio Hyper 2, listwa sieciowa Supry. Do słuchania w tle Yamaha WXAD-10. Słucham przede wszystkim płyt CD, na tym zestawie brakuje mi trochę detaliczności, rozdzielczości i w związku z tym pojawił się dylemat. Czy wymienić CD Marantza na coś lepszego (myślałem o Naimie CD5si) czy też kupić DAC-a, do którego mógłbym podłączyć cyfrowo Marantza jako transport, dekoder NC+, telewizor i w przyszłości lepszy odtwarzacz sieciowy? Jak sądzicie, co przyniesie większą poprawę w cenie 4-5 tys. zł? Jakie odtwarzacze CD lub DAC-i wziąć pod uwagę? Oczywiście konieczny będzie odsłuch.

PS Wszystkim forumowiczom składam najlepsze życzenia noworoczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wpisz na listę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac zdecydowanie bedzie sensowniejszy skoro musisz podłaczyc wiecej urządzeń. Twoje CD może robić za transport. Tutaj to raczej wzmak wyglada na wydmuszkę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz na szczegółowość, detal oraz bardzo dobrą prezentację sceny dźwiękowej to zwróć uwagę na Chord Qutest, który może się okazać lekarstwem. W takim przypadku zyskujesz najwięcej, ponieważ odtwarzacz CD możesz potraktować jako transport, a dodatkowo będziesz miał możliwość podłączenia TV czy komputera. Wspomniany Audio GD r2r-1 to bardzo dobry sprzęt ale obawiam się, że skierowany do innej grupy odbiorców, którzy chcą uzyskać brzmienie muzykalne, z mocnym nasyceniem średnicy. 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pinny napisał:

Zrezygnowałem z systemu KD+stereo na rzecz czystego stereo. Obecny sprzęt to odtwarzacz Marantz CD6006+ Naim 5si+ KEF R500, kable głośnikowe Atlas Audio Hyper 2, listwa sieciowa Supry. Do słuchania w tle Yamaha WXAD-10. Słucham przede wszystkim płyt CD, na tym zestawie brakuje mi trochę detaliczności, rozdzielczości i w związku z tym pojawił się dylemat. Czy wymienić CD Marantza na coś lepszego (myślałem o Naimie CD5si) czy też kupić DAC-a, do którego mógłbym podłączyć cyfrowo Marantza jako transport, dekoder NC+, telewizor i w przyszłości lepszy odtwarzacz sieciowy? Jak sądzicie, co przyniesie większą poprawę w cenie 4-5 tys. zł? Jakie odtwarzacze CD lub DAC-i wziąć pod uwagę? Oczywiście konieczny będzie odsłuch.

PS Wszystkim forumowiczom składam najlepsze życzenia noworoczne.

NAJPIERW  ZACZNIJ OD ANALIZY KOLUMN - BO TO ONE GRAJA. POTEM EW. NA TAPETE WZMAK+ CD

TU OPIS 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, quatross said:

Nie słuchaj. Dobierz odpowiedniego Daka. Kolumny masz przednie ?

autor napisał że zrezygnował z KD.. to jak może mieć tylne ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Airmike napisał:

autor napisał że zrezygnował z KD.. to jak może mieć tylne ?

 

Czy wspomniałem albo autor wspominał surroundy, koleżko?!

13 minut temu, piotrek7 napisał:

A może lepiej anal Izy?

 

Wiem, chciał po prostu błysnąć ;|

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, quatross napisał:

Wiem, chciał po prostu błysnąć ;|

Niech błyszczy. Ma takie prawo. Tylko czasem warto wyjść poza ramy wiedzy pochodzącej z bezkrytycznie przetrawionych artykułów prasowych i popartej "odsłuchami" dokonanymi na YouTube

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wydaje mi się że DAC będzie lepszym i rozsądniejszym rozwiązaniem bo ma możliwość podłączenia innych źródeł. O DACach GD-Audio czytałem wiele dobrych opinii, ale ich nie słyszałem. Na pewno spróbuję wypożyczyć R2R-1 (jeszcze nie wiem skąd), natomiast proponowany przez Q21 chord trochę powyżej założonej kwoty. W przyszłym tygodniu mam możliwość odsłuchu Hegla HD12 oraz Asusa xonar essence one plus, chociaż Asus kojarzy mi się głównie z komputerami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pinny napisał:

jeszcze nie wiem skąd),

Najlepiej od dystrybutora. Bez problemu wysyła do przetestowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Wystaw tego marantz na sprzedaz i kup za 4tys roksan Caspian m2. 

Ten roksan jest bez DAC. I co z tą górą niczym piach (...) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może rozwiązanie łączące te dwa światy (CD i zewnetrzny DAC)? Sam poszedłem tą drogą i jestem bardzo zadowolony. Miałem okazje kupić w dobrej cenie Audiolab 8300CD. Zawsze to jeden klocek mniej (a w sumie dwa, bo u mnie załatwiło to też kwestie przedwzmacniacza). Z podobnych rozwiązań jest też Creek Evolution 100CD, aczkolwiek jego nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ragnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przypadkiem tak, że Naim nie zgrywa Ci się z Kefami? 

W budżecie 5k mam trzy propozycje:

- nowy DAC Chord Qutest -> ale zostaniesz z kiepskim transportem, do zmiany później

- nowy DAC RME Adi2 DAC + 1300zł na transport

- używany DAC w okoliach 2,5kzł + 2,5kzł na transport. Ja bym poszedł w tą stronę. W tej cenie widzę trzy ciekawe dacki: Wadię 121, Benchmark DAC1, Mytek 192.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, quatross napisał:

Ten roksan jest bez DAC. I co z tą górą niczym piach (...) ?

Kazdy odtwarzacz cd ma w sobie dac  ? reszta to Twoja opinia. 

A trudno brac na powaznie opinie kogos kto poleca zostawic marantza jako transport i tylko dac dokupic  ? za max pol roku bedzie trzeba wymienic tego marantza...

Jak tylko dac to polece auralic vega za 5tys dostaniesz z dostawa. Ale lepiej zbieraj kase na transport juz teraz, bo na marantz nie pociagniesz.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ragnar napisał:

A może rozwiązanie łączące te dwa światy (CD i zewnetrzny DAC)? Sam poszedłem tą drogą i jestem bardzo zadowolony. Miałem okazje kupić w dobrej cenie Audiolab 8300CD. Zawsze to jeden klocek mniej (a w sumie dwa, bo u mnie załatwiło to też kwestie przedwzmacniacza). Z podobnych rozwiązań jest też Creek Evolution 100CD, aczkolwiek jego nie słyszałem.

 

rozumiem hubert, ze to tak serio..? a juz niepotrzebnie wybuchlem smiechem ;d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, quatross napisał:

 

rozumiem hubert, ze to tak serio..? a juz niepotrzebnie wybuchlem smiechem ;d

Jak do mnie opowiadasz to chociaz naucz sie cytowac poprawny post (np moj a nie kogos innego). Serio, zwazywszy na to, ze autor zastanawia sie nad naim cd5si a to co zaproponowalem to tak 2 klasy lepsze granie  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Pinny napisał:

Rzeczywiście wydaje mi się że DAC będzie lepszym i rozsądniejszym rozwiązaniem bo ma możliwość podłączenia innych źródeł. O DACach GD-Audio czytałem wiele dobrych opinii, ale ich nie słyszałem. Na pewno spróbuję wypożyczyć R2R-1 (jeszcze nie wiem skąd), natomiast proponowany przez Q21 chord trochę powyżej założonej kwoty. W przyszłym tygodniu mam możliwość odsłuchu Hegla HD12 oraz Asusa xonar essence one plus, chociaż Asus kojarzy mi się głównie z komputerami.

Kwota zawsze jest do dogadania ? 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wejście CXC v2 pozwala kupić starszego brata dość tanio, nie jest to wyrafinowany transport, ale w tym budżecie pewnie ciężko o coś nowego i lepszego. Z takim dac Aune to ma szanse nieźle zabrzmieć.

Problem jest taki....że trio dac+transport+ kabel wcale nie jest takim pewniakiem w stosunku do "zintegrowanego" cd, wcale nie jest tak łatwo to wszystko zgrać, a kablologii, klockologii i kurzologii sporo, a czasem efekt poniżej oczekiwań. Mi osobiście bliżej do cd, idealnie gdyby miał wejście coax in.

Jakimś wyjściem w tym budżecie może być Advance Paris Stream, Marantz ND8006 czy Arcam CDS50. Ogólnie chyba niewiele jest typowych czystych cd z wejściem cyfrowym, te "all-in-one" od tej strony oferują sporo, brzmieniowo nie miałem jeszcze szansy porównać. W każdym razie w przyszłości dają łatwo przejść na pliki, coś jeszcze podłączyć a i CD posłuchasz. Audiolab chyba też ma chyba taką zabawkę.

Chordy mają 2xbnc - przejściówki? Nie polecam, a takich kabli nie jest za wiele i coś czuję....że ogólnie Qutesty niedługo stanieją ;). Używka poprzedniego M2techa Younga + CXC to może być niezłe wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że mając w miarę ok DAC wystarczy dokupić Node 2i jako transport i jakościowo będzie całkiem przyzwoicie. Nie wiem czy i ten Node 2i to nie za bogato:) w roli transportu i jeszcze tańszy od niego klamot nie sprawdziłby się tak samo przyzwoicie, pewnie tak. Ale... każdy ma swój pomysł na źródło idealne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz od nas wypożyczyć przetwornik DAC i sprawdzić czy różnica jest warta zapłaty. Na pewno Marantz robi zacne napędy, które sa wytrzymałe i świetnie sprawdzają się w roli transportu. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.