Skocz do zawartości
IGNORED

Rega + ortofon 2 m blue


robiz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Aktualnie dogorywa u mnie Elys 2 . Zakladam , ze to jej koniec, bo gorne rejestry dziweku praktycznie umarly.

Zastanawiam.sie teraz na Ortofon 2 m blue. Jednak z uwagi na wieksza.wysokosc ortofona 18 mm versus Elys 14 mm, obawiam.sie , co by Ortofon nie targal brzuchem po plycie.

Jednakowoż, nie chce sie bawic w regulacje vta za pomoca podkladek Regi.

Ma ktos doswiadczenie z ortofonem w gramofonie Rega P3 plannar ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchanie na nie ustawionym vta nie ma sensu. Sprawdź wysokość starszych serii ortofona serii 500 lub vms . Igły do nich też są tańsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bolo_senor napisał:

słuchanie na nie ustawionym vta nie ma sensu. Sprawdź wysokość starszych serii ortofona serii 500 lub vms . Igły do nich też są tańsze. 

Roy Gandy, wlasciel Regi ma troche inne zdanie na temat regulacji VTA ?.

I tak sie zastanawiam, czy zakres regulacji vta ok 12 mm max, co daje nam ok 1 stopien roznicy,  ma taka dramatyczna moc w degradacji dziwieku... ?

Te stare Ortofony chyba nie bardzo pasują i zgrywaja sie z ramieniem regi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega Elys ma 14,8 mm wysokości. Ortofon 2M ma 18 mm.

Swego czasu powiesiłem na Redze wkładkę Quintet Red (19 mm) bez podkładki dystansującej VTA.

Grało IMO dokładnie jak z podkładką, ja w każdym bądź razie różnic w dźwięku nie wychwyciłem. Nie było takiej histerii jakiej doświadczyłem wcześniej w przypadku różnic VTA na ramionach SME.

Niemniej na grubszych płytach był problem bowiem stosunkowo mała wysokość windy powodowała że nie dało się bezpiecznie podnieść ramienia i trzeba było to robić ręcznie.

Dla świętego spokoju dałem dystans pod ramię.

Dystanse Regi są świetne bo zapewniają dobrą sztywność ramienia ale dla poeksperymentowania wystarczą zwykłe podkładki pod śruby o grubości 1mm.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rochu napisał:

Niemniej na grubszych płytach był problem bowiem stosunkowo mała wysokość windy powodowała że nie dało się bezpiecznie podnieść ramienia i trzeba było to robić ręcznie.

Można podnieść windę, jest maluśki imbusik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robiz napisał:

Roy Gandy, wlasciel Regi ma troche inne zdanie na temat regulacji VTA ?.

I tak sie zastanawiam, czy zakres regulacji vta ok 12 mm max, co daje nam ok 1 stopien roznicy,  ma taka dramatyczna moc w degradacji dziwieku... ?

Te stare Ortofony chyba nie bardzo pasują i zgrywaja sie z ramieniem regi.

Dlatego zawsze powtarzam,że Gandy ma po prostu zdrowe podejście do analogu i nie czyni zagadnienia tam,gdzie go nie ma.rochu gdzieś wklejał ostatnio techniczne uzasadnienie wartosci. VTA i ich wpływu na dźwięk autorstwa Gandyiego,warto poczytać. Co do Ortofona,to seria VMS jeśli znajdziesz nosa,powinna zagrać Ci na Redze,moim zdaniem. VmS 20 jest po prostu świetna,ale jeśli chcesz wygodnie przełożyć wkładkę to kup Exact i zamkniesz temat na długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robiz napisał:

Roy Gandy

Sorry roya to ja już mam dosyć , ale skoro vta nie ważne to po co robią podkładki.

Druga sprawa jak zużywa się igła?  

Zresztą jak Roy mòwi , że wszystko pasuje.... to pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysiek napisał:

Można podnieść windę, jest maluśki imbusik.

Piękne dzięki za informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bolo_senor napisał:

Sorry roya to ja już mam dosyć , ale skoro vta nie ważne to po co robią podkładki.

Druga sprawa jak zużywa się igła?  

Zresztą jak Roy mòwi , że wszystko pasuje.... to pasuje.

Poczytaj ten artykuł,on nie pisze,że nie jest ważne,pisze ile jest warte. Sorry ale ja podczas odsłuchu wkładki Benza na Kuzmie z VTA w locie, nie byłem w stanie uchwycić żadnych różnic. Głuchy pewnie jestem.

co do tego jak zużywa się igła,to nie bardzo rozumiem,normalnie po prostu tępieje,zużywa się zawieszenie,parcieje,lub robi się sztywne,normalka.

Roy nie jest żadną wyrocznią,natomiast jst wyluzowany i nie ma spiętych pośladów,bo słuchanie muzyki to fan,no i na portfel pewnie też nie narzeka a podkładki produkują dla audiofilów,którzy czasem muszą kupić sobie coś co od strzału nie pasuje a nie chcą zmieniać ramienia. Moje zdanie jest takie,jesli ktoś wchodzi w Rege,to ma naped,ramię i wkładkę od Regi,co do pre,można lepiej. Taka jest tez polityka Linna,tylko tu już finasowo mamy inny level.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

Sorry roya to ja już mam dosyć , ale skoro vta nie ważne to po co robią podkładki.

Ja bym nie lekceważył gościa, który skutecznie utrzymał się w branży od 40 lat.

To jedno.

 

A dwa. Skoro jest zapotrzebowanie na podkładki to czemu na tym nie zarobić?

Czysty biznes.

Podobny przykład. Rega, Linn, Naim długo odżegnywały się od kablarstwa. Ale skoro było parcie rynku aby ludziom dać firmowe kable - to je dano i każda z tych firm ma teraz w ofercie coś ponad standardowe kable z pudełka. Inna sprawa, cena tych kabli jakoś nie jest spektakularna na tle tego co się widzi na rynku.

 

Trzy. Roy Gandy nie uważa się za audiofila i z jego wypowiedzi wynika, że mocno się dystansuje wobec samego zjawiska audiofilii. Podobną postawę ma Ivor z Linna czy Alan Shaw (Harbeth). Z wywiadów jakie są dostępne w sieci podobne poglądy miał nieżyjący już Julian Vereker (Naim).

Natomiast to co cechuje ich wszystkich to inżynierskie podejście do audio jako takiego. Szukanie technicznych rozwiązań a nie szamanizm, jaki stał się zjawiskiem powszechnym w dzisiejszych czasach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba esencja ideologii wyznawanej przez tego gościa.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co do systemu to świadomie wybrałem ten regowski.

Miałem długo wkładkę Elys 2 i byłem zadowolony. Pozostając w systemie kusi Exact, ale półtora tysia, troche za duża inwestycja.

Dlatego ,przekornie pomyślałem o tym 2m Blue. 

Może faktycznie, nabyć ponownie regowski system i mieć z bańki.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

 serii ortofona serii 500 lub vms . Igły do nich też są tańsze. 

a gdzie można dostać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bolo_senor napisał:

słuchanie na nie ustawionym vta nie ma sensu

Ma, ale również uważam, że mocno wypacza sensowność inwestowania większych pieniędzy we wkładkę, której nie da się ustawić adekwatnie do potencjału.

3 godziny temu, Margol napisał:

Sorry ale ja podczas odsłuchu wkładki Benza na Kuzmie z VTA w locie, nie byłem w stanie uchwycić żadnych różnic

A ja ostatnio zamontowałem sobie poczciwego Ortofona MC 10 mk2 i pomiędzy pierwszym ustawieniem (VTA nieco za wysoko), a docelowym VTA minimalnie poniżej równego) różnica była bardzo wyraźna. Rzekłbym, że te 2 ustawienia wkładki były dla osoby 'obcykacnej' z danym systemem w ciemno zupełnie różnymi wkładkami. Robiłem to na ramieniu SAEC, które słynie z dość sporej precyzji układu noży. Nie wiem na ile to zasługa ramienia, na ile bardzo transparentnych kolumn, bo sam się nigdy przesadnie nad VTA nie spuszczałem, ale różnica była bardzo duża. 

 

4 godziny temu, Margol napisał:

Co do Ortofona,to seria VMS jeśli znajdziesz nosa,powinna zagrać Ci na Redze,moim zdaniem. VmS 20 jest po prostu świetna,ale jeśli chcesz wygodnie przełożyć wkładkę to kup Exact i zamkniesz temat na długo.

NOSa raczej cięzko trafić, poza tym VMSy z tego co pamietam potrzebowały preampa z dużą ilością ustawień, bo miały zdaje się zalecaną pojemność sporo wyższa niż współczesne wkładki i na prostym pre mogą być zmulone. VMS20 mk2 można spokojnie sytuować gdzieś pomiędzy 2m Blue a 2m Bronze (tj szlif jak Blue, ale nieco lepszy generator) Inna kwestia że igły NOS to już w ogole białe kruki jakby się np przypadkiem połamała ?

Natomiast dobrym pomysłem jest: 

10 godzin temu, bolo_senor napisał:

Sprawdź wysokość starszych serii ortofona serii 500

Mam dwie 530  w tym jedną z nowiuśką igłą i to są zajebiste wkładki... Mocno rozważam dokupienie igły 40.
Generalnie seria 5xx i VinylMaster ma te same body, sama wkładka ma równiejszy/bardziej studyjny charakter od 2m, wyższej klasy generatory. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rochu napisał:

Ja bym nie lekceważył gościa, który skutecznie utrzymał się w branży od 40 lat.

też mi osiągniecie thorens jest na runku od 1883 i co z tego?

Ja gościa uważam za dziwaka , a reszty nie skomentuje , bo na jednego takiego oryginała mógłbym zacytować 10-ciu innych co twierdzą zupełnie inaczej , a i tak by nic nie zmieniło .

4 godziny temu, robiz napisał:

To jest chyba esencja ideologii

a herbatę z tej esencji da się zaparzyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bolo_senor napisał:

też mi osiągniecie thorens jest na runku od 1883 i co z tego?

Z tą drobną równicą, że Thorens w grudniu 2000 roku ogłosił upadłość i obecny Thorens nie do końca jest tożsamy z tym, który był tym legendarnym Thorensem. W zasadzie zostało tylko logo.

Rega czegoś takiego nie doświadczyła, potrafiła się lepiej dostosować do zmian jakie nastąpiły na rynku i jest dalej tą samą Regą co w ta w 1974 roku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bolo_senor napisał:

 

Ja gościa uważam za dziwaka , a reszty nie skomentuje , bo na jednego takiego oryginała mógłbym zacytować 10-ciu innych co twierdzą zupełnie inaczej , a i tak by nic nie zmieniło .

 

Sporo czasu temu zacząłem intensywnie czytać forum Harbetha,pozornie ta informacja może nie mieć nic wspólnego z tematem,ale tylko pozornie. Poczatkowo wydawało mi się,że historie tam opisywane,to zwykłe dyletanctwo a wpisy samego właściciela,który nota bene bardzo aktywnie uczestniczy w tym forum,to zwykłe herezje. Wynikało to z faktu,że miałem wówczas łeb nabity audiofilskimi pierdoletami,które w zderzeniu z czystą i rzetelną inzynierią,nie wytrzymywały porównania. Zacząłem Alana czytać uważnie,potem konfrontować jego wpisy z rzeczywistością i w końcu szanować. W audio nie ma żadnego voo doo,tylko czysta inżynieria,składajaca się głównie z fizyki i matematyki,jak człowiek się na to otworzy,to w mig zrozumie ile audiofilskiego szitu jest w tych wszystkich bzdurnych audioburzach. Moge tylko żałować,że Rega nigdy nie powołała do życia własnego forum a Linn swoje uśmiercił. Reasumujac,to co bardzo podoba mi się u Gandyiego,Shawa czy Tiefenbruna,to do bólu inżynierskie podejscie i inwestycje w R&D,po to żeby nie tracić czasu na rzeczy bez znaczenia. Można to spróbować zrozumieć,albo pozostać w świecie audiofilskich bzdur,które nie tylko pozbawiają radości z sluchania muzyki,ale przede wszystkim odbierają czas,który przeznaczany jest na niekończące,w przypadku gramofonu,kalibracje,albo kołowrót wymiany wzmacniaczy,kabli i idiotycznych akcesoriów. Wolny kraj:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bolo_senor napisał:

 

a herbatę z tej esencji da się zaparzyć ?

Nie probowalem , ale ciebie oczywiście zachecam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiego bełkotu jest sporo , ale te inżynierskie podejście to też pewna marketingowa kokieteria , wszystko po to by każdy klient znalazł ideologię dla siebie.

sam jestem inżynierem mechanikiem i wiem , że każdą teorie da się udowodnić , wystarczy odpowiednia metoda badania . Mogę użyć igły sferycznej i też udowodnić , że i azymut nie jest ważny. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ,ze Mr Roy to absolutne guru gramofoniarstwa. Zacytowalem goscia, ktore ma swoj poglad na temat budowy swoich gramofonow.

Jako , ze gosc kilka gramofonow juz zbudowal i sprzedal,  to jakies tam prawo ma do wypowiadania sie ciutek glosniejszego ?

Jak to zawsze bywa, kazdy chwali swoje zabawki..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bolo_senor napisał:

takiego bełkotu jest sporo , ale te inżynierskie podejście to też pewna marketingowa kokieteria , wszystko po to by każdy klient znalazł ideologię dla siebie.

sam jestem inżynierem mechanikiem i wiem , że każdą teorie da się udowodnić , wystarczy odpowiednia metoda badania . Mogę użyć igły sferycznej i też udowodnić , że i azymut nie jest ważny. 

 

Droga wolna.

Pokaż światu gramofon swojego projektu i sprzedaj kilka milionów jego egzemplarzy jak zrobił to Ivor albo Roy.

Przekonaj ludzi, że twój pomysł jest lepszy i działa.

Ale na litość Boską przestań przestań dogryzać tym którym to się udało.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, robiz napisał:

Nie twierdze ,ze Mr Roy to absolutne guru gramofoniarstwa.

ufff... bo już myślałem , że jakaś sekta powstała ? , każdy powinien mieć i swoje poglądy . 

 

27 minut temu, rochu napisał:

Ale na litość Boską przestań przestań dogryzać tym którym to się udało.

nie rozumiesz mnie zupełnie , to nie dogryzanie. Rega jest prosta , ale nie pisałem że zła.

Czepiam się tylko pewnej , myślę , że szkodliwej ideologii jaką dorabia do tego co roy powiedział . Jakoś dziwnie się bezkrytycznie jej wierzy i myślę , że nawet nie rozumie intencji autora.


Skoro płyta jest nacinana pod kątem prostym do płyty , to powinna być tak odtwarzana , by mieć jak najmniej zniekształceń.

Wszelkie dywagacje , czy słychać zmiany vta - czy nie , są jedynie ciekawostką , bo i tak dążymy do jak najmniejszych zniekształceń.  Zwłaszcza , że to tylko durna podkładka pod ramę.

Rozumiesz mnie teraz rochu ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej będzie jeżeli sam spróbujesz.

Jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic mogę Ci udostępnić któryś z moich gramofonów, sam posłuchasz i ocenisz.

 

A co ideologii. 

Ona w przypadku Regi, jak i wielu innych brytyjczyków jest zupełnie inna niż myślisz.

Prostota, wygoda i nieskupianie się na nieistotnych pierdołach. Niezmuszanie użytkownika do poszukiwań na własną rękę najlepszego ustawienia, przeprowadzania setek eksperymentów, wydawania wagonu pieniędzy na wypróbowania kolejnych tweaków i urządzeń.

Ktoś to zrobił już wcześniej za mnie.

Kiedyś miałem w reku instrukcję do integry Naim NAIT 1z wczesnych lat 80-tych. Jedna strona plus kilka rysunków a szło to tak:

Ustaw wzmacniacz na stabilnej powierzchni. Podłącz gramofon Linn LP12 z wkładką K5 do wejścia Phono. Za pomocą kabla Naim NACA 04 podłącz kolumny Linn Kan (ustawione na dedykowanych podstawkach) do wyjść głośnikowych wzmacniacza. Włącz wzmacniacz, uruchom gramofon i ciesz się muzyką.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzęt służy do słuchania muzyki,czy może ja mam jakieś fałszywe przekonanie?i z tego zadania Rega wywiązuje się świetnie,jest cholernie muzykalnym gramofonem,na każdym levelu,do tego zwalnia czlowieka z biegania po labiryncie wkładek,ramion ich wzajemnego dopasowania,co szczególnie na początku przygody z analogiem,jest dla wielu przerażające.Wiec jeśli ktoś szuka gramofonu,DO SŁUCHANIA MUZYKI,to czym złym jest zaproponowanie mu właśnie takiego gramofonu? W bonusie dostaje jeszcze dilerską opiekę gwarancyjną. Dlaczego wręcz kompulsywnie namawia się takiego ludka,do zakupu 40/50 letniego wintydża i proponuje karkołomny wysiłek poszukiwania wkładek o odpowiedniej podatności,do odpowiedniego rezonansu ramienia,kiedy taka narracja jest dla niego napisana w języku mandżurskim i taki człowiek pozostaje kompletnie skołowany. Macie przykład wątku obok piotra.zarka. Skutecznie zamieszkaliście gościowi w głowie i mamy powód decyzji. Słuchajcie muzyki a nie szukajcie dziury w VTA,SRA,czy overhang.

rochu mnie uprzedził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Margol bo to tylko propozycję , a decyzja zawsze leży po stronie kupującego . Muzykalność jest to coś co każdy pojmuje inaczej i w dużej mierze zależy od całej reszty.

28 minut temu, Margol napisał:

Słuchajcie muzyki a nie szukajcie dziury w VTA,SRA,czy overhang.

 widzisz niestety to podstawa , bo jakby był wymiar otworów mocowania wkładki do tipu igły był ustandaryzowany nie było by to konieczne - a nie jest.

29 minut temu, rochu napisał:

A co ideologii. 

Ona w przypadku Regi, jak i wielu innych brytyjczyków jest zupełnie inna niż myślisz.

dobrze myślę jaka jest , bo tyko angolskie zabawki mi odpowiadają brzmieniowo , mam teraz meridiana i tam też jest sporo ideologii . Lubię go nawet , co nie oznacza , że znam na pamięć wszystko co stuart powiedział. Też miał swoje autorskie teorie w dziedzinie dac-ów. Uważam to za rodzaj reklamy , czyli sprawienie , by użytkownik sądził , że nabył urządzenie wyjątkowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bolo_senor napisał:

(...) co nie oznacza , że znam na pamięć wszystko co stuart powiedział. Też miał swoje autorski teorie w dziedzinie dac-ów. 

A ja lubię znać kontekst powstania czegoś co używam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fajnie jak "klocek" ma historyjkę , ale to też zdroworozsądkowo trzeba ją pojmować . Dorabianie ideologii do prostych rzeczy to niestety domena angoli. Przecież nie napiszą , że robią to dla pieniędzy .

48 minut temu, Margol napisał:

Dlaczego wręcz kompulsywnie namawia się takiego ludka,do zakupu 40/50 letniego wintydża i proponuje karkołomny wysiłek poszukiwania wkładek o odpowiedniej podatności,do odpowiedniego rezonansu ramienia,kiedy taka narracja jest dla niego napisana w języku mandżurskim i taki człowiek pozostaje kompletnie skołowany.

język bynajmniej nie mandżurski , wymagana matematyka na poziomie chyba 3 klasy podstawowej . Co w tym trudnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bolo_senor napisał:

Tak fajnie jak "klocek" ma historyjkę , ale to też zdroworozsądkowo trzeba ją pojmować . Dorabianie ideologii do prostych rzeczy to niestety domena angoli. Przecież nie napiszą , że robią to dla pieniędzy .

Przecież każdy inteligentny człowiek wie, że robią to dla kasy.

A co do "ideologii" Roya, Robiz podał linka z wyliczeniami dla VTA.

Skoro bliskie Ci jest podejście inżynierskie może odniesiesz się do tych wyliczeń Regi?

Dla przypomnienia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z resztą był już wątek na ten temat i jak zwykle stanęło na niczym. 

Zwyczajowe dla tej zakładki brednie o marketingu, że stare było lepsze i takie tam.

Zamieściłem tam wpis z 19 lipca 2019 gdzie zawarłem własne wyliczenia VTA dla RB300.

Jakoś nikt ich nie zakwestionował.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rochu napisał:

Przecież każdy inteligentny człowiek wie, że robią to dla kasy.

ale nie powiedzą tego wprost .

Cytat

Rekord: VTA rysika do cięcia płyt jest ustawiony tak, aby zapewnić najlepsze ciągłe cięcie lakieru. Rekordy są wycinane za pomocą VTA, który zmienia się od 0 ° do 20 °. Na pojedynczej płycie VTA będzie się różnić o 7 ° lub więcej, w zależności od rodzaju zastosowanej głowicy tnącej, głębokości cięcia, częstotliwości muzycznej i sprężynowania lakieru. VTA rowka na każdym indywidualnym rekordzie różni się o co najmniej 7 ° w stosunku do rekordu. Każdy rekord jest cięty poniżej 20 stopni.

Tu nagiął prawdę bo nacinana jest płyta matka i rylec aż takich wahań nie ma .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Margol napisał:

Dlaczego wręcz kompulsywnie namawia się takiego ludka,do zakupu 40/50 letniego wintydża i proponuje karkołomny wysiłek poszukiwania wkładek o odpowiedniej podatności,do odpowiedniego rezonansu ramienia,kiedy taka narracja jest dla niego napisana w języku mandżurskim i taki człowiek pozostaje kompletnie skołowany.

Dlatego, że ów ludek pyta o możliwie najlepszy sprzęt w danym budżecie. 

Pytanie, czy ktoś chce iść na łatwiznę i kupić gotowy produkt,  czy wręcz system jak Rega, czy rzeczywiście szuka najlepszych rozwiązań w określonym budżecie. Na drugim biegunie jest tutaj sprzedający z allegro, który Regę kupił i sprzedaje, bo chce kupić jakiś porządniejszy gramofon... z epoki, któremu najwyraźniej definicja beztroskiej prostoty do końca nie siadła.

Ostatnio jak sprawdzałem to forum przede wszystkim 'audiofilskie', więc porady w stylu 'olać poprawną kalibrację' , 'olać 3/4 rynku wkładkek' i kup sobie Regę uważam za nie do końca OK - tzn rozumiem, że sa ludzie, którym taki wybór z różnych przyczyn odpowiadać może. Ja do takowych nie należę i wypadałoby sprawdzić, czy kupujący wie na co sie pisze.... 

Zanim więc komuś poleci się Regę trzeba by poinformować o tym, że będzie masa świetnych i wcale nie kosmicznych wkładek z którymi będzie problem, że nie skalibruje poprawnie bardziej zaawansownaych szlifów, co przy dobrym systemie wyjdzie, czy że aby zmienić obroty trzeba podnosić talerz itp itd - w skrócie - że za tą prostotę przyjdzie mu sporo zapłacić. 

Kupujący z wątku obok wybrał Technicsa 1500C, który cudem technologii nie jest, ale:
- obroty zmienia się 1 przyciskiem
- ramię ma dużo więcej ustawień (które można olać i skalibrować je jak Regę jak komuś sie nie chce)
- ramię jest bardziej uniwersalne przy probie upgradeu wkładek nie jesteśmy skazani na wcale nie tanią regę (np Anię na eliptyku za... 3k zł) 
- posiada wymienne headshelle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i coś takiego tam u roy-a jest - najbardziej świadoma rada to utrzymywanie rurki ramienia w przybliżeniu równolegle do powierzchni zapisu. 

6 minut temu, julius-6 napisał:

posiada wymienne headshelle

co się przydaje jakby się chciało mieć więcej wkładek lub dociążyć ramie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.